روزشمار مسکن مهر استان خوزستان

رهبر معظم انقلاب : وضع فعلی عدالت مطلقاً راضی کننده نیست.

ضایع شدن حقوق همشهریان شریف اهوازی فاقد مسکن، دغلکاری مستمر و وعده وعیدهای بی پایان

 ضمن اینکه تشکر بی پایان خود را تقدیم برادران و خواهران  و اهل رسانه می نمائیم در بحث مسکن مهر همه فریاد زده اند و همه در جایگاه خود وعده های خود را داده اند. اما یک نفر صراحتاً رکود مسکن مهر خوزستان و تضییع حقوق اقشار مستمند جامعه را ناشی از عملکرد ضعیف جناب آقای دهقانی ریاست محترم سازمان مسکن استان، دبیر ستاد مسکن استان و از اعضای هیأت مدیره شهرهای جدید می داند.

بحث ما نه تفسیر است و نه تحلیل فقط مواجه کردن شما با صرف اخباری است که دیدن آن شاید تعجب آور باشد. و کمی نگران کننده .........

اما دیدگاه استاندار محترم خوزستان و ریاست ستاد مسکن استان:

مردم چه گناهی دارند که گرفتار شده اند، همین حرفها و مشکلاتی که امروز در این جلسه عنوان شد دو سال پیش نیز عنوان شده بود ولی ظاهراً کسی برای پیشبرد کارها اقدامی نکرده است وی تاکید کرد فرمانداران بیناد مسکن، شهرداران و سازمان مسکن باید در این خصوص تکلیف خود را روشن کنند.... در بین تمام شهرهای استان خوزستان شهر اهواز به عنوان مرکز استان وضعیتی به مراتب نا امیدکننده تر دارد. چرا که قرار است خانه های طرح مسکن مهر در شهرهای جدید شیرین شهر و رامین ساخته شود ولی این شهرهای جدید از مشکلات عدیده ای رنج می برند که باعث کندی و توقف اجرای طرح در برخی موارد شده است.....

مروری می کنیم در مطبوعات محلی از اسفند 86 تا پایان شهریورماه 90 که وعده بهره برداری از هزاران!!!

10/2/90 فرهنگ جنوب

* مدیرعامل تعاونی مسکن مهر شادگان: مدت 5 سال است تعاونی های مسکن در بلاتکلیفی به سر می برند و علت اصلی بلاتکلیفی ها رئیس سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان می باشد.

اسفند 86  گزارش شرکت عمران شهر جدید رامین

* بخش اجرای فضای سبز حریم محدوده شهر با مبلغی بالغ بر 49 میلیون تومان در حال اجرا و پیشرفت 60% فیزیکی می باشد...... در بخش مبلمان شهری طراحی محیطی فضای سبز ........ عنقریب شاهد شکوفایی اجرای طرح فضای سبز هستیم.

8/4/87 مطبوعات خوزستان

* با حضور وزیر مسکن استاندار، فرماندار و جمعی از مسئولین عملیات آماده سازی شهر جدید رامین شروع شد.

* وزیر مسکن اظهار داشت بسیار خوشحالم که تملک اراضی شهر رامین انجام گرفته ماه قبل که آماده بودم دوستان قول آن را داده بودند.

* مهندس رشیدی پور عضو هیأت مدیره شهر اظهار داشت در زمینه تملک اراضی تاکنون 5/182 هکتار نسقی و تصرفی به تملک ما درآمده، 230 هکتار در حال کارشناسی و 266 هکتار در حال تشکیل پرونده این پروژه که برای عملیات اجرایی آن 20 سال به طول انجامیده برای جمعیتی معادل 240 هزار نفر به مشاور طراح ابلاغ گردیده.

* حاجتی مدیر عامل اتحادیه اظهار داشت 40 تعاونی عضو اتحادیه هستند و 40 تعاونی در شرف عضویت می باشند.

12/9/87 نور خوزستان          

*فدعمی فرماندار اهواز: معرفی 13000 متقاضی مسکن مهر به دو شهر جدید رامین و شیرین شهر..... این افراد در قالب 225 تعاونی به سازمان مسکن معرفی شده اند ..... و 2000 نفر در قالب 42 تعاونی مسکن مهر و در شهر رامین به زودی زمین خود را تحویل می گیرند.

13/9/87 رسانه جنوب

* کلنگ زنی و عملیات اجرایی شهر رامین با احداث خیابان 45 متری آغاز گردیده و ساخت این خیابان 2ماه گذشته (مهر 87 ) به اتمام رسیده و قابل بهره برداری است.

31/1/88 خبرگزاری فارس

* استاندار خوزستان : زمین مهترین مشکل مسکن مهر در 20 شهر خوزستان می باشد. عملیات اجرایی 20 هزار واحد به دلیل مشکلات ملکی و طراحی کمی عقب است.... مالکان زمینهای کشاورزی که وسیله امرار معاش آنها هستند، نمی فروشند در اینجا ما به دنبال راهکار جدید هستیم

21/2/88 مدیر کل تعاون خوزستان سایت خبری تعاون

* تا پایان سال 88 نخستین واحدهای طرح مسکن مهر به متقاضیان تحویل می شود.

3/3/88 مطابق دستورالعمل دفتر رئیس جمهور به شماره 46732 جناب آقای عبدالرضا شیخ الاسلامی: موضوع شکایت را رسیدگی کنید در صورت نیاز بازرس از تهران اعزام شود.  

* گروه اعزامی متشکل از آقای عسکری نماینده وزیر مسکن و میرزائی نماینده شرکتهای توسعه شهرهای جدید طبق دستور جناب آقای شیخ الاسلامی مدیر دفتر ریاست جمهوری (وزیر تعاون راه و امور جهت بازدید از شهرهای مسجدسلیمان، دزفول و شهرهای جدید و رسیدگی به شکایت تعاونی های مسکن از این مناطق بازدید نموده ........ آقای میرزایی  نسبت به نحوۀ اطلاع رسانی و تبلیغات شهرهای جدید اهواز ابراز تاسف نمودند.

26/6/88 نور خوزستان

* مدیر کل تعاون اظهار داشت در زمین بیشتر تعاونی های شهرستانها معارض وجود داشت . تعاونی ها برای آغاز عملیات اجرایی موانعی پیش رو دارند.

7/10/88 نور خوزستان

* آیت اله حیدری نماینده مردم شریف اهواز در مجلس خبرگان اظهار داشت اهواز محروم ترین شهرستان کشور است.

* نماینده مجلس اظهار داشت علت عقب ماندگی شهرستان اهواز در کوتاهی مدیران کل می باشد.

شهریور 88 فرهنگ جنوب

*  رئیس اداره تعاون اهواز اظهار داست  فرستادن مردم به شهرهایی که فاقد امکانات هستند غیرممکن است مردم تمایلی به سرمایه گذاری در شهر رامین را ندارند.

شهریور 88 سایت اداره کل تعاون خوزستان

* مدیر تعاون خوزستان خرید زمین در اهواز ممنوع است.

* 20/9/88 وزارت تعاون : معاون وزیر تعاون سیداحمد رسولی نژاد: اعضای تعاونی های مسکن مهر در کشور می توانند زمین خریداری و پروژه مهر را اجرا کنند.

*1/10/88 مهندس مهرآبادی مدیرعامل سازمان ملی زمین مسکن ارائه تسهیلات مسکن مهر در کلانشهرها به تعاونی های مسکن مهر که زمین خریداری می کنند.

*9/9/88 مدیر کل تعاون استان تهران به نقل از رئیس سازمان مسکن و شهرسازی تهران: در اجرای طرح مسکن مهر به هیچ وجه گروهی انجام نشود چون این کار نوعی به عقب است.

۱2/6/88 روزنامه عصر کارون

* تاسیس شهر جدید رامین سال 1367 ، کلنگ زنی تیرماه 88 ، آذر 87 وعده ساخت 6000 واحد تا دی ماه همین سال، اردیبهشت 88 انصراف تعاونی های مسکن مهر از حضور در شهرهای جدید شیرین شهر و رامین شهر.

20/7/88 روزنامه کیهان

* وعده های مسکن مهر خوزستان عملی نشد.

20/7/88 سایت  وزارت تعاون

* بی مهر دولت به مسکن مهر 98 درصد از تعاونی های مسکن مهر فاقد زمین هستند.

مهر 88 نور خوزستان

* الیاسی مدیر شهر شیرین شهر: ساخت مسکن مهر متوقف شد.

* فدعمی در خصوص اجرای طرح در شهرهای رامین و شیرین شهر انتقاد کرد و رکود آن را باعث نگرانی خواند.

2/8/89 روزنامه کارون

* کارگاه مسکن مهر شیرین شهر تعطیل شد. محسنی مدیرعامل اتحادیه شیرین شهر:  معارضان زمین اینجانب را به قتل تهدید نمودند این در حالیست که هم اکنون انبوه  سازان مشکلی برای ساخت و ساز ندارند.

4/8/88 جناب آقای دهقان رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان خوزستان  در سایت تعاون:

* در اجرای طرح مسکن مهر در 90 درصد از شهرستانها زمین وجود دارد تا پایان سال 88 شاهد جهش هستیم.

25/8/88 نور خوزستان

* استاندار: انتظارات از طرح مسکن مهر در خوزستان محقق نشد. ایشان به فرماندارانی که عملکرد ضعیف داشتند ضرب العجل داد.

آذر 88 روزنامه کارون

* مسکن مهر وعده پشت وعده طرحی برای سرکار گذاشتن خوزستانی

روزنامه کارون

* گزارش از وضعیت افراد بی خانمان در اهواز بی خانمان ها در میان زمین و آسمان ........

14/11/88 نور خوزستان

* ناآگاهی فرمانداران به عنوان نمایندگان دولت از علل کندی مسکن مهر، شایسته نیست.

14/11/88 فرهنگ جنوب

* استاندار در جلسه ستاد مسکن با صراحت از فرمانداران انتقاد کرد و آنان را به بی عملگی متهم نمود در این جلسه آقای دهقان رئیس سازمان اظهار داشت که طرح مسکن خوزستان در مقام سوم پیشرفت فیزیکی قرار دارد ..........

* عضو کمیسیون عمران مجلس گفت متاسفانه استانهای خوزستان، کرمانشاه و گلستان تقریباً هیچ حرکتی را در مسکن مهر از خود نشان ندادند.

1/12/88 خبرگزاری ایسنا

* اعلام انحلال تعاونی های مسکن مهر توسط مدیر کل تعاون این تعاونی ها که فاقد قرارداد و پروانه ساخت هستند حق فعالیت ندارند.

28/7/89 روزنامه کیهان

* وزیر تعاون : تعاونی ها از طرح مسکن مهر خارج نشده اند.

* 11/12/88 رسانه  جنوب

  از قرار معلوم جمعی از اعضای تعاونی های مسکن مهر خوزستان برای اعتراض به سیاستهای اتخاذ شده توسط مسئولین و عدم مجوز برای ساخت و ساز در اهواز و اعتراض به مسدود کردن سرمایه های تعاونی ها مقابل اداره کل تعاون خوزستان تجمع می کنند........

* 11/12/88 فرهنگ  جنوب

دستگیری تأمل برانگیز: محمود شهبازی مدیر عامل اتحادیه مسکن مهر خوزستان  به دلایل نامعلوم دستگیر شده.

12/12/88 رسانه جنوب

* تجمع اعضای تعاونی مسکن مهر اهواز در اعتراض به مسدود شدن حسابهای بانکی و آماده نبودن زمین برای ساخت و ساز در محل اداره کل تعاون

* مدیر کل تعاون : دستور توقیف و مسدود کردن حساب اعضای تعاونی ها را کارگروه مسکن خوزستان صادر نمود..... و تحویل زمین در حیطه کاری تعاون نیست.

8/2/89 عصر کارون

* نبودن اطمینان نسبت به طرح – وضعیت ناامیدکننده مسکن مهر – عدم تحقق وعده ها

15/2/89 روزنامه یالثارات

* افراد فرصت طلب از هر فرصتی به نفع خود و علیه طرح موفق مسکن مهر استفاده و به نوعی درصدد ایجاد موانع سر راه این طرح ملی هستند.

20/2/89 وزارت تعاون

* روابط عمومی و امور بین الملل وزارت تعاون : دولت از تعاونی های بحرانی حمایت خواهد کرد.

وضعیت مسکن مهر در شهرستانها

30/2/89 رسانه جنوب

* رئیس اداره تعاون دزفول : بیش از 7000 نفر ثبت نام کردند و تاکنون برای 1100 نفر زمین تامین شده است از آغاز طرح 200 تعاونی تشکیل گردید که هم اکنون 11 تعاونی در قالب 526 واحد موفق به اخذ زمین شده اند.

* مدیر عامل تعاونی مسکن مهر شوشتر: تامین اعتبار برای اجرای زیرساختهای مسکن مهر شهرستان غیرممکن است.

* به نقل از اتحادیه تعاونی های مسکن مهر مسجدسلیمان: زمین تخصیصی برای اقشار کم درآمد عضو تعاونی های مسکن مهر مسجدسلیمان رها شده و آنچه باقیست در ورودی شهر یک تابلو بر در محل دفتر اتحادیه قفل زده شده .

10/2/90 فرهنگ جنوب

* مدیرعامل تعاونی مسکن مهر شادگان: مدت 5 سال است تعاونی های مسکن در بلاتکلیفی به سر می برند و علت اصلی آنها رئیس سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان می باشد.

 12/7/89 روزنامه ارمغان بازار

* زن 50 ساله مسجدسلیمانی برای بیان مشکلاتش خود را در زیر ماشین در حال حرکت وزیر مسکن انداخت.

24/3/89 فرهنگ جنوب

*نماینده مجلس در نطق شدیدالحن در صحن مجلس از وضعیت نابسامان خوزستانی ها گلایه کرد.

24/3/89 فرهنگ جنوب

* وزیر مسکن:  اشک رئیس جمهوری را درآورد ایشان پس از دیدن قاب عکسی از یک زوجی که صاحب خانه شده بودند گریه نمود.

3/4/89 فرهنگ جنوب

* محمود شهبازی مدیر عامل اتحادیه مسکن مهر خوزستان : خبر خوش برای متقاضیان مسکن مهر اهواز اعضای تعاونی های مسکن مهر در کیانشهر صاحب زمین شدند.

10/5/89 روزنامه فرهنگ جنوب

* دعوت از آیت اله العظمی جزایری ، دکتر حجازی و مسئولین ذیربط  برای حضور در یکی از مجامع عمومی متقاضیان مسکن مهر در مسجد ارشاد. موضوع سرمایه گذاری تحسین برانگیز و بی سابقه 70 میلیارد ریالی تعاونی های مسکن مهر اهواز

23/4/89 صبح کارون

* استاندار : عمده شهرهای خوزستان در طرح مسکن مهر از برنامه عقب هستند این موضوع به شدت باعث ایجاد نگرانی می شود. در سه سال گذشته متاسفانه حتی یک خانه به مردم تحویل ندادیم. ما هم در استانداری خیلی وقت برای مسکن مهر نگذاشتیم.

28/4/89 روزنامه صبح کارون

استاندار خوزستان وعده داد تمام خوزستانی های فاقد مسکن تا سال 90 صاحبخانه می شوند.

معاون عمرانی استانداری : 4676 پروژه نیمه تمام در خوزستان

12/9/89 هفته نامه نشاط

* بوی تعفن و بی مسئولیتی و نشت مدیریت در استان خوزستان

29/10/89 فرهنگ جنوب

* مسکن مهر شهرهای اقماری ( شیرین شهر و رامین ) شکست خوردند.

* مدیرکل تعاون : هرگونه ساخت و ساز در کلانشهر در قالب مسکن مهر ممنوع می باشند. و فعالیتهای تعاونی ها منحصراً در شهرهای جدید می باشند.

* فرماندار با پیگیری استاندار و موافقت وزیر مسکن کلانشهر اهواز مشمول طرح مسکن مهر گردید.

18/11/89 فرهنگ جنوب

* استاندار: عملکرد برخی از فرمانداران در مسکن مهر با حضور در جلسات خلاصه می شود.

روزنامه نور خوزستان

وزیر مسکن و شهرسازی سال 89 را سال شکوفایی کشور و در سال 90 کلیه متقاضیان مسکن در کشور صاحبخانه می شوند.

25/2/90 روزنامه ایران

* بهره برداری 22 هزار واحد مسکونی در اصفهان با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر مسکن

 25/2/90 فرهنگ جنوب

* لت و پار شدن 5 مهندس در حین کار در شیرین شهر

* دل نماینده گیلانی از وضعیت خوزستان سوخت.

10/3/90 سایت خبری دانشجویان و دانش آموختگان خوزستان

* محمود شهبازی مدیرمسکن مهر خوزستان :  قلب اهوازی های بی خانه و سرپناه شکست.

23/3/90 فرهنگ جنوب

* آقای وزیر مسکن لطفا به اهواز نیاید.

* موج تحویل مسکن مهر در همه استانها جز خوزستان

12/6/90 روزنامه اطلاعات

* مسکن مهر بیم ها و امیدها : با گذشت چند سال از اجرای طرح مسکن مهر به اهداف مورد نظر دست نیافته ...... به گفته کارشناسان  فاصله زیاد از مراکز اصلی شهر و دسترسی دشوار به پایانه های حمل و نقل شهری و فراهم نبودن مراکز آموزشی، درمانی، تفریحی ...... به عنوان مصائب مسکن مهر نام برده می شود.

16/6/90 روزنامه یالثارات

* خیابان خوابها و حواس پرتی مسئولان

16/6/90 روزنامه یالثارات

* نماینده مجلس خبرگان: نباید با وعده هایی که ممکن است اجرایی نشود مردم را به نظام بدبین کرد.

17/6/90 روزنامه کارون

* نماینده مجلس : دردنامه رنجوری خوزستان ؛ خوزستان همه چیز دارد ، اما هیچ ندارد!

16/6/90 روزنامه یالثارات

* خیابان خوابها و حواس پرتی مسئولان

21/6/90 روزنامه کیهان

* 000/000/000/000/3 تومان اختلاس بزرگ در یکی از شعب بانکهای خوزستان

* کارشناس مسکن با این مبلغ کهکشانی 75 هزار خوزستانی مومن و مستمند بدون پرداخت تک ریالی صاحب خانه می شدند!!

آمارهای متناقض و عجیب

24/5/90 روزنامه ایران زمین

* استاندار خوزستان : 10 هزار واحد مسکونی در هفته دفاع مقدس (شهریورماه 90) به بهره برداری می رسند و تا سال 1391 عمده خانواده های صاحب مسکن صاحبخانه می شوند.

20/6/90 فرهنگ جنوب

* دهقانی مدیر کل سازمان مسکن و شهرسازی خوزستان: تا پایان سال 90 ، 22 هزار واحد مسکونی تحویل می شود.

* 17/6/90 نور خوزستان

*  با حضور وزیر کشور استاندار ، فرماندار و دیگر مسئولین در جلسه اعلام شد.

* استاندار در سالی که گذشت 11 هزار واحد مسکن به مردم تحویل داده شد و امسال نیز 43 هزار واحد تحویل داده می شود.

28/7/88 نور خوزستان

* اعتراض مدیران تعاونی های مسکن مهر به جلوگیری از فعالیت تعاونی ها در مقابل فرمانداری

31/1/88 ایسنا

* مهندس همتی سخنگوی کارگروه کشور : بیشترین شکایتها به رئیس جمهوری از بخش مسکن در استانها از خوزستانی ها است.

* سازمان مسکن و شهرسازی استان خوزستان: برخلاف استانهای دیگر می خواهد به وسیله پروژه مسکن مهر به شهرهای جدید که هیچگونه امکاناتی ندارند هویت ببخشد. به همین دلیل متقاضیان رغبتی به حضور در شهرهای جدید ندارند.

25/2/90 روزنامه ایران

* بهره  برداری از 22 هزار واحد در استان اصفهان

21/6/90 روزنامه کیهان

* بهره برداری از 2،613 واحد در خراسان شمالی

20/6/90 فرهنگ جنوب

* احداث 14 هزار واحد مسکن مهر در ایلام

*بهره برداری از صدها واحد مسکونی مهر در استان چهارمحال بختیاری

14/6/89 روزنامه کارون

*مردم از مسکن مهر ناامید شدند. * هزینه مسکن 70 درصد از درآمد اقشار کم درآمد را می بلعد.

* هدف از تشکیل تعاونی ها حضور مردم بوده تا بتوانند خودشان وارد عمل شوند و مشکل خود را با کمک دولت حل کنند. اما اینکه مردم خودشان باید حضور قوی داشته باشند خیلی ملموس نشد....

 6/7/90 روزنامه شرق

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد: اهواز آلوده ترین شهر جهان

آخرین خبر!!؟

10/7/90 هفته دفاع مقدس مردم شریف و مسلمان ایران هم سپری شد در این هفته هم ازوعده ها و خبرهای خوش مبنی بر تحویل هزاران واحد مسکونی خبری نشد.

 


مطالب مشابه :


فروش زمین 486 متری در اهواز

فروش زمین 486 متری در اهواز بانک اطلاعات خرید فروش رایگان املاک در خوزستان و اهواز
احداث پارک مینیاتور ایران زمین در اهواز

احداث پارک مینیاتور ایران زمین در اهواز مراکز خرید. باغ موزه ایران زمین" در ساحل
فروش زمین در چغاخور چهارمحال و بختیاری

جدیدترین آگهی های خرید،فروش،رهن و اجاره املاک خوزستان و شهر اهواز را در خوز ملک جستجو کنید
فروش خانه دوطبقه دوبلکس در کمپلو شمالی

زیربنا زمین خرید،فروش،رهن و اجاره املاک خوزستان و شهر اهواز را در خوز ملک
اطلاعیه مهم اتحادیه تعاونی های مسکن مهر آزاد اهواز در خصوص زمین تعاونی ها

اطلاعیه مهم اتحادیه تعاونی های مسکن مهر آزاد اهواز در خصوص زمین خرید زمین اهواز + نوشته
عکس:استقبال گرم مردم اهواز از احمدي نژاد

املاک قم ملک قم خرید استقبال گرم مردم اهواز از خریدوفروش زمین در قم ، خریدوفروش
فروش در مجتمع بنکداران اهواز

فروش در مجتمع بنکداران اهواز بانک اطلاعات خرید فروش فروش فوری یک قطعه زمین
توصیف عمومی .:کیانپارس:.

می باشد.اهوازی ها وقت خود را با ماشین سواری و گلف و اسب سواری و خرید کردن در باره ی اهواز
روزشمار مسکن مهر استان خوزستان

* مدیر تعاون خوزستان خرید زمین در اهواز ممنوع است. * 20/9/88 وزارت تعاون :
برچسب :