18 قابلیت ویندوز 7

18 قابلیت ویندوز 7

قسمت سوم

18 قابلیت ویندوز 7 ، ویندوز 7 windows 7

قابلیت 1 تا 6 ویندوز 7

قابلیت 7 تا 12 ویندوز 7

13. اجرای مستقیم فایل صوتی و تصویری از یک کامپیوتر دیگر

با استفاده از قابلیت جدیدی که در ویندوز 7 وجود دارد، در کامپیوترهای تحت شبکه Home group، نرم افزار Windows Media Player این امکان را به شما می‏دهد که فایل صوتی و تصویری مستقیماً از یک کامپیوتر اجرا شده و توسط اسپیکر کامپیوتر دیگر متصل به شبکه پخش شود به عنوان مثال اگر یک لپ تاپ و یک PC را شبکه کرده‏اید، از این پس می‏توانید فایل‏های موزیک موجود در لپ تاپ را به وسیله اسپیکرهای کامپیوتر رومیزی با صدای بلند گوش کنید!

14. یک مرکز امنیتی جدید

Action Center نام محیط امنیتی جدیدی است که در ویندوز 7 گنجانده شده است در محیط Action Center اطلاع رسانی‏هایی نظیر آپدیت ویندوز، آپدیت آنتی ویروس، یاد آوری پشتیبان‏گیری و نظایر آن درج می‏گردد، برای دسترسی به آن در منوی Start عبارت Action Center را وارد نموده و Enter بزنید.

15. سنجاق کردن برنامه‏ها به Taskbar

در ویندوز 7، می توانید جهت دسترسی سریع‏تر به برنامه‏ها آن‏ها را در Taskbar سنجاق کنید. به طوریکه همواره در محیط Taskbar حضور داشته باشند و حتی با بستن برنامه نیز از Taskbar خارج نشوند. برای این کار کافی است بر روی آیکن برنامه در Taskbar راست کلیک کنید و Pin this program to taskbar را انتخاب کنید.18 قابلیت ویندوز 7 ، ویندوز 7 windows 7

16. توسعه استفاده از قابلیت‏های لمسی

این قابلیت به طور خاص مختص به صفحه نمایش‏های لمسی است. در صورتی که از یک صفحه نمایش لمسی استفاده می‏کنید با نصب ویندوز 7 یک تجربه شیرین از کار با دست و ویندوز 7 خواهید داشت! Taskbar بزرگ‏تر و آیکن‏های مربع شکل باعث راحتی کار با دست خواهند شد. علاوه بر آن اگر از Mac bookها که از قابلیت Multi Touch نیز پشتیبانی می‏کنند استفاده کنید همه چیز فوق العاده‏تر خواهد شد! چرا که می‏توانید پنجره‏ها را با دو انگشت بگیرید و اندازه آن‏ها را کوچک و بزرگ کنید. درست همانند آی‏فون!

17. رایت فایل‏های ISO

همان طور که احتمالاً می‏دانید فایل‏های Image مربوط به DVDها که در اصل فایل‏های فشرده آماده رایت بر روی DVD‏ها هستند با فرمت ISO وجود دارند. نرم افزارهایی نظیر Nero کار رایت آن‏ها را بر روی DVD صورت می‏دهند. اما از این پس با استفاده از ویندوز 7 نیازمند هیچ برنامه جانبی نخواهید بود. کافی است بر روی فایل ISO خود دوبار کلیک کنید تا پنجره‏ای به نام Windows Disk Image Burner باز شود و از طریق آن فایل Image خود را بر روی DVD به سادگی رایت کنید.

18. سنجش رنگ صفحه نمایش

در ویندوز 7 قابلیتی به نام Display Color Calibration اضافه شده است که کار اصلی آن سنجش میزان درستی رنگ‏های نمایش داده شده بر روی صفحه است. به عنوان مثال یک HDTV را به کامپیوتر خود وصل کرده‏اید و قصد دارید تا به بیشترین کیفیت ممکن دست پیدا کنید. برای دسترسی به این قابلیت در منوی Start عبارت Display Color Calibration را وارد نموده و Enter بزنید.

برگرفته از سایت ترفندستان با اضافات

تنظیم : سیدخاموشی - تبیان


مطالب مشابه :


جزوه زبان ماشین و اسمبلی

ترجمه لغات زبان تخصصی کامپیوتر. جزوه اسمبلی. فایل صوتی درس مهندسی
آموزش برنامه نویسی به زبان ماشین (اسمبلی)

ترجمه لغات زبان تخصصی کامپیوتر. جزوه اسمبلی. فایل صوتی درس مهندسی
کتاب‌های Interchange همراه فایل‌های صوتی

کتاب‌های Interchange همراه فایل‌های صوتی که زبان‌آموز تخصصی مهندسی کامپیوتر .
نمونه سوالات معماری کامپیوتر

ترجمه لغات زبان تخصصی کامپیوتر. جزوه اسمبلی. فایل صوتی درس مهندسی
برنامه کامل به زبان اسمبلی

ترجمه لغات زبان تخصصی کامپیوتر. جزوه اسمبلی. فایل صوتی درس مهندسی
آشنایی با انواع فرمت های فایل های صوتی

کاملترین مرجع تخصصی آشنایی با انواع فرمت های فایل های صوتی جزوات دانشگاهی کامپیوتر.
18 قابلیت ویندوز 7

آموزش های تخصصی کامپیوتر و به شما می‏دهد که فایل صوتی و تصویری از زبان يك مسيحي
برچسب :