مراحل نقاشی طبیعت با رنگ روغن

این کار بر روی کاغذ فابریانا ۴۰۰ گرمی نقاشی شده است. البته قبل از کار ۲ دست چسب چوب روی سطح کاغذ کشیدم که کاغذ روغن رنگ رو زیاد جذب نکنه و کار زود خشک نشه .

دور کاغذ رو هم با چسب کاغذی پوشاندم که در آخر یک کادر سفید در اطراف باقی بمونه .

خوب شروع میکنیم به کار کردن و با ترکیب رنگ های مکمل قرمز رناسی و سبز های مختلف - زرد اکر و بنفش یک سری رنگ های خاکستری را روی بوم میزارم .واسه آسمون از رنگ آبی و سفید استفاده کردم. که در شکل زیر به خوبی میتونید این رنگارو ببینید.

 در مرحله بعد رنگ های زرد اکر (اخرایی ) و قرمز و سبز رو به صورت ضربه های قلم در جاهایی که لازمه میزارم تا کمی به کار حجم بدم . شما شیوه قلم زدن و گذاشتن این رنگ ها رو تو این شکل میبینید .

البته توجه باید داشته باشیم که از این رنگ ها نباید بصورت خام استفاده بشه .

رنگ باید پخته باشه یعنی باید کمی از رنگ مکمل رو باهاش ترکیب کرد بعد گذاشت رو کار . مثلا من رنگ زرد اکر رو با مقدار بسیار ناچیزی بنفش ترکیب کردم تا رنگها دارای قوت بشن . جایی که رنگ قرمز میخوام بزارم کمی سبز بهش اضافه میکنم . توجه داشته باشید که خیلی کم تر کیب کنید که ماهیت رنگ اصلی مثلا قرمز از بین نرود .

 

 

خوب ته رنگ ما تقریبا تمام شده و شما میتونید اونو ببینید :

اگه خوب دقت کنید جهت حرکت قلم به تشکیل بافتی که میخواهیم داشته باشیم خیلی کمک میکنه . رنگ زمین از ترکیب بنفش و زرد +سفید زیاد و رنگ چمن ها از سبز و کمی قرمز + سفید زیاد و کمی زرد بدست اومده.

در مرحله بعدی پس از اینکه رنگها کمی سفت شد یا یه اصطلاح خودشو گرفت با قلم گرد نازک شاخه ها و تنه درختا رو گذاشتم .

برگ ها رو هم با همین قلم مو میزارم . برای راحتی کار و تسلط دستم بر قلم  من دسته قلم مو رو کوتاه کردم .

با افزودن برگ ها و شاخه ها و گذاشتن تیرگی ها و رو شنایی ها به کارم کمی حجم دادم

ته رنگ کارم تقریبا تکمیل شده و وقتش رسیده که در حالی که چای میخورم به کارم نگاه کنم و اشکالات احتمالی شو برطرف کنم .

حالا در این مرحله که به نظر من جذاب ترین مرحله از نقاشی بوسیله رنگ و روغنه برگ ها و تنه درختان و شاخه های ریز و درش رو به کار اضافه می کنیم

در این مرحله باید حوصله و توجه بیشتری داشته باشیم و دست به آفرینش بزنیم . هر کاری که به نظر کار مارو قوی تر جلوه میده تو این مرحله به اجرا میزاریم. شیوه های عجیب و غریب قلم زدن و ترکیب رنگ و ....

 

 

 

       و اینم آخر کار . به خاطر بی کیفیت بودن عکس منو ببخشید.

nikbakht_17120000_1_Fixed.jpg


مطالب مشابه :


نکاتی برای نقاشی رنگ روغن

26 سپتامبر 2014 ... نقاشی , رنگ و روغن , زیبا , beautiful , paints , تابلو ... در هنگام نقاشی منظره ٬ خط افق را در مرکز بوم نکشید٬ زیرا تابلو را به دو نیمه تقسیم میکند.
آموزش اولیه نقاشی رنگ روغن

سفارش نقاشی رنگ روغن - آموزش اولیه نقاشی رنگ روغن - من یک نقاش هستم.سبک کار من رئالیسم و مدیومم رنگ روغن می باشد.تحت نظر هیچ استادی تعلیم ندیده ام.
تکنیک رنگ روغن

رنگ و روغن. وسایل مورد نیاز. 1. رنگ و روغن. ۲. مقوا ی کلفت (کارتن). ۳. قلمو. ۴. روغن برزک. ۵. چسب چوب. روی کارتن (مقوای خیلی کلفت)چسب چوب را با قلمو زده و زمانی.
مراحل نقاشی طبیعت با رنگ روغن

8 نوامبر 2010 ... نقــــــــاش باشـــــــــــــی - مراحل نقاشی طبیعت با رنگ روغن - هركه نقشى را كشيد نقاش نيست، نقش را نقاش معنا مى دهد، مهربانى نقش يار است حيف كه
نمونه کارهای آموزشی و زیر رنگ نقاشی و در حال کار

طراحی و نقاشی متفرقه رنگ روغن ، آموزش تکنیک زیررنگ نقاشی. در این گالری تابلوهای ... شده است. تمرین آموزشی از حسین اکبری در کلاس نقاشی رنگ و روغن روی کاغذ.
سبک آلاپریما

سفارش نقاشی رنگ روغن - سبک آلاپریما - من یک نقاش هستم.سبک کار من رئالیسم و مدیومم رنگ روغن می باشد.تحت نظر هیچ استادی تعلیم ندیده ام.
هفت مرحله از یک نقاشی موفق

در این مواقع به هیچ عنوان عجله نکنید. من به طور معمول با اکریلیک کار میکنم و سپس روی آن را با رنگ روغن می پوشانم. شاید فکر کنید که این روش نقاشی، اولیه و ساده
نقاشی کپی

نقاشی های کپی ، آموزش نقاشی کپی از حسین اکبری. آموزش نقاشی کپی. نقاشیهای کپی این گالری با تکنیک رنگ و روغن و بر روی بوم و کاغذ کار شده است.
به کارگیری صحیح و مراقبت از قلم موها

سفارش نقاشی رنگ روغن - به کارگیری صحیح و مراقبت از قلم موها - من یک نقاش هستم .سبک کار من رئالیسم و مدیومم رنگ روغن می باشد.تحت نظر هیچ استادی تعلیم ندیده
برچسب :