ماکت هواپیما

تاریخچه:


در هفدهم دسامبر 1903، دو برادر از ایالت اهایو آمریکا ماشین ابداعی خود را به پرواز درآوردند. برادران رایت پس از تدارک و پیش بینی تمامی تمهیدات لازم برای انجام پروازی سهل و ایمن ، روز 14 دسامبر 1903 را برای اولین پرواز آزمایشی هواپیمای ابداعی خود انتخاب کردند که متأسفانه اولین اقدام آنها هرگز موفقیت آمیز نبود. اما سرانجام آنها موفق شدند که در روز 17 دسامبر ، یعنی تنها سه روز بعد ، هواپیمای یک موتوره خود را برای چهار مرتبه در آسمان به پرواز درآورند و نام خود را برای همیشه در صدر فهرست پرندگان انسان نما به ثبت رسانند.

آنها در سال 1901 با اضافه کردن یک سکان افقی ، یا به عبارت بهتر "بالابر" ، در جلوی هواپیما موفق شدند تعادل طولی (یا جلو به عقب) هواپیما را حفظ کنند. یک سال بعد، آنها یک سکان عمودی نیز برای تعبیه در پشت هواپیما ابداع کردند تا به کمک آن بتوانند هواپیما را به سمت جناحین متمایل سازند و به عبارتی آن را در ارتفاع لازم به پرواز درآورند. بدین ترتیب ، آنها موفق شدند تعادل هواپیما را در هر سه بعد اصلی (شامل طول، عرض و ارتفاع) حفظ کنند و اسباب کنترلی لازم را در طرح اصلی هواپیما بگنجانند. برای تأمین نیروی پیشران هواپیما نیز آنها از یک موتور گازوئیلی 4 سیلندر معمولی با قدرت 12 اسب بخار استفاده کردند که البته برای کاهش وزن آن از عنصر آلومینیوم در ساخت کارتل آن سود بردند.

پروژه پرواز برادران رایت:


برادران رایت برای انجام پروازهای آزمایشی شان ناحیه Outer Banks در ایالت کارولینای شمالی ، کمی آن طرف تر خطوط آهن حمل و نقل زمینی و همچنین کمی دورتر از کشتی های پهلو گرفته در ساحل را که نقطه بادخیز بسیار مناسبی بود، انتخاب کردند. این دو برادر به این دلیل ناحیهای در نزدیکی ساحل را برای مقصود خود برگزیدند که اولاً پوشش گیاهی مزاحمی در آنجا وجود نداشت و ثانیاً از چشمان جست وجوگر مردم عادی و همچنین رقیبان کاملا به دور بود.

آنها در نزدیکی دهکده
ماهیگیری "کیتی هاوک"، کمپی را در Kill Devil Hills برپا کردند. در یک صبح پنجشنبه رویایی که باد مناسبی نیز در فضای اطراف ساحل پیچیده بود ابتدا ارویل و سپس ویلبر و بعد بار دیگر ارویل و سپس ویلبر مجموعاً چهار پرواز انجام دادند. هواپیمای دوباله آنها از روی یک ریل پرتاب چوبی به مسافت حدود 60 فوت (بیش از 18 متر) و در جهت مخالف بادی به سرعت بیش از 20 مایل در ساعت (بیش از 32 کیلومتر در ساعت) به هوا بر میخاست.

بازتاب پرواز ویلبر:


در اولین آزمایش، ویلبر مسافتی در حدود 120 فوت را در مدت زمانی در حدود 12 ثانیه طی کرد. در آخرین و طولانی ترین پرواز نیز که به وسیله ویلبر انجام شد مسافتی در حدود 852 فوت در 59 ثانیه طی شد. حوالی ظهر آن روز ، یکی از معدود شاهدان این پروازها که جوانی به نام "جانی مور" بود پس از دیدن موفقیت برادران رایت ، در حالی که از خوشحالی در پوست خود نمی گنجید، شروع به دویدن در کنار ساحل کرد و فریاد زد: "آنها بالاخره موفق شدند، آنها بالاخره موفق شدند، چقدر خوب شد که آنها بالاخره پرواز کردند."

"
ویلبر رایت" که عمر کوتاه تری داشت در 30 مه 1912 در اثر ابتلا به بیماری تیفوئید در سن چهل و پنج سالگی درگذشت و برادرش "ارویل" در 30 ژانویه 1948 در سن هفتاد و شش سالگی درگذشت. 

....................................................................................................

این هم چند تا عکس از ماکت هواپیما که بی شباهت به هواپیمای برادران رایت نیست.

//www.bargozideha.com/static/portal/55/559578-765831.jpg

//www.bargozideha.com/static/portal/68/683094-769906.jpg

//www.bargozideha.com/static/portal/47/473593-225412.jpg

قیمت : 15 هزار تومان

فروخته شد

نظر یادتون نره.


مطالب مشابه :


ماکت هواپیما

زیباترین مصنوعات چوبی کار دست - ماکت هواپیما - معرفی هنر کار با چوب - زیباترین مصنوعات چوبی
کاربرد چوب بالسا در ساخت ماکت هواپیما و ساختمان

كار و فناوري - کاربرد چوب بالسا در ساخت ماکت هواپیما و ساختمان - ساخت پل چوبی در
ماکت

ماکت های فضای شهری الوار های چوبی ، استقاده سازی داخل هواپیما و انواع ماکت به
ماکت سازی

شناسایی اصول برشکاری قطعات چوبی، فلزی و توانایی مونتاژ قطعات مختلف مدل و ماکت هواپیما و
ماکت

شناسایی اصول برشکاری قطعات چوبی، فلزی و و کاربرد آن در ماکت و مدلسازی هواپیما 40.
آموزش ماکت سازی با چوب بالس

1-بافت و طرح چوبی از چوب بالسا برای ساخت ماکت هواپیما و ماکت انواع پل برای آزمایش‌های
مدل و مدلسازی

5- مدلهای چوبی: ماکت هواپیما,ماکت کشتی,ماکت تانک و ادوات زمینی, plastic model,static model ,kit,scale model.
چگونه ماکت بسازیم؟

روشهای ماکت سازی. روشهای ماکت سازی: امروزه برای ساخت ماکت های معماری و دیگر ماکت ها از
سازه ماکارونی

آسان ماکت - سازه هواپیما های رادیو وبسایت جامع هنرهای چوبی و دکوراسیون
مولاژ ماکت مانکن

آتش بازی.گاوصندوق های استیل - ماکت دندان - هواپیما ماکت با متریال های قطعات چوبی با
برچسب :