پوشش معماری خانه ای مسکونی در امریکا

پوشش معماری خانه ای مسکونی در امریکا

مبله کردن یک معماری شاید دقیقا” به معنای پوشاندن لباس به فردی باشد که هر چند دارای بدنی زیباست، ولی قطعا” بدون آن پوشش یک جای کارش خواهد لنگید. اما این لباس را چگونه باید به یک معماری پوشاند تا هم زیبندگی معماری را بیشتر کند و هم به عنوان چیزی جدا و ناهمگن از معماری به نظر نرسد؟ در بسیاری از مواقع این پوشش با استفاده از وسایل ریز و درشت، ارزان قیمت و لوکس و فارغ از هر گونه دسته بندی به وفور در خانه ها یافت می شود، ولی چیزی که باعث شد به طور خاص به این جنبه از معماری بپردازم این پست از سایت Archdaily بود  : خانه ای مسکونی در بروکلین ، کاری از Slade Architecture . نکته ی عجیب برای من این بود که معماری این خانه به صورت فوق العاده ای همراه با پوشش داخلی است، در حالیکه در اکثر کارهایی که امروزه در سایت های معماری میبینیم این دو بخش تقریبا” به صورت جدا از هم پیگیری می شود یا اینکه معمار به طراحی یک صندلی یا گلدان – به عنوان شیوه ای مینیمالیست شده – قناعت میکند؛  به عبارت دیگر معماری این خانه بدون دکوراسیون بخش های خاصی از آن قطعا” تفاوت زیادی با وضع موجود خواهد داشت.

عکس اول از این خانه ی مسکونی، مربوط به راه پله ایست که در کنار در ورودی. صد ها -یا حتی هزاران- عکس کوچک و بزرگ به وسیله ی آهنربا به دیوار استیل این راهپله چسبانده شده اند. با این کار، معمار توانسته معنایی دیگر به این دیوار به ظاهر ساده بدهد. معنایی که شاید به وسیله ی هیچ کار دیگری در معماری این راهپله ، نتوان به آن دست پیدا کرد.

در جایی دیگر، دیواری جدا کننده مشاهده می شود که در آن ۹۶ سر مجسمه ای کنار هم قرار گرفته است. دیواری که می توانست به راحتی به وسیله ی یک تیغه ی گچ یا بتن ، دو فضای این خانه را از هم جدا کند.

حتی لباس های تا شده در قفسه های اتاق های این خانه هم سهمی در طراحی معمارانه ی آن داشته اند. فکر کنید که به این صورت هر چند وقت یکبار دیوارهایتان می تواند به تناسب  لباس های شما، ترکیب رنگی جدیدی به خود بگیرد. این موضوع در مورد “دیوار کفشی ” زیر هم صادق است. صرف نظر از این موضوع که چند جفت کفش برای پوشاندن این دیوار لازم است، میتوان این محیط نیمه بازی که برای نگهداری از کفش ها در نظر گرفته شده را به نوعی یک انباری باز که نقشی در بر هم زدن یکنواختی دیوار های خانه دارد به حساب آورد.

خانه ای که شبیه به یک موزه طراحی شده شاید عبارتی مناسب برای وصف این فضا باشد. چیزی که به نظر من می تواند امری مناسب و جالب برای طراحی یک خانه ی مسکونی مورد توجه قرار بگیرد. جایی که می تواند هر روز، به تناسب وسایل مختلفش، رنگ و بویی جدید و نو داشته باشد .


مطالب مشابه :


زیر و بم کالج پوشیدن

قیمت کالج‌های چرم ایرانی به طور این جوراب‌ها که مخصوص کفش‌های رویه‌باز طراحی شده
کفشهای طبی کالج

mini center - کفشهای طبی کالج - فروش کفش زنانه و بچه گانه - mini center. mini center. قیمت ۲۳هزار تومان
بهترین مناطق تهران برای خرید کفش مردانه

انواع کفش های کالج در این پاساژ قیمت حتی کفش های مردانه چرمی و دست دوزی شده.قیمت کفش
کفش . پاپوش. صندل پسرانه

پوشاک place - کفش . پاپوش. صندل پسرانه - فروش پوشاک مارک از کشور کانادا کالج سایز 6 - قیمت 65000
برترین مدل های کفش تابستانی

رنگی ترین کفش های این روزهای بازار مقابل دوربین ما ژست کالج‌های tod’s در 8 رنگ قیمت: 110
پوشش معماری خانه ای مسکونی در امریکا

کالج معماری و درشت، ارزان قیمت و لوکس و فارغ از هر نگهداری از کفش ها در نظر گرفته شده
برچسب :