گزارشی از برگزاری اولین دوره ی جشنواره دانشجویان برتر سال مهندسی برق

                                

معرفی سازمان و جشنواره:

بعد از برگزاری اولین كنفرانس دانشجویی مهندسی برق ایران كه در سال ۱۳۷۷ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید به همت دانشجویان برقی و دست اندركاران این برنامه، برای استمرار و تداوم این حركت عظیم علمی دانشجویی، با برگزاری جلسه ای تصمیم به تأسیس سازمان علمی دانشجویی مهندسی برق كشور گرفته شد و این سازمان به عنوان نماینده دانشجویان مهندسی برق و كامپیوتر كشور شروع به فعالیت نمود. سازمان بعد از چند دوره فعالیت با ثبت در وزارت علوم تحقیقات و فناوری بعنوان اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی برق كشور وظیفه هدایت، حمایت و برنامه ریزی جهت رشد و پیشرفت دانشجویان و ترغیب آنها به انجام كارهای پژوهشی و تحقیقاتی در دانشگاه ها را بر عهده گرفت.

گرچه این سازمان از ابتدا به خاطر وجود كنفرانس دانشجویی مهندسی برق شكل گرفت ولی به مرور زمان و نهادینه شدن انجمن های علمی دانشجویی در دانشگاه ها و قوت گرفتن فعالیت های این نهادها، سازمان هم از برگزاری یك كنفرانس پا فراتر گذاشته و با فعالیت منسجم، فراگیر و هدفمند نقش بسزایی را در رشد و بالندگی علمی دانشجویان برق كشور ایفا كرد تا در گام نخست دانشجویان برق كشور و در گام بعدی مسؤولین امر به این جنبش علمی دانشجویی پاسخ مثبت داده و سعی در بر طرف كردن موانع و مشكلات دانشجویان در زمینه های علمی، عملی و پژوهشی نماید.گرچه بیش از یك دهه از تاسیس این سازمان و انجمنهای علمی در دانشگاهها نمی گذرد ولی به اذعان خود مسؤولین امر و اساتید ما در دانشگاهجها دستاوردها و نتایج این جنبش علمی دانشجویی بر كسی پوشیده نیست و ما را به این باور رسانید كه ترقی علمی و عملی در رشته استراتژیك و بنیادین برق در دانشگاه ها و به دست صاحبان اصلی آنها یعنی دانشجویان رقم می خورد.

سازمان علمی دانشجویی مهندسی برق كشور با اهتمام و تلاش نمایندگان دانشجویان سراسر كشور، فراز و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشته و بنظر میرسد با توجه به نگاه ویژه و جدید مسؤولین كشور در دستگاه های اجرایی و وزارت خانه ها و شعار دولت جدید مبنی بر توجه به مقوله علم وپژوهش، راه برای انجام این چنین فعالیتهایی و رشد و پویایی علمی دانشجویان بیش از پیش باز شده و لذا سازمان علمی دانشجویی مهندسی برق هم وارد مرحله جدیدی از رویكردهای خود در نهادینه ساختن این مهم در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی شده است. دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم تحقیقات و فناوری به عنوان اصلی ترین مرجع این سیاستگزاری ها، تقویت و گسترش فعالیت علمی دانشجویی را جزو برنامه های مهم خود قرار داده است كه این امر با وجود این چنین سازمان هایی بعنوان بازوی مدیریتی و اجرایی، سریع تر و راحت تر قابل حصول است.

سازمان علمی دانشجویی مهندسی برق كشور هم بنا به رسالت خود مبنی بر ترغیب و تشویق دانشجویان به انجام فعالیت های علمی و ایجاد روحیه پژوهش و تحقیق در آنها و با توجه به ضرورت های ایجاد شده نسبت به شناسایی و معرفی دانشجویان نخبه و ممتاز برای استفاده و بهره گیری از توانمندی های آنان جهت مشاركت در ارتقای فضای علمی كشور اقدام به برگزاری "جشنواره ملّی دانشجویان برتر سال مهندسی برق ایران" نموده است تا با تجلیل از برترین های این رشته ضمن پرداختن به رسالت خویش موجبات آشنایی بیشتر دانشجویان و به خصوص دانشجویان نخبه برق و كامپیوتر ایران و همچنین اساتید و اعضای هیئت علمی را فراهم آورده باشد. این سازمان به عنوان نماینده دانشجویان مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی سراسر كشور همواره از فعالیت های علمی و پژوهشی استقبال می نماید و از كمك ها، حمایت ها و پشتیبانی های خود دریغ نخواهد ورزید.

از دیگر اهداف و چشم اندازهای برگزاری این جشنواره می توان به افزایش سطح مشاركت و رقابت دانشجویان در فعالیت های علمی جمعی و تحكیم و همبستگی و ارتقای روحیه اعتماد به نفس آنان برای بهره گیری از توان علمی و عملی دانشجویان و معرفی آنها به جامعه و صنعت برق كشور اشاره كرد.

این جشنواره در ۶ شاخه به شرح زیر برگزار شد .

· دانشجوی سال ايران

· دانشجوی فعال برترسال

· دانشجوی مخترع برتر سال

· پايان نامه دانشجويی برتر سال

· دانشجوی مؤلف و مترجم برتر سال

· دانشجوی پژوهشگر و محقق برتر سال 

گزارش:

کار تیم برگزاری این جشنواره از ابتدای تابستان سال جاری شروع شد.

مهندس مهدی گودرزی رئیس وقت سازمان علمی دانشجویی به عنوان دبیر اولین جشنواره دانشجویان برتر مهندسی برق کار خود را آغاز کرد.

دکتر حسین محسنی استاد تمام دانشگاه تهران نیز به عنوان رئیس هیات داوران برگزیده شد.

در جلسات تیم برگزاری، تاریخ ۲۵ مهر به عنوان روز برگزاری مراسم از تقدیرشدگان تعیین شد. اما به دلیل بدقولی های حمایت کنندگان مراسم و تحقق نیافتن وعده های مالی حمایت کنندگان، متاسفانه این جشنواره دوبار به تعویق افتاد! سرانجام روز ۲۱ آذر ماه به عنوان روز برگزاری انتخاب شد.

در این مدت بیش از ۲۰۰ طرح به دبیرخانه ی جشنواره واقع در دانشگاه صنعت آب و برق وصول شد که توسط داوران جشنواره که اساتیدی از دانشگاه های " صنعتی شریف، امیرکبیر، تهران، تربیت مدرس، صنعت آب و برق، علم و صنعت، صنعتی اصفهان، شهید بهشتی، سهند تبریز، زنجان، شهید بهشتی و . . . " بودند زیر نظر پروفسور حسین محسنی رئیس هیات داوران و دکتر امیر شایگانی نائب رئیس هیات داوران داوری شد.


اسامی برگزیدگان:

دانشجوی سال ایران: مجید عزتی مصلح ( کارشناسی ارشد قدرت - دانشگاه شاهد)

·         دانشجوی فعال

1-      آرش فره وشی                       کارشناسی قدرت                      دانشگاه صنعت آب و برق تهران

2-      هادی حسین زادگان                کارشناسی ارشد الکترونیک        دانشگاه تهران

3-      مسعود توحیدیان                     کارشناسی  الکترونیک              دانشگاه فردوسی مشهد

      قابل تقدیر

1-      امیر قهرمانی                 کارشناسی الکترونیک               دانشگاه آزاد یزد

2-      نفیسه صابری                کارشناسی ارشد IT                دانشگاه تربیت مدرس

·         دانشجوی پژوهشگر و محقق

1-      فرهاد شهنیا                        دکترای قدرت                           دانشگاه تبریز

2-      بهزاد اسفندیار پور                 دکترای الکترونیک                     دانشگاه تهران

3-      الهیار منتظری                      دکترای کنترل                           دانشگاه علم و صنعت

      قابل تقدیر

1-      سجاد شیرعلی شهرضا   کارشناسی ارشد نرم افزار         دانشگاه صنعتی شریف

2-      بابک پرکار                      دکترای قدرت                           دانشگاه صنعتی شریف

3-      علی کارساز                   دکترای کنترل                          دانشگاه فردوسی مشهد

 

·         دانشجوی مخترع

1-      مرتضی قربانی افتخار              کارشناسی الکترونیک                 آکادمی ملی نخبگان

2-      سیاوش عقدائی                    کارشناسی الکترونیک                 دانشگاه آزاد کرج

3-      علی کریمی زارچی                کارشناسی الکترونیک                 دانشگاه آزاد یزد

       قابل تقدیر

محمد جواد جاودانی            کاردانی الکترونیک                      دانشگاه آزاد گناباد

·         پایان نامه

1-      فرید توتونچیان                       کارشناسی ارشد قدرت               دانشگاه علم و صنعت

2-      مهدی کریمی                       دکترای مخابرات سیستم              دانشگاه صنعتی شریف

3-      پژمان مولایی بیگزاده              دکترای مخابرات                          دانشگاه صنعتی امیرکبیر

       قابل تقدیر

هنگامه میرزاعلیان              کارشناسی ارشد مخابرات           دانشگاه صنعتی اصفهان

 

·         تألیف و ترجمه 

1-      کاوه احمدیان تازه محله           کارشناسی ارشد قدرت               دانشگاه علم و صنعت

2-      سید ابوالحسن فاطمی           کارشناسی الکترونیک                 دانشگاه شهید بهشتی

3-      امید شریفی تهرانی               کارشناسی مخابرات                   دانشگاه آزاد شهر مجلسی

        قابل تقدیر

محمد مشاقی طبری           کارشناسی کنترل                      دانشگاه علم و صنعت

 


لینک برای ورود به :   سایت جشنواره

تیم برگزاری:

نام کمیته

دبیر

نائب

همکاران کمیته

دبیر جشنواره مهدی گودرزی

 

 
کمیته علمی دکتر محسنی دکتر امیر شایگانی حامد توسلی، معصومه قلی زاده
کمیته روابط عمومی علی رجبی   امید گلزاده، مصطفی مهدوی، جواد مشایخ، فاطمه نهضتی، ساناز شاه حیدری، محمد باقرزاده، حمزه موذن، مصطفی عباسی
کمیته اجرایی پویا مسعودی پیام محمدی محمد هادی جدیدی، ایمان عالیوند، مسعود دوستی، هادی افکار احسان دائی چینی، احسان گلابی،حسین رضایی، رضا صدقی،
کمیته مالی امیر عباس مطلبی   مهدی خالوندی
کمیته تشکیلات حامد توسلی   محمد علی پور، فاطمه معظمی گودرزی، صابره بحیرایی
کمیته فنی سمیر دین پرست علی رجبی محسن حاجیان، عطا الله مقیم خاوری

پی نوشت:

بنده افتخار این رو داشتم تا در جشنواره به عنوان مسئول کمیته روابط عمومی و نائب کمیته فنی فعالیت کنم.


مطالب مشابه :


دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

وب سایت عارف علاپور - دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج - ... وب سایت عارف علاپور - دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج ...
دانشگاه های کرج

این گفتار نیاز به بررسی دارد. این صفحه یکی از صفحه های میانی تارنما است. در این تارنما موضوعات زیادی بررسی شده است . برای ورود به موضوعات بسیار متنوع که به وسیله ی صفحه ی اصلی قابل دست رسی است بر روی لینک زیر کلیک کنید . ... دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج. دانشکده ی کشاورزی دانشگاه آزاد واحد کرج. http://www.kiau.ac.ir/persian/. نشانی مدیریت شهر کرج: کرج – گوهردشت – بلوار موذن. نشانی دانشکده ی کشاورزی دانشگاه آزاد واحد کرج : کرج - بلوار ارم - خیابان جنب پارک هامون - و روبروی ...
زندگینامه محمد جواد کولیوند

دوران کارشناسی را در دانشگاه آزاد اسلامی کرج در رشته مدیریت صنعتی سپری نمودم و همچنین در سال 1366 به استخدام شرکت مخابرات استان تهران در آمده بودم و در مخابرات شهر محمد آباد مشغول کار شدم. پس از اخذ مدرک کارشناسی به مخابرات کرج منتقل شدم و در قسمت آبونمان ... در طول 26 سال از فعالیت خود در سیستم دولت بجز 4 سال که در شهرستان کرج به عنوان کارشناس آبونمان انجام وظیفه می کردم مابقی دوران خدمت را در پست های مدیریتی گذراندم.( مدیر کل تدارکات و بازرگانی ، معاون اداری و مالی پست بانک ایران ...
اطلاعات فارغ التحصیلان 57 لغایت 59

مهندس سيد مجيد درب اماميه متولد : 1339/9/3 سال ورود به دکتر نصیری : 1353 سال خروج از دکتر نصیری : 1356 سال دیپلم : 1357 رشته تحصیلی : رياضي تلفن منزل : 02122773029 تلفن همراه : 09121241090 تلفن محل کار : 3-02122907821 فاکس : .... بهمن 1368 دانشجوی سال آخررشته مهندسي الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی کرج ج – سعید رضا متولد خرداد 1372 دانشجوی جديد (90) كارشناسي رشته حسابداري دانشگاه آزاد اسلامی کرج شرح مشاغل از آخر به اول : شرح تحصیلات تکمیلی : لیسانس مدیریت صنعتی
در قدیم مفهوم تعلیم و تربیت انتقال مهارتها و معلومات بود و روش عمده در تدریس آنها سخنرانی یا مطالعهٔ کتابهای درسی به شمار می‌رفت و بعلت پیشرفت علوم مراکز دانشگاهی تمرکز خود را بر انتقال معلومات و اطلاعات معطوف کرده بودند. روش آموزش انتقال یکطرفهٔ ... بطور مثال در مدرسهٔ اریبیا در انگلستان بچه‌ها کفش‌های خود را در بدو ورود به مدرسه در می‌آورند تا مانند خانه احساس راحتی کنند و یا در بعضی مدارس دانش‌آموزان بدون کیف بمدرسه می‌روند و رنج هر روزهٔ حمل کیفهای سنگین را متحمل نمی‌شوند. در برخی از مدارس هم ...
رتبه سایت دانشگاه پیام نور در بین سایر سایت های دانشگاهها

رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری در ارتباط با وب سایت واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: رتبه های اول تا پنجم به ترتیب به دانشگاه آزاد اسلامی (وب سایت اصلی)، واحد کرج ، واحد تهران جنوب ، واحد تبریز و واحد قزوین تعلق ...
گزارشی از برگزاری اولین دوره ی جشنواره دانشجویان برتر سال مهندسی برق

بعد از برگزاری اولین كنفرانس دانشجویی مهندسی برق ایران كه در سال ۱۳۷۷ در دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید به همت دانشجویان برقی و دست اندركاران این برنامه، برای استمرار و تداوم این حركت عظیم علمی دانشجویی، با برگزاری جلسه ای تصمیم به ... دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم تحقیقات و فناوری به عنوان اصلی ترین مرجع این سیاستگزاری ها، تقویت و گسترش فعالیت علمی دانشجویی را جزو برنامه های مهم خود قرار داده است كه این امر با وجود این چنین سازمان هایی بعنوان بازوی مدیریتی و اجرایی، ...
برچسب :