مصاحبه با نفرات برتر کنکور کارشناسی ارشد عمران

گفت و گو با رتبه يک عمران ، محمد وهاب : فقط يک رتبه يک مي‌تواند از سربازي معاف شود.

موسسه آموزش عالی آزاد ابن یمین با مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری بسته های آموزشی ویژه آمادگی آزمون کارشناسی ارشد شامل شرح درس + 8 مرحله آزمون آزمایشی را ارائه می نماید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.       مشاوره مستقیم:  22872307-021


هيچ مانعي برايم معنا ندارد.


بعضي افراد معتقدندکه افراد نخبه و موفق در بستر مناسب خانواده شکل مي‌گيرند. عده‌اي هم اين بحث را کاملا رد مي‌کنند. "محمد وهاب"متولد 1365 اما از آن نمونه افراي است که نقش مستقيم خانواده اش را در موفقيتش تاييد مي‌کند. او در خانواده اي عمراني بزرگ شده است و تحصيلات کارشناسي‌اش را دردانشگاه "صنعتي شريف" گذرانده. "محمد" شوخ ولي بسيار محکم است و نشانه اين استحکام و پشتکار کسب رتبه يک رشته عمران است. او احتمالا به بزرگترين خواسته زندگي‌اش رسيده است در حالي که فقط و فقط فعل خواست را در زندگ اش صرف کرده است.

قبول شدن در مقطع کارشناسي با قبولي درکارشناسي ارشد چه تفاوتي دارد؟

از نظر وقت گذاشتن، انرژي گذاشتن و تمام مسائلي که وجود دارد هيچ تفاوتي با هم ندارند.شايد تنها تفاوتي که مي‌توان عنوان کرد در اين نکته نهفته باشد که زمان برگزاري آزمون کارشناسي ارشد زودتراز آزمون کارشناسي است.


کسب رتبه تک رقمي از ابتدا براي شما هدف بود؟

تا آنجايي که من اطلاع داشتم فقط يک رتبه يک مي‌توانست از سربازي معاف شود. بنابراين از زودترين زمان ممکن شروع به درس خواندن کردم. بلافاصله از بيست تيرماه که پروژه را تحويل دادم شروع به درس خواندن کردم. درآزمون هاي اوليه پارسه رتبه هاي خوبي بدست مي‌آوردم کاملا اين انگيزه در من پيدا شد که کسب رتبه يک دور از دسترس نيست. در جواب سوال شما بايد بگويم که کسب رتبه يک براي من هدف بود.


سربازي نرفتن هدف بود يا علاقه به ادامه تحصيل؟

هدف اين بود که مانعي به نام سربازي برداشته شود. سربازي کاملا مانع ادامه کار بود و گرنه هيچ چيزي جز علاقه باعث نمي‌شود که تا اينجا پيش برويد. اين نکته از همه چيز دردآورتر است که فرد بعد از چندين سال درس خواندن وداع زود هنگام و تلخي با درس داشته باشد.


نقش خانواده درموفقيت شما چقدر موثر بود؟

شايد نقش خانواده را بتوان به عنوان اصلي‌ترين نقش عنوان کرد. به اين دليل که من در يک خانواده‌ي عمراني بزرگ شدم و تمام افراد خانواده به شکل مستقيم و غير مستقيم به عمران و ساختمان سازي ربط داشتند و از طرفي بستر مناسبي که خانواده در اختيار من گذاشت واقعا تاثير گذار بود به هر حال مهمترين چيز وجود آرامش و سکوت در محيط خانه بود که در اين مورد خانواده بسيار با من همکاري کرد. شايد به نوعي اين همکاري بيش ازحد هم بود.


چرا بين بازار کار و تحصيل تحصيل را انتخاب کرديد؟

اگر از علاقه که رکن اصلي است بگذريم، اشباع شدن بازار کار از مهندسين عمران است. اين يعني که شما با مدرک کارشناسي يا بايد وارد دفتر مهندسين مشاور شويد يا درگير کار هاي کارگاهي شويد. براي کارهاي بزرگ طراحي‌هاي بزرگ بايد يک مدرک تخصصي‌تر داشته باشيد.


مدت زمان مطالعه شما درروز چقدر بود؟

تابستان هفت ساعت در روز درس مي‌خواندم بصورت عميق و واقعي. از شنبه تا چهار شنبه روزي 7 ساعت مي‌خواندم. چهارشنبه به کلاس رياضي دکتر آغاسي مي‌رفتم. جمعه ها تا ظهر درس مي‌خواندم و بعد ظهر استراحت مي‌کردم. حداکثر سعيم را مي‌کردم.از چه منابع و مراجعي براي مطالعه استفاده مي‌کرديد؟

کتاب‌هايي که براي کارشناسي ارشد معرفي شده بود را کاملا مطالعه کردم. در رشته عمران يک سري کتاب‌هايي هست که تمام داوطلبان مطالعه مي‌کنند. اصلا در مطالعه و درس خواندن صرفه جويي نمي‌کردم. اگر در درسي منبعي را از کسي مي‌شنيدم حتي اگر آن منبع مهم هم نبود آن را مطالعه مي‌کردم.


توصيه‌اي براي داوطلبان کنکور نداري؟

اگر وقت لازم و كافي براي درس خواندن بگذاريد، بدون شک موفق مي‌شود.

 


مطالب مشابه :


منابع آزمون ارشدبرق(مصاحبه با نفرات برتر آزمون ارشد برق)

(مصاحبه با نفرات برتر مصاحبه با رتبه 1رشته برق کنکور کارشناسی با کنکور ارشد
مصاحبه با رتبه برتر مهندسي برق-قدرت

مصاحبه با رتبه برتر مهندسي ریزی از دیدگاه نفرات برتر و رفع نقص کارت کنکور ارشد 90
مصاحبه با نفرات برتر کنکور کارشناسی ارشد صنایع

کارشناسی ارشد برق. مصاحبه با نفرات برتر کنکور جمعه هم که تعطيل بودم براي کنکور مي
مصاحبه با نفرات برتر کنکور کارشناسی ارشد روانشناسی

کارشناسی ارشد برق. مصاحبه با نفرات برتر کنکور لينك ما رو با اسم کارشناسی ارشد
مصاحبه با رتبه 8 مهندسی برق - قدرت در کنکور ارشد

مصاحبه با رتبه آزمون کارشناسی ارشد مهندسی برق چاپ با نفرات برتر کنکور ارشد
منابع کنکور کارشناسی ارشد برق-الکترونیک

کنکور کارشناسی ارشد برق ، تجربیات نفرات برتر مصاحبه اختصاصی با رتبه
مصاحبه با نفرات برتر کنکور کارشناسی ارشد عمران

کارشناسی ارشد برق. مصاحبه با نفرات برتر کنکور سوالات کنکور کارشناسی ارشد عمران
نفرات برتر کنکور چه رشته های را انتخاب می کنند

نفرات دوم و سوم کنکور ریاضی: رشته برق مصاحبه با نفرات برتر کنکور ارشد آشنایی با
برچسب :