بلوک میار میار (نگین تبریز)

تملک 70 درصدی بلوک ميارميار (نگين تبريز) با فروش  هزار میلیارد اوراق مشارکت

بلوک های میار میار +گلستان +آیسان +عتیقمتحول کننده مرکز شهر تبریز طی سالهای اینده 


بلوک میار میار پروزه ای به وسعت 10 هکتار با ترکیبی از معماری مدرن و سنتی01.jpg


بلوک میار میار یکی از مناطق بافت فرسوده شهری تبریز میباشد که در حد فاصل خیابانهای محققی، فردوسی، شریعتی شمالی و کوی میار میار قرار گرفته و 160 هزار مترمربع مساحت عرصه و اعیانی آن است.هزینه خریداری و تملک املاک موجود و هزینه احداث و اجرای پروژه کلاً به عهده مشارکت کننده بخش خصوصی بوده و حداکثر 10 سال جهت بهره برداری پروژه زمان تعیین شده است.

02.jpg


بر اساس برآوردهای اولیه، هزینه های کلی پروژه اعم از تملک و احداث و اجرا تقریباً به مبلغ 200 میلیارد تومان می باشد.با نیم نگاهی به مجموعه درون شهری و مرکزیت شهرها، نقاط مستعد فراوانی را رها شده، بلا استفاده و مخروبه می بینیم که در صورت احیاء و بهره گیری مناسب از آنها در اثر بخشی، هویت شناختی، باززنده سازی و سرزندگی و نیز تحرک و پویایی شهر نقش اساسی را ایفا خواهد نمود. در این راستا و به منظور تحقق بخشی از این امر و اصلاح مجموعه ای از این بافت ها در محله قدیمی و فرسوده میهاد میهن یا به عبارت امروزی میارمیار، تهیه طرح و ایدئوگرام محدوده مورد نظر در مجموعه ای 4.7 هکتاری برای اجرای طرح بهسازی به مهندسان مشاور شیب راه محول و بلافاصله برداشت وضع موجود و به هنگام کردن نقشه ها آغاز گردید.

04.jpg

پروژه محدوده یادشده (میارمیار ) در حال حاضر شدیدا در معرض مشکل فرسودگی شهری قرار داشته و چنانچه تمهیدات لازم در جهت رفع مشکل فرسودگی و بهسازی منطقه انجام نگیرد بافت های هم جوار نیز تحت تاثیر این فرسودگی قرار خواهند گرفت. بررسی سطوح اختصاص یافته به کاربری های مختلف در منطقه مورد برداشت نشان می دهد که بیشترین سطح اختصاص یافته به کاربری تجاری - خدماتی مربوط میشود و از دیگر کاربری ها با سطوح قابل توجه در منطقه می توان به کاربری مسکونی و ساختمان های متروکه مسکونی اشاره کرد.

05.jpg

بررسی مصالح مورد استفاده در احداث بناهای موجود در منطقه نشان دهنده کیفیت نامناسب واحدهای مسکونی و استفاده عمده از مصالح نیمه بادوام از جمله آجر و چوب در ساختمان ها میباشد، در این خصوص 72.68% واحدهای ساختمانی محدوده نیازمند تخریب و تجدید بنا میباشند و در مقابل تنها 14.24% واحدها نوساز میباشند.

06.jpg

همچنین از نظر تعداد طبقات بیشترین فراوانی در محدوده مورد مطالعه با ساختمان های 1 یا 2 طبقه میباشد به طوریکه از جمیع ساختمان های مسکونی موجود در محدوده 69% آنها یک طبقه و اغلب آنها غیر قابل اسکان هستند. حدوده اجرائی طرح که حدودا 4.7 هکتار میباشد با توجه به موقعیت خاص مکانی پروژه و هم جواری ها و کاربری های موجود طراحی شده است، سیاست کلی طرح پیشنهادی به نوعی هماهنگی با طرح تفصیلی مصوب بوده است. در کل طرح تفصیلی پیشنهادی از بخش عمده تجاری و مسکونی و نیز پارکینگ تشکیل شده است. جهت بالا بردن هرچه بیشتر مایه های فرهنگی طرح: :کتابخانه، مجموعه فرهنگی، تقویت و هویت بخشی مذهبی به مسجد دال ذال و بازارچه فروش محصولات هنری ئ دستی در حاشیه مجموعه نیز پیشنهاد گردیده که در غنای این بخش در هماهنگی دو بخش فرهنگی و تجاری نقش مهمی خواهد داشت

07.jpg

شهریور ماه امسال 1000 میلیارد ریال اوراق مشارکت برای بلوک میار میار توسط بانک مرکزی منتشر شد که با استقبال مناسب مردم مواجه گشت و هم اکنون املاک و مغازه های موجود در محدوده طرح در حال تملک میباشند که امیدواریم به زودی شاهد نوسازی بافت فرسوده این بلوک باشیم.


IMG_8775.JPG

مديرعامل شرکت عمران و توسعه آذربايجان‌شرقي از فروش 285 ميليارد تومان اوراق مشارکت براي بهسازي سه بلوک بافت فرسوده مرکز شهر تبريز در سالهاي اخير خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران منطقه آذربايجان‌شرقي،"سجودي" در جمع خبرنگاران احياي بافت‌هاي فرسوده شهر تبريز را اولويت مهم شهرداري تبريز در سال‌هاي اخير دانست و افزود: شهرداري تبريز به سهم خود و به منظور پيشگيري از تلفات و خسارات ناشي از زلزله احتمالي در تبريز از چند سال قبل با شناسايي بلوک‌هاي فرسوده شهري گام‌هاي عملي در راستاي نجات تبريز از بحران احتمالي برداشته است.

IMG_8777.JPG


وي با اشاره به پروژه آيسان که در محل قبلي ترمينال تبريز احداث مي‌شود، افزود: براي اجراي پروژه آيسان هزار ميليارد ريال اوراق مشارکت توسط شهرداري تبريز فروخته شد و خوشبختانه اين پروژه با سرعت تمام در حال اجرا بوده و اميدواريم بزودي شاهد بهره‌برداري از اين طرح مهم خدماتي، رفاهي و تجاري باشيم.

مديرعامل شرکت عمران و توسعه آذربايجان همچنين با اشاره به اجراي طرح بلوک ميار ميار، خاطرنشان کرد: براي اجراي اين پروژه نيز هزار ميليارد ريال اوراق مشارکت توسط شهرداري تبريز عرضه شد و خوشبختانه عمليات تملک و اجرايي اين پروژه نيز در حال انجام است.

IMG_8778.JPG

سجودي با اشاره به پروژه عتيق، تأکيد کرد: پروژه احياي بافت فرسوده طرح عتيق به لحاظ قرار گرفتن در محدوده مرکزي شهر و همجواري با مسجد کبود به عنوان فيروزه جهان اسلام، خيابان امام خميني(ره) به عنوان شاهراه اصلي شهر، خيابان خاقاني به عنوان اصلي‌ترين راه دسترسي به بازار تبريز، طرح عظيم ميدان شهيد بهشتي و خيابان‌هاي شهيد بهشتي و بهادري از جمله مهم‌ترين و حياتي‌ترين طرح‌هاي احياي بافت‌هاي فرسوده شهري تبريز است که به همت شهرداري تبريز و مشارکت بخش خصوصي و مردم پس از قريب به 30 سال امکان اجرا و احياي دوباره يافته است.

وي ادامه داد: پروژه عتيق در هفت طبقه شامل سه طبق زيرزمين، و چهار طبقه روي زمين و با مشخصات زير زمين‌هاي دو و سه با کاربري پارکينگ با گنجايش 950 دستگاه خودرو، زيرزمين اول و همکف و طبق اول به صورت تجاري و طبقات دوم و سوم خدماتي و تفريحي خواهند بود، همچنين مجتمع تجاري در خيابان شهيد بهشتي با مساحت 30 هزار متر مربع، در هفت طبقه شامل طبقات زيرزمين سوم و دوم با کاربري پارکينگ با گنجايش 250 خودرو و طبقات زيرزمين اول و همکف و طبقه اول با کاربري تجاري و طبقات دوم وسوم با کاربري خدماتي و اداري بوده و بخش مسکوني199 واحدي با زيربناي 36 هزار مترمربع در 11 بلوک خواهد بود.

مدير عامل شرکت عمران و توسعه آذربايجان همچنين در ادامه سخنان خود با اشاره به موفقيت تجربه فروش و انتشار اوراق مشارکت براي اجراي طرح‌هاي بزرگ عمراني عتيق و آيسان و ميار ميار، تنها راه تسريع روند توسعه و عمران شهري را تلاش براي جذب سرمايه‌گذاري بخش خصوصي و فروش اوراق مشارکت دانست و اضافه کرد: فروش اوراق مشارکت راحت‌ترين و مناسب‌ترين راه براي تسريع روند توسعه شهر و اجراي طرح‌ها و پروژه‌هاي عمراني خدماتي در کلانشهرها به شمار مي‌رود.

سجودي خاطرنشان کرد: شهرداري تبريز توسعه پايدار شهري را اولويت مهم خود در اجراي پروژه‌هاي شهري قرار داده و در سايه توجه به اين امر شاهد اجرا و بهره‌برداري از ده‌ها پروژه عمراني و زيربنايي در سال‌هاي اخير در اين شهر هستيم.

http://www.shibrah.com/projects/commercial/miarmiar/

http://www.afarineshdaily.ir/afarinesh/News.aspx?NID=113752


مطالب مشابه :


فروش آپارتمان در رشدیه ساختمان فلورانس

فروش فوری - فروش آپارتمان در رشدیه ساختمان فلورانس - فروش فوری و زیر قیمت املاک ومستغلات
بلوک میار میار (نگین تبریز)

تبریز شهر آرزوها گشت و هم اکنون املاک و مغازه های های مترو تبریز رشدیه 2 پارک تفریحی
مجتمع اطلس

تبریز شهر آرزوها املاک نوشته شده شهرک توریستی تفریحی 30 هکتاری رشدیه توسعه مقبره الشعرا
آغاز مراحل اجرایی میدان حکومتی تبریز با تملک اکثر مغازه ها و تخریب آنها

تبریز شهر آرزوها - آغاز مراحل اجرایی میدان حکومتی تبریز با تملک اکثر مغازه ها و تخریب آنها -
پروژه "عتیق" بزرگ ترین پروژه احیای بافت های فرسوده شمالغرب کشور

تبریز شهر آرزوها شهروندانی که املاک آنها در محدوده های مترو تبریز رشدیه 2 پارک تفریحی
بازسازی جاده ابریشم در تبریز

تبریز شهر آرزوها اقدام به تملک املاک واقع در مسیر جاده 30 هکتاری رشدیه توسعه مقبره
روند اجرایی پروزه آیسان

تبریز شهر آرزوها خاک برداری املاک تازه تملک شده های مترو تبریز رشدیه 2 پارک تفریحی
کلیاتی در مورد آیسان

تبریز شهر آرزوها تصویر تخریب املاک و ایستگاه های مترو تبریز رشدیه 2 پارک تفریحی ورزشی
برچسب :