انشا در مورد فصل زمستان ( دو انشاي طنزآلود در مورد زمستان)

1- موضوع انشا: فصل زمستان را توصیف کنید.(طنز)
زمستان یک فصلی هست که بعد از فصل پاییز است. در زمستان روی درختها برف می ریزد. وقتی که برف باریدن تمام می شود ما می توانیم در زیر درخت برویم و آن را تکان تکان بدهیم تا دوباره برف ببارد. من این کار را دوست می دارم.

انشا در مورد فصل زمستان
مادر من این کار را دوست نمی دارد. چون هروقت من این کار را می کنم مادرم من را کتک می زند و می گوید “توله سگ! این کارو نکن. سرما می خوری پول نداریم ببریمت دکتر.” ولی من این کار را می کنم. مادرم برای اینکه من درختها را تکان تکان می دهم من را کتک می زند. مادر من زن مهربانی است. من او را دوست می دارم. او برای درختها که تکان تکان می دهم دلش می سوزد و من را کتک می زند. خانم معلم ما زن چاقی است . او می گوید درختها در فصل زمستان خوابیده اند و دوباره در فصل بهار بیدار شدند. زمستان یک فصلی هست که در آن هوا سرد بوده است. ما در خانه بخاری داریم ولی آن کار نمی کند. ما باید در آن نفت بریزیم ولی پدرم این کار را نمی کند. او می گوید در خانه برای نفت خریدن ما پول نداریم. یک شب که خیلی در آن سردم بود از رختخوابم بلند شدم و به نزد پدرم رفتم و او را با سرعت تکان تکان دادم تا بیدارش کنم و به او بگویم که سردم بوده است. وقتی او را بیدار کردم او من را کتک زد و من در زیر پتوی خودم رفتم و گریه کردم. در زمستان باران هم می بارد و روی زمین جمع می شود. در کفشهای من دو سولاخ بزرگ دارد و یک سولاخ کوچک هم هست و در آنها آب فرو می رود. همیشه پاهای من در زمستان یخ زده بوده است. در زمستان ممکن است مردم بمیرند. در پارسال یکی از همسایه های ما از سرما مرد. آنها بخاری نداشته اند. ما بخاری داریم ولی کار نمی کند. بخاری خیلی چیز خوبی است و در زمستان برای ما خیلی لازم داریم. در زمستان پرنده های قشنگ به مسافرت می روند و کلاغ می آید. کلاغ قارقار می کند. آنها برای درختها لالایی می گویند وگرنه درختها خوابشان نمی توانند ببرد. وقتی درختها در خواب هستند پدرم شاخه های آنها را میبرد. او می گوید آنها در خواب هستند و دردشان نمی کند. من یک برادر کوچک دارم. اسم او غزنفر است اما اسم من رحیم است. وقتی او در بعد از ظهر خواب بود من در آشپزخانه رفتم و یک چاقو آوردم و با آن دست برادرم را بریدم. ولی او بیدار شد و گریه کرد و من فرار کردم. وقتی شب شد پدرم از کار آمد و برادر کوچکم چقلی مرا کرد و پدرم هم من را بسیار کتک زد. من در زمستان آدم برفی درست کرده ام. مــن در حیات آدم برفی درست کرده ام. آدم برفی من هیچوقت دماق ندارد. آدم برفی من نمی تواند نفس بکشد و زود می میرد. من در کارتن دیده ام که دماق آدم برفی از هویج است. مادرم به من هویج نداده است. ولی یک بار من در آشپزخانه رفتم و یک دانه هویج که داشتیم دزدیدم و آن را دماق آدم برفی کردم و او توانست که نفس بکشد و خیلی خوشحال شد. وقتی مادرم فهمید خیلی مرا کتک زد. من در فصل زمستان خیلی بیشتر کتک می خورم و نمی دانم چرا اینجوری است. من فصل زمستان را دوست می دارم. این بود انشای من.2-انشاء در مورد فصل زمستان
به نام خدا من در ابتدای این انشا باید از آقا معلم خودم ممنون باشم که بار دیگر به من اجازه دادند که انشایی بنویسم و بخوانم ، من نمی دانم چرا آقا معلم چند وقتی است که همه اش در زنگ انشا کلاس تقویتی ریاضی تشکیل می دهد و ما را از نوشتن انشا محروم می کند ! خب شاید دلیل آن هم این باشد که “وختی” بزرگ شدیم سر و کار ما بیشتر با جمع و تفریق و حساب و کتاب است تا با درس شیرین انشا و من از این بابت بسیار ناراحت هستم ! در مورد فصل زمستان خیلی می شود انشا نوشت ، مثلا در همین فصل است که انسان در خانه ی خود بخاری روشن می کند و لباس گرم می پوشد ، در فصل زمستان تفریحات خیلی خوبی برای ما بچه های ابتدایی وجود دارد مخصوصا اینکه علاوه بر خوردن تمر و لواشک می توانیم باقالی هم از آقای گاریچی بخریم و با آبغوره و آبلیمو و فلفل بخوریم ! گاهی هم در هنگام برف آمدن و برگشتن از مدرسه که دستانمان یخ کرده اند آن ها را دور کاسه ی باقالی داغ می گیریم تا گرم شوند ! علاوه بر باقالی ، خوردن لبو و شلغم در برگ کاهی کتاب های ابتدایی و باز هم از دست آقای گاریچی حال خودش را می دهد و به جرات می توان گفت با هیچ چیز در زمستان قابل عوض کردن نیست! مادر من خیال می کند که پسرش هیچ وقت از آقای باقالی فروش باقالی نخریده است او فکر می کند که ظرف های باقالی و قاشق های استیل آن با چرخاندن در آب گرم تمیز نمی شود و دهنی است و باعث مریض شدن و مسموم شدن ما می شود در صورتی که من مطمئنم اگر یکبار باقالی را در همان ظرف ها و کنار گاری دستی بخورد مشتری می شود! در فصل زمستان تنها چیزی که من را خیلی ناراحت می کند خطر سرماخوردن آدم است که تهدید جدی برای بیرون رفتن ما و خرید لواشک و تمر و … محسوب می شود! علاوه بر آن مادرمان همه اش به ما لیمو شیرین و تخم مرغ عسلی می دهد که خیلی بد است! وقتی ما سرما می خوریم شبها بینی مان دچار گرفتگی و خور خور می شود که باعث می شود درست نخوابیم و نگذاریم بابایمان هم بخوابد! به همین دلیل ممکن است بابایمان با زبان خوش و گاهی مامانمان با زبان کتک ما را به دکتر ببرند و برایمان آمپول بزنند! به جرات می توانم بگویم که این خطر یکی از دلایل اصلی بچه های ابتدایی برای ترجیه تابستان بر زمستان و بلکه نفرت از زمستان است! آخر یک بچه ی ابتدایی چه گناهی کرده است که تا به آقای دکتر می گوید من از آمپول خوشم نمی آید آقای دکتر قرص جوشان را از نسخه خط می زند و به جای آن یک آمپول یک میلیون و دویست می نویسد؟! یک لذت دیگر زمستان شب چله است! در شب چله می شود تا خرخره آجیل و پرتقال و هندوانه و شیرینی خورد و تا صبح از دل درد ملایمی که به دلیل پرخوری است لذت برد! یکی دیگر از خوبی های زمستان برف بازی و آدم برفی درست کردن است ، گاهی نیز می توانیم از بین کوه برف ها تونل درست کنیم و کلی بازی کنیم ! برای مثال در یقه ی بچه هایی که مامانی هستند گلوله ی برفی بیندازیم و با ضربه ی مشت در لباسشان بترکانیم تا قیافه شان خنده دار بشود و بالا و پایین بپرند و ما یک دل سیر به آنها بخندیم و تفریح کنیم! یکی دیگر از این تفریحات سالم سر خوردن بر روی یخ ها و هل دادن بچه ها روی آنهاست ! قیافه ی بچه ها هنگام افتادن بسیار با مزه است و امتحان کردن آن را به دوستان خودم پیشنهاد می کنم! در اینجا چون گاز خانه مان قطع شده و کله و گوشهایم یخ کرده است نمی توانم چیز بیشتری بنویسم! قبلا به خاطر نمره ی بیست داغ آقا معلم که باعث می شود سرمای زمستان را احساس نکنم از ایشان تشکر می کنم! این بود انشای من!

 


تابستان را تعريف كنيد / انشا در مورد فصل تابستان

انشا در مورد تابستان خود را چگونه گذرانده اید؟

فصل بهار را تعريف كنيد / انشا در مورد فصل بهار

انشا در مورد فصل بهار / فصل بهار را توصيف كنيد

انشا در مورد توصيف طبيعت

انشا در مورد فصل زمستان ( دو انشاي طنزآلود در مورد زمستان)

انشا در مورد فصل زمستان

درباره فصل پاييز چه ميدانيد؟ ( انشا در مورد فصل پاييز )

انشا در مورد فصل پاییز

تحقيق درباره روز ملی مبارزه با استکبار جهانی (13 آبان) و روز دانش آموز / تسخير لانه جاسوسي

مجموعه عكس هاي زيبا درباره 13 آبان روز دانش آموز 

تحقيق در مورد موانع خلاقیت در محیط خانواده

انشا در مورد 13 آبان روز دانش آموز

مقاله درباره ماه محرم

تحقيق در مورد واقعه عاشورا

مقاله و تحقيق در مورد فایده مثبت اندیشی در زندگی

دانلود آهنگ جدید و بسیار زیبای استاد سیاوش قمیشی به نام آینده با کیفیت عالی + lمتن اهنگ

دانلود آهنگ جدید و منتشر نشده مرحوم ناصر عبدالهی به نام تنها

دانلود آهنگ جدید و فوق العاده زیبای شهاب رمضان به نام عاشق شو + متن ترانه

دانلود آهنگ باران تويي همراه با متن ترانه +آلبوم جديد چارتار

دانلود آهنگ قرار نبود با صداي علیرضا طلیسچی +متن ترانه قرار نبود

دانلود آهنگ زیبای « گل ارکیده» با صدای ایلیا منفرد +متن شعر

راه‏های بهبود کیفیت زندگی

اهم رویکردها و استراتژی های بهبود کیفیت زندگی کاری

مقاله کيفيت زندگي کاری Quality of Work Life

چگونه زندگي خود و خانواده مان را بهبود ببخشيم؟

برنامه های کیفیت زندگی کاری

مدیریت مشارکتی و راه كارهاي مشاركت در مديريت

راه هاي ساده برای ارتقاء کیفیت زندگی (7 روش ساده براي ارتقاء كيفيت زندگي)

تحقيق در مورد طراحي شغل


مطالب مشابه :


بروشور اختلال بيش فعالي همراه با كمبود توجه

بروشور اختلال بيش فعالي همراه با كمبود توجه را
تابستان را تعريف كنيد / انشا در مورد فصل تابستان

هفته بعد موضوع انشایمان این است که فصل تابستان را توصیف کنید یا اینکه در تابستان چه
توصیف فصل پاییز

توصیف فصل اواخر تابستان بود و کم کم روزهای این قالب اینجا را کلیک کنید ::
انشا در مورد فصل زمستان ( دو انشاي طنزآلود در مورد زمستان)

تابستان را تعريف كنيد / انشا در مورد فصل تابستان امتحانی ها" بهترین نمرات را کسب کنید +
انشای سوم و دوم راهنمایی/کتاب قدیم/الیاس امیرحسنی

3- فصل بهار یا تابستان یا زمستان را توصیف کنید . 4- باغ های زیبای گیلاس 5- طبیعت
کارگاه انشا نویسی

تابستان خود را چگونه گذراندید٬ فصل بهار را توصیف کنید٬ فصل تابستان را توصیف کنید و
توصیف فصل ها

بودند درخت را توصیف براساس یک فصل قضاوت کنید: زیبایی “تابستان” و
انشا

فصل تابستان را توصیف کنید بنویسیم در دریافت پیک آدینه شماره 17 فصل 4 ریاضی (درس 4)
بخوانیم

فصل تابستان را توصیف نامه ای به دوست خود بنویسید .2 ) طبیعت محل زندگی خود را توصیف کنید .
برچسب :