جالبترين حيوانات دنيا


 

جالبترين حيوانات دنيا

آلپاکا Alpaca
Alpaca
آلپاکا گونه اهلي شده گونه شترهاي جنوب آمريکا است که از گونه وحشي آلپاکاها گرفته شده است. ظاهر اين حيوان مانند گوسفند است البته با رنگهايي متنوع و گردني بلندتر، در حاليکه گوسفندها تنها در رنگ سفيد پرورش داده مي شوند.
آلپاکاها به صورت گله اي نگهداري مي شوند و در طول سال در ارتفاعات کوههاي آند، پروي جنوبي، بوليوياي شمالي و شيلي شمالي که 3500 الي 5000 متر بالاتر از سطح دريا هستند مي چرند.
آلپاکا بسيار کوچکتر از لاما است و برخلاف آنها براي باربري مناسب نيستند. اما الياف فيبري در آنها با ارزش است که البته اين الياف پشمي نيستند. بافتهايي را که ميتوان با استفاده از الياف اين حيوان بافت عبارتند از: پتو، ژاکت، کلاه، دستکش، روسري، انواع متنوعي از منسوجات و باراني در امريکاي جنوبي و ژاکت، جوراب و کت در ديگر قسمتهاي جهان. اين فيبرهاي در بيش از 52 رنگ در پرو، 12 رنگ در استراليا و 22 رنگ در آمريکا وجود دارند.


ميمون شبگرد هندي Tarsier
Tarsier
ميمون شبگرد هندي گونه مخصوصي از اين خانواده است. تکامل ژنتيکي اين ميمون سالها مورد بحث قرار داشت تا آنکه آن را نزديک به گروه simiansطبقه بندي نمودند.
ميمون شبگرد هنديچشماني درشت و پاهايي کشيده دارد. پاهايشان در امتداد استخوان قوزک پايشان است که البته نامشان نيز بر همين اساس برگزيده شده است. اصولا حشره خوار هستند و حشرانت را با پريدن بر روي آنها شکار مي کنند اما از پرندگان و مارها نيز تغذيه مي کنند. اين ميمونها در حين پريدن از درختي به درختي ديگر قادرند تا پرندگان را حتي در حال پرواز نيز شکار کنند. بارداري در اين حيوانات 6 ماه به طول مي انجامد و پس ازان تنها يک نوزاد به دنيا ميآورند. ميمون شبگرد هندي ذاتاً شبگرد است اما مانند ديگر حيوانات شبگرد ممکن است برخي از اين ميمونها در روز نيز فعاليتهايي زايد با کم داشته باشند. با اين وجود بر خلاف ديگر حيوانات شبگرد فاقد روشنايي چشم در شب هستند. بعلاوه داراي ويژگيهاي استثنايي حيوانات شبگرد نيز هستند.


سوسمار گردن چين دار
Frill Necked Lizard
نام سوسمار گردن چين دار يا سوسمار يا اژدهاي چين دار به دليل وجود لايه اي از پوست ناهموار که معمولاً به سمت سر و گردن اين سوسمار تا شده انتخاب شده است. گردن اين حيوان توسط ستون فقرات بلند و غضروفي حمايت مي شود. اين سوسمار در هنگام ترس دهانش را کاملاً باز ميکند به نحويکه دهان صورتي و زردش کاملاً نامايان مي شود، سپس پوست اطراف گردنش با باز مي کند به صورتيکه رنگ نارنجي کمرنگ آن مشخص شود. البته اين امر به تنظيم دماي بدن وي نيز کمک مي کند.
طول حيوان بالغ به 1 متر مي رسد. روي زمين با 4 دست و پا راه مي روند. درهنگام خطر بر روي 4 پا مي دوند و نهايتاً بر روي پاهاي عقبي سرعت مي گيرند. جنس نر اين حيوان در دوران بلوغ و جواني به طور قابل ملاحظه اي از جنس ماده آن بزرگتر است. پوست دور گردن و صداي هيس هيس اين سوسمار به منظور ترساندن حيوانات شکارچي نيز کاربرد دارد. در هنگام حمله حيوانات شکارچي، سوسمار گردن چين دار با دو پاي خود از نزديکترين درخت بالا رفته و در بالاترين نقطه خود را مستتر مي سازد.


نهنگ دريايي قطب شمال
Narwhal
نهنگ دريايي قطب شمال از گونه بالهاي قطب شمال است. اين حيوان به ندرت در جنوب عرض جغرافيايي N 70 يافت مي شود. نهنگ دريايي قطب شمال يکي از دو گونه والهاي سفيد از خانواده Monodontidae ها است و احتمالاً مربوط به خانواده دلفينهاي Irrawaddy نيز مي شود. نام انگليسي نهنگ دريايي قطب شمال (narhval) از نام هلندي آن به معناي "جسد" و بدليل رنگ آن گرفته شده است.
در برخي از نقاط جهان نيز از آن بعنوان ream fish نيز ياد مي شود.


بوزينه کوتاه قد
Pygmy Marmoset
اين بوزينه نوعي ميمون است که در جنگلهاي باراني برزيل غربي، جنوب شرقي کلومبيا، اکوادور و پروي شرقي زندگي مي کند. اين حيوان يکي از کوچکترين پستانداران نخستين است. طول بدن اين حيوان بين 14 الي 16 سانتي متر(به استثناي دمي به طول 15 تا 20 سانتي متر) و کوچکترين ميمون است. وزن جنس نر بوزينه کوتاه قد حدود 140 گرم و وزن جنس ماده ان در حدود 120 گرم است.
موهاي بوزينه کوتاه قد گندم گون و دمش گرد است که گاه مکن است طول آن به اندازه بدنش باشد. دستهايشان مخصوص بالا رفتن از درخت و ويژگي بارز اين گونه است. از دسته حيوانات همه چيز خور بوده و از ميوه جات، برگها، حشرات و حتي گاهي از حيوانات خزنده کوچک نيز تغذيه مي کنند. اگرچه غذاي اصليشان شيره درختان است. تخصص اصلي آنها در سوراخ کردن تنه درختان به کمک دندان پيشينشان است. متاسفانه بدليل جثه کوچک و حرکات سريع به ندرت در محيط وحش ديده مي شود. بوزينه کوتاه قادر است به مدت 11 سال در قفس زندگي کند.


ماهي بادکنک
Blobfish
ماهي بادکنک در آبهاي عميق سواحل استراليا و تاسمانيا زندگي ميکند. بدليل عدم دسترسي به محل زندگي اين ماهي به ندرت توسط انسانها ديده مي شود.
ماهي بادکنک در اعماقي از دريا زندگي مي کند که فشار آب بسيار بيشتر از فشار سطح دريا است، بنابراين کيسه هاي گاز در آنجا غير قابل استفاده هستند. براي آنکه اين ماهي بتواند در آب شناور بماند، گوشتي ژلاتيني با چگالي کمتر از چگالي آب دارد و همين ام رموجب مي شود تا ماهي بادکنکي بدون صرف ميزان زيادي از انرژي در سطح آب شناور بماند. از آنجاييکه ماهي بادکنکي مواد معلقي را که در روبرويش شناور هستند را مي خورد بنابراين عدم داشتن ماهيچه يک خصوصيت منفي محسوب نمي شود.


پلاتيپوس
Platypus
پلاتيپوس يک نيمه آبزي و ساکن مناطق استرالياي غربي و تاسمانيا است که به همراه 4 گونه جوجه تيغي استراليايي يکي از 5 گونه باقي مانده پستانداران تخم گذار است. اين دسته تنها پستانداراني هستند که به جاي به دنيا آوردن نوزاد تخم ريزي مي کنند. اگرچه شماري از گونه هاي مشابه يافت شده است اما پلاتيپوس تنها باقي مانده از نژادش است.
ظاهر عجيب اين پستاندار تخم گذار با منقاري شبيه اردک به نظر تقلبي مي رسد. پلاتيپوس يکي از پستاندارن زهر دار است.در قسمت پاهاي پشتي جنس نر اين حيوان شاخکي حاوي سم وجود دارد که اين سم بسيار براي انسانها دردناک است. پلاتيپوس بدليل خصوصيات بيولوژيکي تکاملي بسيار مورد توجه محققان قرر دارد.
تا اوايل قرن 20 پلاتيپوس را به دليل پوستش شکار مي کردند اما بعدها مورد محافظت قرار گرفت.


Shoebill
Shoebill
Shoebill پرنده اي بزرگ و از خانواده لک لک ها است. اين اسم بدليل منقار کفش مانند اين پرنده بر آن نهاده شده است.
طول اين پرنده 2/1 متر به وزن 6/5 کيلوگرم و عرض بالهايش 33/2 متر است. رنگ پرنده بالغ خاکستري و پرنده جوان قهوه اي است و در مناطق گرمسير آفريقا زندگي مي کند.
Shoebill اخيراً به ليست پرنده شناسي اضافه شده است. اين پرنده در قرن 19 با ورود مقداري از پوستش به اروپا شناخته شد. در تصاوير مصري نمايش دادن اين پرنده بعنوان پرنده اي با کفش (بدليل اسمش) به اعراب ديده مي شود.


خرچنگ Yeti
Yeti Crab
خرچنگ Yeti در سال 2005 در اقيانوس آرام کشف شد. طول اين خرچنگ 10 پا تقريباً 15 سانتي متر است و بدليل مقدار کرک (کرک مانند) سفيدي که بدنش را پوشانده است قابل توجه مي باشد.
اين خرچنگ در مارس 2005 توسط گروه رابرت ويرجينهوک که درباره آبزيان آکواريومي تحقيق مي کردند کشف و در 7 مارس 2006 گزارش داده شد. چشمان اين حيوان بسيار ريز و فاقد رنگدانه است به نحويکه کور به نظر مي رسد.
انبرهاي پرمويش حاوي باکتري filamentous است که از آن براي رفع مسموميت مواد معدني موجود در آب استفاده مي کند. اگرچه که يک موجود گوشتخوار است اما ممکن است از اين باکتريها تغذيه کند. البته گاهي جلبکهاي سبز و ميگوهاي کوچک نيز را مي خورد.


 


مطالب مشابه :


جديدترين و زيباترين مدلهاي لباس مجلسي زنانه

آفتاب - جديدترين و زيباترين مدلهاي لباس مجلسي زنانه - مدل لباس عروس ومدل لباس نامزدی 2009;
زيباترين هتل‌رستوران‌هاي دنيا +عکس

زيباترين هتل‌رستوران‌هاي دنيا +عکس بلند قد ترین عروس دنیا به خانه بخت می رود+
عکس:كاریكاتور دیدنی: 40 سال بعد فوتبال ایران

توي وبلاگم هم سعي ميكنم تا اونجا كه ميتونم زيباترين عكسها و مطالبي جذاب زيباترين عروس دنيا
زیباترین مدل های ماشین عروس 2013

باران - زیباترین مدل های ماشین عروس 2013 زيباترين حيوانات دنيا: عكس هاي عجيب ترينها
اس ام اس های تبریک سالگرد اشنایی دوستی ازدواج

عزيزم آهنگ صدايت، زيباترين هر چيز خوبي در دنيا فقط سال پيش زيباترين عروس دنيا از
جالبترين حيوانات دنيا

زيباترين حيوانات دنيا: اين دسته تنها پستانداراني هستند که به جاي به دنيا لباس عروس
برچسب :