مقاوم سازی ساختمان بتنی با روش مختلط

منبع : شرکت آتیه سازان نفیس

مقاوم سازی ساختمان ۲۰ واحدی با FRP – تهرانسر

مقاوم سازی ساختمان 20 واحدی با FRP – تهرانسر

ساختمان مذکور مجموعه آپارتمانی ۲۰ واحدی در حال ساخت  واقع در تهرانسرمی باشد . تیرهای با دهانه زیاد آن (۵/۷ متر) بدلیل عدم رعایت آویز مورد نیاز ( ۲۰ سانتیمتر ) و همچنین کسر میلگرد تقویتی مورد نیاز در وسط دهانه ،دچار ترکهایی در وسط دهانه گردیده است که به مرور زمان دچار خیزنیز می گردید.بعد از انجام عملیات اسکن جهت تعیین میلگردهای بکار رفته و انطباق آن با نقشه های محاسباتی، منجر به تهیه نقشه های مقاوم سازی با استفاده از الیاف CFRP ۳۰۰ گردید. اجراء عملیات مقاوم سازی جهت ۱۴ عدد تیر بتنی آغاز شد ودر کلیه تیرها در بخش زیرین وسط دهانه و بخش رویی مجاور ستون از الیاف کربن ۳۰۰ استفاده گردید.همچنین جهت اسکوپ لبه های الیاف در بخش رویی از ساپورتهای فولادی با رولبولت و نبشی استفاده گردید.

http://hfarahani48.blogfa.com

در این پروژه بدلیل کمبود فوق العاده میلگردها در تیرهای بادهانه زیاد خیز فوق العاده ای بوجود آمده و در وسط دهانه تیرها ترکهای مشهودی ملاحظه می گردد.روش در نظر گرفته برای تقویت تیرها استفاده از الیاف کربن CFRP300 در وسط دهانه ونزدیک ستونها در زیر و روی تیرها می باشد.و جهت تامین پایداری بیشتر تیرها با میگردهایی در ناحیه  فوقانی در ناحیه لنگر منفی اضافه و ارتفاع تیرافزایش گردید.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مقاوم سازی برج باغ لاله بروش ایجاد دیواربرشی در طبقات

http://hfarahani48.blogfa.com

ساختمان مذکور برج باغی واقع در منطقه مینی سیتی می باشد . بدلیل اینکه شهرداری۲ طبقه بر روی ۱۲ طبقه این ساختمان مجوز اضافه طبقه داده است نیازبه ارائه طرح تقویت و مقاوم سازی شده است . روش مقاوم سازی طراحی و ایجاد تعدادی دیوار برشی می باشد. با مطالعات صورت گرفته بهترین روش جهت کنترل نیروهای جانبی و کنترل تغییر مکان افقی اضافه کردن دیوار برشی بوده است.جهت ایجاد دیوار های فوق در این پروژه بالغ بر ۲۵۰۰ عدد میلگرد با سایز های مختلف در فونداسیون و ستونها و تیرها کاشته شده است.

کاشت بولت M20 آلمان با چسب کپسولی VPK-20-SF

http://hfarahani48.blogfa.com

مناسبترین و بهترین روش جهت نصب صفحات انتظار جهت مقاوم سازی و ایجاد سازه الحاقی با استفاده از کاشت بولت گالوانایزد شده و از جنس فولاد نرم با مقاومت کششی فوق العاده بالا . استفاده از بولتهای رزوه شده و هاردنر شده آلمانی و چسب کپسولی VPK-SF KALM  به  نحوی که نحوه کشت کاملا اتوماتیک و بدون دخالت دست بوده و دارای گارانتی نیز می باشد .

مقاومتهای مکانیکی و فنی در این روش نسبت به روشهای معمولی تا ۲ برابر می رسد.

مقاوم سازی مجتمع مسکونی آزاد شهر به روش ژاکت فلزی

http://hfarahani48.blogfa.com

ساختمان مذکور واقع درآزاد شهربوده وبدلیل خواست کارفرما بر افزایش طبقات آن مقاوم سازی گردیده است . روش مقاوم سازی و تقویت سازه مذکور ژاکت فلزی ( steel jacket) می باشد. در این روش با استفاده از صفحات فولادی نسبت به تقویت ستونهای تحتانی ساختمان اقدام گردیده و سپس با استفاده از کاشت بولت با چسب اپوکسی کاور مذکور به فونداسیون متصل می گردد.

کاشت بولت با استفاده از کپسولهای اپوکسی در کارخانه لاوان تابلو-کرمان

http://hfarahani48.blogfa.com

بدلیل اضافه کردن یک طبقه در سوله کارخانه لاوان تابلو کرمان صفحه ستونها و بولتهای پایه های سوله دچار ضعف گردیده  و نیازمند تقویت می باشند.بدین منظور جهت مقاوم سازی المانهای فوق  از کاشت بولتهای با آلیاژ بالا ساخت کشور آلمان و کپسولهای اپوکسی استفاده گردیده است.سایز بولتها M30 و به عمق ۲۸ سانتیمتر کاشته شده اند.

مقاوم سازی ترکهای ایجاد شده در سازه بتنی بروش تزریق رزین

http://hfarahani48.blogfa.com

ساختمان مذکور نوساز بوده وستونهای بتنی آن ۶ ماه بعد از بهره برداری شروع به برداشتن ترک نموده است . میزان و عمق ترک در حدی می باشد که باعث شکسته شدن سنگهای نما و کاشی های سرویسها گردیده است.مقاوم سازی ساختمان مذکور بعد ازانجام آزمایشات مختلف بر روی بتن ، تزریق رزین مخصوص جهت ترمیم ترکها و تامین یکپارچگی المانها با استفاده از الیاف کربن و شیشه (CFRP & GFRP) می باشد.

مقاوم سازی مجموعه مسکونی تعاونی مسکن فرهنگیان – شهر جدید اندیشه

http://hfarahani48.blogfa.com

این پروژه در شهرجدید اندیشه واقع شده وشامل ۶ بلوک مسکونی وجمعا ۶۴ واحد می باشد بدلیل عدم مقاومت مناسب بتن و ضعف عمده اجراء در محل اتصال نسبت به مقاوم سازی و تقویت سازه اقدام گردید . درهر بلوک ۱۰۰ متر مربع الیاف کربن ۲۰۰ (CFRP)و۱۵۰ متر مربع الیاف شیشه ۴۲۰ (GFRP)استفاده شده است در بخشهایی که کیفیت بتن بصورت موضعی مناسب نبوده از ملات ترمیمی با مقاومت ۴۵ مگا پاسکال استفاده شده است .جحم ملات ترمیمی بکار رفته در هر بلوک ۸ تن می باشد.

جهت ایجاد اتصال مناسب بین بتن قدیم و جدید اقدام به کاشت میلگرد شده است . تعداد میلگردهای کاشته شده ۵۰۰ عدد می باشد .مدت زمان اجراء عملیات مقاوم سازی ۹۰ روز کاری می باشد.

کاشت میلگرد – پروژه ۱۴۰۰ واحدی قیام

http://hfarahani48.blogfa.com

این پروژه واقع در قیام دشت تهران ومشتمل بر ۱۴۰۰ واحد مسکونی می باشد . بدلیل تغییر در نقشه های معماری و سازه تغییراتی درابعاد ستونها بوجود آمده است.بدلیل اجراءفونداسیون وانجام عملیات  بتن ریزی  نیاز به طرح مقاوم سازی با توجه به تغییرات ایجاد شده در ابعاد ستونها می بود که افزایش میلگردهای انتظار را در برداشت.با توجه به اینکه این شرکت عاملیت مجاز شرکت چسبهای کالم آلمان را داراست لذا جهت انجام عملیات کاشت از چسب دو جزئی اپوکسی کالم (KALM) نوع VMK – SF-345 که استایرن فری بوده و مقاومتهای کششی و برشی فوق العاده زیاد را دربر دارداستفاده گردیده است.لازم بذکر می باشد در صورت در خواست کارفرما نسبت به انجام تست کشش میلگرد کاشته شده با دستگاه در محل اقدام می گردد.

مقاوم سازی به روش زره فولادی – تهران

مقاوم سازی به روش زره فولادی – تهران

پروژه مذکور مقاومسازی بلوک مسکونی ۱۰ واحدی واقع در منطقه منیریه می باشد.علت مقاومسازی نشست سقف طبقات این مجتمع و وجود ترکهای زیاد در دیوار ها و سقفها بود.این نشستها به حدی بود که شیشه های ساختمان شکسته گردید و ساکنین مجبور به نقل مکان گردیدند.با بررسی های صورت گرفته مشخص شد که علت ترکهای زیاد و نشست ساختمان ضعف شدید بتن و مقاومت بسیار پایین آن می باشد.با آزمایشات صورت گرفته مقاومت بتن حتی کمتر از ۱۰ مگا پاسکال اعلام شد.بدلیل ضعف شدید بتن جهت مقاوم سازی آپارتمان مذکورنمی توان از الیاف کربن FRP  استفاده نمود، لذا روش پیشنهادی جهت طرح تقویت و مقاوم سازی اسکلت ،استیل جکت STEEL JACKET بوده وکلیه ستونها با ورقهای فولادی به ضخامت ۱۰ میلیمتر مقاومسازی گردیدند. جهت مقاومسازی تیرها بدلیل مردود بودن بتن تیرها با استفاده از کلاف مستقل تیر فولادی پانلهای سقف مقاومسازی کردیدند.

مقاوم سازی به روش زره بتنی – کرج

مقاوم سازی به روش زره بتنی – کرج

پروژه مذکور پارکینگ متعلق به ایران خودرو واقع در کرج می باشد.بدلیل اشتباه در محاسبات سازه این پارکینگ ضعف در میلگردها ی طولی برخی از ستونهای این ساختمان مشاهده گردید.روش بکار گرفته جهت مقاوم سازی ستونهای فوق کانکریت ژاکت (CONCRETE JACKET) می باشد.یدلیل امتزاج مناسب طرح تقویت مذکور و عدم محدودیت بدلیل بزرگتر شدن ابعاد ستونها این روش مناسبترین را جهت مقاوم سازی در نظر گرفته شد.

مقاوم سازی فونداسیون – مصلی بزرگ باقرشهر

مقاوم سازی فونداسیون – مصلی بزرگ باقرشهر

مصلی باقرشهر در شهرک باقر شهر و در جنوب شرقی تهران واقع می باشد.بدلیل بتن ریزی نا مرغوب و اضافه کردن آب زیاد به تراک میکسر به هنگام بتن ریزی و عدم کنترل آن موجب گردید تا مقاومت بتن کاهش شدیدی پیدا کرده و در نتیجه فونداسیون این پروژه دچار اشکال گردد.با توجه به نتایج آزمایشات بعمل آمده که مبنی بر مقاومت پایین بتن می باشد نسبت به طرح مقاوم سازی به روش کانکریت جاکت اقدام گردید.در این روش با افزایش ظرفیت باربری سطح پی با تعریض نمودن نوارهای طولی اقدام گردید.مهمترین مسئله تامین مقاومت برشی ما بین لایه های بتن قدیم و جدید می بود. که با کاشت میلگرد و ایجاد برشگیرهایی تامین گردید.

مقاوم سازی ویلای لواسان

http://hfarahani48.blogfa.com

ساختمان مذکور یک باب ویلا واقع در لواسان می باشد که بدلیل ضعف در اجراء اسکلت بتنی توسط مجری و مقاومت پایین بتن نیازمند انجام مطالعات مقاوم سازی و اجراء طرح تقویت مباشد.روش مورد استفاده در این پروژه با توجه به وضعیت سازه و در حال ساخت بودن آن استفاده از پانلهای سه بعدی (۳d panel ) می باشد. با استفاده از آیین نامه مقاوم سازی ساختمانها بروش استفاده از پانلهای پلی استایرن طرح مقاوم سازی پروژه مذکور تکمیل و با کمک این پانلها میان قابهایی بصورت برش گیر در سازه اعمال گردید.

ترمیم آسیب دیده گی بتن اجراء شده- پروژه متانیر کرج

http://hfarahani48.blogfa.com

آسبب دیده گی و کرمو شدن بتن بدلیل حجم زیاد آرماتورها در ستونها و دیوارهای برشی  پروژه مجتمع مسکونی متانیر کرج.

بدین منظور جهت تقویت و ترمیم المانهای آسیب دیده از ملات ترمیمی پر مقاومت با ۴۵ مگاپاسکال مقاومت فشاری  و بدون انقباض و با چسبندگی بالا به بتن قدیم  استفاده گردیده است .

 چنانچه حجم بخش ترمیم یافته زیاد بوده و یا دارای عمقی بیش از ۵ سانتیمتر باشد ، می بایست بعد از انجام عملیات ترمیم با ملات فوق متناسب با مکان ترمیم یافته از الیاف کربن یا شیشه جهت مقاوم سازی قسمتهای مذکور استفاده نمود.

مطالعات فاز۱و۲ مقاوم سازی مجموعه فرهنگی ورزشی ارسنجانی – رباط کریم

http://hfarahani48.blogfa.com

مطالعات فاز ۱و۲ آسیب پذیری لرزه ای پروژه در حال ساخت فوق به جهت تغییر کاربری و افزایش ارتفاع ستونهای کلیه طبقات صورت می گیرد.

بدلیل در دسترس نبودن نقشه های اجرائی و فایلهای محاسباتی  نسبت به برداشت و تهیه نقشه های چون ساخت (as built) اقدام گردید .

با توجه به نیاز کارفرما به وجود فضاهای باز و بدون پارتیشن در طبقات این شرکت جهت ارائه طرح مقاوم سازی مبادرت به طراحی و ایجاد چندین پانل دیوار برشی ورزید.

ایجاد چنین دیوارهایی شدیدا بر تنشهای روی فونداسیون اثر گذار بوده و جهت تامین مقاومت مورد نیاز تعدادی شمع در نقاط مختلف فونداسیون ایجاد گردید.

کاشت راد با استفاده از چسبهای کپسولی VPK-M24-SFدر ویلای کردان

http://hfarahani48.blogfa.com

کاشت راد KALM-M-24 به همراه چسب کپسولی VPK-24-SFجهت تقویت صفحه ستونهای ویلای کردان جهت افزایش نیروی کششی و برشی صفحه ستونها و مقابله با نیروی بالا برنده ستون از روی فونداسیون بهنگام وقوع زمین لرزه

مقاوم سازی ستونهای کارخانه گلوکوزان قزوین

http://hfarahani48.blogfa.com

بدلیل تغییر سازه سالن تولید و حذف سقف طبقه اول آن  طول ستونهای بتنی سالن مذکور افزایش یافته و نیازمند  مقاوم سازی گردیده است. دو عامل مهم در محاسبات طرح تقویت ستونهای فوق الذکر در نظر گرفته شده است . یکی دو برابر شدن طول ستون که به افزایش لاغری آن انجامیده است و دوم انفصال مقطع ستون در محل چشمه اتصال ستون به سقف حذف شده می باشد.جهت مقاوم سازی ستونهای فوق از الیاف کربن ۳۰۰ و شیشه ۴۲۰ استفاده شده است.

مقاوم سازی پایه های تابلو تبلیغاتی سایپا

http://hfarahani48.blogfa.com

بدلیل ضغف در بولتها و صفحه ستونهای اتصال سازه اصلی تابلو به فونداسیون و احتمال عدم تحمل استراکچر اصلی در برابر بادهای شدید نسبت به تقویت و مقاوم سازی اتصالات سازه به فونداسیون اقدام گردید.جهت تقویت اتصال مذکور از ۱۶ عدد راد M30 به طول ۳۵۰ میلیمتر استفاده گردیده است . جهت کاشت رادهای مذکور بعد از انجام تست مقاومت   فشاری بتن فونداسیون و اطمینان از کیفیت بتن از چسبهای کپسولی VPK-SF-M30 استفاده شده است. جهت افزایش ظرفیت باربری صفحه ستونها و تحمل لنگر بیشتر صفحه ستونهای جدیدی طراحی گردید و طبق جزئیات خاصی به صفحات قبلی متصل گردید.

انجام آزمایشات غیر مخرب- اسکن میلگرد- پروژه مسکونی کرج

http://hfarahani48.blogfa.com

پیشنیاز مطالعه و بررسی سازه های بتنی اجراء شده برای مقاوم سازی انجام آزمایشات غیر مخرب NDT می باشد.

این شرکت با در اختیار داشتن آخرین تجهیزات آزمایشات غیر مخرب و تست بتن قبل از هر اقدامی از وضعیت کمی و کیفی اسکلت مطلع می گردد.

پروژه مسکونی در حال ساخت کرج – عظیمیه

مقاوم سازی ساختمان ویلای لواسان

http://hfarahani48.blogfa.com

مقاوم سازی ساختمان مذکور بدلیل یخ زدگی بتن و کیفیت پایین بتن در تیرهای سقف صورت گرفته است . همچنین بدلیل اجراء اسکلت ساختمان در ده سال قبل و طراحی سازه با آیین نامه زلزله ویرایش قدیم ، سازه مذکور نیازمند بازنگری و مقاوم سازی بوده است .فونداسیون ساختمان بدلیل منفرد بودن و ضعف در نحوه گیرداری با ستون تقویت گردیده و به صورت پی نواری دو طرفه مقاوم سازی شده است .

مقاوم سازی ساختمان مسکن مهرصفا دشت

http://hfarahani48.blogfa.com

مقاوم سازی اتصال ستونهای پروژه مسکن مهر صفا دشت با استفاده ازرادهای ASK-M24 کالم آلمان و چسبهای کپسولی VPK-SF-24

مقاوم سازی ساختمان تالار بوستان صدا وسیما

http://hfarahani48.blogfa.com

بدلیل تغییر در سازه تالار و افزایش بار برروی ستونها  فونداسیون مجموعه نیازمند مقاوم سازی گردید.در این طرح با افزایش ارتفاع پی و کاشت میلگرد و تامین برش لایه ای بین پی قدیم و جدید ظرفیت باربری آن افزایش یافت.همچنین با افزایش سطح باربری فونداسیون بوسیله کاشت میلگردهایی  در دیواره  پی اتصال ستونهای جدید میسر گردید.

ستونهایی که ملاحظه می گردد همگی بوسله چسب کپسولی کالم KALM-VPK-SF و راد ASK-M24 کاشته شده اند

تقویت دیوار برشی با الیاف شیشه – برجهای محمدیه قزوین

http://hfarahani48.blogfa.com

مقاوم سازی پروژه مذکور بدلیل کیفیت پایین بتن ریخته شده ( ۱۲۰ کیلوگرم بر سانتیمتر مربع) در دیوارهای برشی می باشد.

بدین منظور جهت رساندن مقاومت  بتن  به مقاومت  مشخصه طرح از دو لایه الیاف شیشه ۴۲۰ بصورت دور پیچ استفاده گردیده است.

تزریق گروت پر فشاردرتیرهای بتنی

http://hfarahani48.blogfa.com

به هنگام بتن ریزی درتیرهای بتنی سازه فوق به سه دلیل :

-  تراکم بالای میلگردهای فوقانی

- عدم آرایش مناسب میلگردها به هنگام اجرا

-  عدم افزودن موارد روان کننده  به بتن

بعد از باز کردن قالبها ، بخشهایی از تیرهای این سازه  خالی از بتن بوده است . حجم و ابعاد حفره ها به حدی بوده است که در برخی از آنها بیش از یک تن گروت با فشار ۱۵BAR تزریق گردیده است.

متاسفانه در برخی از تیرها علائمی از وجود حفره در ظاهر تیر نمایان نبوده که با بکار گیری روشهایی نسبت به مشخص نمودن آن اقدام گردید.

مقاوم سازی مجموعه برجهای نمونه رسا – منطقه ۲۲ تهران

http://hfarahani48.blogfa.com

این پروژه شامل ۱۲ بلوک برج ۲۵ طبقه می باشد . سیستم سازه ای آن بتن آرمه و ترکیب با دیوار برشی بوده وتقریبا اکثر نیروی جانبی آن بوسیله دیوارهای برشی واقع در کر مرکزی کنترل می گردد.متاسفانه بدلیل ایجاد openning مازاد بر نقشه ها در کر مرکزی ، سازه دچار ضعف گردیده است. شرکت آرین تیس مطالعات اولیه در خصوص آسیب پذیری لرزه ای وضرورت مقاوم سازی سازه و همچنین اثر تغییرات ایجاد شده در کر مرکزی را جهت مقا بله با نیروهای زلزله انجام داده و در فاز یک این مطالعات عدم کفایت کافی جهت تحمل نیروهای زلزله اعلام گردید.درفاز۲ مطالعات مقاوم سازی وتهیه طرح تقویت انجام و بعد از تصویب طرح ونحوه مقاوم سازی ، فاز ۳ مقاوم سازی توسط این شرکت آغاز گردید .نحوه مقاوم سازی برج های فوق شامل مهار میلگردهای برش خورده و آزاد و تقویت نعل درگاه های کر مرکزی با استفاده از الیاف کربن ۳۰۰ CFRP می باشد.

مقاوم سازی بخش Data Center شرکت داتک

http://hfarahani48.blogfa.com

مطالعات مذکور جهت آسیب پذیری لرزه ای وهمچنین تحمل ثقلی سقف و المانهای سازه ای ساختمان مرکزی داتک می باشد.بدلیل تغییر کاربری فضاها از مسکونی به اداری و نیز اختصاص بخشی تحت عنوان دیتا سنتر باعث گردیده تا اضافه بارها و over load قابل توجهی به سازه وارد گردد.با توجه به مطالعات صورت گرفته ملاحظه گردید در بخش دیتا سنتر بدلیل استقرار سیستمهای انتقال اطلاعات و رکها و آی اس پی های متعدد سر بارهای موجود فوق العاده زیاد بوده و پانلهای سقف قادر به تحمل آن نمی باشند . با توجه به بررسی دقیق سازه وجود ترکها و خیزهایی در سقف مذکور مشاهده گردیده است.جهت مقاوم سازی پانهای سقف و تیرچه های آن طراحی و جزئیات خاصی ارائه گردید.

مقاوم سازی پایه های برج های خنک کن – بیمارستان بعثت

http://hfarahani48.blogfa.com

مقاوم سازی مذکور جهت سازه نگهدارنده برج خنک کن (COOLING TOWER) کل مجموعه تاسیسات بیمارستان نیروی هوایی ارتش می باشد.بدلیل قدمت زیاد سازه بتنی مذکور و همچنین ریزش و نشت آب تاسیساتی از لوله ها و تجهیزات خنک کننده بر روی المانهای سازه ،متاسفانه بتن و میلگردهای درون آن دچار خوردگی شدید گردیده و در بعضی قسمتها تخریب شده است .جهت تقویت و مقاوم سازی سازه مذکور از دو روش استفاده گردید.برای المانهایی که میزان آسیب دیدگی و تخریب در حد بالایی بود کلیه سطوح خراب اکسپوز و برداشته شد و بعد عملیات پاکسازی با استفاده از کاشت میلگرد و افزایش آرماتور ، قالب بندی و با مواد افزودنی بتن ریزی گردید(کانکریت ژاکت CONCRETE JACKET).برای آن بخش از سازه که خرابیها و تخریب بتن در حد سطحی بود با استفاده از پوشش ترمیمی و بکار گیری ملات ترمیمی پر مقاومت (۴۵ مگا پاسکال) نسبت به مقاوم سازی و اصلاح سازه اقدام گردید.

مقاوم سازی ترانشه ویلا – لواسان

http://hfarahani48.blogfa.com

نشانی: تهران، بزرگراه شیخ فضل الله نوری، از غرب به شرق، خیابان تیموری، بلوار صالحی، نبش کوچه پیام، پلاک 1

تلفن: 66560410 و 66560411      |      فکس: 66560412
ایمیل: [email protected]


مطالب مشابه :


فهرست مراکز آموزشگاه زبان کیش در تهران

33 rows · حامیان وطن تهرانسر - بلوار نیلوفر شرقی - نبش خیابان شهید طالبی مهر ۱۳۹۳. شهریور
آدرس و تلفن شورای حل اختلاف شهر تهران

موسسه حقوقي حامیان وطن تهرانسر، بلوار گلها، روبروی کلانتری یکصدوپنجاه 44504818
مقاوم سازی ساختمان بتنی با روش مختلط

عضویت رایگان در راهبر| موسسه تهرانسر. مقاوم سازی اتصال ستونهای پروژه مسکن مهر
نسخ زن حارث (کتاب تعزیه مانند صاحبش غریب - مجید کیقبادی )

ز روی مهر گذارید ای دو پایان تهرانسر مجید کیقبادی1392/07/29 وطن فان. شمال
رویای جالب یک مادر شهید در دیدار با رهبر معظم انقلاب

( یک معلم ) - رویای جالب یک مادر شهید در دیدار با رهبر معظم انقلاب - - ( یک معلم )
نشاني دفاتر اسناد رسمي

آدرس دفترخانه تهران -تهرانسر بلوار اصلي بين خ 22و24 نبش موسسه شرقي بين مهر و وطن پور استان
اوای انتظار(اهنگ پیشوار) تعزیه همراه اول

موسسه فرهنگی هنری عرفان 493)رسول مهر ای جده جان اندر وطن. 50901.
اسامی موافقین فروش اموال شرکت های آزادگان

؛ سید محمد فرخی از کرمانشاه ؛ سیدرضا خادم شرفی ؛ حجت شفیعی از تهرانسر مهر و لامرد وطن
سالروزحماسه ملی قیام خونین 17 شهریور وهمچنین یاد و خاطره شهدای 17 شهریورگرامی باد

موسسه فرهنگی هنری عرفان به رنگ وطن به رنگ مهر تأییدی بر قیام ۱۷ شهریور
برچسب :