فردی موثر بودن

فردی موثر، موفق و مطرح بوده و به او با دیده منفعل، بی تفاوت، تاثیر پذیر صرف، گوشه گیر و ناکارآمد نگاه نشود و تمایل دارد بتواند بر محیط کاری خود، همکاران، مدیران و غیره  تاثیر مثبت بگذارد. روش های بسیار زیادی برای این کار وجود دارد که برخی از آنها فهرست وار درج می گردد :

1- مطالعه کافی کتب مرتبط با شغل معلمی، روزنامه ها و نشریات، بررسی وبلاگ ها و سایت های فعال معلمان و ادارات آموزش و پرورش جهت به روزآوری اطلاعات و آگاهی از آخرین یافته های مرتبط با شغل معلمی و استفاده آنها.

2- مطالعه در زمینه آموزش و پرورش تطبیقی و مقایسه فعالیت های معلمان و مدارس کشور با  معلمان و مدارس خارجی و کسب تجربه از فعالیت های آنان، این موضوع از طریق بررسی وبلاگ و سایت مدارس و معلمان خارجی به خوبی و به ارزانی ممکن است .

3- شرکت فعال در انواع مسابقات علمی و مقاله نویسی معلمان و جشنواره ها که توسط ادارات و سازمان های آموزش و پرورش برگزار می شود. این موضوع به مطالعه معلم می انجامد که موجب به روز شدن اطلاعات وی گشته یا موفقیت هایی برایش به دنبال خواهد داشت .

4- شرکت فعال در کلاس های ضمن خدمت و بازآموزی معلمان که توسط ادارات آموزش و پرورش برگزار می گردد .

5- حضور فعال در جلسه شورای معلمان مدرسه و اظهار نظرهای صحیح و علمی با استناد به مطالعات کافی و حالت منفعل نداشتن در این جلسات جهت مطرح شدن نظرات مثبت شما و جلب توجه مدیر و سایر همکاران و نیز ترغیب دیگر معلمان شرکت کننده برای شرکت فعال در بحث های جلسه شورا .

6- شرکت در مسابقات اقدام پژوهی و انتخاب موضوع های جدید برای تدوین و شرکت در مسابقه.

7- شرکت در انواع همایش و سخنرانی های کارشناسان و مدعویین ادارات آموزش و پرورش شهرستان و استان جهت کسب اطلاعات علمی جدید در راستای شغل معلمی.

8- افتتاح وبلاگ یا سایت اینترنتی و درج مطالب نوشته شده به وسیله خودتان و توجه کافی به نظرات بازدید کنندگان و تهیه مطالب درخواستی آنان و تبادل لینک و اطلاعات با سایر وبلاگ ها، این کار موجب مطالعه بیشتر شما و تمرین کافی برای نوشتن و اظهار نظرهای علمی خواهد شد .

9- در صورت امکان از مدیر مدرسه بخواهید هر چند وقت یکبار به کلاس شما آمده و از نزدیک شاهد فعالیت و روش تدریس شما در کلاس باشد تا چنانچه نظری داشت  بعدا" به شما اعلام نماید. در غیر اینصورت با هماهنگی مدیر می توانید از سایر همکاران مانند بازرسان و کارشناسان اداره برای حضور در کلاس خود دعوت به عمل آورید.

10- بردن ابزار و یا استفاده از رسانه های آموزشی در کلاس، علاوه بر ایجاد جذابیت در تدریس برای دانش آموزان،  شما را معلمی علاقمند، کوشا و فعال برای سایر همکاران و مدیر مدرسه معرفی خواهد نمود. ابزار آموزشی الزاما" وسایل گرانقیمت که ممکن است در دسترس شما نباشند، نیستند بلکه وسایل و موادی ارزان و ساده مانند انواع عکس، کتب، مجلات و روزنامه و غیره نیز مفید است.

11- درخواست از مدیر مدرسه برای برنامه ریزی جهت شرکت دادن دانش آموزان شما در بازدیدهای علمی و کلا " استفاده از موقعیت های آموزشی در راستای تدریس.

12- جهت حفظ اقتدار خود و توانایی مدیریت کلاس درس، حتی الامکان از بروز درگیری در کلاس درس خودداری نمایید. خیلی اوقات، خودداری و سعه صدر و چشم پوشی معلم از خطاهای جزیی دانش آموزان، از وقوع درگیری و تنبیه و به هم ریختن نظم کلاس و مدرسه و متعاقب آن گلایه سایر همکاران و دانش آموزان و والدین، جلوگیری خواهد کرد. با سعه صدر، شما به عنوان معلمی مقتدر و با توانایی مطلوب اداره کلاس برای دانش آموزان و همکاران معرفی خواهید شد. با خطای دانش آموزان در موقعیت های منا سب دیگر، برخوردهای حساب شده و سنجیده داشته باشید و زود از کوره در نروید.

13- در زمان حضور در مدرسه حتی الامکان از گوشه گیری، پکر بودن، سکوت مطلق، در فکر فرورفتن، خشم افراطی، اظهار مداوم گلایه و شکوائیه، خودداری نمایید تا به زودی از چشم دیگران نیافتید و بلکه دیگران با دیدن شما انرژی بگیرند. در زنگ های تفریح و در دفتر مدرسه و سالن، نشاط خود را به دیگران هم منتقل نمایید. زمانیکه حرفی برای گفتن ندارید به تبادل تجربه در مورد امور آموزشی و کلاسداری بپردازید.

14- سر وقت در مدرسه حاضر شدن، سر وقت به کلاس رفتن، برخورد مناسب با همکاران، سخنان مفید و سنجیده در جمع همکاران و دانش آموزان، رعایت نظم و غیره معرف خوبی برای شما به عنوان فردی منضبط و موفق خواهد بود .

15- احترام کامل به کلیه کارکنان مدرسه، احوالپرسی و خداحافظی های گرم، پرس و جو از احوال همکاران، شرکت در مراسم مختلف همکاران در خارج از مدرسه، مساعدت و همدلی با آنان هنگام وجود مصائب و مشکلات، شما را فردی خونگرم و دوست داشتنی معرفی خواهد کرد.

16 - مطالعه روش های تدریس نوین، کسب تجربه از سایر معلمان موفق، ارزشیابی از روش های خود و از همه مهم تر استفاده از شیوه های تدریس فعال و مشارکتی تاثیر زیادی بر موفقیت شما خواهد داشت. استفاده از این شیوه ها نه تنها معلم را خسته نمی کند بلکه وی را در بین همکاران مدرسه، برجسته خواهد ساخت و در یادگیری دانش آموزان موثر خواهد بود. به عنوان مثال استفاده از الگوی همیاری در کلاس و گروه بندی دانش آموزان باعث خواهد شد آن ها ضمن مشارکت و فعالیت در کلاس، علاقه خاصی به معلم پیدا کرده و این کار رضایت دانش آموزان، والدین آنها، مدیر و معاون را نیز در پی خواهد داشت و در نهایت، شما، خود پنداری مثبتی از خود خواهید داشت. استفاده از روش های مشارکتی و فعال یادگیری از خستگی معلم در کلاس و یکنواخت صحبت کردن وی به میزان زیادی خواهد کاست .

17- انجام برخی امور به ظاهر ساده در مدرسه و کلاس، شما را به عنوان فردی فعال، پر انرژی، خونگرم و مورد علاقه به دیگران معرفی خواهد کرد که خیلی از معلمان ممکن است تمایلی بدان نداشته و یا از اهمیت آن مطلع نباشند. مثلا" انداختن عکس های دسته جمعی با دانش آموزان، برگزاری جشن فارغ التحصیلی یا اتمام پایه برای کلاس خود، شرکت در نماز جماعت مدرسه همراه دانش آموزان، شرکت در فعالیت های فوق برنامه و پرورشی همراه دانش آموزان، شرکت در اردوها و بازدیدهای خارج از مدرسه همراه آنان، سخنرانی در مراسم آغازین مدرسه، کمک و مساعدت مدیر، معاون و مربی پرورشی در اجرای برنامه ها به مناسبت های مختلف مذهبی و اعیاد، امانت دادن کتاب و مجله و غیره به دانش آموزان، و فعالیت های متنوع دیگر...


مطالب مشابه :


دانلود پروژه کارآفرینی راه اندازی کارگاه خیاطی دوخت مانتو

دانلود مقاله های توضیحاتی بیشتر در مورد دانلود پروژه راه اندازی کارگاه خیاطی تولید و
خیاطی در خانه

خیاطی در برای دوام بیشتر چرخ خیاطی شان بهتر است این مقاله را مطالعه مورد نیاز:-یک
مقاله

مقاله - دانستنی در مورد پوشاک در مورد استعمال عطر در خارج از خانه كه گروه خیاطی
ضرورتی در خیاطی

ضرورتی در خیاطی. در مقاله دادیم در ادامه می خواهیم در مورد لزوم پنس در الگو و چگونگی
پروژه کارآفرینی کارگاه خیاطی و طراحی لباس

پروژه کارآفرینی کارگاه خیاطی و ترجمه مقاله در مشخصات نیروی انسانی مورد نیاز
طرح توجیهی تاسیس کارگاه خیاطی

دانلود جزوه، پروژه، کتاب و مقاله توجیهی تاسیس کارگاه خیاطی توصيف محل كار و كلك مورد
فردی موثر بودن

گروه هنرآموزان طراحی دوخت و خیاطی علمی و مقاله نویسی معلمان تجربه در مورد امور
مخترع اولین چرخ خیاطی

» مقاله هاي مفيد » هرگز این وسیله مورد استفاده قرار نیز یک چرخ خیاطی را در کشور
مقاله ای در مورد " زندگی نامه و اشعار استاد شهریار "

مقاله ای در مورد " زندگی نامه کاری بند شده بود، خیاطی‏ای را که در تهران داشت، با
برچسب :