ساخت اکانت آیتیونز و نصب برنامه های IPA


قبل از شروع هر کاری برای استفاده از آیفون خود نیاز به نصب برنامه iTunes بر روی کامپیوتر خود دارید که این برنامه را می توانید از این قسمت بر روی کامپیوتر نصب کنید.

دانلود برنامه iTunes برای ویندوز

دانلود برنامه iTunes برای مک

پس از نصب این برنامه کافیست آیفون و یا آیپاد تاچ خود را از طریق کابل به کامپیوتر متصل کرده و منتظر بمانید تا توسط کامپیوتر شناخته شود. پس از اینکار برنامه iTunes بسرعت گوشی شما را شناسایی کرده و در منوی سمت چپ این برنامه و درقسمت DEVICES مدل دستگاه شما را نمایش خواهد داد. که شما با انتخاب آن وارد صفحه ای خواهید شد که میتوانید دستگاه خود را در آن رجیستر کرده و با انتخاب گزینه Continue برای خود یک اکانت itunes ایجاد کنید و یا با انتخاب گزینه Register Later میتوانید تنظیمات این برنامه را برای Sync کردن آیفون خود به دلخواه خود انجام دهید. اکنون و با زدن گزینه Done وارد صفحه اصلی خواهید شد که در بالای آن تمامی مشخصات دستگاه شما مانند نام، ظرفیت، ورژن فیرم ویر و شماره سریال آن به شما نمایش داده خواهد شد. در قسمت Version نیز که شاید مهمترین قسمت این برنامه میباشد نیز دو گزینه Update و Restore قرار دارد که در آموزشهای بعدی به توضیح کامل آنها می پردازیم.
اما همیشه بعد از جیلبریک کردن آیفون و یا آیپاد تاچ و برای شروع نصب برنامه های کرک شده بر روی آیفون شما نیاز به یک اکانت iTunes خواهید داشت که توسط آن یک برنامه رایگان از App Store دانلود نمائید و پس از نصب این برنامه رایگان شما قادر خواهید بود تا تمامی برنامه های کرک شده با پسوند ipa را بر روی آیفون خود نصب نمائید. پس به آموزش ساخت اکانت iTunes می پردازیم.


1 برای شروع باید به قسمت iTunes Store در منوی سمت چپ برنامه iTunes مراجعه کنید. ( باید به اینترنت متصل باشید )

Help.h1

2 پس از باز شدن این صفحه از منوی بالا گزینه App Store را انتخاب کنید.

Help.h2

3 اکنون که به فروشگاه نرم افزارها وارد شدید در ستون سمت راست به قسمت Free Apps مراجعه کنید و یکی از نرم افزارهای رایگان را انتخاب کنید.

Help.h3

4 بعد از باز شدن صفحه مربوط به برنامه بر روی دکمه Free App موجود در کنار تصویر برنامه کلیک کنید.

Help.h4

5 اما iTunes برای اجازه دادن برای ادامه دانلود این برنامه از شما درخواست اکانت خواهد کرد که به این منظور بر روی دکمه Create New Account کلیک کنید و در صفحه بعد که به شما نمایش داده خواهد شد بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

Help.h5

6 صفحه بعدی که به شما نمایش داده میشود مربوط به قوانین و موافقت نامه برنامه میباشد که شما باید با زدن تیک موافقت خود را اعلام کرده و سپس بر روی گزینه Continue کلیک کنید.

Help.h6

7 اکنون که وارد صفحه زیر شدید باید ایمیل حقیقی و پسورد دلخواه خود را در قسمت های مربوطه وارد نمائید. دقت داشته باشید که در انتهای این مراحل، ایمیل فعال سازی اکانت شما به همین آدرس ایمیلی که در این قسمت وارد خواهید کرد ارسال میگردد پس در وارد کردن این ایمیل دقت کنید. همینطور ایمیلی که در این قسمت وارد میکنید نام اکانت شما خواهد بود. و در دو ستون بعدی نیز باید یک سئوال و جواب مطرح کنید تا در صورت فراموش کردن پسورد بتوانید آنرا بازیابی کنید. و در پایان بر روی Continue کلیک کنید. ( توجه: پسورد انتخابی شما حداقل باید 8 کاراکتر و حتماً شامل حرف و عدد باشد همچنین یکی از حروف حتماً باید بصورت بزرگ تایپ شود یعنی در تایپ آن حرف کلید Shift کیبورد را نیز نگه دارید. بعنوان مثال: oneclick8A )

Help.h7

8 این صفحه، صفحه پایانی ساخت اکانت شما میباشد و در ابتدا شما باید گزینه None را تیک بزنید ( در صورتیکه در این قسمت گزینه None را مشاهده نمیکنید به این دلیل است که مستقیماً اقدام به ساخت اکانت کرده اید و طبق این آموزش از طریق دانلود برنامه رایگان اقدام به ساخت اکانت نکرده اید پس با دقت بیشتری و از ابتدا این آموزش را مرحله به مرحله پیگیری نمائید.) و سپس قسمت های مختلف آنرا مانند تصویر زیر پر کنید. دقت کنید که برای وارد کردن قسمت های Address – City – State – Zip Code – Phone حتماً از نوشته های موجود در تصویر استفاده نمائید. ستون iTunes Gift Cards and Certificates نیز خالی بماند و بر روی گزینه Continue کلیک کنید. ( همچنین دقت کنید که در قسمت First Name و Last Name نباید نام های یکسان وارد نمائید )

Help.h8

9 اکنون ساخت اکانت شما به پایان رسیده و کافیست بر روی گزینه Done کلیک کنید و منتظر دریافت ایمیل فعال سازی اکانت در ایمیل خود باشید دقت کنید که این ایمیل ممکن است با کمی تاخیر ارسال گردد و یا در قسمت اسپم های ایمیل شما قرار بگیرد.

Help.h9

10 پس از دریافت ایمیل فعال سازی و فعال کردن اکانت خود اکنون شما میتوانید با وارد کردن آدرس ایمیل و پسورد خود مانند تصویر زیر و کلیک کردن بر روی گزینه Get برنامه رایگان موردنظر خود را دانلود کنید. ( در صورتیکه در هنگام دانلود برنامه با ارور 1009 مواجه میشوید بدلیل تحریم ip ایران توسط شرکت apple میباشد )

Help.h10

11 در این هنگام در منوی سمت چپ برنامه iTunes گزینه Downloads به لیست اضافه خواهد شد و با وارد شدن به این قسمت میتوانید مدت زمان باقیمانده برای دانلود فایل خود را مشاهده کنید.

Help.h11

Help.h12

12 پس از پایان دانلود، این برنامه به لیست برنامه های شما در قسمت Applications برنامه iTunes اضافه میگردد.

Help.h13

13 اکنون برای نصب این برنامه باید از قسمت DEVICES در ستون سمت چپ آیفون و یا آیپاد تاچ خود را انتخاب کرده و به تب Applications در منوی بالایی برنامه مراجعه کنید.

Help.h14

14 و برای نصب برنامه باید ابتدا تیک گزینه Sync Applications را بزنید و سپس برنامه موردنظر خود برای نصب را انتخاب کنید و بر روی گزینه Apply کلیک کنید و منتظر بمانید تا برنامه بر روی آیفون شما نصب گردد. ( البته قبل از اینکار حتماً تا انتهای این آموزش را بصورت کامل مطالعه نمائید)

Help.h15

 

نکات مهم در نصب برنامه ها توسط iTunes
  • برای نصب برنامه های ipa کرک شده نیز بعد از جیلبریک کردن آیفون و نصب یک برنامه رایگان، کافیست بر روی فایل آنها دابل کلیک نمائید تا به لیست برنامه ها اضافه شوند و برای نصب برنامه ها گزینه Sync را انتخاب کنید. دقت کنید که حتماً باید AppSync for OS 6.X نیز از سیدیا نصب شده باشد. ( برای اطلاعات بیشتر به آموزش کار با برنامه سیدیا مراجعه نمائید)
  • دقت کنید در هنگام Sync شدن نباید از آیفون خود استفاده کنید چون به محض استفاده نصب برنامه متوقف خواهد شد.
  • در قسمت انتخاب برنامه ها چنانچه تیک هر برنامه را انتخاب کنید برنامه نصب میشود و چنانچه برنامه ای بر روی آیفون شما نصب باشد و شما از این قسمت تیک آن برنامه را بردارید برنامه از روی آیفون شما حذف خواهد شد.
  • چنانچه تمایلی به نمایش برنامه ای در این لیست نداشتید میتوانید از قسمت Applications فایل برنامه را بکلی حذف کنید.

نکته بسیار مهم
چنانچه فایل برنامه ای در iTunes شما موجود نباشد و این برنامه بر روی آیفون شما نصب شده باشد با Sync کردن برنامه ها در این قسمت آن برنامه نیز از روی آیفون شما حذف خواهد شد. بعنوان مثال چنانچه در زمان خرید آیفون، فروشنده برای شما برنامه نصب کرده باشد بدلیل اینکه فایل اصلی (سورس) آن برنامه های نصب شده در iTunes شما موجود نمیباشد این برنامه ها از روی آیفون شما حذف خواهند شد پس ابتدا چنانچه به برنامه ای نصب شده بر روی دستگاه خود نیاز دارید ابتدا دقت کنید که آیا به فایل ipa این برنامه دسترسی دارید یا خیر و سپس به اینکار اقدام کنید.


منبع : یک کلیک


نظر یادتون نره مرسی


مطالب مشابه :


آموزش طریقه نصب برنامه توسط HTC Sync برای گوشیهای HTC

آموزش طریقه نصب برنامه توسط HTC Finish در برنامه HTC Sync تصویری کار با نرم افزار
آموزش نصب نرم افزار در سیستم عامل ویندوزفون 7

آموزش نصب نرم افزار در آموزش تصویری کار با نرم افزار طریقه نصب برنامه توسط HTC Sync
آموزش سینک کردن گوشی با کامپیوتر از طریق برنامه Zune

آموزش نصب نرم افزار در آموزش تصویری کار با نرم افزار طریقه نصب برنامه توسط HTC Sync
آموزش نرم افزار ArcGIS

آموزش نرم افزار ArcGIS. آموزش تصویری کار با نرم افزار Wechat. طریقه نصب برنامه توسط HTC Sync برای
جدیدترین روش نصب برنامه ها توسط برنامه Moborobo

آموزش نصب نرم افزار در پس از نصب برنامه، گوشی را با کابل طریقه نصب برنامه توسط HTC Sync
تبادل اطلاعات بين رايانه و گوشي از طریق wifi + همراه با آموزش تصویری

طریق wifi + همراه با آموزش تصویری نصب نرم افزار به نرم توسط HTC Sync برای گوشیهای HTC.
ساخت اکانت آیتیونز و نصب برنامه های IPA

آموزش نصب نرم افزار در نصب شده باشد با Sync کردن برنامه ها در آموزش تصویری کار با نرم
طریقه نصب برنامه توسط AndroidSDK و Android Debug Bridge

آموزش نصب نرم افزار در آموزش تصویری کار با نرم افزار طریقه نصب برنامه توسط HTC Sync
ساده ترین روش نصب برنامه ها بر روی اندروید توسط برنامه PC Suite

از قسمت آموزش نصب این برنامه بر تصویری کار با نرم افزار نصب برنامه توسط HTC Sync
ساده ترین روش جهت ساختن Gold Card

آموزش نصب نرم افزار در ابتدا توجه داشته باشید که برنامه HTC Sync آموزش کار با برنامه
برچسب :