پذیرفته شدگان در هفتمین ماراتن مسیه ایران

كمیته رقابت‌های شاخه آماتوری انجمن نجوم اسامی پذیرفته‌ شدگان برای شركت در هفتمین ماراتن مسیه را اعلام نمود. اين رقابت با حضور زبده‌ترین رصدگران اعماق آسمان از سراسر کشور، ۲۳ و ۲۴ فروردین ۱۳۸۶ در پارک ملی کویر برگزار خواهد شد. كميته رقابت‌های شاخه آماتوری انجمن نجوم ايران از میان حدود ۳۰۰ نفر درخواست‌ کننده، جمع زیر با بررسی دقیق پرسشنامه‌ها، سوابق رصدی و در مواردی پس از مصاحبه تلفنی با رصدگران پذیرفته شدند. با نگاهی به فهرست اولیه پذیرفته شدگان هفتمین ماراتن مسیه و مقایسه آن با سال‌های قبل به نكات جالب توجهی بر می‌خوریم، امسال ماراتن مسیه رنگ ملی‌تری به خود گرفته است: 2007-03-23_184953_2.jpg&MaxWidth=294

۱۶۶ نفر از ۴۱ شهر از سراسر پهنه كشور پذیرفته شده‌اند. در این بین حضور شركت كنندگان از شهرهایی همچون آبادان، اردبیل، بوشهر، شهركرد، سلماس، گچساران، دیواندره، سبزوار، تربت حیدریه، سه قلعه، بندر ماهشهر، سیرجان و شهر بابك برای اولین بار در ماراتن مسیه، بسیار نوید بخش است. افزایش تعداد پذیرفته شدگان از استان‌های مركزی، خوزستان، كرمان، كرمانشاه، سمنان و آذربایجان شرقی حكایت از رشد چشمگیر فعالیت‌های نجومی و رصدی انجمن‌ها و گروه‌های نجومی در این استان‌ها دارد كه امید است این روند حفظ گردد. همچنین در استان تهران نیز تعداد پذیرفته شدگان از شهرستان‌های كرج و ورامین نسبت به سال‌های گذشته رشد جالب توجهی داشته است. تهرانی‌ها كه در سال های قبل همواره قریب به نیمی از جمعیت شركت كنندگان در ماراتن را تشكیل می‌دادند، امسال فقط %۲۷ اسامی پذیرفته شدگان اولیه متعلق به آن‌هاست كه این خود نشان از افزایش و نزدیك شدن سطح تجربه و فعالیت‌های آماتورهای سایر استان‌ها به تهرانی‌ها دارد. در این بین افت حضور شركت كنندگان از شهرهای بزرگی همچون اصفهان، رشت، مشهد، شیراز و یزد را نمی‌توان در نظر نگرفت.

پس از استان تهران، به ترتیب بیشترین نفرات از استان‌های كرمان، سمنان، مركزی، خراسان رضوی و خوزستان پذیرفته شده اند (دقت داشته باشید كه هیچ استان، شهر یا گروهی برای حضور در این برنامه دارای سهمیه از پیش تعیین شده نیست). %۴۸ از اسامی منتشر شده در دوره‌های گذشته ماراتن مسیه و یا رقابت صوفی شركت داشته‌اند و سایرین اولین بار است كه می‌خواهند پای در این گردهمایی رصدی بگذارند. سوابق رصدی شركت كنندگان جدید نشان از این دارد كه رقبای سر سختی برای دوستان با تجربه‌ترشان خواهند بود!

در دو سال اخیر هیچ تلسكوپ دست سازی در ماراتن شركت نكرده بود، اما امسال قراراست دو نفر از پذیرفته شدگان با تلسكوپ‌های دست ساز در جمع رصدگران ایران حاضر شوند. خوشبختانه ظاهرا هنوز آماتورهای ایرانی تلسكوپ‌سازی را فراموش نكرده‌اند، فعالیت آماتوری ارزشمندی كه در سال‌های نه چندان دور طرفداران پروپا قرصی داشت. امید است باز هم در میان انبوه ابزارهای متنوع نجومی، ابزارسازی نجومی رونق یابد. اسامی منتشر شده در فهرست زیر به معنی ثبت نام نهایی نیست. برای انجام ثبت نام نهایی مراحل زیر سپری می‌شود: 8E5_Messier_Marathon.jpg&MaxWidth=292


۱- ارسال نامه الکترونیک (ای‌میل) به پست الكترونیك [email protected] ، مبنی بر شرکت قطعی خود، و تكمیل كلیه اطلاعات مندرج در جدولی كه علاوه بر نامه پذیرش برای شركت كننده ارسال گردیده است حداقل گشودگی (قطر دهانه) ابزار رصدی، چه تلسکوپ و چه دوربین دوچشمی، برای شرکت در برنامه ۷۰ میلی‌متر است. مگر اینکه رصدگر از ابزار ۶۰ میلی‌متری با اپتیک بسیار دقیق استفاده کند و این موضوع را از طریق ای‌میل با همکاران برگزاری ماراتن هفتم در میان بگذارد.
این اطلاعات فقط از طریق ارسال ای‌میل به نشانی الكترونیك [email protected] دریافت می‌شود و ارائه اطلاعات به صورت تلفنی با تماس به دفتر انجمن پذیرفته نیست. عدم ارسال این اطلاعات حداکثر تا شانزدهم فروردین به معنی انصراف شما از شرکت در برنامه است.

۲- پرداخت مبلغ ثبت نام به حساب بانکی انجمن نجوم و ارسال اسکن رسید بانکی به نشانی الكترونیك [email protected] حداکثر تا شانزدهم فروردین. عدم ارسال رسید بانکی یا اطلاعات آن تا شانزدهم فروردین به معنی انصراف شرکت کننده از ماراتن هفتم است. مبلغ ثبت نام برای اعضای شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران ۱۲۰۰۰ تومان و برای غیر اعضا ۱۵۰۰۰ تومان است. این مبلغ به شماره حساب انجمن: حساب جاری شماره ۲۳۶۵۵ بانک تجارت، شعبه انقلاب/فلسطین (کد ۱۸۵) به ‌نام انجمن نجوم ایران واریز می‌گردد. در برنامه ارائه غذای سبک برای شام اول، و صبحانه و نهار دوم و همچنین چای و شیرینی طی ساعات رصد تدارک دیده شده است. شرکت کنندگان مقداری آذوقه غذایی و نهار روز اول را به همراه داشته باشند.

۳- اطلاعات ارائه شده در فرم اینترنتی که رصدگر پر کرده است درست و مطابق واقعیت باشد و رصدگر قوانین شرکت در ماراتن مسیه ایران و رعایت اخلاق و نظم کار گروهی را برای هر چه بهتر برگزار شدن این برنامه را بپذیرد.

۴-شرکت کننده در آغاز سفر اصل رسید بانکی خود را که پشت آن را نام‌نویسی و امضا کرده است به همکاران اجرایی برنامه ارائه کند. موفقیت برگزاری ماراتن مسیه ایران وابسته به نظم گروهی و همکاری با گروه برگزار کننده است. برای اجرای منظم برنامه‌ها به همکاری صمیمانه تک تک شرکت کنندگان نیاز است تا شب بی‌نظیری به یاد بماند. رعایت پاکیزگی و قوانین حضور در یک منطقه حفاظت شده محیط زیست که غنی از حیات وحش است بسیار مهم است. رصدگران تدارک یک شب رصدی تمام عیار را به درستی ببینند، ابزار رصدی خود را از پیش کنترل کنند(در صورتی که تصویر ابزار رصدی بیش از حد نا واضح باشد سبب اختلال در برنامه و کار داور آن گروه می‌شود)، چراغ قوه نور قرمز به همراه بیاورند، لباس گرم، کیسه خواب (در صورت ابری شدن هوا) و آذوقه غذایی انرژی بخش به همراه داشته باشند. افرادی که از چراغ قوه با نور شدید استفاده کنند به دلیل مزاحمت برای رصدگران دیگر از دور مسابقه حذف می‌شوند. همچنین شرکت کنندگان در حین برگزاری رقابت مجاز به استفاده از لپ تاپ به جای نقشه‌های معمول آسمان نیستند.

Marathon_2.jpg&MaxWidth=317

ماراتن مسیه ایران با هدف گرد هم آمدن بهترین رصدگران اعماق آسمان از سراسر ایران در یک شب رصدی و زیر آسمان پر ستاره، یعنی همان چیزی که همه ما را دلباخته خود کرده است، برگزار می‌شود. هدف اصلی با هم بودن، ایجاد ارتباط میان منجمان آماتور باتجربه و محک زدن توانایی‌های رصدی برای هر شرکت کننده است. رقابت هدف دوم است. در صورتی که از شرکت در ماراتن هفتم منصرف شده‌اید حتما هر چه زودتر اطلاع دهید تا فرصت جایگزینی برای افرادی که فقط با فاصله بسیار کمی از دیگر رصدگران پذیرفته نشده‌اند، به وجود آید. عدم اطلاع به موقع شركت كننده مبنی بر انصراف از حضور در برنامه، موجب ایجاد اختلال در روند كار تیم اجرایی شده و بی شك در پذیرش او برای حضور در برنامه‌های آتی كه توسط شاخه آماتوری انجمن نجوم برگزار خواهد شد، اثر گذار خواهد بود.

شرایط شرکت گروهی
تمام شرکت کنندگان چه انفرادی و چه گروهی باید پذیرفته شده و در فهرست زیر باشند. رصدگران نمی‌توانند اکنون همراه گروهی خود را که پذیرش نشده است اضافه کنند. به دلیل شمار بسیار شرکت کنندگان در ماراتن هفتم و محدودیت محل برگزاری و تلاش برای حفظ کیفیت برنامه افزودن نفرات جدید نیز به فهرست پذیرفته شدگان ممکن نیست. رصدگران با دوربین‌های دوچشمی فقط به صورت انفرادی می‌توانند شرکت کنند و امکان شرکت گروهی با دوربین‌های دوچشمی و تلسکوپ‌هایی با دهانه کوچک‌تر از ۹ سانتی‌متر نیست. شرایط پذیرش گروهی به صورت زیر است: گروه ۲ نفره برای تلسکوپ‌های ۹ سانتی‌متر و بزرگتر و دوربین دوچشمی با قطر شیئی ۱۲۰ میلی‌متر(یا دوربین‌های ۱۰۰ میلی‌متر تلسکوپی با استقرار چنگالی) که البته رصدگر می‌تواند با چنین ابزارهایی به صورت انفرادی نیز شرکت کند. گروه ۳ نفره برای تلسکوپ ۱۲ اینچ (۳۰ سانتی‌متر) و بزرگتر یا دوربین دوچشمی با قطر شیئی ۱۵۰ میلی‌متر که رصدگر می‌تواند به صورت انفرادی نیز با چنین ابزارهایی شرکت کند.

شرکت‌کنندگان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشاني http://www.asiac.ir/item/?pg=Marathon يا http://www.asiac.ir/News/?Cat=Marathon&NewsID=1146328935 مراجعه كنند و يا با پست الکترونیک مسئولان پذیرش آقایان كاظم كوكرم و حمیدرضا پیرایش تماس بگیرند: [email protected]   و   [email protected]<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

اسامي پذیرفته شدگان در هفتمين ماراتن مسیه ایران

 

استان آذربایجان شرقی

تبریز:

اسما حدیدی

نینا بنا خطیبی

هانیه امیری صادقان

اصلان نور قاسمی

فرزانه انصاری

 

استان آذربایجان غربی

ارومیه:

علی رزمدیده

صوفیان:

حامد پورخرسندی صوفیانی

سلماس:

محمود موسوی

 

استان اردبیل

اردبیل:

سعید صداقت انزابی

مهران حسین پور معتمد

حسین سید موسوی

 

 

استان اصفهان

اصفهان:

پویا ابوطالبیان

شاهین شهر:

مهدی طالبی

محمد حسن قاسمی

 

استان بوشهر

بوشهر:

فاطمه پولادی

حمیده حیدری

 

استان تهران

تهران:

كاوه كشاورزیان

فاطمه خانی

بابك مشمولی

تیمور سیف اللهی

آرگین ماطوسیان

آرین یعقوبی

حمیدرضا نصیری

آرین ویشه

محمد مهرزاد اخوین

امیر حسن موسوی

علی ابراهیم جباری

شهاب الدین محمدی

علی متین فر

میثم رستگار

محمد خلیل بیگی

شهریار داوودیان

نیلوفر شاه محمدی

یاسمن شاه محمدی

سعید امیری

پوریا ذوقی

غلامحسین رستگارنسب

منصوره نوابی

امیرفؤاد رستمی

مصطفی خسروی

محمد جواد ترابی

محمد حسین رحمانی

پدرام ربیعی

صدرا جزایری

طه قوچكانلو

كامبیز خالقی

امین اشرفی

علی احمدیان

فرزان قاسمی

مهدی زمانی

بابك بالمانی

جواد اشراقی

پژمان شجاعی

شایان كمالفر

بنفشه یعقوبی

طناز اسدی شاد

صابر اسكندری

مریم صفری

پرستو یعقوبی

رضا رستم پور

ارژنگ وطن خواه

رضا رستم پور

مرضيه جعفری كرج:

آزاده فتاحی

نگین سهرابخانی

الهه سادات نقیب

ندا خجسته

شیرین منتظری

زرین منتظری

ندا پاكدامان

نیلوفر خاوری

نازنین بیضایی

نوشین رنجكش

ورامین:

سوده بروجردی

رویا ریحاندوست

فرشته ملك پور

راضیه خسروی

 

استان چهارمحال و بختیاری

شهركرد:

نوشا امینی

فرشته رفیعیان

 

استان كهكیلویه و بویر احمد

گچساران:

افشین مردانی

سروش كاویانی

مجتبی نیرو منش

مرضیه حسینی

 

استان خراسان رضوی

مشهد:

كسری مختارپور

سهراب افتخاری

مریم حدادی

نیشابور:

سعید آقائی

یاسر سلیمانی

نازلی توكلی رودی

تربت حیدریه:

حمید ناصری

سبزوار:

مهدی زرنگ باغخیراتی

 

استان خراسان جنوبی

سه قلعه:

مهدی هاشم زئی

 

استان خوزستان

اهواز:

مهیار جودكی

سمیرا نوروزیان

حمیدرضا خلیلی

زهرا خادمی

آبادان:

فاطمه آقاجری

نیلوفر مهرانی

بندر ماهشهر:

سید كمال الدین میرطاووسی

 

استان زنجان

زنجان:

علیرضا اسكندری

محمد امین اسكندری

حسام الدین ارغند

سینا وثوقی

 

استان سمنان

سمنان:

مرتضی مطهری نژاد

فاطمه بدرقه

فهیمه بدرقه

الهام ملكی

شاهرود:

ندا قاسمی

میلاد جلالی

ملیحه سهرابی

مینا اخیانی

بهناز رضوانی

بسطام:

سپیده سلمانیان

 

استان سیستان و بلوچستان

زاهدان:

ابوالفضل یاوری

سحر سرگلزایی

سوسن ترابی پاریزی

ستاره متانت

 

استان فارس

شیراز:

محمد كرمی

سعادت شهر:

اسماعیل محمدی

لیلا زارعی

سیده نرجس موسوی جشنی

سپیده هوشیار

 

استان قزوین

قزوین:

سید امیرحسین میررحیمی

ابوالفضل اكبری

 

استان قم

قم:

سجاد مهدیزاده

محسن فرقانی

احد نخستین حلم

 

استان كردستان

دیواندره:

ناصح عبدی

 

استان كرمان

كرمان:

ساجده منزلی

مرضیه جلال كمالی

كیوان لشكری

سمیه حاج خلیلی

نوید متین مقدم

سعید بهرامی نژاد

احسان رستمی زاده

سیرجان:

محسن موحدی پاریزی

اسماعیل پور جعفرآبادی

وحید خضری نسب

علی صحبت

شهر بابك:

سجاد صالحی

 

استان كرمانشاه

كرمانشاه:

اسما یزدانفر

عاطفه زمانی

مونا خالدی پاوه

سمیه صیفی

محیا چاوشی

 

استان مركزی

اراك:

فریبا عزیز محمدی

سحر كائیدانی

سعیده كیشانی

زینب كیشانی

فرزانه احمدلو

مهدی نظام آبادی

محمد مهدی عسگری

سید محمد مهدی فخرایی

ساوه:

حدیث موسوی

 

استان لرستان

خرم آباد:

امیررضا پدرام


مطالب مشابه :


اسامی دو برابر پذیرفته شدگان آزمون استخدامی بانک شهر

اسامی دو برابر ظرفیت پذیرفتهشدگان مرحله اول ثبت‌ نام‌کنندگان در آزمون استخدامی بانک شهر
اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی راه و شهرسازی خراسان شمالی- مهر92

اسامی پذیرفته شدگان سه اعلام اسامی پذیرفتهشدگان آزمون استخدامی راه و شهر, بانک تخصصی
اسامی تعدادی از پذیرفته شدگان کنکور92 شهر جناح

اسامی تعدادی از پذیرفته شدگان کنکور92 شهر جناح در اسامی پذیرفته شدگان و بانک مهر شعبه
اسامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی موسسه مالی و اعتباری عسکریه-شهریور92

اسامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی موسسه مالی و شهر تهران (جهت بانک تخصصی نمونه
اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی شهرداری‌های ایلام اعلام شد

اسامی پذیرفتهشدگان آزمون مربوط به بومی بودن شهر، شهرستان و استان بانک مقالات
نتایج قبولی های کانون قلم چی درچه درکنکور سراسری 92

کانون فرهنگی آموزش قلم چي شهر درچه بانک مقالات اسامی پذیرفته شدگان کنکور سراسری ۹۲ از
اعلام نهایی قبولی های کنکور90

اسامی پذیرفته شدگان دانشگاه ها رتبه کنکور سال88 شهر جناح اسامی پذیرفته پست بانک
اسامی پذیرفته شدگان موسسه میزان

خاطر شما عزیزان را جلب نماید.امیدواریم با کمک شما بتوانیم در شهر اولین ها بانک ملت در
مشاهده اسامی پذیرفته شدگان آزمون سازمان مالیات

مشاهده اسامی پذیرفته شدگان * پذيرفته شدگان امور مالياتي شهر » استخدام جدید بانک
پذیرفته شدگان در هفتمین ماراتن مسیه ایران

اسامی پذیرفته شدگان اولیه ۱۶۶ نفر از ۴۱ شهر از حساب جاری شماره ۲۳۶۵۵ بانک
برچسب :