حاشیه های سفر احمدی نژاد به ترکیه/ استاندار استانبول به استقبال رئیس جمهور ایران آمد

عنوان۵۱

بسم الله الرحمن الرحیم

به گزارش ایرنا، هواپیمای حامل دکتر محمود احمدی نژاد ساعت 16:05 روز چهارشنبه فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران را به مقصد بخش اروپایی ترکیه ترک کرد تا ریاست اکو در جریان این اجلاس از جمهوری اسلامی ایران به کشور میزبان منتقل شود.

* هواپیمای حامل رییس جمهوری از مسیر آسمان ارومیه ‌و آنکارا و با عبور از کوهستانهای پربرف زاگرس و ارتفاعات ترکیه پس از طی مسیر حدود سه ساعته در فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول به زمین نشست.

* صحنه تقدیم دسته گل دو دختر و یک پسر بچه ایرانی مقیم استانبول? در کادر دوربین عکاسان و تصویربرداران نقش بست و این در حالی بود که لحظاتی قبل از آن علی اکبر صالحی سرپرست وزارت امور خارجه و همچنین استاندار استانبول به استقبال رییس جمهوری کشورمان آمده بودند.

* علی اکبر صالحی روز چهارشنبه در نخستین مأموریت خارجی خود در سمت جدید سکانداری دستگاه دیپملماسی کشور در نوزدهمین اجلاس شورای وزیران سازمان همکاری اقتصادی(اکو) شرکت کرده بود. شورای وزیران عالی ترین بازوی اجرایی سازمان اکو محسوب می شود و گزارش این اجلاس در نشست روز پنج شنبه سران ارایه خواهد شد.

* میزبانی اجلاس سران اکو موجب شد که دکتر احمدی نژاد برای چهارمین بار در طول دوران ریاست جمهوری خود به کشور ترکیه سفر کند و این در حالی است که تنها یکی از این سفرها به گسترش مناسبات دوجانبه اختصاص داشت و البته این رفت و آمدهای دیپلماتیک در ترسیم افق 30 میلیارد دلاری مناسبات تجاری دو کشور بی تأثیر نبوده است.

* ترافیک خیابان مجاور نوار ساحلی شهر استانبول با وجود تلاش پلیس و بخش تشریفات دولت ترکیه مانع از رسیدن سریع هیأت بلندپایه ایرانی به محل اقامت بود و مسافت بین فرودگاه تا هتل محل اقامت در مدت بیش از یک و نیم ساعت پیموده شد. این موضوع سبب شد که ملاقات نخست وزیر قرقیزستان با رییس جمهوری در زمان تعیین شده انجام نشود.

* نشستهای اکو در استانبول در یکی از خوش آب و هوا ترین روزهای این شهر در حال برگزاری است؛ این درحالی است که درسفر گذشته رییس جمهوری به این شهر باران شدیدی می بارید و تا یک هفته پیش نیز بارش برف را تجربه کرده بود.

* 'کنراد'، هتل محل اقامت رییس جمهوری تا به امروز میزبانی سران کشورهای مهم جهان را برعهده داشته و اخیراً نیز باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در سفر به ترکیه در همین محل رحل اقامت افکنده بود.

* مسافران ساکن در محل اقامت رییس جمهوری از این که ناگهان دکتر احمدی نژاد را ملاقات می کردند، مبهوت شده بودند و این نشان می داد که نماینده ارشد ملت ایران در نگاه ملتهای مختلف سرشناس و محبوب است.

* رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه برای دیدار با رییس جمهوری به هتل محل اقامت دکتر احمدی نژاد آمد و دو طرف مذاکراتی خصوصی برگزار کردند.

* در این میان شماری از خبرنگاران شبکه های ترکیه ای و نیز بین المللی در تلاش برای انجام مصاحبه اختصاصی با رییس جمهوری هستند و این در حالی است که کنفرانس مطبوعاتی در برنامه های بعدازظهر پنج شنبه دکتر احمدی نژاد پیش بینی شده است.

POST:ILKTORONKIRAN:[email protected] مدیریت سایت ایثار و مقاومت و پایگاه خبری واطلاع رسانی مردمی کد پایگاه:8909
عبدالصمد قرائتی
YAHOO:http://www.esarm.mail.google.com/supportin
http://m.google.com/static/en/privacy.html
esarm.jpg


مطالب مشابه :


عنوان 112400: آغاز رزمایش پیامبر اعظم(ص) 8 نیروی زمینی سپاه در منطقه سیرجان + چند خبر مهم دیگر

سایت ایثار ومقاومت قرائتی Privacy policy - عنوان 112400: آغاز رزمایش پیامبر اعظم(ص) 8 نیروی زمینی سپاه
عنوان 130600 : تصاویر جنایت‌ هولناک داعش در عراق

سایت ایثار ومقاومت قرائتی Privacy policy - عنوان 130600 : تصاویر جنایت‌ هولناک داعش در عراق - با
عنوان 13900: پيام رهبر معظم انقلاب به كنگره عظيم حج ، عزم ملت ها را در مبارزه با ظلم راسخ تر خواهد ك

www.esarm.ir آدرس اصلی سایت ایثار و مقاومت عبدالصمد قرائتی (privacy policy ) http://www.gheraati.abdolsamad @ iran.ir
عنوان 3100: سقوط دومین بالگرد آمریکا در افغانستان (مایه سرافکندگی برای استکبار جهانی شد)

19 Mar 2015 ">اطلاعیه شماره94:تبریک مدیریت سایت ایثار و مقاومت عبدالصمد قرائتی(privacy policy) بمناسبت
حاشیه های سفر احمدی نژاد به ترکیه/ استاندار استانبول به استقبال رئیس جمهور ایران آمد

سایت ایثار ومقاومت قرائتی Privacy policy - حاشیه های سفر احمدی نژاد به ترکیه/ استاندار استانبول به
برچسب :