مدیر عامل آرد پرهام : شکوفایی صنعت سیلو سازی در گیلان ارزآوری قابل توجهی برای اقتصاد کشور دارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رودبار ما به نقل از مهر ، علی یوسف زاده شامگاه دوشنبه در حاشیه بازدید رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، فرماندار رودبار، امام جمعه ، جمعی از مسئولان محلی شهرستان و اصحاب رسانه و مطبوعات استان از سیلو های ذخیره گندم 100 هزار تنی و کارخانه آرد پرهام رودبار افزود: با توجه به سیاست‌ های کلان اقتصادی دولت خدمتگزار جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت از فعالان بخش خصوصی در عرصه‌ های تولید و سازندگی شرکت سیلوهای ذخیره گندم پرهام رودبار با سرمایه‌گذاری بیش از 70 میلیارد ريال و با ظرفیت عملی ذخیره‌سازی 100 هزار تن از دی‌ ماه سال 88 با حضور ریاست جمهوری به بهره‌برداری رسیده است.

 

وی تصریح کرد: از محل این سرمایه‌ گذاری زمینه اشتغال 65 نفر از جوانان جویای کار فراهم و از زمان بهره‌برداری تا پایان سال 90 نسبت به ذخیره‌ سازی 95 هزار تن گندم اقدام کرده  است که این امر با افزایش ظرفیت ذخیره‌ سازی گندم به میزان دو برابر ظرفیت قبلی استان گیلان همراه است.

 

مدیر عامل سیلو های ذخیره گندم 100 هزار تنی و کارخانه آرد پرهامرودبار گفت: موید موفقیت تلاش ‌های مدیریت و پرسنل این شرکت اخذ لوح تقدیر به عنوان سیلو ساز برتر کشور در سال 89 از دست مهدی غضنفری وزیر بازرگانی وقت بوده است.

 

وی اظهارداشت: البته در سال‌ های 91 و 92 به دلیل عدم تامین شرایط لازم برای ذخیره‌سازی گندم از سوی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان و نیز افزایش تعرفه‌ های مربوط به هزینه ‌های پرسنلی، سوخت و انرژی با معضلات متعددی از حیث بازپرداخت تسهیلات اعطایی بانک تجارت به عنوان بانک معین طرح و نیز پرداخت حقوق و دستمزد پرسنل شاغل مواجه شده است.

 

یوسف زاده عنوان کرد: شرایط ایجاد شده و نیز عدم تامین منابع مالی لازم برای خرید گندم این شرکت را با چالش اساسی مواجه ساخته که وضع موجود موجب رکود شدید اقتصادی شرکت و نیز خطر بیکاری پرسنل شاغل را به همراه خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: احداث کارخانه آرد در مجاورت سیلوی ذخیره‌ای گندم با ایجاد سوله‌ ای به مساحت هزار و 100 متر مربع و نیز پیش پرداخت  210 هزار یورو به حساب شرکت اگرس ماشین ایتالیا در سال 89 شروع شده که به منظور تکمیل پروژه شامل عملیات نصب و راه‌اندازی تجهیزات و ماشین‌آلات نیاز به تامین منابع ارزی به میزان یک میلیون یورو است که در صورت تکمیل و راه‌اندازی پروژه این کارخانه قادر خواهد بود تا روزانه 100 تن آرد با کیفیت‌های مختلف مورد نیاز نانوایان منطقه را فراهم کند.

 

مدیر عامل سیلو های ذخیره گندم 100 هزار تنی و کارخانه آرد پرهام  رودبار گفت: انتقال کارخانه‌ سیلوسازی از شهرستان کرج از جمله مجتمع گروه صنعتی پرهام که فضای نصب ماشین آلات آن در حال تکمیل و بهره‌برداری است و تحت عنوان سیلوسازان سپیدرود جواز تاسیس از سازمان صنعت و معدن اخذ کرده است امکان اشتغال  22 نفر دیگر از جوانان جویای کار را فراهم می‌ سازد.

 

 وی افزود: همچنین رشد و شکوفایی صنعت سیلو سازی در استان زمینه صادرات این صنعت به خارج از کشور را فراهم و ارزآوری قابل توجهی برای اقتصاد کشور به همراه خواهد داشت که برای نهایی کردن این مهم نیاز تسهیلات لازم احساس می‌شود.

 

یوسف زاده همچنین در رابطه با فرآیند ذخیره سازی غلات اذعان داشت: شرایط ذخیره‌ سازی باید تامین‌کننده اپتیمم حرارت و رطوبت را شامل شود.

 

وی عنوان کرد: غلات در فصل برداشت و بسته به مناطق مختلف دارای درصد رطوبت متفاوتی است که چگونگی اختلاط گندم‌ های مختلف در مراحل ذخیره‌سازی امکان تعدیل ویژگی‌هایی همانند رطوبت دما و نیز امکان افزایش راندمان تولید در کارخانجات آرد از نظر عامل گلوتن حائز اهمیت است به نحوی که محصول نهایی بتواند شرایط لازم نانوایان را فراهم کند.

 

مدیر عامل سیلو های ذخیره گندم 100 هزار تنی و کارخانه آرد پرهام  رودبار گفت: برای این منظور عملیات هوادهی و جابه‌جایی فیزیکی کمک می‌کند تا شرایط رطوبت و دمای غلات به سطح مطلوب رسیده و در این شرایط امکان ذخیره سازی طولانی‌ مدت غلات فراهم می‌شود.

 

وی افزود: همچنین با کاهش دما و رطوبت از بسیاری از فعالیت های آنزیماتیک و پروتئولیتیک جلوگیری می‌شود و با توجه به این که در پاره‌ای از موارد آلودگی غلات به لارو و تخم حشرات در مزرعه وجود داشته است بنابراین این عملیات به همراه ضدعفونی کردن توسط سموم دیتیا گاز طی مراحل مراحل ذخیره‌سازی این امکان را فراهم می‌کند که علاوه بر جلوگیری از ضرر و زیان ناشی است افت وزنی غلات کیفیت و ارزش تغذیه ای غلات نیز حفظ شود.

 

یوسف زاده تاکید کرد: تحقیقات نشان داده است که در معرض رطوبت قرار گرفتن غلات برای مدت نسبتاً کوتاه می‌تواند به رشد عوامل باکتریایی نظیر کپک آسپرژیلوس فلاووس کمک کرده که نتیجه نهایی رشد کپک یاد شده منجر به تولید توکسین یا سم آفلاتوکسین شده که این سم یکی از عوامل بروز سرطان زا محسوب می‌شود.

 

وی یادآورشد: بنابراین با توجه به شرایط جغرافیایی و آب و هوای محل استقرار سیلوی پرهام کمک شایانی در رابطه با جلوگیری از رشد و تکثیر کپک مزبور کرده و از این طریق سلامت مصرف‌کنندگان تامین می‌ شود.


مطالب مشابه :


محاسبه فضای مورد نیاز ذخیره سازی

4- املاح و دانه­های شکسته همراه دانه (سوله) یکی به ارتفاع گندم ذخیره شده = ارتفاع کل منهای
پرورش شترمرغ

گونه های متعددی از شتر مرغ در (جو، گندم کنترل باشد، کف سوله های پس از بتن شدن با
مستند 4 قسمتی " زیبق نوروز "

دومین چهارشنبه را « سوله» می گفتندو در این کردن و کاشتن گندم و عدس برای سبزه های
واسنجي يا کاليبره کردن رديف کار گندم

برای دستیابی به این جمعیت گیاهی مورد نظر ، بایستی تلفات بوته های گندم در مزرعه فروش سوله
جوشکاری سوله

این پایان نامه در خصوص ساخت و مونتاژ سوله های صنعتی و غیر صنعتی و سیلو نگهداری گندم.
مدیر عامل آرد پرهام : شکوفایی صنعت سیلو سازی در گیلان ارزآوری قابل توجهی برای اقتصاد کشور دارد

استان از سیلو های ذخیره گندم 100 هزار تنی ذخیره‌ای گندم با ایجاد سوله‌ ای به
گزارش سفر یک روزه به احمد آباد کوزه گران - ورامین 1391

سوله های گاوداری و کارگاه های صنعتی و ساختمانی، زمین های کشاورزی پوشیده از گندم های
فهرست علف های هرز

فهرست علف های گل گندم شش بر تیغ (Centaurea iberica) سوله - پنیرک قرمز ; پنیرک
خواص گیاهان دارویی

و پرلیت و خاک گیاهان آپارتمانی تولید وتوزیع مرغوبترین نهال های گندم خوزستانی سوله
برچسب :