توصیف عمومی .:کیانپارس:.

 

map2.jpg

 

 

کیانپارس از معروف‌ترین محلات اهواز است که به مرور زمان به صورت یکی از محله‌های اعیان‌نشین شهر در آمده‌است

این منطقه در غرب کارون و حد فاصل پل سیاه تا پل سوم واقع شده‌است. در سال‌های اخیر آپارتمان سازی چهرهٔ این منطقه را دگرگون کرده‌است. شب‌های جمعه، کیانپارس محل قرار بسیاری از جوان‌های اهوازی است.

محلهٔ کیانپارس دارای ۳ میدان (فلکه) اصلی و ۲۰ خیابان معروف (شرقی و غربی) است. خیابان‌های شرقی سمت رودخانه بوده و خیابان‌های غربی سمت راه آهن و هم‌جوار کیان آباد می‌باشند. بلوار اصلی کیانپارس شهید چمران نام دارد که به بلوار شهید مدرس و نمایشگاه دائمی منتهی می‌شود. از مدارس مشهور این منطقه دبیرستان پاسارگاد است که پیش از انقلاب مدرسه آمریکاییان بوده‌است و پس از انقلاب با نام دبیرستان کاشانی به فعالیت خود ادامه می‌دهد. همچنین مراکز دخترانه و پسرانه سمپاد (تیزهوشان) با نام فرزانگان و شهید بهشتی نیز در خیابان ۲۰ غربی واقع است که می‌توان گفت بهترین مدارس سطح استان خوزستان می‌باشند.

قیمت املاک در کیانپارس از دو جنبهٔ مسکونی و تجاری به نسبت دیگر نقاط اهواز بالاست. یکی از معروف‌ترین بازارها یا پاساژهای کیانپارس که در انتهای آن قرار دارد بازار مرو است . قسمت شرقی (سمت رودخانه) کیانپارس از نظر تجاری و قسمت غربی آن بیش‌تر از جنبهٔ مسکونی مورد توجه‌است.

کیانپارس یک پارک به نام گلچهره دارد که در سال ۱۳۷۴ تأسیس شد. مساحت پارک ۴٬۰۰۰ مترمربع است و محل آن خیابان ۱۸ است و پارکی دیگر به نام کوثر دارد که در سال ۱۳۷۲ احداث شد و مساحت کل آن ۱۲٬۴۰۰ مترمربع و محل آن فلکه اول است. انتهای خیابان‌های شرقی به خیابانی کنار رودخانه منتهی می‌شوند که جاده ساحلی نام دارد و اطراف آن محلی برای تجمع خانواده‌ها و جایی مانند پارک است. این جاده به پل هفتم ختم می‌شود.

مركزخريد برج كيانپارس واقع در نبش خيابان ۱۴ غربي يكي از مراكز خريد در اهواز است كه در سال ۱۳۸۱ افتتاح گرديد. کیانپارس بهترین منطقه ی مسکونی و حتی تجاری اهواز است. جاده ساحلی کیانپارس به 2 بخش "جاده ساحلی" و "پارک دولت" تقسیم می شود که اولی(جاده ساحلی) محل تجمع جوانان و به طور کلی مجرد ها و پارک دولت نیز پارکی خانوادگی می باشد. در کناره ی جنوبی پل هفتم نیز رستوران ونیز قرار دارد که آنجا نیز پاتوق بعضی دیگر از جوانان می باشد.اهوازی ها وقت خود را با ماشین سواری و گلف و اسب سواری و خرید کردن و خوردن می کنند.


مطالب مشابه :


سمپاد

مرکز آموزشی پسرانه طلایه داران اهواز ; راهنمایی و دبیرستان فرزانگان امام رضا (ع) لاهیجان ;
تاریخچه سمپاد

دبیرستان فرزانگان (اين دو مركز فرزانگان و شهيد بهشتي و فرزانگان اهواز ، شهيد بهشتي
دبیرستان استعدادهای درخشان فرزانگان مشکین شهر

مشاور - دبیرستان استعدادهای درخشان فرزانگان مشکین شهر - با من بگو هر آنچه دلت می خواهد - مشاور
مدارس سمپاد ایران

راهنمایی دخترانه فرزانگان 1 (تبریز ناحیه 1) دبیرستان شهید دکتر بهشتی
شب تاسوعا(برپایی ایستگاه صلواتی در دبیرستان فرزانگان مشکین شهر)

مشاور - شب تاسوعا(برپایی ایستگاه صلواتی در دبیرستان فرزانگان مشکین شهر) - با من بگو هر آنچه
توصیف عمومی .:کیانپارس:.

از مدارس مشهور این منطقه دبیرستان پاسارگاد با نام فرزانگان و شهید در باره ی اهواز
رتبه های کنکور

وبلاگ دبیرستان دخترانه شاهد گیاه پزشکی دولتی اهواز. تیزهوشان دخترانه فرزانگان
برچسب :