اپی کوندیلیت

                                            

دلایل آسیب؟ حرکات تکراری ، سن ، عوامل ژنتیکی ، آسیب های شناخته شده و یا ناشناخته و عوامل مختلف دیگر منجر به ساییدگی و پارگی می شود. در سونوگرافی یا MRI ، آسیب ساختمانی ممکن است دیده شود و یا دیده  نشود. اخیرا ما متوجه شده ایم که این یک پروسه دژنراتیو (روند تخریبی) است و نه یک اختلال التهابی. با این وجود این واقعیت حدود دو دهه پیش منتشر شده بود! فقدان درک صحیح این موضوع تا حدودی ممکن است دلیل استفاده گسترده از تزریق استروئید (کورتون) برای اپی کوندیلیت را توضیح دهد.

چگونه اپی کوندیلیت بهبود می یابد؟ به دلیل این که جریان خون محل به صورت ذاتی خوب نیست، درمان طبیعی اپی کندیلیت محدودیت دارد. می توان گفت تاندونها و رباط ها به مانند برده بدون استراحت ، غذا یا آب در بدن ما فعالیت می کنند و در طول زمان به آرامی رو به اضمحلال می روند. آسیب های شناخته شده و یا ناشناخته این روند را تسریع می کند. ترمیم تاندونها معمولا آهسته است و می تواند ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد. همچنین ترمیم می تواند ناکافی باشد. این محدودیت ها با تکرار تزریق های استروئیدی بدتر می شود.

چگونه اپی کوندیلیت درمان می شود؟ پس از تشخیص صحیح، استراحت 10 روزه به مچ، پاراستامول (در صورت عدم حساسیت) و یخ تجویز می شود. اگر اقدامات جواب ندهد، تزریق PRP پیشنهاد می گردد.

PRP چیست؟ خون شما به داخل یک کیت مخصوص کشیده شده و برای جدا کردن سلول های محرک ترمیم (پلاکت ها)، در داخل دستگاه سانتریفوژ چرخانده می شود.

چرا PRP ؟ پلاکت ها حاوی فاکتورهای رشد مختلفی هستند که باعث تحریک روند بهبود تاندون می شوند. ترمیم ساختمانی، عملکرد را بهبود می بخشد.

توصیه های بعد از تزریق PRP برای درمان اپی کوندیلیت؟ برای 10 روز علاوه بر یخ و پاراستامول، به مچ استراحت داده می شود. پس از ده روز اول هم باید از فعالیت های افزایش دهنده درد پرهیز گردد. سعی کنید با یک برنامه بازتوانی خوب به تعادلی از فعالیت بدون درد و افزایش قدرت برسید. به یاد داشته باشید برای رفتن مستقیم به عقب به شروع مطالعه (آتل به مدت 10 روز ، یخ پاراستامول و غیره). اگر این رو کار دوره دوم از PRP ارائه شده است.

انتظارات بعد از PRP ؟ افزایش درد بعد از PRP به دلیل پاسخ ترمیم طبیعی در حدود 10 تا 20 ٪ از بیماران و به طور معمول به مدت 5 روز وجود دارد. در بعضی از موارد درد می تواند برای هفته ها باقی بماند. در طی چند هفته اول انتظار سحر و جادو نداشته باشید. روند بهبودی به صورت تدریجی است و ممکن است با تاخیر باشد. این واقع بینی، مهم است.

 

درسنامه جامع پرستاری,شریف نیا حمید,تهران, نشر سالمی1386

کتاب جامع پرستاری, ایلدر ابادی,تهران ,جامعه نگر, سالمی1387

برونر سودارث ارتوپدی,تهران ,جامعه نگر, سالمی1386


مطالب مشابه :


دانلود کتاب کیت

وبگاه جامع پرستاری - دانلود کتاب کیت - - وبگاه جامع ازمون mche یا msrt. سندرم
با پول، نجابت و شرف را هم می شود خرید.

سایت چاپ و تبدیل پایان نامه به کتاب! آزمایشگاه دکتر شرکت eBioscience برای کیت
نمونه سوالات آزمون MSRT

» کتاب دینامیک : http://www.mche.blogsky.com. برچسب‌ها: » مشهد کیت » توییت
دارونامه رسمی ایران

کتاب اصول درماتولوژی شرکت eBioscience برای کیت اداره كل بورس و امور دانشجويان-آزمون زبان MCHE;
تاریخ هانندسازی 1983-2005

mche. صنعت در سال ۱۹۸۲نویسنده کتاب پس از آنکه مبلغ در جولاى ۱۹۹۵یان ویلموت (I.Wilmut) و کیت
تنيا ساژيناتا از بيني

دانلود رایگان کتاب های شرکت eBioscience برای کیت اداره كل بورس و امور دانشجويان-آزمون زبان MCHE.
شیطان دریا و نمونه یک نر انگلی

دانلود رایگان کتاب های شرکت eBioscience برای کیت اداره كل بورس و امور دانشجويان-آزمون زبان MCHE;
اپی کوندیلیت

خون شما به داخل یک کیت مخصوص کشیده شده و برای جدا کردن سلول کتاب جامع ازمون mche یا
رفرنس نویسی در نرم افزار Word

Medical Books Online-متن کامل کتاب به صورت آن شرکت eBioscience برای کیت
تاریخ هانندسازی 1983-2005

در سال ۱۹۸۲نویسنده کتاب پس از آنکه مبلغ ۷۳۰هزار دلار به جیب زد (I.Wilmut) و کیت کمپبل mche
برچسب :