تزئین جهیزیه داخل یخچال (آموزش دوخت لباس عروس و داماد برای بطری)

اینم مطلب سایت بدون کم و کاست :


با سلام خدمت دوستان عزیز ببخشید که کمی دیر شد، به خاطر اول مهر سرم شلوغ بود. خوب از مقدمات بگذریم و بریم سراغ کارمون، ایده پیراهن عروس و داماد را از همین سایت گرفتم عکسش جلوم بود و درست کردم البته باید بگم که اول فکر کردم خیلی آسونه ولی بعدش که شروع کردم به کار و هی پارچه لیز می خورد، دیدم کار راحتی نیست.


image-F496_4E82ED57.jpg
لباس اقا داماد تماما با چسب حرارتی به هم متصل شده از ساتن مشکی و به اندازه یک نصف روز بیشتر وقتمو گرفت. ببخشید که فقط از مراحل کار عکس ندارم. البته بگم کلا دور پارچه ها رو با چرخ سردوزی چرخ کردم که ریش ریش نشه. دو تکه ساتن مشکی رو اول به  هم دوختم که میشه درز پشت که در کل میشه یک تکه مستطیلی (البته اگر پشت هم درزی نداشته باشه فکر نکنم مشکلی باشه ) بعد لبه بالایی را اندازه یک و نیم  سانت تا زدم و چسباندم به هم چون اگه شکل اصلی رو نگاه کنید می بینید که لباس داماد اصلا درزی نداره و این کارو سخت می کنه. و بعد لبه های بالایی رو به این صورت تا می زنیم و در اینجا فقط کوک بزنید یا با سوزن به این شکل در بیارید چون که در ادامه برای درست شدن جلوش و بسته به اندازه شیشه ممکنه جابه جا بشه.
image-ED3C_4E82ED57.jpg

در کل شیشه ایستک جلوم بود و روی اون اندازه می زدم و الگو براش نبریدم ولی توصیه من به اونهایی تا حالا خیاطی نکردن اینه که اول با کاغذ تمرین کنید. قسمت پایین پارچه رو هم یک کم تا زدم و چسبوندم تا شیکتر باشه. حالا میریم سراغ قسمت مشکل کار. تا اینجا پارچمون شده شکل مستطیلی که بالا و پایینش رو تا زدیم و طولش به اندازه ای  که دور شیشه رو بگیره به علاوه دو سه سانت بیشتر. حالا پارچه را روی شیشه گذاشته و به اندازه ای که بخواهیم دور شیشه رو بگیره، قسمت جلو رو این کم و زیاد می کنیم تاشکلی که تو عکس می بینید بشه (یقه حالت هفت و قسمت پایین اومده باشه روی هم به صورت صاف) البته از بس که پارچه سر میخوره این قسمت واقعا حوصله می خواهد. توصیه من اینه که ابتدا پشتشو به  شیشه با چسب کاغذی فیکس کنید بعد جلو رو درست کنید می تونید از پشت هم جمعش کنید یعنی اول جلوشو صاف کنید و بعد اضافه هاشو بدید پشت. در کل باید کلی بالا پایینش کنید و سوزن ته گرد بزنید تا درست بشه و بشه اون چیزی که می خواهید و با چسب حرارتی به هم بچسبونید. برای دکمه هاش من  با چسب سه تا نگین چسبی، چسبوندم. اگر در قسمتی از کار اثر چسبها پیدا بود یک کم با نوک قلمو رنگ مشکی بزنید.  بعد از درست شدن قسمت مشکی یک تکه ساتن سفید (یک مربع که به شکل مثلث در اوردم) رو از زیر به پارچه مشکی چسبوندم. پاپیون یقه رو هم دوختم (دو تا مستطیل کوچولو از پشت به هم میدوزید و بعد برمیگردونیم و وسطشو جمع می کنیم تا بشه پاپیون) برای دستمال تو جیببش از نوار اریب سفید استفاده کردم (یک تکه بریدم بالاشو مثلثی کردم و پایینشو تا زدم و روی کت چسبوندم.
اما لباس عروس کاملا با چرخ دوختم با ساتن سفید و تور. اول برای دامنش یک مستطیل به این ابعاد : برای عرض به اندازه قد دامنی که دوست دارید روی شیشه اندازه کنید)  برای طول هم به اندازه  2 یا 3 برابر دور کمرشیشه ایستک (عروس خانم) پارچه را ببرید. برای اینکه پارچه ریش ریش نشه توصیه می کنم حتما سردوزیش کنید. بعد از دوختن تور به پایین دامن ،ابتدا بالای پارچه رو یا با کوک یا با بیشترین شماره رو چرختون (مال من 4) یک دور میدوزید بعد آروم نخ را می کشید تا چین بخوره. چین را این قدی جمع می کنیم که به اندازه دور شیشه بشه و بعد درز دامن را چرخ می کنیم. برای بالاتنه هم یک تکه پارچه مستطیلی را به اندازه دور شیشه به علاوه چند سانت بیشتر به بالای دامن جایی که چین دادیم می دوزیم (اول کوک بزنید بعد چرخ کنید بهتره)از جلوی لباس شروع کنید یعنی به این صورت که اضافه های پارچه بیفته جلو. حالا اضافه ها رو به داخل تا کنید تا شکل هفت بشه تمام این کارها رو شیشه اندازه کنید. پشت یقه رو هم مرتب کنید تا مثل شکل بشه. وقتی دیدید درست شده بعد چرخ کنید. البته چون دایره اش کوچیکه کمی دوختنش مشکله (مثل دوختن استین به لباس) در آخر تور دور یقه را با چین دادن می دوزیم. البته دقت کنید که جهت چینها هر دو طرف یقه به پایین باشه چون وقتی چرخ می کنیم و همین طوری یقه رو دور می زنیم ممکنه حواسمون نباشه و هر کدوم به یک طرف باشه. من ته تورهارو اضافه دادم رو دامنش و با اضافه ساتن سفیدم یک گل درست کردم و دوختم روش. البته دیگه ایناش به سلیقه خودتونه. فقط بازم میگم اندازه زدنهاتون رو خود شیشه باشه.


image-F850_4E82ED57.jpg

منبع : انجمن نی نی سایت


مطالب مشابه :


تزیین وسایل حنا بندان

تزیین وسایل حنا بندان . » چند پیشنهاد رنگی برای اتاق خوابی آرام مدل های تخت کودک به شکل
حنا - حنابندان - میز خنا - میز خنابندان - تزیین حنا

سرگرمی برای میز خنابندان - تزیین حنا. جهت مشاوره و تزیین میز حنا و حنابندان با ما تماس
آموزش تهیه ی خمیر حنای حنابندان

آموزش درست کردن گل برای تزیین امروز طرز تهیه ی خمیر حنای حنا بندان رو تزیین حنا,
آموزش تزئینات و دکوراسیون خانه

نمونه تزئین سینی حنا برای حنا بندان تزِیین سینی حنا مدل تزئین مدلهای تزیین
ایده های زیبا برای تزئین خرید عروسی و جهیزیه عروس

تل مو hot buns با hot buns میتوانید ده ها مدل مو را برای خود حنا بندان حنا; مدل تزیین
تزئین جهیزیه داخل یخچال (آموزش دوخت لباس عروس و داماد برای بطری)

(آموزش دوخت لباس عروس و داماد برای حنا بندان و حنا; مدل تزیین دفتر بله
مدل لباس عروس ۱۳۹۱ جدید

برای پسرهای ترشیده که مدل های تزیین سفره عقد جدید مدل لباس حنا بندان. مدل لباس
14 قالب شیرینی غیرمعمول و خلاقانه

ایده های نو و زیبا برای مدل آرایش نامزدی، حنا بندان مدل تزیین حنا; مدل تزیین دفتر
برچسب :