چگونه از صفر شروع کنیم؟33 راز تجربی یک مدیر

بانک ها به  افرادی وام می دهند که سپرده داشته باشند. چه کسی سپرده دارد؟ افراد پولدار. سازمانها از افراد سرمایه گذار حمایت میکنند.اخباری که برای حمایت از بیکاران و کارآفرینان می نویسند یا شرایطش سخت است یا اصلاً ارگانهایحامی خبر ندارند.پس یک بیکار یا یک فرد تازه کار چگونه از صفر شروع کند. سال 1393 هم رسید و از همان ابتدا تغییرات شروع شده است.

ماهم از صفر شروع کرده ایم.ماخواهیم گفت چگونه از صفر شروع کنید. پس به نکات طلایی یک مدیر با تجربه توجه کنید:

1-در حال حاضر اقتصاد ایران متغییر است. پس شناخت خود را بالا ببرید.در مورد فرصتها و تخصص هایی که احتمالاً دارید.

2-شروع یک کسب و کار پول لازم دارد. هر کس میگوید دست خالی می توان کاری کرد. یا خوش خیال است یا شما را به دردسر می اندازد.

3-کتابهای راز، اسرار موفقیت و... ظاهر قضیه را به شما می گویند.حقیقت چیز دیگری است. راز اصلی را ما پیدا کردیم. درست است که شما با تجسم میتوانید موفق شوید. اما اگر نتوانید نقش درستی را بازی کنید نتیجه نخواهید گرفت.(بحث تخصصی می باشد برای اطلاعات بیشتر لطفا میل بزنید. [email protected] )

4-کسی که میترسد بهتر است وارد بازار و کسب و کار شخصی نشود. بلکه در یک ارگان یا شرکت استخدام شود. یا یک کارمند بماند. کسب و کار افراد نترس را نیاز دارد. کارآفرین ریسک میکند.

5-هزاران کار ساده وجود دارد که میتواند درآمد داشته باشید. مثلا کارهایی مانند: تایپ کردن. بسته بندی و توزیع محصولات کشاورزی. شکستن قند. فروشندگی دوره گردی. سوپرمارکت. تهیه و توزیع لوازم کامپیوتر. و... اما تمام این کارها ساده هستند و افرادی زیادی این کارها را می کنند. شما فقط با افزایش شناخت و خلاقیت می توانید درآمدتان را بیشتر کنید.

6-حسابداری . حتما حسابداری را یاد بگیرید. به چند دلیل مهم: در کسب و کار خودتان به آن نیاز خواهید داشت. همچنین برای نوشتن ترازنامه، نوشتن وضعیت سود و زیان و ... نیازمند آن خواهید شد.

7-کسانی که اعتماد و ایمان ندارند هرگز به دنبال کسب و کار نروند.

8-برای هر کاری حتی کارهای کوچک و ساده نیازمند اندکی سرمایه هستید. این اندک سرمایه را جور کنید.چگونه؟اول اگر مایل بودید به ما بگویید تا با مطالب خود شناخت شما را بالا ببریم. دوم: یک رزومه درست کنید.سوم بازار را بسنجید. مثلابرای یکی از آشنایان یک کافی نت زدیم.چون برای ارائه خدمات اینترنت در محله شان کسی نبود. و الان 7 سال است این کار را ادامه می دهد و کارش را گسترش داده است.

9-در ابتدای کار بدون پول خواهش میکنم دنبال وام نروید. مگر اینکه بتوانید در کوتاه مدت کار دلالی انجام بدهید. چون رسیدن یک کسب و کار به نقطه درآمد زایی زمان نیاز دارد. در این مدت فقط آرامش شما به هم خواخد ریخت. چون قسط ها را نمی توانید بپردازید.

10- روش دیگری برای سرمایه اولیه: از پدر یا مادر یا سایر اقوام نزدیک کمک بگیرید. شاید پشتیبانی کردند!! من اینکار را کردم.  شما حتی برای کار تایپ کردن یک کامپیوتر، یک پرینتر و کاغذ لازم دارید. که در بازار الان در حدود 2میلیون تومان هزینه خواهد داشت.(حداقل)

11-تنبل نباشید. قدیمیهای بازار می گویند باید خاک کف بازار را بخوری. درست می گویند. شما در ابتدای هر کاری باید زحمت شبانه روزی بکشید.

12-در دام تکرار گرفتار نشوید.درست است که آشنای ما یک کافی نت زد و موفق شد. اما اگر شما اینکار را انجام دهید شاید نتیجه ندهد. چرا؟ چون در محله شما شاید چند کافی نت باشد.این یک اشتباه است. پس بازار را بشناسید. هر شهر و هر جایی در زمان های مختلف برای بعضی مشاغل مناسب است.

13- عجله کنید. فرصتها فرار می کنند. طبق آمار جهانی زمانی که شما به یک ایده فکر می کنید 17 نفر دیگر هم به همان ایده فکر می کنند. پس بجنبید. همین الان یک شغل خانگی میتوانید داشته باشید.

14- با بررسی بازار متوجه شدم که در محله ای مهرسازی ندارند. با بررسی بیشتر و جستجو دستگاههای ساخت مهر و چاپ روی لوازم را پیدا کردیم. هزینه آن از 300 هزار تومان تا چند میلیون تومان متغییر بود. این مثال را زدم تا بدانید میشود با حتی 300 هزار تومان کار راه انداخت. اما این 300 هزارتومان را خواهش میکنم وام نگیرید. مثلا مثل آشنای ما از برادرتان کمک بخواهید. یا در ارگانی مشغول شوید. ولی به کار کارمندی عادت نکنید. بعضی از مشاغل خانگی را حتی با مبلغی پایینتر هم میتوان شروع کرد. به سودهای کمتر فکر کنید و نقره های نقد را به خاطر طلای نسیه از دست ندهید.

15-هر کاری را با شناخت انجام دهید. ابزارها را بخرید. حتی اگر لازم شده یکی یکی بخرید. اگر هدفمند حرکت کنید موفق میشوید.

16- میدانم میگویید که برای تامین سرمایه اولیه، همه شرکتها و ارگانها رفته اید ولی کاری ندارید. بیکارید. یعنی اینکه وضعیت شغلی در ایران فعلا خوب نیست. من خودم هم یک سال دنبال کار خوب بودم.  گفتم که: میخواستم با حقوق خوب، سرمایه کار شخصی و ایده های خودم را به دست بیاورم. نمی گویم شما کارگری کنید یا تدریس، که الان دست توش زیاد شده است. من میگویم برای یک فرد با ایده های کارآفرینی که فعلا بیکار هست و پول  نداره، ابتدای کار سخت است. تا اولین سرمایه را به دست آورد.

17-در اینترنت و روزنامه ها دنبال فرصت، همایشها، نمایشگاهها و کنفرانس ها باشد. شاید فرصت جدیدی را کشف کنید و درآمد داشته باشید.

18- یک فکر خلاق: من با رول دستمال کاغذی(یک لوله مقوایی که دور انداختنی است) یک جا مدادی ساختم. یعنی سود 90%. این مثال را آوردم تا بدانید که افراد خلاق در حال حرکت هستند. شما هم باید خلاق باشید. کافی است به مشکلات با چشم سوم خود نگاه کنید.

19-یا تغییر کنید یا محو شوید. در شرایط کنونی ایران و دنیا، خلاقیت یعنی سود آوری.

20- به مشکلات خانه ها فکر کنید. به خلاقیتهای خودتان در زندگی .شاید کسان دیگری هم خواهان آن باشند.

21-تخصص بیشتر = درآمد بیشتر. در حال حاضر دنیا و مخصوصا ایران به سمت فناوریهای جدید پیش می روند.

22- حتما کامپیوتر و زبان خود را تقویت کنید. اگر بلد نیستید حتما یاد بگیرید. امروز تصور شغلی بدون اینترنت، بدون کامپیوتر و آشنایی با زبان، آسان نیست. زبان خود را تقویت کنید. با تقویت زبان تفکرات شما گسترده خواهد شد. چون به سایتهای کشورهای دیگر هم میتوانید سر بزنید. شاید ایده ای منتظر شماست.

23-به اشتغال در کشورهای دیگر هم فکر کنید. با افزایش قیمت دلار حقوقهای پایین کشورهای همسایه یا اروپایی، با حقوقهای سطح بالا در ایران برابری می کنند. منظورم این است که تفکر خود را محدود نکنید.

24- امید، پشتکار،تلاش هدفمند،افزایش شناخت از خصوصیت های شما باشد. حضرت علی (ع) فرمودند: اگر شما صبور نیستید، به صبوری تظاهر کنید. این اقدام یکی از رازهای مهم هست. چون تظاهر به یک عمل یعنی انجام یک نقش. انجام یک نقش یعنی خصوصیت همان نقش در تمام ابعاد زندگی شما نمایان خواهد شد. به عبارتی در هر کاری فیگور آن را بگیرید.

25-شراکت کسی که پول ندارد با یک فرد پولدار، منطقی نیست. این یک تجربه شخصی بنده هم هست. برای شراکت حتما باید مزیتهای شرکاء برابر باشد.

26- نتیجه یک کار شخصی آنقدر لذت بخش است، که می ارزد شما اینهمه تلاش کنید.

27-شانس:اگر درست تلاش کنید، تاثیر شانس را از بین خواهید برد. از قدیم گفته اند که پول ،پول می آورد. پس شانس را با پول بخرید. و پول را با تلاش به دست آورید.

28-تصمیم های مدیران کشوری تا بخشنامه شوند سپس اجرا شوند، ایده های شما از بین خواهند رفت. منتظر نمانید. حرکت کنید. آینده را به دست بیاورید.

29-هم بلند پرواز و رویایی فکر کنید هم با منطق حرکت کنید. با تصور اشتباه نتیجه ای جز شکست ندارید. شکل کارها عوض شده و شما ناچارید درهای جدید را شناسایی کنید.

30-از خنده های دوستانتان نترسید.یعنی به افرادی فقط توجه کنید که یا مثبت حرف میزنند و یا اینکه خطرات منطقی شغلتان را می گویند.دوستانی که می خندند درک درستی از ذهن خلاق ندارند.و با تغییر مشکل دارند. اگر همه ترس نداشتند و ریسک میکردند، همه کارآفرین میشدند.

31-اگر فعلا شغلی دارید ادامه دهید. اما برای ایده هایتان هم تلاش کنید. یعنی پایه های کسب و کارتان را بسازید. دلیل این مورد به خاطر شرایط متغیر اقتصادی می باشد.

32-کارآفرینی یعنی ریسک کردن برای خلق یک موقعیت جدید.( هر چند در ایران به افرادی که پول دارند کارآفرین گفته میشود.). اما این ریسک شما متناسب با توانایی شما باشد. یعنی اشتباه نکنید و فریب حرفهای غیر کارشناسی را نخورید. حماقت با ریسک تفاوت زیادی ندارد. ریسک با شناخت اتفاق می افتد ولی حماقت به دلیل جهل و نادانی.

33-در نهایت، به خداوند توکل کنید. این یک تجربه شخصی است. شما برای انجام کارهای بزرگ به روح بزرگ نیاز دارید. این کمترین هدیه توکل کردن، به شماست.

موارد بالا حاصل تجربیات و مطالعات شخصی بنده بوده و به درستی می دانم که خلاصه بیان شده اند. اما برای اینکه این ارتباط مستمر باشد راههای ارتباط برای مشاوره و ارسال رایگان فایل های مفید را برایتان می نویسم، لطفا عنوان مشکل و شرایط خود را کامل توضیح دهید تا بتوانیم به بهترین نحو به شما خدمات ارائه دهیم.

شرایط ارسال پیشنهادات و درخواستها:

1-کاملا توضیح دهید.(خواهش میکنم دقیق بگویید. تا دقیق راهنمایی کنم. این کار بر اساس یک تعهد اخلاقی خودم انجام میشود، پس دوست دارم بهترین راهنمایی را برایتان انجام دهم)

2- تخصص و شرایط فعلی خود را بنویسید.

3-درخواست خود را واضح بیان کنید.

4-راههای ارتباط با شما را بنویسید. حتما آدرس ایمیلتان به همراه شماره تماستان را ارسال کنید.

5-تمامی اطلاعات و تجربیات ما که بتوان ازطریق ایمیل ارسال کرد رایگان بوده و انتشار آنها با ذکر منبع، بلا مانع هست.

6- اگر اطلاعات و مواردی که نتوان با ایمیل فرستاد هزینه ارسال به عهده شما خواهد بود.

e-mail

[email protected]

همراه

09124639201

رزومه مدیر وبلاگ

www.parsa-farhad.blogfa.com

مدیر وبلاگ در دانشگاه صنعتی شریف

http://alumsharif.org/sheninco

 

 

به امید اشتغال تمام جوانان مستعد

فرهاد شهسواری

مدیر عامل شرکت تعاونی کارآفرینان شریف صنعت

تعاونی برتر در سال 1393

هر مشاوره ای که انجام دادیم، نتیجه را تضمین کردیم

مشاوره ما چند مرحله ای بوده و تا نتیجه دلخواهتان کنارتان خواهیم بود.
---------------------------------------------------

1-مشاوره رایگان

2-مشاوره همراه با هزینه


---------------------------------------------------

(توسعه کسب و کار، راه اندازی کسب و کار، تغییر و موفقیت در زندگی، اخذ وام، شرکتهای دانش بنیان، شرکتهای تعاونی، فارغ التحصیلان، راه اندازی مشاغل خانگی، نوشتن رزومه و استخدام، بازاریابی و فروش، تجارت الکترونیک و...)

****************************************
****************************************

 

شرایط مشاوره توسط شرکت تعاونی کارآفرینان شریف صنعت

1-مشاوره رایگان: بر اساس تعهدی که داده ایم مشاوره رایگان همواره فعال بوده و در هر کجای دنیا باشید ما کنارتان هستیم. افراد جویای کار، صاحبان مشاغل، مشاغل خانگی و هر کسی که میخواهد به راه موفقیت و کسب و کار وارد شود میتواند از این قسمت بهره مند شود. برای راه اندازی کسب و کار- توسعه کسب و کارتان -نوشتن رزومه و استخدام و... میتوانید تماس بگیرید.

برای تماس باید موارد زیر را ارسال نمایید(با توجه به اهمیت زمان و دقت در مشاوره لازم است شرایط را به صورا دقیق بیان کنید):

1-رزومه کاری و تخصصی شما یا رزومه تحصیلی. دقیق و با توضیحات کامل

2- تجربه شما. برای کسانی که تحصیلات دانشگاهی ندارند و تجربی یاد گرفته اند.

3-شهر محل سکونت و یا محل کسب و کار

4-مقدار سرمایه شما

5-کارهایی که تا به حال انجام داده اید و نتیجه آن. آیا سود داشته؟ تمام شده یا هنوز ادامه دارد؟

6-وضعیت خودتان(تاهل، اعضای خانواده ای که میتوانند به شما کمک کنند، و هر کسی از فامیل یا اشنایان که در کارتان میتوانند تاثیر بگذارند)

7-هدف شما

8-چیزهایی که از ما انتظار دارید

9-هر چیز دیگر که به نظرتان مهم است یا در کسب و کار شما میتواند تاثیر بگذارد. حتی کوچکترین موارد. چون بعضی موارد کوچک از نظر ما مهمترین هستند.

 

از راههای زیر با ما در ارتباط باشید

[email protected]

09124639201

 

2-مشاوره همراه با هزینه:

مسلم است که بعضی از کسب و کارها یا شرکتها و کارخانجات نیاز به بررسی و مشاوره تخصصی تر نیاز دارند. این بخش نیاز به زمان و هزینه برای ما خواهد بود. مثلا اگر نیاز به طرح تجاری داشته باشید یا نیاز به دانش فنی و آموزش داشته باشید. در این قسمت هزینه ها از شما گرفته خواهد شد. مقدار هزینه ها توافقی بوده و بر اساس کاری است که از ما انتظار دارید.برای تضمین کارمان: 50% هزینه ها بعد از موفقیت شما.

از راههای زیر با ما در ارتباط باشید

[email protected]

09124639201

 

 


مطالب مشابه :


با سرمایه کم کسب و کار کنیم!

با سرمایه کم کسب و کار بود که با ۸ میلیون تومان می شود کارگاه تولیدی راه اندازی
با سرمایه کم، کسب و کار کنیم!

با سرمایه کم کسب و کار تومان هم می شود کسب و کار راه انداخت. ولی نمی شود یک کارگاه تولیدی
چگونه با سرمایه کم یک کسب وکار راه اندازی کنیم

چگونه با سرمایه کم یک کسب و کار. تمام سرمایه‌گذاران از بانک محصولات تولیدی
با سرمایه کم کسب و کار کنیم!

با سرمایه کم کسب و کار کنیم! در شروع کار، کسب و کارتان را خلاصه کسب و کار کم هزینه تری راه
با سرمایه کم کسب و کار کنیم!

با سرمایه کم کسب و کار بود که با ۸ میلیون تومان می شود کارگاه تولیدی راه اندازی
باسرمایه کم کسب وکار کنیم!

کسب و کار کم که با افتتاح حساب سرمایه گذاری نیاز به سرمایه کم دارد لطفن
شاهکار جدید مخترعین دبیرستانی -

با سرمایه اندک خوب صاحب یک کارگاه کاملا تولیدی شوید - کار کوچک کار کوچک سرمایه کم و
چگونه از صفر شروع کنیم؟33 راز تجربی یک مدیر

اشتغال با سرمایه کم میخواستم با حقوق خوب، سرمایه کار شخصی و ایده های خودم را به دست بیاورم.
سرمایه کم درامد عالی - تولیدات فیلتر هوای خودرو - اشتفال زایی جوانان

سرمایه کم با سرمایه اندک خوب صاحب یک کارگاه کاملا تولیدی شوید - کار با سرمایه
کسب و کارهای کوچک پرسود

لازم را کسب کردید با سرمایه تان یک کارگاه کار سرمایه زیادی نمی تولیدی راه
برچسب :