معرفی چند اشتباه رایج در وبلاگ نویسی

در این پست سعی خواهم داشت تا اشتباهات و سهل انگاری هایی که ممکن است یک وبلاگ نویس مرتکب شود را خدمت شما یادآوری کنم. در صورتی که می خواهید یک وبلاگ نویس موفق باشید این موارد را همیشه به یاد داشته باشید.


انتخاب قالب

موتورهای جستجو و در راس همه، گوگل به شدت به دنبال صفحاتی است که بارگیری آنها در کمترین زمان ممکن انجام گیرد. پس هیچ گاه از قالب های سنگین استفاده نکنید. قالب انتخابی شما باید علاوه بر زیبایی و کاربر پسند بودن، سبک هم باشد. هر چه قالب سبکتری داشته باشید گوگل علاقه بیشتری به وبلاگ شما پیدا خواهد کرد.


استفاده از کدهای جاوا و غیره

یکی از اشتباهاتی که یک وبلاگ نویس می تواند انجام دهد استفاده بیش از حد از کدهای جاوا و غیره در قالب وبلاگ است. بجز آمارگیر تقریبا وجود هیچ کد دیگری برای وبلاگ ضروری نیست. در بسیاری از وبلاگ ها به شخصه همیشه دیده ام که کدهای زیادی شامل نقشه های نمایش موقعیت بازدیدکنندگان، کد آهنگ، کد جملات زیبا سازی... و چندین و چند مورد این چنینی که وجودشان جز سنگینتر شدن بار صفحات هیچ سودی ندارد. بخاطر بسپارید که تقریبا هیچ بازدید کننده ای برای دیدن چنین چیزهایی به وبلاگ شما نمی آید!


استفاده از تصاویر حجیم در صفحه اصلی وبلاگ

از دیگر اشتباهات یک وبلاگ نویس قرار دادن عکس های با حجم بالا در صفحه اصلی وبلاگ خود است. یک عکس هیچ گاه نمی تواند مهمتر و حیاتی تر از محتوا و مطلب مورد نیاز یک بازدید کننده که باشد. پس بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو را بخاطر وجود یک عکس که فقط مورد علاقه خودتان است از دست ندهید!


استفاده از فونت های مختلف در وبلاگ

بعضی از دوستان وبلاگ نویس بدون در نظر گرفتن این مورد در هر کدام از پست های وبلاگ خود از یک نوع فونت استفاده می کنند. حتی در برخی پست ها چندین فونت و رنگ مختلف در اندازه های مختلف را شاهد بوده ایم. باز هم باید بگویم محتوا و محتوا! گوگل به دنبال محتوای تازه و یکتا می گردد..


ویرایش پست های قدیمی وبلاگ

یکی دیگر از اشتباهات یک وبلاگ نویس تغییر در نوشته ها و مطالب پست های قبلی مخصوصا پست های قدیمی است. در صورت انجام این کار شما دید گوگل و دیگر ربات های جستجوگر نسبت به وبلاگ خود را تغییر می دهید. به عبارتی با این کار گوگل به وبلاگ شما بدبین می شود.در صورتی که قصد پاک کردن یک پست قدیمی را نیز داشته باشید باید از طریق ابزار وبمستر گوگل پست حذف شده را گزارش کنید.


کپی کردن مطالب دیگر وبلاگ ها و سایت ها

یکی از بدترین و غیر اخلاقی ترین اعمالی که ممکن است یک صاحب وبلاگ انجام دهد کپی کردن مطالب دیگران است. این چنین افرادی همانطور که گفتم صاحب وبلاگ هستند و نه وبلاگ نویس! اقدام به سرقت آثار وبلاگ نویسانی که بدون هیچ چشم داشتی تجارب خود را در اختیار دیگران قرار می دهند نتیجه ای جز پشیمانی وبلاگ نویسان از نوشتن مطالب جدید و در نتیجه عدم پیشرفت محتوای وب ندارد. در صورتی که شما نیز قربانی این سرقت ها شده باشید با استفاده از مطلب شناسایی دقیق سایت های کپی بردار اقدام به شناسایی این اشخاص کنید.

اگر موضوع وبلاگ شما در حوزه تخصص شما باشد پس باید بتوانید حداقل هفته ای یک مطلب جدید بنویسید. در واقع ایجاد یک وبلاگ جدید باید در راستای در اختیار گذاشتن تجارب خود در حرفه یا هنری که با آن زندگی می کنید باشد. برای مثال در صورتی که در سایتی از مطلبی خوشتان آمده می توانید در بخش پیوندهای روزانه وبلاگ خود لینک آن را قرار دهید. نوشتن یک مطلب جدید بهتر از کپی کردن هزار صفحه از دیگران است. پس از مدتی خواهید دید که مطالب شما در گوگل در صدر نتایج قرار می گیرند چرا که حالا دیگر شما تولید کننده محتوای تازه هستید.


مطالب مشابه :


قالب 3 بعدی ، 3 ستونه زیبا برای وبلاگ های بلاگفا

قالب سه بعدی میراث . با منوی بسیار زیبا ، محیط جالب و این قالب مخصوص وبلاگ های بلاگفا
قالب زیبا و کاربردی برای بلاگفا، میهن بلاگ و پرشین بلاگ

شکل و ظاهر یک سایت یا وبلاگ نقش زیادی در جذب بازدید کننده و رضایت آنان دارد. در بین قالب هایی
معرفی چند اشتباه رایج در وبلاگ نویسی

نویس می تواند انجام دهد استفاده بیش از حد از کدهای جاوا و غیره در قالب وبلاگ سه بعدی مي
مجموعه تصاویر زمینه سه بعدی بسیار زیبا

دل نوشت; پیام مدیر; قالب زیبای درخت زندگی مخصوص وبلاگ های شخصی و نویسندگان (دلنوشت)
تصاویر سه بعدی

» تصاویر سه بعدی ( چهارشنبه پانزدهم دی ۱۳۸۹ ) » عکس های زیبا شهر قالب وبلاگ; پرشین
برچسب :