خواب بچه ها

خواب بچه‌ها هم یکی‌ از اون مسائل پر کاری که به کمی‌ صبر و همکاری دو طرفهٔ والدین نیاز داره.

خوابیدن امیر منم تو اتاق خودش ماجراش اینجوری بود:

من اصلا تمایلی به این نداشتم که امیر مخصوصاً بعد ا زدنیا اومدن آوا تو اتاق جدا بخوابه نمیخواستم حساسیت ایجاد بشه.بنابرین همه با هم تو یک اتاق و هر کی‌ توی تخت خودش میخوابید .تخت بچه هارو گذاشتیم دو طرف تخت خودمون.این خیلی‌ خوب بود.امیر هم گاهی اوقات خیلی‌ کم دم صبح که میشد میومد و کنار من یا پدرش دراز می‌کشید یه کمی‌ و دوباره بر میگشت تخت خودش،این روال ادامه داشت تا ۲ ماه .امیر برای خودش اتاق جدا داشت ولی‌ تخت بزرگسالی نداشت که بعد از اون ۲ ماه تصمیم گرفتیم یه تخت بزرگسال براش تهیه کنیم .کلی‌ گشتیم تا یه تخت امن برای امیری که ۳۶۰ درجه وقت خواب میچرخه تهیه کنیم .حالا مونده بود تزئین اتاقش که با سلیقه خودش همه چیز رو عوض کردیم .حتی حفاظ دم در اتاقش رو هم نصب کردیم ،حالا همه چیز مهیا بود ،ولی‌ باز هم هیچ اصراری نبود که جدا بشه.یک روز برای خواب بعد از ظهرش بهش گفتم که تمایل داره که رو تخت جدیدش بخوابه؟؟که با استقبالش مواجه شدیم و پسرمن از اون روز به بعد خواب ظهرش رو فقط تو اتاقش میخوابید.

هفتهٔ اول که گذشت یک شب بابا فرید بهش گفت اگه دوست داری من امشب می‌خوام مهمون اتاقت بشم اونجا با هم بخوابیم امیر ا زین پیشنهاد خیلی‌ خوب استقبال کرد ،بابا گفت می‌خوای تا صبح همینجا با هم بخوابیم ؟امیر گفت نه بابایی هر کی‌ باید رو تخت خودش بخوابه.      ما در طول روز زیاد قصه می‌خونیم و نمایش اجرا می‌کنیم ولی‌ با قصه قبل خواب موافق نیستم ،ما برنامهٔ قبل خوابمون اینه که ۳ تایی‌ حرف مزینیم از همه چی‌ و همه جا.ولی‌ خوب این یه کم سخت شده بود که ۳ تایی‌ بریم تو اتاقش و گاهی که آوا بیدار بود تنها میموند.

امیر اون شب ا زپدرش خواست که پیشش باشه  و امیر اولین شب رو هم رو تخت خودش خوابید.ولی‌ نمیخواستم که اعتمادش رو از دست بده و وقت خواب خودمون بردیمش رو تخت قدیمیش تو اتاق خودمون.

از این روند پسرک من خیلی‌ راضی‌ بود و هر شب اتاق خودش میخوابید و صبح اتاق ما بیدار میشد.

یکی‌ از شبا که خوابید دیگه نبردیمش اتاق خودمون و بابا پیشش خوابید ولی‌ کنار بالشش یه کتاب جدید براش جایزه گذاشتم  و این کار هم نتیجش عالی‌ بود ولی‌ نمی‌شد همیشه جایزه بگیره تا جدا بخوابه بنابرین از همون اول گفتم که این جایزه‌ها تا یه زمان خاصیه و زمانش رو براش تعیین کردم و قرار بر این شد که کم کم جایزه‌ها کوچیکتر بشه تا وقتی‌ که پسرم بزرگ بشه و بشه ۳ ساله دیگه نیازی به جایزه نباشه .

هنوز تختش رو که تو اتاق ماست جمع نکردم و گاهی شب‌ها پسرکم مهمون ماست .گاهی اوقات هم میپرسه که مامان کجا دوستداری بخوابم؟که منم میگم من نباید دوست د اشته باشم شما خودت باید تصمیم بگیری که این وقت‌ها میره و اتاق خودش می‌خوابه.

خلاصه اینجوری شد که پسرک ۲ سال و هشت ماهه من بیشتر اوقات خواب رو تو اتاق خودشه

.

*امیر هم ,حالا نه همیشه, ولی‌ گاهی اوقات نمیخواد بخوابه .ما همهٔ مراسم قبل خواب که همون حرف زدن و تعریف کردن از روزمونه رو انجام میدیم  و شب بخیر میگیم و  بیرون میاییم وشده که بار‌ها اومده بیرون از اتاقش که بدون هیچ دعوا و جنگی فقط میبرمش تو تختش و با یه بوس میام بیرون،شده که این کار یک شب بیش از ۱۰ بار،م تکرا شده ولی‌ اگه بدون جنگ و خونریزی باشه اثر خوبی‌ داره و کم کم از بین میره.برای خوابیدن نیاز نیست که دعوا راه بیفته.باور کنین با کمی‌ صبر همه چی‌ روبراه میشه.

 امیر گاهی شب‌ها وسط خواب بیدار میشد و فقط گریه میکرد که ما بغلش میکردیم و میپرسیدیم که خواب دیده؟و اونم میگفت آره و خوابش رو برامون تعریف میکرد ولی‌ الان دیگه ا زین کابوسا دیگه خبری نیست .

ولی‌ به این نتیجه رسیدم که تو این سنّ برای بچه‌ها وقتی‌ اصراری در کار نباشه و بتونیم اعتمادشان رو جلب کنیم بهترین نتیجه هارو داره.

***یکی‌ ا زون جایزه‌ها که ازمون خواست چسب زخم‌های کارتونی بود که فکر می‌کنم رکورد شکوندیم و یک کلکسیون ازشون داریم و این روزا  دست و پاهای خوردنی تپلیش زود به زود زخم میشه اونم زخمی که ما اصلا نمیتونیم ببینیم....

خودش هم همهٔ چسب هارو میچسبونه.

YNMZLCMLU8.jpg


مطالب مشابه :


تخت خواب کودک

تخت خواب کودک. اگر بچه‌ای که در تخت خواب دیگری غیر از تخت خواب خودش می‌خوابد ممکن است
سرویس خواب بچه ها

سرویس خواب بچه ها . در این مدل از فضای زیر تخت برای ساخت کشو و قرار دادن وسایل استفاده کرده .
تخت خواب

تعبیر خواب ابن سیرین - تخت بخصوص اگر بيننده گربه روي تخت خواب شما يا زير آن بچه گذاشته
تخت خواب بازی کودکان

تخت خواب بازی کودکان. تخت های بازی در ساختار و تجهیزات با سایر تخت ها تفاوت های مدل بچه
خواب بچه ها

خواب بچه‌ها هم یکی‌ از اون مسائل پر کاری که به کمی‌ صبر و همکاری دو طرفهٔ والدین نیاز داره.
تخت و کمد نوزاد

تک چوب شیراز - تخت و کمد نوزاد - مجری و طراح انواع مصنوعات تخت و کمد نوزاد, سرویس خواب
برچسب :