اخبار حوزه


برگزاری اولین جلسه کمیته روستایی و عشایری استان در سازمان

28 ديسمبر, 2013 13:57برگزاری اولین جلسه کمیته روستایی و عشایری استان در سازمان

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي استان : اولین جلسه کمیته روستایی و عشایری استان در مورخ 92/10/04با حضور مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان، ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیران جهاد کشاورزی شهرستانها ،روحانیون و رؤسای ادارات سازمان در دفتر حوزه نمایندگی ولی فقیه برگزار گردید .
بنا بر همين گزارش: در این جلسه که با اهداف برگزاری مراسمات و جشنهای ایام ا... دهۀ مبارک فجر در روستاها و عشایر استان برگزار گردید ، پس از تلاوت چند از کلام الله مجید ، ابتدا حجت الا سلام و المسلمین حاج آقا شاهمرادیان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه درسازمان و مسئول كميته روستايي وعشايري استان ضمن خوش آمد گویی و عرض تسلیت اربعین حسینی (ع) و ایام محرم و صفر با بیان احادیثی از امام صادق (ع) در رابطه با یقین ،به اهداف کمیته روستایی و عشایری و چگونگی برگزاری آن پرداخته و ابراز نمودند هدف از اجرای این کمیته بیشتر رضای خدا و مردم خصوصاً روستائیان و عشایر عزیز استان می باشد .سپس آقای مهندس بازدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ضمن خوش آمد گویی و تسلیت ایام محرم و صفر و تاکید بر اجرای هرچه با شکوه تر برنامه های دهۀ مبارک فجر الخصوص اجرای برنامه های کمیته روستایی و عشایری در سطح روستاها ی استان به برنامه ریزی دقیق و مناسب و تلاش گستردۀ همه دست اندرکاران بخش کشاورزی مخصوصاً مدیران جهاد کشاورزی شهرستانها در اجرای این برنامه ها تاکید نمودند . در ادامه حجت الاسلام حاج آقا زنگنه مسئول برگزاری کمیته روستایی و عشایری به ایراد سخن پرداختند و در پایان مدیران جهاد کشاورزی شهرستانها و رؤسای ادارات نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند .

برگزاری مراسم جشن کمیته روستایی و عشایری دهه فجر انقلاب اسلامی در روستای بردی از توابع بخش زرین آباد شهرستان دهلران

05 فيفرييه, 2014 11:36برگزاری مراسم جشن کمیته روستایی و عشایری دهه فجر انقلاب اسلامی در روستای بردی از توابع بخش زرین آباد شهرستان دهلران

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي استان: مراسم جشن كميته روستايي و عشايري در روستای بردی از توابع بخش زرین آباد با حضور مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه  در سازمان جهاد کشاورزی و مسئول کمیته روستایی وعشایری دهه فجر استان ایلام و جمعی از مقامات محلی این شهرستان برگزار گردید.

بنا به همين گزارش: در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین شاهمرادیان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان به بیان سخنرانی پرداخته و به تفاوت بین انقلاب اسلامی و سایر انقلاب ها از جهت شکلی و محتوایی پرداختند.

ایشان بیان داشتند که انقلاب اسلامی ایران با ماهیتی وحیانی والهی با همه انقلاب های دنیا متفاوت می باشد .

حجت الاسلام و المسلمين شاهمراديان افزود: عنصر رهبری مولفه دیگری است که انقلاب اسلامی ایران را از سایر انقلاب ها متمایز نموده و نقطه عطفی در تحولات سیاسی  جهان معاصر می باشد .

 در این مراسم مسئول کمیته روستایی وعشایری استان به بیان نقش بی نظیر روستاها و عشایر در برپایی جشن های باشکوه انقلاب با شور و شوق و نشاط اشاره نمودند و خاطر نشان کردند که اخلاص و صداقت روستاییان وعشایر شایسته هر گونه تقدیر و خدمات رسانی از جانب مسئولین می باشد.

در حاشیه این مراسم مسئولین استانی و شهرستانی به بازدید از نمایشگاه صنایع دستی روستاییان تابعه بخشداری زرین آباد پرداختند .

غرفه های صنایع دستی ، غذاهای سنتی و بومی – محلی ، و مسابقات اسب سواری و سایر بازی های محلی به جشن بزرگ کمیته روستایی وعشایری استان شور و نشاط مضاعفی به مراسم داده بود .


برگزاری مراسم جشن کمیته روستایی و عشایری دهه فجر انقلاب اسلامی در روستای قجر و سایر روستا های اطراف

05 فيفرييه, 2014 11:31برگزاری مراسم جشن کمیته روستایی و عشایری دهه فجر انقلاب اسلامی در روستای قجر و سایر روستا های اطراف

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان : مراسم جشن کمیته روستایی وعشایری استان با حضور استاندار محترم  ایلام ، مسئول محترم حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی و مسئول کمیته روستایی وعشایری استان ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ، فرماندار شهرستان ایلام ، سرپرست مدیریت امور عشایر استان ، مدیر جهاد کشاورزی  و مسئول کمیته روستایی وعشایری شهرستان ایلام ، شورای اداری شهرستان ایلام ، بخشداری سیوان و شورای روستای  قجر و سایر روستاههای اطراف برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین شاهمرادیان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان به بیان نقش محوری روستاییان وعشایر قبل از انقلاب و بعد از انقلاب پرداختند .

مسئول کمیته روستایی و عشایری استان خاطر نشان کردند: که عشایر قبل از انقلاب همواره در برابر حکومت های استبدادی مبارزه نموده اند و پس از انقلاب  در پیروزی انقلاب  اسلامی و دوران دفاع مقدس و دوران سازندگی  نقش چشمگیری داشته اند .

 حاج آقا شاهمرادیان افزودند:روستاییان و عشایر بهترین مرزبانان برای ایران اسلامی بودند. و با جمعیت کمی که دارند سهم قابل توجهی در تولید و تحقق حماسه اقتصادی داشته اند .

د ر این مراسم استاندار محترم ایلام ، جناب آقای مهندس مروارید نیز ضمن تشکر ازبرگزار کنندگان مراسم و  مردم روستاهای قجر و روستاههای اطراف ، به بیان خاطراتی در دوران انقلاب پرداختند.

در پایان این مراسم مقرر گردید مسئولین به تعدادی از مردم و شرکت کنندگان در مراسم  جوایزی اهدا نمایند .


مطالب مشابه :


ایلام استانی برای توسعه تعاونی های مرزنشین

همت نعمت زاده رئیس اتاق تعاون استان ایلام در گفتگو با بیشتر تعاونی های استان روستایی
اخبار حوزه

نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد ایلام - اخبار حوزه امور عشایری ایلام; تعاون روستایی
توزیع میوه شب عید از فردا / سیب 27 هزار ریال و پرتقال 29 هزار ریال

مورموری خبر - توزیع میوه شب عید از فردا / سیب 27 هزار ریال و پرتقال 29 هزار ریال - فرهنگی-اجتماعی
راه اندازی کارخانه روغن کشی دردهلران ضرورتی اجتناب ناپذیرمی باشد.

اختصاص دارد، این سخن گزیده ای از سخنان آقای هادی صالحی مدیر کل تعاون روستایی ایلام
نتیجه حضور وزیر در استان ایلام

کارگزاران مخابرات روستایی کرمانشاه - نتیجه حضور وزیر در استان ایلام - اطلاع رسانی مشکلات
تعاونی مرزنشینان اهواز تا پایان سال جاری آغاز به كار می كند

رئیس اداره تعاون روستایی اهواز از آغاز به كار استـــــان ایلام و شهر مهـــران در
آشنایی با برخی از سرمایه های معنوی،پیشکسوتان و مدیران و تحصیلکردگان منطقه زیوری وشیان هستاند

معاون سازمان تعاون روستایی استان و نازگل در استان ایلام،مدیر فروش و
مشخصات بچه های ورودی 81

ایلام. تعاون روستایی. 54. مجتبی
معرفی کلیه گرایشهای رشته علوم اجتمایی

تار نمای علوم اجتمایی پیام نور ایلام جامعه‌شناسی‌ روستایی کارکرد تعاون
برچسب :