آشنایی بیشتر با خودروی سمند ال ايكس

 

 

تغییرات ایجاد شده در سمند سال نسبت به ال ایکس را از طراحی داخلی شروع می کنیم . سطح کیفی موارد استفاده شده در داشبورد خودرو افزایش یافته اند و در آن از موكتهاي كف طرح تافتينگ، كفپوشهاي فرشي و داشبورد طرح SLUSH MOULDING استفاده شده است . در سمند سال دیگر نمی توان به صدای زیاد داخل اتاق اشکال گرفت زیرا در این مدل پمپ بنزین به داخل باک منتقل شده و دیگر صداهای اضافی به اتاق منتقل نمی شوند . با استفاده از سیستم پخش Alpine به جای سیستم پخش قبلی سمند ال ایکس کیفیت سیستم صوتی این خودرو با استفاده از 4 بلند گو افزایش یافته و علاوه بر این موارد کارآیی سیستم هشدار دهنده خودرو و عملکرد سنسور های عقب بهبود یافته اند . مکانیزم تنظیم الکتریکی صندلی های جلو هم با کاهش صدای تغییرات و افزایش سرعت و در کل بهبود این عملکرد ها شرایط بهتری را به وجود آورده اند .

دو معضل بزرگ ال ایکس در سمند سال مورد بررسی و ارتقاء قرار گرفته اند . ترمز ها از نظر قدرت و عملکرد  ارتقاء نسبی پیدا کرده اند ،  در سیستم تعلیق خودرو نیز برای عملکرد بهتر و نرم تر شاهد تغییراتی هستیم و شلنگ های سوخت رسانی تغییر یافته اند .

از جمله تغییرات دیگری که در بخش داخلی خودرو می توان به آن ها اشاره کرد ، همرنگ شدن کمربند های ایمنی با تجهیزات رفاهی داخلی خودرو و نرم تر شدن موارد مورد استفاده در داشبورد جدید سمند سال هستند .

اما مهم ترین بخشی که سمند سال را در نگاه اول از ال ایکس ساده متمایز می کند طراحی خارجی این خودرو است . لنز عدسی ها در چراغ جلو حذف شده اند اما این تغییر آن چنان که باید تفاوت خاصی در دید بیننده ایجاد نمی کند . جلوپنجره جدید سمند سال طراحی به روز تر و متفاوت تری را نسبت به ال ایکس نشان می دهد اما همچنان از نظر طراحان خودرو در ایران این رویه جذابیت های نمای جلو سمند ال ایکس را از بین برده است . سپر و چراغ های عقب نیز تغییراتی در جهت بهبود طراحی فنی بوده اند اما در یک یا چند مورد شاهد ذوب شدن سپر به دلیل حرارت ایجاد شده توسط اگزوز بوده ایم که این اشکال ممکن است به دلیل مشکلاتی در خط تولید یا طراحی مجدد سپر به نحوه اشتباهی صورت گرفته باشد .

سمند EF7 ، ملی تر از همیشه :

ردپایی از طراحی داخلی سمند در وبسایت شرکت نه چندان مطرح cedea از جمهوری چک پیدا شد ، پلت فرم آن با 405 مشترک بود و به همین ترتیب برخی قطعات دیگر ..... اما باز هم سمند نشات گرفته از دانش ایرانی و خودرویی بود که راه جدایی را نسبت به 405 می پیمود و امید می رفت روز به روز ملی تر شود . موتور ملی ، تمام این راه را در ذهن ها پیمود . سمند اکنون با قلبی ایرانی دیگر به خودرویی تمام ملی تبدیل شده است و ال ایکس نخستین خودروی پذیرنده این عضو پیوندی است . موتور ملي با كد EF7 داراي حجم موتور ‌7/1 ليتري و تنفس طبيعي، با ‌100 سي‌سي حجم موتور كمتر نسبت به موتور حال حاضر سمند كه طراحي گروه psa فرانسه است ، در حالت كار با بنزين ‌20 درصد و در حالت استفاده از گاز حتي از موتور كنوني سمند بنزين‌سوز توان بيشتري دارد.

دستيابي به منحني گشتاور مطلوب‌تر با حداكثر گشتاور شش درصد بيشتر از موتور كنوني سمند در حالت بنزين‌سوز، از جمله مشخصات اين موتور است. همچنين حداكثر افت توان در حالت گاز سوز بودن نسبت به بنزين شش درصد است كه از نظر راننده آن چنان محسوس نيست . در حالي كه اين ميزان براي موتورهاي موجود ‌11 تا ‌15 درصد گزارش شده است.

در نگاه نمایندگان ایران خودرو قدرت موتور ، شتاب و فرمان دهی سمند با موتور ملی کارآیی بهتری نسبت به گذشته پیدا کرده و برقراری استاندارد های روز اروپا در آن کاملا مشهود است . اما خبرنگاران سخت گیر معتقد بودند افت قدرت در حالت گازسوز بیش از رقم اعلامی کارخانه نشان می دهد و علاوه بر آن کشش اولیه سمند که با موتور قبلی هم ضعیف بود با این پیشرانه جبران نشده و همچنان ضعف مورد نظر وجود دارد . 114 اسب بخار قدرت در حالت بنزین سوز و 105 اسب بخار در حالت گازسوز حداکثر قدرت پیشرانه ملی EF7 و 162 نیتون متر در دور 3000 حداکثر گشتاور است که به گفته مدیر مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو کاهش سوخت 23 تا 30 درصدی را برای سمند به همراه خواهد آورد . عدم نياز به تعميرات اساسي موتور تا 250 هزار کيلومتر و تعويض شمع تا بيش از 20 هزار کيلومتر ضمن عمر بالاي روغن بيش از 12 هزار کيلومتر نیز از ديگر امتيازات اين موتور است . شتاب عملی که توسط یکی از تست کنندگان سمند با موتور ملی به دست آمد 13.8 ثانیه بود که رقم خوبی برای این همه تعریف و تمجید به نظر نمی رسد اما مهم ترین نکته ای که  EF7 را دوست داشتنی تر از موتور فعلی سمند می کند کاهش مصرف سوخت تا 30 درصد و افزایش قدرت به میزان 17 اسب بخار است .

رینگ های 5 پره جایگزین رینگ های قبلی ال ایکس شده اند و نمایی متفاوت از کناره ها را بوجود آورده اند . ستون درب ها تقویت شده اند و درب های جلو به سیستم خود بستگی که باعث بسته شدن راحت تر درب ها می شوند مجهز شده اند

 


مطالب مشابه :


سمند سورن ELX

سمند سورن elx معرفی محصول جدید ایران خودرو ، سورن ‏elx‏ و تجهیز خودرو به ایربگ داشبورد
سمند سورن از اواخر سال آینده با داشبورد و کنسول جدید مجهز به ایربگ (کیسه هوا) به بازار عرضه می‌شود.

H 0 t [email protected] - سمند سورن از اواخر سال آینده با داشبورد و کنسول جدید مجهز به ایربگ (کیسه هوا) به
مشخصات فنی سمند سورن

قیمت خودرو - مشخصات فنی سمند سورن - قیمت جدید خودرو در صفحه نخست www.dayprice.ir - قیمت خودرو
قیمت روز خودرو

سمند se یورو 4: 26,100,000: 23,587,000 پژو پارس lx یورو 4 . 2 ایربگ . داشبورد جدید: 46,200,000: 35,300,000
سمند ال ایکس

خودرو،فنی - سمند ال ایکس - مرسدس وان،بررسی خودرو،فنی و تحلیل های مربوط به اتومبیل - خودرو،فنی
رونمایی از سمند کاملا جدید اواخر امسال

سمند ef7 - رونمایی از سمند کاملا جدید تغییرات ظاهری بدنه و داشبورد، رودری ها و کنسول وسط
بررسی کامل سمندlx

جدید ترین ماشین ها - بررسی کامل سمندlx - اسپورت خودرو و عمومی.دانلود کلیپ .اهنگ.عکس فوتبال
بررسی کامل سمند LX

سطح کیفی موارد استفاده شده در داشبورد خودرو افزایش جلوپنجره جدید سمند سال طراحی به
آشنایی بیشتر با خودروی سمند ال ايكس

مکانیک هنرستان باهنر زرین شهر - آشنایی بیشتر با خودروی سمند ال ايكس - ارتباط با هنرجویان
برچسب :