روز نوشته ها: دوشنبه 31/1/88

پیامبر اعظم: فقری سخت تر از نادانی و ثروتی بالاتر از خردمندی و عبادتی والاتر از تفکر نیست.

- شاید برای خوانندگان عزیزی که با سبک و سیاق روز نوشته ها عادت و معمولا امور بخش را پیگیری کرده اند، این خاطره نویسی ها زیاد دلنشین و رضایتبخش نباشد، ولی برای من ارتباط با مردم خوب بخش، آنقدر دوست داشتنی است که علیرغم بارش باران فاصله ی محل اقامت تا اولین کافی نت را طی کرده ام و الان ساعت 15 است که دارم روزنوشته هایم را می نویسم. روزنوشته هایی که به تدریج برایم حکم یک وظیفه ی غیر قابل تغییر اداری را پیدا کرده است و خود را ملزم به نگارش هر روزه ی آن میدانم. «مائیم و کهنه دلقی کاتش در آن توان زد»

- اذان صبح در مشهد ساعت 23/4 دقیقه است و پروانگان بزم محبت غریب الغربا صبح و شام نمی شناسند. هروقت بروی، دست هایی شبکه های ضریح را گرفته است و دل هایی با آهنگ طواف زیارتنامه خوان اویند. حالا ساعت 30/5 دقیقه ی بامداد است نماز را گزارده، زیارتنامه را خوانده و التماس و التجا را هم گذرانده ای. از رواق بزرگ امام خمینی که جدید الاحداث است تا محل اقامت فقط 5 دقیقه راه است و همین پنج دقیقه برای باران بهاری مشهد زمانی کافی است تا خیس جاری آسمانش شوی.

- تماسهای اداری وقت و زمان خاصی نمی شناسد و برای همین معمولا باید پاسخگوی اینگونه تماس ها هم بود. جمعیت افاغنه میمه زیاد شده است البته نه به اندازه مشهد و در روزهای پایانی حضور در میمه پیشنهاد تشکیل کمیسیون امنیتی هم داده شد و زیاد شدن غیر عادی افاغنه به مقامات ذیربط نیز گزارش گردید. در همین ارتباط امروز هم تماسهایی داشتم. ضمنا کار احداث حرم شهدای گمنام میمه باید هرچه زودتر عملیاتی شود. تماسهایی هم دوستانی که مسئولیت یافته اند داشتند و بناست مجری پروژه تا پایان هفته دستورات اجرایی را ارائه نماید.

بازدید کارشناسان از قنات فروریخته وزوان بر اساس گزارشهای مردمی صورت گرفته است. برای من روشن نیست که این بازدید از طرف کارشناسان سازمان آب منطقه ای بوده است. یا جهاد کشاورزی؟ حتما پیگیری خواهد شد.

- دوست خوبم آقای رادنژاد سر دفتر اسناد رسمی پیامک زیبایی ارسال کرده است: آن سوی ناکامیها خدایی است که داشتنش، جبران همه ی نداشتن هاست.

این روزها پیامک های التماس دعای زیادی ارسال شده است و این یکی برای امروز صبح من خیلی مصداق داشت. زائری بارانی ام آقا به دادم می رسی؟ ...

- هرکس برای مردم و  کارهای اجتماعی و عمومی را عهده دار گردیده است به خلوت های خودسازی نیازمند است. من تردیدی ندارم که خستگی ناپذیری رئیس جمهور و سر از پا نشناختن های استاندار اصفهان به دلیل سوز اجتماعی نتیجه ی تقواست. اگر تقوا نباشد هیچ قلبی تا همیشه برای مردم نمی تپد. انگیزش های غیر الهی خیلی زود به سردی می گراید و صاحبان این انگیزش ها به فراموشی سپرده می شوند.

امام رضا (ع) به نقل از امام علی (ع):

آنکس که مخلوق را در نافرمانی خالق خویش اطاعت کند دین ندارد.

 


مطالب مشابه :


اوقات شرعی به وقت مشهد مقدس

روز: تاریخ: اذان صبح: طلوع آفتاب: اذان ظهر: غروب آفتاب: اذان مفرب: نیمه شب: تاریخ میلادی: شنبه
دانلود ربنای استاد شجریان

تقریبا یک ساعت دیگر مانده تا اذان صبح به افق مشهد گفته شود.
اوقات شرعی

مشهد. 59.58. 36.31. 18:01:12. 11:38:56. 4:08:30. 12. خراسان اذان صبح. اذان
سفر به مشهدالرضا ع (پنج سال و سه ماهگی طاها و یک سال پنج ماهگی محدثه )

با اذان صبح راه مشهد را در پیش گرفتیم .شوق دیدار امام ع مسافرت ۱۶ ساعته را آسان می کرد
اوقات شرعی

اذان صبح 5:15 دقيقه، اذان ظهر اوقات شرعي روز ششم به افق مشهد: اذان صبح 4:29 دقيقه، اذان ظهر
سفرنامه مشهد

صبح روز بعد با هم نزدیکای اذان صبح که از خواب پا شدیم تقریبا با دیگر کم کم به مشهد می
روز نوشته ها: دوشنبه 31/1/88

- اذان صبح در مشهد ساعت 23/4 دقیقه است و پروانگان بزم محبت غریب الغربا صبح و شام نمی شناسند.
اوقات شرعی چناران بامشهد حدود دودقیقه تقاوت دارد!

مشهد دودقیقه دیرتر میاشد مثلابا اتمام اذان مغرب وقت شرعی چناران داخل می شود ودرصبح بعداز
برچسب :