اخبار همدان

اتوبوس‌هاي مگا ترانس وارد همدان شدند

 6 دستگاه اتوبوس مگاترانس 3 محوره با ظرفيت 50 صندلي و قابليت جابجايي 90 نفر در هر سرويس به ناوگان حمل و نقل اتوبوسراني همدان اضافه شد.
به گزارش خبرنگار هگمتانه اين اتوبوس‌ها در مسيرهايي كه امكان مانور بيشتري وجود دارد به كار گرفته مي‌شود.
بلندي اين اتوبوس‌ها 3 متر بيشتر از اتوبوس‌هاي درون شهري است و 2 دستگاه از آن‌ها در مسير خيابان مهديه و مابقي در مسيرهاي رينگ دوم شهر به كار گرفته مي‌شود.
بنا به گفته مسؤولين امر سهميه همدان در سال جاري 70 دستگاه اتوبوس مگاترانس 3 محوره است كه به مرور زمان وارد ناوگان حمل و نقل درون شهري مي‌شود.
اعتبار لازم براي خريداري هر دستگاه اتوبوس 106 ميليون تومان است كه 5/17 درصد از اين اعتبار توسط شهرداري‌ها و مابقي توسط دولت پرداخت شده است.
با اضافه شدن اين تعداد اتوبوس به ناوگان حمل و نقل 166 دستگاه اتوبوس در همدان به مردم خدمات‌دهي مي‌كنند.


نامه دكتر حاجي‌بابايي به معاون رئيس جمهور
چرا احداث مجتمع فناوري همدان يك سال به تأخير افتاده است؟

 دكتر حاجي‌بابايي نماينده مردم همدان در مجلس شوراي اسلامي با تدوين و ارسال نامه‌اي براي دكتر داودي معاون محترم رئيس جمهور از ايشان خواسته است مشكلات فراروي احداث اولين مجتمع فناوري همدان را برطرف كند.
متن نامه به شرح زير است:
برادر ارزشمند جناب آقاي دكتر داودي
معاون اول محترم رئيس جمهور
به استحضار مي‌رساند در نامه شماره 784/100 مورخ 22/1/85 اينجانب به جناب آقاي دكتر طهماسبي مبني بر اختصاص يك واحد از 6 واحد شهرك فناوري صنعتي موضوع رديف 40301010 پيوست يك بودجه سال 1385 و موافقت ايشان در هامش‌نامه مذكور مبني بر اين كه يك مجتمع فناوري در بزرگ‌ترين شهرك صنعتي استان و احتمالاً شهرك صنعتي بوعلي تأسيس گردد و به دنبال اين موضوع سفر هيأت محترم دولت و تصويب بند (ج-17) مصوبه دولت انجام مطالعات مركز خدمات فناوري و كسب و كار در شهرك صنعتي بوعلي همدان در سال 1385 و اجراي آن در سال 1386 از اعتبارات 40301010 كه با توجه به توافق با وزير محترم رديف مذكور صحيح است اما به جاي شهرك فناوري و مركز خدمات فناوري آمده است كه با مذاكراتي كه وزير محترم صنايع و مسؤولين سازمان مديريت و برنامه‌ريزي به عمل آمد و طي نامه شماره 2051/100 مورخ 7/9/85 به معاون محترم اجرايي جهت اصلاح آن را درخواست نمودم كه جناب آقاي دكتر سعيدلو طي نامه شماره 116404 مورخ 27/9/85 از جناب آقاي طهماسبي وزير محترم صنايع و معادن درخواست نموده‌اند كه طي شماره 11706/30 مورخ 22/8/85 معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران مبني بر موافقت با اين موضوع و نيز نامه شماره 73292/0 مورخ 24/4/86 وزير محترم صنايع و معادن به جناب‌عالي براي طرح اين اصلاحيه در هيأت محترم دولت مستدعي است دستور فرماييد با توجه به اين كه از قبل مكان‌يابي اين پروژه در همدان انجام پذيرفته است و يك سال نيز به تأخير افتاده است نسبت به اصلاح اين بند از مصوبه دولت جهت اجرايي شدن اقدام مقتضي مبذول گردد.
قبلاً از بذل عنايتي كه مي‌فرماييد كمال تشكر و امتنان را دارد.
وي در همين خصوص نامه ديگري خطاب به دكتر سعيدلو معاون اجرايي رئيس جمهور نوشته و در خصوص احداث يك واحد از 6 واحد مصوب شهرك فناوري در همدان چنين آورده است:
با توجه به نامه شماره 784/100 مورخ 22/1/85 اين‌جانب به وزير محترم صنايع و معادن و دستور ايشان در هامش نامه مبني بر منظور نمودن يك واحد از 6 واحد شهرك فناوري مصوب مجلس شوراي اسلامي در رديف 40301010 و آماده نمودن مذاكرات و توافقات هيأت محترم دولت در سفر به استان همدان در بند 17-ج مصوبه نمود كه يك شهرك از 6 شهرك رديف 40301010 در همدان باشد متأسفانه اولاً در اين مصوبه مرقوم گرديده است مركز خدمات فناوري و كسب و كاركه در اين رديف چنين موضوعي وجود ندارد و از طرفي در رديف مذكور يك صفر افتاده است عليهذا ضمن تقديم نامه فوق‌ و دستور وزير محترم و نامه شماره 11706/10 مورخ 22/8/85 معاون وزير و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي مبني بر دستور وزير به مديركل محترم دفتر امور صنايع و معادن سازمان مديريت و برنامه‌ريزي خواهشمند است دستور فرماييد موضوع مصوبه هيأت محترم دولت اصلاح و به سازمان مديريت و برنامه‌ريزي جهت تبادل موافقتنامه ابلاغ گردد. ضمناً در پيوست يك بودجه سال 1385 عنوان به اين شرح است «ايجاد 6 شهرك فناوري رديف 40301010»
متن كامل تصويب‌نامه هيأت محترم دولت در مورد اين پروژه و اعتبارات مربوط ذيلاً آورده مي‌شود.
وزارت صنايع و معادن موظف است با رعايت مقررات قانوني نسبت به موارد ذيل اقدام نمايد:
الف- انجام مطالعه امكان‌سنجي ايجاد شهرك صنعتي مرويل در شهرستان ملاير و ارائه نتيجه مطالعات به هيأت وزيران در سال 1385
ب- انجام مطالعه 32 منطقه اميد بخش ناشي از نقشه‌هاي ژئوشيميايي در سطح استان جهت اكتشاف معدني در مقياس 1 بر 25000 توسط سازمان زمين‌شناسي در سال 1385.
ج- انجام مطالعات مركز خدمات فناوري و كسب و كار در شهرك صنعتي بوعلي همدان در سال 1385 و اجراي آن در سال 1386 با استفاده از اعتبار 40301010
د- اختصاص مبلغ ده ميليارد ريال از اعتبارات استاني و مبلغ 15 ميليارد ريال از محل رديف 503805 نواحي كمتر توسعه يافته در سال‌هاي 1385، 1386 و 1387 توسط وزارت صنايع و معادن (سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي) پرداخت خواهد شد.
هـ- تأمين اعتبار ساخت تصفيه‌خانه شهرك صنعتي ويان طي سال‌هاي 1385 و 1386 انجام خواهد گرفت و توسعه سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي.
و- وزارت صنايع و معادن با همكاري سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور راه‌هاي فعال‌سازي سرمايه‌گذاري در بخش صنعت در استان را بررسي و به هيأت دولت پيشنهاد نمايد


اكبر عابدي:
اخبار، اطلاعات و عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي را منتشر مي‌كنيم

 اطلاع‌رساني بر مبناي واقعيات و به دور از بزرگنمايي از اهداف شوراي اطلاع‌رساني استان است.
اكبر عابدي معاون سياسي - امنيتي استاندار و رئيس شوراي اطلاع رساني گفت: پس از فرمايش اخير مقام معظم رهبري در زمينه بيان فعاليت‌هاي دولت در جهت آگاهي آحاد مردم از اقدامات سازنده و زير ساختي دولت، شوراي اطلاع‌رساني استان مستقر در استانداري با حفظ اصل حاكميتي به ساماندهي اخبار و تمركز اطلاعات عملكرد دستگاه‌هاي دولتي با توليد و تهيه اخبار جهت انعكاس در رسانه‌هاي ديداري و شنيداري و تنوير افكار عمومي گام بر خواهد داشت.
رئيس شوراي اطلاع‌رساني استان اخبار و گزارش‌هايي را مفيد دانست كه در دل و روح مردم نفوذ كند و انجام فعاليت براي جامعه ملموس باشد.
وي از اساتيد، محققان علوم ارتباطات، اصحاب رسانه و فعالان خبر، دانشگاهيان،‌روحانيون و صاحبان انديشه دعوت كرد با ارائه طرح‌ها و ديدگاه‌هاي خود در زمينه چگونگي انعكاس تلاش‌هاي دولت در مجامع عمومي و رسانه‌هاي جمعي شوراي اطلاع‌رساني استان را مساعدت نمايند.
در اين نشست مقرر شد به مناسبت گراميداشت هفته دولت همچنين در زمينه عملكرد مقايسه‌اي دولت در استان از سال 83 تاكنون چاپ و در اختيار مردم قرار گيرد. انعكاس اخبار و گزارش‌هاي به موقع جهت جذب سرمايه و توسعه استان داخل و خارج كشور، شفاف‌سازي اخبار سهميه‌بندي بنزين و فوايد آن، راه‌اندازي دبيرخانه شورا در جهت توليد و تجزيه اخبار و انعكاس به موقع اخبار به جامعه، بررسي مكانيزم، كيفيت و ظرفيت اطلاع‌رساني در استان، هدايت و ساماندهي اخبار ادارات به رسانه‌هاي جمعي، هدايت خبرنگاران در سؤال از مديران دستگاه‌هاي اجرايي و پاسخ مناسب براي مردم در انجام كارها، تقويت برنامه‌هاي كارگروه‌هاي داراي اطلاعات و اخبار تشكيل بانك اطلاعات در ارائه اطلاعات آمار قابل استفاده به رسانه‌ها، بهره‌گيري از تشكل‌‌هاي غير دولتي و مردمي در اطلاع‌رساني به هنگام در مجامع عمومي اقدام گردد.


سپاس از امانتداري يك راننده زحمتكش اتوبوس در همدان

 روابط عمومي سازمان اتوبوسراني همدان با ارائه يادداشتي از امانتداري، صداقت و درستكاري يكي از رانندگان شريف و زحمتكش تقدير كرد.
متن نامه به شرح زير است:
بدينوسيله از حسن توجه و امانتداري آقاي ناصر بخشيدني از رانندگان زحمتكش سازمان اتوبوسراني كه در چندين نوبت نسبت به تحويل اشياي با ارزش گمشده و عودت به صاحبان آن‌ها اقدام نموده‌اند، تشكر و سپاسگزاري نموده براي وي و ساير همكاران توفيق روز افزون از خداي منان خواهانيم.
عملكرد بورس همدان در تيرماه

 سرپرست بورس منطقه‌اي همدان اعلام كرد: در تيرماه سال 1386 (بيست و هفتمين ماه فعاليت بورس منطقه‌اي همدان)، تعداد 36 ميليون و 696 هزار و 493 سهم متعلق به 67 شركت به ارزش 101 ميليارد و 238 ميليون و 581 هزار و 852 ريال در بورس منطقه‌اي همدان داد و ستد شد كه 47 درصد آن مربوط به خريد سهام و 53 درصد مربوط به فروش سهام بوده است.
دكتر عباس صمدي افزود: بر اين اساس و با توجه به 22 روز كاري فعاليت بورس منطقه‌اي همدان در اين ماه، متوسط ارزش داد و ستد كل، روزانه 4 ميليارد و 601 ميليون و 753 هزار و 721 ريال بوده كه نسبت به خرداد ماه 458 درصد افزايش داشته است.
وي گفت: در اين ماه، تعداد خريداران با 105 درصد افزايش نسبت به ماه قبل به 816 نفر رسيد و 44 كد معاملاتي جديد ايجاد شد.
وي با بيان اين كه شركت‌هاي بانك اقتصاد نوين، سرمايه‌گذاري توسعه معادن و فلزات و فولاد مباركه اصفهان بيشترين ارزش معاملات را داشتند، افزود: شركت‌هاي ملي صنايع مس ايران، بانك اقتصاد نوين و فولاد مباركه اصفهان نيز بيشترين تعداد خريدار تيرماه را به خود اختصاص دادند.
وي در پايان تصريح كرد: بورس منطقه‌اي همدان در راستاي آشنايي عموم شهروندان با نحوه سرمايه‌گذاري در بورس، اقدام به برگزاري كلاس‌هاي آموزش مقدماتي، سمينار و فراهم كردن امكان بازديد از تالار نموده است. در تيرماه 20 نفر در كلاس آموزشي شركت نموده‌اند.


قدرداني از سازمان اتوبوسراني همدان

همگي مي‌دانيم ارج نهادن به مقام شامخ جانبازان نه تنها يك مسؤوليت فردي، بلكه يك وظيفه اجتماعي نيز هست. جداي از اشخاص حقيقي، سازمان‌ها و نهادهاي زيادي هستند كه نگاه خاصي به اين مقوله دارند.
مدتي است سازمان اتوبوسراني همدان در كليه اتوبوس‌ها، با حك آرم ويژه جانبازان، نسبت به اختصاص دو عدد از صندلي‌هاي قسمت آقايان و يك عدد از صندلي‌هاي قسمت خانم‌ها به اين قشر خدمت‌رساني را آغاز كرده است.
لذا انتظار مي‌رود شهروندان فهيم همداني، همكاري لازم را داشته باشد.
همچنين زيبنده است مسؤولان محترم شهر و استان از اين اقدام ارزشمند و انساني مديريت محترم سازمان اتوبوسراني همدان به نحو مقتضي قدرداني كرده و مسؤولان امر را به استمرار اين نوع خدمات تشويق نمايند.


درجلسه كميسيون انرژي مجلس مطرح شد:
عرضه بنزين آزاد براي مقابله با بازار سياه

 مخبر كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي، نتيجه‌ جلسه‌ي روز دوشنبه اين كميسيون را كه براي موضوع بنزين و با حضور مديران شركت نفت، اعضاي ستاد اجراي تبصره 13 و مديران شركت پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي برگزار شد تشريح كرد.
سيد عماد حسيني در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا، با بيان اين كه با توجه به مشكلات اجراي سهميه‌بندي بنزين براي مردم، كميسيون انرژي وقت بيش‌تري را به بررسي اين مسأله اختصاص مي‌دهد، تصريح كرد: در جلسه‌ي روز گذشته اين كميسيون، مسؤولان سازمان مديريت و برنامه‌ريزي احتمال دادند كه براي تأمين بنزين تا پايان سال با كسري بودجه مواجه شوند و دولت نيز مجبور به ارائه‌ي لايحه‌ متمم بودجه مي‌شود و نظر اعضاي كميسيون انرژي اين بود كه اگر قرار است كه دولت لايحه‌ي متمم بودجه به مجلس بياورد، بهتر است كه ميزان سهميه‌ خودروها افزايش يابد و يا در ميزان سهميه‌ها جابه‌جايي‌هايي صورت گيرد تا مردم كم‌تر با مشكل روبرو شوند.
نماينده‌ مردم قروه در مجلس با بيان اين عقيده كه اين احتمال سازمان مديريت و برنامه‌ريزي قطعي خواهد شد، گفت: دولت ظرف چند ماه آينده لايحه را به مجلس تقديم مي‌كند.
وي مشكلات ايجاد شده به دليل عرضه نكردن بنزين آزاد را از ديگر موضوعاتي كه در جلسه‌ ديروز كميسيون بررسي شده، ذكر و خاطرنشان كرد: نظر اعضا اين بود كه بايد بنزين با قيمت آزاد در بازار وجود داشته باشد چرا كه در حال حاضر نيز بنزين با نرخ آزاد وجود دارد و بنابراين با عرضه‌ بنزين آزاد نبايد اجازه داد اين بازار سياه توسط دلالان كه در شرايط فعلي ايجاد شد، ادامه يابد.
مخبر كميسيون انرژي مجلس، در خصوص CNG كردن خودروها، گفت: قرار شد هيأتي در اين زمينه تشكيل شود و راه‌هايي را بررسي كنند و ببيند آيا CNG كردن آخرين راهكار است يا بايد راه‌هاي ديگر مثل گازوئيل‌سوز كردن موتور خودروها بررسي شود.
حسيني به نقل از مسؤولان سازمان بهينه‌سازي مصرف در جلسه‌ ديروز كميسيون انرژي، متذكر شد: تاكنون 215 جايگاه CNG در كشور وجود دارد كه 210 جايگاه فعال و پنج جايگاه مشكل دارد و برنامه‌ اين سازمان افزايش جايگاه‌ها به 1000 تا پايان سال است.
نماينده‌ مردم قروه در مجلس اظهار كرد: در اين جلسه اعضاي كميسيون براي غير فعال كردن كارت‌هاي سوخت مفقود شده و صدور كارت المثني كه هنوز راهكار مناسبي براي آن اتخاذ نشده، پيشنهادهايي دادند.


در كبود راهنگ
۲ كارگر متخلف پمپ بنزين به دام افتادند

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني پليس، مأموران كلانتري 11 شهرستان كبود راهنگ، حين انجام وظيفه تعداد 4 قطعه كارت سوخت بنزين را از 2 نفر از متصديان داخل جايگاه سوخت ولي‌عصر كه اقدام به فروش بنزين آزاد مي‌كردند كشف و متهمان را دستگير كردند.
همچنين در ادامه اجراي طرح ارتقاي امنيت اجتماعي در همدان 96 دستگاه خودرو و موتورسيكلت متخلف به دليل هنجارشكني توقيف شدند.
در اين طرح 15 نفر معتاد دستگير و مقدار 15 گرم و 80 سانت ترياك و 66 گرم و 30 سانت هرويين كشف گرديد


هيأت‌هاي ورزشي حضور همدان در ليگ برتر فوتبال را جشن مي‌گيرند

 دست‌اندركاران استان تمام سعي و تلاش خود را به كار مي‌بندند تا جشن حضور پاس همدان در ليگ برتر را باشكوه خاصي برگزار كنند.
هيأت‌هاي ورزشي در حمايت از حضور پاس در ليگ برتر و ولادت با سعادت علي (ع) مسابقات و نمايش‌هاي جالب ورزشي تدارك ديده‌اند و مسؤولان استان نيز با تدارك وسيع به استقبال اين جشن مي‌روند.
بازيكنان، كادر فني و خانواده‌هاي آن‌ها با حضور در اين جشن استقبال مردم ميهمان‌نواز و فوتبال دوست را از نزديك خواهند ديد و مردم با بازيكنان خود تجديد ميثاق خواهند كرد.
در اين مراسم هنرمندان و شخصيت‌هاي كشوري نيز حضور دارند و ستاد برگزاري مراسم در تلاش است تا جشن باشكوهي كه زيبنده نام پاس و 13 رجب باشد را ترتيب دهد.
اين جشن روز جمعه 5 مرداد ماه ساعت 8 شب در تپه عباس آباد برگزار خواهد شد و هيأت‌هاي ورزشي از چهارم مرداد به استقبال اين شب به يادماندني خواهند رفت.
ريز برنامه‌هاي ورزشي به شرح ذيل است:

نوع برنامه مكان تاريخ ساعت
همايش صبحگاهي ميدان قائم 4/5/86 5:30
همايش تكواندو استاديوم ملت 4/5/86 17:30
مسابقه رالي ميدان باباطاهر 4/5/86 16:30
كوهپيمايي عمومي گنجنامه 5/5/86 5:30
اسكيت ميدان قائم 5/5/86 10
موتورسواري ميدان قائم 5/5/86 16:30
دو همگاني استاديوم قدس 5/5/86 8:30
دوچرخه‌سواري ميدان قائم 5/5/86 8
همايش كونگ‌فو استاديوم ملت 6/5/86 17:30
جشن ميلاد امام علي (ع) مسجد عباس‌آباد 6/5/86 19:30مطالب مشابه :


فرشته آی فرشته ( شعر طنزی از ناراحت الدوله، قمپز سابق !!! )

شما را به تفکر و تامل دعوت می در متن شعر، و در همان ابيات حاجي زمونه. بيا كارت
6 تکست آهنگ های امیر خلوت

امثال شما رو نميكنيم به چپ حساب / ما به خيابون دعوت حاجي / همه به كارت / مارم
قاق نانه زار دير

هر اوبه دان دعوت بـــوليور قـــرق
ادبیات معاصر نثر 1. صادق هدایت

در سال 1324 بر اساس دعوت ترجمه از متن آلبوم«از مرز انزوا» آلبوم نفيس كارت
چلوكباب زكي خان

به تصوير اينكه امير اسعد امروز عده اي را براي ناهار وعده گرفته و دعوت حاجي ميرزا زكي
نیما به قول مسعود؛ نوشته ای از مسعود بهنود درباره نیما

نکته دیگر نزدیکی و هم واحدی متن و زبان و و اين كه كارت دعوت حاجي قريشي درست
بیائید با هم عمره برویم 2 (مطالب جلسه ایران بخش اول )

ولي بدون كارت دعوت هم نيست و شما حاجي، باید قبلا خودت را براي اين مهماني متن سخنرانی و
اخبار همدان

دكتر حاجي‌بابايي انديشه دعوت كرد با ارائه كردن كارت‌هاي سوخت
شنیدنی از شهدا

او را در متن جرانهاي انقلاب كند .برادر حاجي بعد از شهادت .كارت دعوت حضرت
رمان دو نیمه سیب (جلد دوم) -قسمت4

بزرگ وکوچک کردن متن. خوشحال شدم ، كارت دعوت و از تو كيفم نه خانوم حاجي حسيني
برچسب :