سفرنامه تایلند

 

سفرنامه  تایلند

 

با نظر و پیشنهاد دوستان  بالاخره تصمیم سفر به تایلند گرفتیم با اینکه دفعه چندم بود که می رفتیم ولی می دانستم که خیلی خوش می گذرد و قبول کردم .

سفری هفت روزه به بانکوک و پوکت را برنامه ریزی کردیم و از یکی از آژانس های  تهران بلیط و ویزا گرفتیم (نفری حدود 780 هزار تومان با پرواز ماهان)

 

مسئول برنامه ریزی سفر من بودم و با ویزا کارت هتل و پرواز داخلی بانکوک را رزرو کردم( البته از طریق اینترنت )بلیط نفری حدود 1800 بات بود ( هر دلار حدود 31.5 بات بود)وهتل پوکت چهار ستاره تاپ تارا پتونگ با شبی 2000  بات برای دونفر و هتل بانکوک هتل رویال پریزیدنت با شبی 1600 بات برای دو نفر  رزرو کردم .

روز یکشنبه هفتم  مرداد ماه ساعت ده ونیم شب با پرواز ماهان شروع کردیم .پرواز ماهان بدون تاخیر بود و پرواز نسبتا خوبی داشتیم وساعت 7:45صبح به وقت بانکوک فرود آمدیم . از آنجائیکه پرواز ما ساعت ده صبح به طرف پوکت بود با کمی عجله خودمان را جلوی کانتر بانکوک ایرویز رساندیم و چمدان هایمان را تحویل دادیم که بچه ها  به دلیل اینکه معمول پرواز های ایران تاخیر دارند کمی به من غرغر کردند چرا که اگر تاخیر داشتیم   پرواز به  پوکت را از دست داده بودیم و البته من دلایلم را که توضیح دادم قانع شدند .

فرودگاه بانکوک بسیار بزرگ و خیلی خیلی منظم بود و ما با راهنمائی پلیس کمتر از 10 دقیقه گیت بانکوک ایرویز را پیدا کردیم .

 

 

بعد از سوار شدن به هواپیما و حرکت بسوی پوکت مهماندار آمد و از ما سئوال کرد شما مسلمانید ؟ ( چون ما در سایت ایر لاین ذکر کرده بودیم که مسلمان هستیم  ) و برای ما غذای حلال آورد .بعد از 1.5 ساعت پرواز وارد فرودگاه پوکت شدیم . از طرف هتل  راننده فرستاده بودند تا ما را به هتل ببرد البته کرایه تاکسی تا پتونگ حدود 550 بات بود . هتل ما بنام تارا پتونگ چهار ستاره تاپ در ساحل پتونگ بود که نزدیک خیابان بنگلا بود .

 

 

در اینجا لازم است که از طبیعت بسیار زیبای پوکت برایتان بگوئم . این منطقه استوائی گیاهان و میوه ها جالبی دارد که ما در منطقه خودمان بجز درخت موز هیچ کدام از آنها را نداریم رودخانه های پر آب جنگلهای طبیعی بسیار زیبا - گلهای که خاص آن مناطق است همه و همه برایمان تازگی داشت و هیجان انگیز بود و از همه مهمتر برنامه ریزی  دقیق و منظم برای توریستها قابل تحسین بود که سر وقت شما را از محل اقامتتان سوار می کردند و طبق همان برنامه ای که داده بودند اجرا می کردند بطوریکه در پایان هر برنامه ما با رضایت به هتل بر می گشتیم .

 

 تاساعت حدود یک در هتل بودیم بعد از  کمی استرحت به خیابان رفتیم تا برای چند روزیکه آنجا هستیم تور رزرو کنیم . به تعداد آدم های جزیره , دکه های فروش تور بود که باچانه زنی , تور سیمون کاباره را با قیمت نفری 500 بات گرفتیم ساعت 7 بعد از ظهر ماشین فرستادند  تا مارا به کاباره سیمون ببرد .

کاباره سیمون محلی برای نمایش رقص سنتی و مدرن با سبک تایلندی بود که با آهنگ های معروف  دنیا رقاصی می کردند که تمام آن رقاصه ها مرد بودند و تغییر جنسیت داده بودندَ و حدود 1.5 ساعت طول کشید . جالب بود و ارزش دیدن داشت ساعت 11 شب به هتل رسیدیم چون خسته بودیم شب را زود خوابیدیم .

 

 

روز دوم : تور رفتینگ را از همان دکه گرفتیم با قیمت نفری 1700 بات که شامل فیل سواری در جنگل – قایق سواری در رود خانه – ماشین چهار چرخ سواری atv-نمایش فیل ها و میمون ها و ماساژ با ماهی و همراه با نهار که یک روز کامل طول کشید نهار بوفه ای بود که امکان انتخاب غذا داشتیم واین نکته مثبتی بود  والبته به ما خیلی خوش گذشت و بسیار تور خوبی بود که توصیه می کنم حتما بروید ( قیمت اصلی این تور 3000 بات بود که ما با چانه زنی ۱۷۰۰ بات گرفتیم )

 

 

 

 

 

روز سوم : قرار بود شب به تور فانتاسی شو برویم و این تور را هم با قیمت نفری 1600 بات خریدیم که همراه شام بود .  صبح  راما قرار گذاشتیم که در شهر گشتی بزنیم و به ساحل برویم .ساعت ده صبح بیرون رفتیم و با گشت زنی در خیابان پتونگ و بنگلا و خوردن نهار ماهی کباب و غذاهای تایلندی تا بعد از ظهر آنجا بودیم و از آنجائیکه کلیه اجناس گران بود هیچ خریدی انجام ندادیم و قرار گذاشتیم برویم بانکوک خرید کنیم .

 

 

 

بعداز ظهر ساعت 6 عصر طبق قرار ماشین مقابل هتل ما را سوار کرد و به محل اجرای فانتاسی شو برد . محلی بسیار بزرگ که مثل شهر بازی درست کرده بودند و انواع بازی های توپی برای بچه ها بود.

جای بسیار زیبا و جالی بود از همه جالب تر موقع شام چنان با نظم و انظباط در سالنی بسیار بزرگ ( گنجایش 5000 نفر ) که چند هزار نفر را بدون هیچگونه مشکلی غذای خود را خوردند آنقدر برنامه ریزی دقیق بود که حتی شماره میز برای همه تعین شذه بود بعد از شام همه به سالن وارد شدند نمایشی شبیه سیرک حیوانات  همراه با رقص و آواز بود خیلی زیبا و خاطره انگیز بود حتما این شو رابروید . شب ساعت 11 به هتل برگشتیم .هنگام  برگشتن به هتل به دوستانمان گفتیم که اگر این جمیعت در یکی از سالنهای شهر تهران وجود داشت چند نفری زیر دست و پا له  می شدند ولی در آنجا همه چیز مرتب و منظم انجام می شد حتی تحویل دادن دوربین های عکاسی و فیلم برداری و گرفتن آنها بسیار آرام و خوب بود .

روز چهارم : تور جزیره جیمز باند را گرفتیم اول صبح آمدند دنبالمان رفتیم به ساحل چند جزیره که حدود 5 جزیره بردند و در جزیره چهارم جیمز باند که در انجا چند فیلم هالیودی ساخته بودند و جزیره آخر هم جزیره رفتیم که جزیره آهکی بود غاری پر از خفاش !

 

تور خوبی بود نفری 1200 بات با قایق تند رو داده بودیم و تور یک روزه بود .در یکی از این جزایر که تصور نمی کردم در آنجا سکنه ای وجود داشته باشد کارهای دستی زیادی برای فروش عرصه می کردند این جزیره و جزایر اطراف آن بسیار بسیار تماشائی و زیبا بود ند در بخشی از این جزایر جنگلی مانند جنگل حراء در قشم وجود داشت که فقط نوع در ختان آن با هم متفاوت بود ند توصیف زیبائی این  منطقه کمی مشکل است و برای ما بسیار تازگی داشت و واقعا لذت بخش بود .

روز پنجم : صبح ساعت 11 پرواز به سمت بانکوک داشتیم یک ساعت زودتر مارا به فرودگاه بردند و ساعت حدود 1 بعد از ظهر در فرود گاه بانکوک بودیم از آنجا هم مترو و اتوبوس و هم تاکسی عمومی بود ما باتاکسی به هتل رویال پریزیدنت واقع در خیابان سوخومیت رفتیم و حدود 350 بات پرداخت کردیم البته هر تاکسی برای سه نفر بود .و تاکسی از کیلومتر شمار استفاده می کند و از فرودگاه قبض صادر می شود تا مشکلی بین راننده و توریست پیش نیاید .

 

 

بعد از کمی استراحت در اتاق ها بعداز ظهر به داخل شهر رفتیم و تا به موزه مادام تسو بازدید کنیم . ورودیه نفری 800 بات بودالبته از ساعت ۴ الی ۵ به بعد قیمت کم می شود . موزه جالبی بود از هر شخص معروف دنیا با اندازه واقعی و شکل  طبیعی آن فرد مجسمه ای ساخته بودند و ما با بسیاری از آنها  عکس گرفتیم  و آنجا را ترک کردیم

 

 

 

 

تقریبا تا شب در بانکوک می چرخیدیم ما را برای حمل و نقل در داخل بانکوک فقط از مترو و قطار هوائی استفاده می کردیم که هر ایستگاه قیمتی متفاوت داشت ولی حدود 30 بات برای هر نفر بود ولی خیلی راحت بود و ما با کمترین هزینه هم جابه جا می شدیم .

 

روز ششم  : از قبل قرار گذاشته بودیم که دو روز آخر را برای خرید وقت بگذاریم که این کارو کردیم وبا تنظیم برنامه ای که کرده بودیم اول صبح به بازار چاتوچاک رفتیم , بازار سنتی که 90 در صد خریدارانش تایلندی ها بودند , خیلی خیلی بزرگ بود ما تاشب آنجا بودیم و کلی خرید کردیم قیمت های بسبار مناسب بودند و البته با چانه زنی فراوان !تا بتوانید خرید خوبی داشته باشید .

 

 

 

 

برای رفتن به آنجا باید از مترو ویا مونوریل یا توک توک استفاده کنید که ایستگاه چاتوچاک پارک پیاده شوید . این بازار روزهای یک شنبه و شنبه دایر است و مثل بازار تهران می باشد .

روز هفتم : قرار گذاشتیم امروز را به مراکز خرید بزرگ  برویم و با کلی گشت زنی در خیابان ودیدن مراکز خرید و قیمت های بسیار گران آنجا ترجیع دادیم دوباره به چاتوجاک برگردیم وبقیه خریدمان را انجام بدهید و تا شب بقیه خریدمان را انجام دادیم .

 

 

روز هشتم : صبح ساعت 11 پرواز به سمت تهران بوداول که پرواز مان ۴۰ دقیقه تاخیر داشت که ماهان به ما اطلاع داده بود و پرواز برگشت 7 ساعته 9 ساعت طول می کشد ( بخاطر تحریم باید در هند بنزین بزنیم )در  ساعت 6 عصر در فرودگاه تهران نشستیم و وقتی وارد فرودگاه شدیم با آنکه فرودگاه امام خیلی کوچک است ولی باز بی نظمی و شلوغی را دوباره تجربه کردیم .واقعا میان ماه من تا ماه گردان تفاوت از زمین تا آسمان است .

شهرام سدهی

تابستان 91

 


مطالب مشابه :


قیمت بلیط حمل خودرو با قطار

حمل خودرو متصل به قطار های مسافری تهران-یزد615000ریال. یزد خرید اینترنتی بلیط قطار
خرید بلیط قطار شرکت جوپار

پیشخوان یزد خرید بلیط قطار شرکت مقررات استرداد بلیط (به علت انصراف مسافر از انجام سفر)
نرخ بلیط قطار

نرخ بلیط قطار - براین اساس تمامی مسیرهای تهران به جز در تعدادی از قطارها با تهران - یزد 1.
خرید بلیط قطار شرکت جوپار

خرید بلیط قطار خرید و پرداخت بهای بلیط و ورود به قطار به شرح مندرج در تهران; پیشخوان
لیست قیمتهای جدید بلیط قطار

لیست قیمتهای جدید بلیط قطار. به گزارش اهراب به نقل از فارس، لیست تهران‌-یزد ۶۵۰ ویژه
تهران قدیم

تهران قدیم به روایت ادامه سفر به استان یزد نوروز 92. خرید بلیط قطار .
تور کویر یزد | هتل صفائیه یزد | تور کویر بافق | تور کوهپایه های شیرکوه یزد | تور یزد و میبد

خدمات تور کویر یزد. بلیط رفت و برگشت قطار صبح شنبه به تهران ) " خرید آنلاین تور کویر یزد
رزرواسیون آنلاین بلیط های خطوط هواپیمایی داخلی و خارجی ایر لاینها و بلیط قطار و اتوبوس

را در بخش تهیه بلیط های هوایی و ریلی و اتوبوسی خود را در این قسمت به بلیط قطار, یزد
سفرنامه تایلند

یکی از آژانس های تهران بلیط و را به مراکز خرید بزرگ برویم و خرید بلیط قطار .
برچسب :