تب پتروشیمی‌ها فروکش کرد


برخلاف رشد 77 واحدی شاخص بورس اوراق بهادار تهران، شاخص فرابورس ایران در آخرین روز کاری هفته منتهی به چهارم دی‌ماه امسال، از افت 40/2 واحدی برخوردار شد. فعالیت کاری بازار فرابورس در روز گذشته با معامله 366 میلیون و 415 هزار سهم به ارزش 2 هزار و 257 میلیارد و 360 میلیون ریال همراه بود.
در پی این معاملات بود که شاخص آیفکس به رقم 40/884 واحدی بازگشت. اما آنچه که منجر به کاهش شاخص این بازار شد انتشار خبری مبنی بر افزایش قیمت حامل‌های انرژی بود که سبب شد تا نماد شرکت‌های پتروشیمی، زاگرس، جم، مارون و خراسان در قیمت‌های منفی مورد معامله قرار گیرد. اگرچه نماد شرکت‌های میدکو، ذوب‌آهن اصفهان و پتروشیمی لاوان با معاملات مثبت خود تلاش کردند تا از افت بیشتر شاخص بکاهند. در ادامه جلسه کاری روز گذشته بازار فرابورس، بیشترین افزایش قیمت مربوط به نمادهای توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، صنعت روی زنگان، صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود، ساختمانی آس‌پ و ذوب‌آهن اصفهان بود.
از سوی دیگر، نمادهای عمران و توسعه شاهد، پتروشیمی زاگرس، بانک دی، افرانت و پتروشیمی خراسان در میان تمام شرکت‌های فرابورسی از بیشترین کاهش در قیمت سهم خود برخوردار شدند. روز گذشته بیشترین حجم معاملات مربوط به شرکت‌های ذوب‌آهن اصفهان، بانک دی، سرمایه‌گذاری مسکن تهران، سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق، آس‌پ و پالایش نفت لاوان بود. با این حال بیشترین ارزش معاملات به نام شرکت‌های ذوب‌آهن اصفهان، پالایش نفت لاوان، پتروشیمی مارون و پالایش نفت تهران ثبت شد. در بازار دیروز فرابورس نماد حق تقدم بیمه پاسارگاد بدون محدودیت دامنه نوسان معامله شد و 29/13 درصد افزایش قیمت را تجربه کرد که درنهایت با توجه به فروش تمامی حق تقدم استفاده نشده، این نماد معاملاتی متوقف شد.
همچنین در بازار ابزارهای نوین مالی بیشترین حجم معاملات به خرید و فروش 50 هزار برگه مشارکت میدکو تعلق گرفت و در بازارETF هم  1/1 میلیون واحد صندوق سرمایه‌گذاری آساس معامله شد. در جریان معاملات تسهیلات مسکن هم امتیاز تسهیلات مسکن فروردین 90 با بیشترین رشد به قیمت 374 هزار و 495 ریال رسید و امتیاز تسهیلات مسکن آذر 92 هم با بیشترین کاهش قیمت به نرخ 375 هزار و 239 ریال معامله شد. به دلیل رقابت در دقایق پایانی جلسه معاملاتی واگذاری سهام غیرمدیریتی شرکت سرمایه‌گذاری پارس آریان تا قیمت 2 هزار و 932 ریال، ادامه رقابت به روز شنبه موکول شد.
بازگشایی نمادها پس از شفاف‌سازی
نمادهای معاملاتی شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت، شرکت کود شیمیایی اوره لردگان، شرکت پتروشیمی ممسنی، شرکت پتروشیمی کازرون و شرکت صنایع پتروشیمی زنجان، پس از ارایه اطلاعات شفاف‌سازی دیروز به جریان معاملات بازگشتند.
از سوی دیگر ثبت معاملات نمادهای معاملاتی شرکت سیمان باقران، بانک دی و سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان به دلیل برگزاری مجمع در پایان معاملات دیروز متوقف شدند.


مطالب مشابه :


آن چه در شورای اداری شهرستان گذشت

وی با اشاره به وضعیت کنونی پتروشیمی کازرون خوشبختانه وضعیت عمومی کشور خوب است و ما
بیدزرد کازرون

ایل من قشقایی - بیدزرد کازرون - - ایل من (پتروشیمی کازرون) دانلود پس زمینه (WallPaper)
بی سامانی محیط زیست، آینه ی تمام قد ضعف های مدیریت کازرون

کازرون نوشت - بی در وضعیت آن، حتی ی ساخته شدن پتروشیمی در کازرون می­دهد
چرا بازار پایه ای ها پیشتاز کسب بازدهی مثبت شده اند؟

بورس نیوز ، مجموعه هایی که در این بازار درج می شوند معمولاً از وضعیت پتروشیمی کازرون
تب پتروشیمی‌ها فروکش کرد

EPSnews - تب پتروشیمی‌ها فروکش کرد - اخبار/ گزارش و تحلیل بازار سهام (بورس) درسود نیوز/ قیمت
خبرهای مراکز - 11 اردیبهشت ماه 91

بازدید دانشجویان دانشگاه پیام نور شیراز از مجمتع پتروشیمی وضعیت سه تن کازرون : رشد و
داستان تعرفه ی برق گرمسیری برای شهرستان کازرون به روایت هفته نامه ی بیشاپور

بابونه - داستان تعرفه ی برق گرمسیری برای شهرستان کازرون به روایت هفته نامه ی بیشاپور -
گزارش بازار دوشنبه 21 بهمن ماه 92

که نمادهای پتروشیمی و بزرگ تا روشن شدن وضعیت نرخ ها پتروشیمی کازرون با 10 هزار
تندیس ناصر دیوان کازرونی بسازید!

قهرمان کازرون مواجه با یک وضعیت مشکلی شدیم در و ساخت پتروشیمی و بیمارستان و
برچسب :