اعلام تکمیل ظرفیت جدید برای دانشگاه فرهنگیان با شرایط انتخاب رشته و تحصیل

سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور پيرو انتشار اطلاعيه مورخ 1/8/91 بدين‌وسيله‌ به ‌اطلاع‌ داوطلبان‌ شركت‌كننده در آزمون‌ سراسري سال 1391 مي‌رساند، نظر به‌ اينكه‌ ظرفيت بعضي‌ از رشته‌هاي تحصيلي در دانشگاه فرهنگيان (مراكز تربيت معلم سابق) ‌مندرج‌ در جداول‌ ذيل‌ تكميل نشده است، و مجدداً براي‌ پذيرش‌ دانشجو اعلام‌ ظرفيت‌ نموده‌اند براساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه‌ها، اطلاعيه مورخ 1/8/91 و اين اطلاعيه مي‌توانند از تاريخ 8/8/91 الي 10/8/91 به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و برحسب مورد نسبت به انتخاب كدرشته محل‌هاي مربوط با توجه به گروه آزمايشي مربوط و بر اساس كارنامه نتايج اولیه آزمون اقدام نمايند.
شرايط وضوابط پذيرش دانشجو در مرحله تكميل ظرفيت در رشته‌هاي تحصيلي مورد نياز آموزش و پرورش براي پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان (مراكز تربيت معلم سابق)
*- ويژه داوطلبان آزاد
وزارت آموزش و پرورش براي تامين و تربيت بخشي از نيروي انساني مورد نياز آموزشي خود در طراز جمهوري اسلامي، متناسب با مباني و ارزش‌هاي اسلامي و نياز دوره‌هاي مختلف تحصيلي در دوره کارشناسی در ظرفيت‌هاي خالي دانشگاه فرهنگيان از میان داوطلبان واجد شرایط دانشجو مي‌پذيرد. داوطلبان علاقمند در صورت احراز صلاحیت‌های عمومي و اختصاصي و ساير شرايط و ضوابط مندرج در اين اطلاعيه و ضوابط كلي آزمون و شرايط اختصاصي مندرج در صفحه 132 دفترچه شماره 2 راهنماي انتخاب رشته و ضمن رعايت موارد ذيل مي‌توانند نسبت به انتخاب كدرشته اقدام نمايند.
1) دارا بودن شرايط و ضوابط مندرج در صفحه 132 دفترچه شماره (2) راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون سراسري سال 1391 با رعايت موارد ذيل الزامي است.
1-1) داشتن حداقل معدل كل 14 در دوره متوسطه.
2-1)  داشتن حداكثر 24 سال تمام در بدو ورود با احتساب خدمت سربازي (متولدين 1/7/1391به بعد مي‌توانند متقاضي شوند).
تبصره) محاسبه سن هر داوطلب با توجه به مندرجات اصل شناسنامه‌اي است كه به استناد آن در آزمون ورودي ثبت‌نام مي‌نمايد. بنابر اين تغييراتي كه پس از ثبت نام در آزمون، در تاريخ تولد داوطلب به وجود آيد قابل قبول نیست و در صورت پذيرفته شدن در آزمون، قبولي وي «کان لم یکن» تلقی خواهد شد.
3-1) بومي بودن داوطلب تحصيل در رشته‌هاي اعلام شده آموزش و پرورش در استان محل پذيرش (بومي استاني).
4-1) برخورداري از سلامت كامل تن و روان و شرايط مناسب جسماني از طريق انجام معاينات پزشكي منجلمه قد و وزن مناسب: (حداقل قد براي داوطلبان مرد 160 و براي زن 155 سانتيمتر و تناسب وزن با حداقل قد خواهد بود).
5-1) از معرفي شدگان دو برابر ظرفيت پذيرش علاوه بر بررسی صلاحيت‌هاي عمومي توسط گزينش، مطابق ضوابط و شرايط اختصاصي مندرج در صفحه 132 دفترچه شماره (2) راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي، مصاحبه تخصصي بعمل خواهد آمد.
2) كسب نمره كل علمي 6000 و بالاتر در آزمون سراسري.
تبصره 1: داوطلباني كه در مرحله قبل در كارنامه نهايي آنان در ستون نتيجه عدد (5) پنج مربوط به بررسي صلاحيت‌هاي اخلاقي و عمومي درج شده كه با توجه به ضوابط عمومي گزينش امتياز لازم را كسب ننموده و در اولويت جذب قرار نگرفته‌اند مجاز به انتخاب كدرشته محل‌هاي اين مرحله نمي‌باشند در صورت انتخاب، قبولي آنان لغو خواهد شد.
3) نداشتن مشكل نظام وظيفه موقع ثبت‌نام در محل قبولي مطابق ضوابط و مقررات مربوط.
4) دانشجويان دوره روزانه دانشگاه و مؤسسات آموز ش عالي دولتي كه حداكثر تا مورخ 28/9/1390 انصراف قطعي كرده فرم شماره 4 مندرج در صفحه 44 دفترچه شماره (1)را تكميل و به تأييد مراجع ذيصلاح رسانده باشد.
5) فارغ‌التحصيلان دوره روزانه مقطع كارشناسي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموز ش عالي كه قبلاً از آموزش رايگان بهره‌مند شده‌اند مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اين دانشگاه‌ها نيستند در صورت انتخاب و قبولي، قبولي وي لغو خواهد شد.
6) افرادي كه قبلاً جزء پذيرفته‌شدگان نهايي پرديس‌هاي دانشگاه فرهنگيان قرارگرفته‌اند مجاز به انتخاب رشته مجدد نمي‌باشند.
7) تغيير محل تحصيل، انتقال، جابجايي و تغيير رشته در طول تحصيل بعد از پذيرفته شدن امكان‌پذير نمي‌باشد.
8) چنانچه فردي با ارائه اطلاعات نادرست پذيرفته شود و فاقد شرايط عمومي و اختصاصي مربوط باشد، قبولي وي در هر مرحله از تحصيل و يا پس از فراغت از تحصيل لغو مي‌گردد، حسب مورد مكلف به پرداخت خسارت‌هاي ناشي از آن خواهد بود.
9) مسئوليت عدم رعايت ضوابط عمومي و اختصاصي مندرج در اين اطلاعيه و دفترچه شماره (2 و1) آزمون به عهده داوطلب بوده و هيچگونه حقي براي آن ايجاد نمي‌كند.
10) عدم اشتغال به تحصيل همزمان در هر يك از دوره‌هاي تحصيلي در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي دولتي و غيردولتي در زمان ثبت نام، شروع به تحصيل و حين تحصيل.
11) موفقيت در مصاحبه تخصصي و بررسي صلاحيت‌هاي عمومي به منزله قبولي فرد تلقي نمي‌گردد و داوطلبان بايد حائز شرايط مصاحبه و بررسي صلاحيت‌هاي عمومي بوده و در گزينش نهائي كه براساس ضوابط سازمان سنجش آموزش كشور انجام مي‌گيرد داراي نمره علمي نهائي در رشته مورد نظر نيز بوده باشند.
 

دریافت فایل جداول مربوط به کدرشته محلهای مورد پذیرش اطلاعیه شماره 2 تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال 1391 فرمت PDF

 

روابط عمومی سازمان سنجش


مطالب مشابه :


اعلام تکمیل ظرفیت جدید برای دانشگاه فرهنگیان با شرایط انتخاب رشته و تحصیل

هاي تحصيلي در دانشگاه شماره 2 تکمیل ظرفیت آزمون تربیت معلم, تکمیل ظرفیت,
اعلام تکمیل ظرفیت جدید برای دانشگاه فرهنگیان با شرایط انتخاب رشته و تحصیل

اعلام تکمیل ظرفیت جدید برای هاي تحصيلي در دانشگاه تربیت معلم, تکمیل ظرفیت,
ثبت نام دکتری دانشگاه تربیت معلم

دانشگاه تربیت معلم. در صورت فراهم شدن شرایط در دانشگاه، آزمون %20 ظرفیت پذیرفته
تکمیل ظرفیت

تکمیل ظرفیت در اطلاعیه و همچنین شرایط و ضوابط دانشگاه یا مؤسسه آموزش تربیت معلم.
توکلی : تکمیل ظرفیت آزمون دانشگاه فرهنگیان، براساس گزینش سوابق تحصیلی

تکمیل ظرفیت دانشگاه تربیت معلم، با و دانشگاه شهید رجایی شرایط و
تکمیل ظرفیت آزمون دانشگاه فرهنگیان، براساس گزینش سوابق تحصیلی

تکمیل ظرفیت آزمون دانشگاه تربیت معلم و دانشگاه شهید رجایی شرایط و
جدول‌های جزئیات رشته‌ها و دانشگاه‌های تکمیل ظرفیت

به تکمیل ظرفیت رشته دانشگاه تربیت معلم ظرفیت و شرایط هر دانشگاه
پذیرش دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم ) در کنکور سال 1393

دانشجویان دانشگاه (تربیت معلم ) دانشگاه در مرحله تکمیل ظرفیت عناوین رشته های
برچسب :