متن های زیبا برای مجریان مراسم های گوناگون

مجری های مدرسه ای20110809120050214_ctcdnt0gh0vccu5e14h0.g

با عرض سلام خدمت تمامی شما دبیران پرورشی عزیز و دانش آموزان گرامی 

 

برگزاری مراسم مذهبی در ایران و در مدارس توسط دانش آموزان، از رسالت های بزرگ مربیان پرورشی است.

 برای این که در برگزاری این مراسم همراه شما باشیم برای مناسبت های گوناگون متن های مجری مختلفی را در این بخش برای شما قرار داده است . امیدواریم بتوانیم در این امر مهم همراه شما دوستان باشیم.

 به مناسبت فرارسیدن عید غدیر خم

آخرین کلام، اولین امام

1- یا امیر المؤمنین یا ذالكرم    یا امام المتقین یا ذالنعم

اننا جئناك فی حاجاتنا     لا تحیبنا و ها نعم

علی یا علی، علی یا علی، علی یا علی

سلام بر غدیر سلام بر غدیر جاوید كه دین الهی جز با او جاویدان نیست و رسالت پیامبر جز ابلاغ آن تمام و كامل شده نیست. سلام بر اوج همه خوبیها و نقطه كمال همه رسالتها و پایان همه نعمتها

 

2- در آینه غدیر از یك سو خدای مهربان را می بینم با همه لطف و رحمت و كرامتش كه انسان را بدون راهنما و راهبر و امیر نمی خواهد و از یك سو خود را می بینم كه چگونه و چه اندازه با آن برگزیده حق پیوند داریم و به دنبال او روانیم این است كه غدیر از یك سو یاد آور نعمت بزرگ پروردگار مهربان است كه باید سپاسگذار هماره او باشیم و از سوی دیگر نشانگر صدق راهیان و پیروان امامت تا بنگرند چه میزان رفتار و منش خود را غدیری كرده اند و بر آرمانها ی آن پای می فشرند.

 

3- به شكرانه این نعمت بزرگ لحظه های خود را به سپاس الهی معطر می كنیم و می خوانیم الحمدا... الذی جعلنا مع المتمسكین به ولایة امیر المؤمنین و اولادهم معصومین خدای را سپاس كه ما را از متمسكین به ولایت امیر مؤمنان و فرزندان معصومش قرار داد و ما بر این تمسك افتخار می كنیم و مباهات تا لحظه ای كه جان در بدن داریم و هستیم و باز می خوانیم الحمدالله الذی هدانا لهذا و ماكنا لفهتدی لو لا ان هدانا الله.

 

عید غدیر متن مجری

 

4- عید غدیر عید پیوند و الفت و برادری است میان مؤمنان و باور مندان و ولایت مداران این است كه عهد اخوت از مهم ترین وظایف این روز است تا روابط میان غدیریان مستحكم تر شود و بنیان دوستی و برادری استوارتر پس در چشمه سار غدیر كدورت ها و جدایی ها را بشوییم و رشته های محبت و الفت و برادری مستحكم تر نماییم باشد تا غدیری راستین محسوب شویم.

 

5- شیطان رجیم كه سوگند یاد كرده است هماره در كار گمراهی انسان باشد از غدیر هراسناك ، اندوهگین و خشمناك است از حضرت امام باقر (ع) نقل شده است كه ابلیس چهار مرتبه فریاد و ندبه سر داده است نخست روزی كه مورد لعن خداوند قرار گرفت و دوم روزی كه آسمان ها بر زمین فرستاده شد و سوم روزی كه پیامبر اكرم مبعوث شدند و سرانجام روز غدیر خم كه امیر المؤمنین (ع) به امامت منصوب گردیدند.

 

6-  همه پیام غدیر در این جمله كوتاه خلاصه شده است كه من كنت مولاه فهذا علیٌ مولا هر كه من مولای اویم علی مولای اوست یعنی هر كس ولایت مرا گردن می نهد باید بر ولایت علی (ع) نیز گردن بگذارد هر كه به دنبال رسالت است باید امامت را دنبال كند هر كه محمدی است لاجرم علوی باشد و گرنه محمدی نیست.

 

7- دعای پیامبر بر علی است و یارانش بر علی است و دوستانش و نفرین پیامبر بر دشمنان علی و دست كشندگان از یاری او كه فرمود اللهم و ال من والاه و عاد من عاداه و انصر من نصره و اخذل من خذل و فرشتگان آن روز با پیامبر خواندند این فرازهای نورانی را و هماره می خواندند تا صبح رستاخیز و ما نیز با آنان همصدا می شویم كه اللهم و ال من والاه و عاد من عاداه و انصر من نصره و اخذل من خذل و از سویدای دل آرزو می كنیم در صف دوستانش باشیم با گفتار و رفتارمان تا زنده هستیم و جان در بدن داریم.

 

8- بیعت، وظیفه ای غدیری است باید پای در پیش بگذاریم و با امام خود دست بیعت بدهیم. چنان كه غدیریان دستان مولایشان را به نشانه وفاداری فشردند و پیمان گذاشتند هر روز پیمان بیعت ما با فرزند امیر مؤمنان حضرت مهدی صاحب عصر و زمان است كه هر روز در دعای صحبگاهان یعنی دعای عهد با او پیمان می بندیم كه در راهش باشیم و در راه او تلاش و جانفشانی كنیم پیمانی راستین و استوار. تا نشان دهیم امروز نیز غدیری است كه فرزند علی مهدی در آن امام بر حق است و پیروان او پیروان علی سلام الله علیه.

عید غدیر متن مجری

 

9- غدیر وظیفه سنگین دیگری را نیز بر دوش غدیریان می گذارد پیامبر اكرم (ص) فرمودند باید این پیام را حاضران به غایبان و پدران به فرزندان برسانند نسل به نسل و زمان به زمان تا هیچ كس را بهانه ای نباشد كه من از غدیر بی خبر و بی اطلاعم این است كه همگان وظیفه مندیم تا دریچه هر دلی را و پنجره هر اندیشه ای را به گلستان زیبا و خوشبوی غدیر بگشاییم تا در سایه این هدایت همگان به راه تابناك الهی رهنمون شوند و از در افتادن در گمراهی ها نجات یابند و اینك برای عرض ارادت به آستان مقدس آن یگانه امیر  زیارتی كه سید بن طاووس در مصباح الزائر نقل كرده است می خوانیم بسم الله الرحمن الرحیم سلام الله و سلام ملائكة المرسلین.

 

10- بیشترین تأكید در خطابه غدیر بر تداوم امامت تا ظهور مهدی آل محمد صلوات الله علیهم اجمعین است كه چندین بار و به عبارات گوناگون در آن منشور جاوید تكرار شده است در فرازی از آن آمده اوست غالب و پیروز بر ادیان انتقام گیرنده از ستمگران، گشاینده دژها، پیروز بر مشركان، منتقم خون شهیدان، یاور خون الهی، وارث علم نبوی، حجت باقی خداوند و ولی او در زمین، او مهدی است كه حق خداوند و هر حقی كه برای ماست خواهد گرفت نور الهی در من و سپس در علی و سپس در نسل او تا مهدی قائم قرار داده شده است . خداوند همه سرزمین ها را در اختیار او قرار خواهد داد آری خلاصه غدیر و پیام آن امروز سر سپردن به آستان قدسی حضرت مهدی عج است و عرض دوستی و خدمت گذاری به درگاه پر جلالش و راه سپردن در مسیرش و تبعیت از رسالت و پیامش و درآمدن در زمره یاران و یاورانش .از لحظه های خود دقیقه ای را بدون یادش خالی نگذاریم و لمحه ای دست خود را از دستانش جدا نكنیم كه روح غدیر ،‌ اوست و مولای غدیر ما امروز مهدی (ع). اللهم عجل فرج و سهل مخرجه و اجعلنا من امثالهم و اعوانه.


مطالب مشابه :


عید غدیر متن مجری

فایده های بازی برای عید غدیر متن مجری . نوشته شده توسط رسول گلی
عید غدیر متن مجری

عید غدیر متن مجری . علاقه شما قرار شد که نمونه هایی برای مناسبت های مختلف آماده کنیم تا
متن های زیبا برای مجریان مراسم های گوناگون

متن های زیبا برای مجریان های گوناگون متن های مجری مختلفی را در عید غدیر
متن مجری غدیر برای اجرای یک برنامه کامل

متن مجری غدیر برای اجرای یک برنامه میان برنامه:اعمال عید غدیر: 1. روزی
متن مجری گری ماه محرم وعید غدیر

متن مجری گری ماه محرم متن مجری محرم ،شعر محرم ،مطالب برای اجرای متن مجری گری عید غدیر .
متن مجری عید مبعث

آموزش فن بیان و گویندگی و متون و اشعار لازم برای متن مجری عید مجری عیدسعید غدیر
مطالبی در مورد متن مجری مراسم ها(ادامه مطلب)

نمونه متن عید غدیر. نمونه متن مجری دفاع مقدس؛ هفت گام تا پرواز شعری برای حضرت معصومه و روز
متن مجری گری عید غدیر

متن مجری گری عید غدیر . پرورشی یکی از مجتمع های آموزشی وپرورشی منطقه خفر می باشم .و بعضا
برچسب :