جزئیات کامل امار شرکت کنندگان در کنکور 94/کاهش 25 هزار نفری تجربی ها نسبت به کنکور 93

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تشریح جزئیات برگزاری آزمون سراسری سال ۹۴ از ثبت نام ۸۸۰ هزار و ۷۵۶ نفر در این دوره از آزمون خبر داد و گفت: بیشترین متقاضی در گروه علوم تجربی ثبت نام کرده اند.
دکتر حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: ثبت نام از داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۴ از ساعت ۱۸ روز یکشنبه ۱۹ بهمن ماه از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آغاز شد و با توجه به مهلت تمدید شده در روز یکشنبه سوم اسفندماه پایان پذیرفت . در این مهلت تعداد ۸۴۹ هزار و ۳۵۷ داوطلب ثبت نام کرده اند.

وی افزود: به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبانی که به دلایل مختلف برای ثبت نام اقدام نکرده بودند، برای آنان مجددا مهلت ثبت نام در نظر گرفته شد که بر این اساس این مهلت از ساعت ۱۰ صبح ۱۷ اسفند ماه از طریق سایت سازمان سنجش آغاز و در پایان روز چهاشنبه ۲۰ اسفندماه پایان پذیرفت . در این مرحله ۳۱ هزار و ۳۹۹ نفر ثبت نام کردند.

58.83 درصد از داوطلبان زن هستند

توکلی خاطرنشان کرد: در مجموع در آزمون سراسری سال ۹۴ تعداد ۸۸۰ هزار و ۷۵۶ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۵۱۸ هزار و ۱۵۷ نفر زن و ۳۶۲ هزار و ۵۹۹ نفر مرد هستند. به عبارت دیگر ۵۸.۸۳ داوطلبان زن و ۴۱.۱۷ داوطلبان مرد هستند.

وی یادآور شد: از تعداد مجموع کل داوطلبان ثبت نام کننده تعداد ۱۸۱ هزار و ۸۴۶ نفر در علوم ریاضی، ۴۹۸ هزار و ۸۲۲ نفر در علوم تحربی، ۱۸۲ هزار و ۲۳۹ نفر در علوم انسانی، ۱۰ هزار و ۸۶۸ نفر در هنر و ۶ هزار و ۹۸۱ نفر در زبان های خارجی ثبت نام کرده اند.

مجموع شرکت کنندگان در 4 گروه ازمایشی دیگر 115 هزار نفر از شرکت کنندگان گروه تجربی کمتر هستند!

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: با توجه به اینکه در آزمون سراسری سال ۹۳ تعداد یک میلیون و ۳۱ هزار و ۳۸۱ نفر ثبت نام کرده بودند لذا آمار ثبت نام کنندگان آزمون سال ۹۳ نسبت به سال گذشته تعداد ۱۵۰ هزار و ۶۲۵ نفر معادل ۱۴.۶۰ درصد کمتر است.

وی اضافه کرد: بر اساس ضوابط تعداد ۴۵ هزار و ۳۹۷ داوطلب (۳۰ هزار و ۶۳۲ نفر زن و ۱۴ هزار و ۷۶۵ نفر مرد) از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی علوم تجربی و علوم انسانی و زبان های حارجی علاقمندی حود را به شرکت در گروه آزمایشی هنر و تعداد ۱۰۵ هزار و ۲۴۳ داوطلب (۶۸ هزار و ۸۱۴ نفر زن و ۳۶ هزار و ۴۲۹ نفر مرد) نیز از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی علوم تجربی و علوم انسانی و هنر علاقمندی حود را به شرکت در گروه آزمایشی زبان های خارجی اعلام کرده اند.

تعداد ثبت نام کنندگان

علوم ریاضی ۱۸۱ هزار و ۸۴۶ نفر
علوم تجربی ۴۹۸ هزار و ۸۲۲ نفر
علوم انسانی ۱۸۲ هزار و ۲۳۹ نفر
هنر ۱۰ هزار و ۸۶۸ نفر/صدور 56265 کارت
زبان های خارجی ۶ هزار و ۹۸۱ نفر/صدور 112224 کارت
توکلی خاطرنشان کرد: نظر به اینکه هر داوطلب برای شرکت در آزمون هر گروه آزمایشی ضرورت دارد کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط را داشته باشند لذا داوطلبانی که برحسب مورد متقاضی شرکت در دو گروه آزمایشی و یا سه گروه آزمایشی شده اند به ترتیب دو یا سه کارت را باید دریافت کنند.

وی گفت: آزمون سراسری سال ۹۴ برای هر یک از گروه های آزمایشی پنج گانه در یک جلسه برگزار می شود و داوطلبان باید به سئولات عمومی و اختصاصی که به صورت چهار گزینه ای است پاسخ دهند.

تاریخ انتشار کارت ورود به جلسه

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۹۴ کلیه گروه های آزمایشی از روز یکشنبه ۱۷ خرداد تا چهارشنبه ۲۰ خرداد ۹۴ بر روی سایت سازمان سنجش sanjesh.org قرار خواهد گرفت. افرادی که متقاضی دو یا سه گروه آزمایشی هستند باید برحسب مورد نسبت به دریافت دو یا سه کارت اقدام کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به تعداد علاقمندی به گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی برای ۸۸۰ هزار و ۷۵۶ نفر داوطلب واقعی تعداد یک میلیون ۳۱ هزار و ۳۹۶ کارت شرکت در آزمون صادر می شود.

تعداد کارت صادر شده

توکلی با اشاره تعداد آمار صدور کارت کنکور سراسری سال ۹۴ گفت: برای گروه علوم ریاضی تعداد ۱۸۱ هزار و ۸۴۶ کارت، برای گروه علوم تجربی تعداد ۴۹۸ هزار و ۸۲۲ کارت، برای گروه علوم انسانی تعداد ۱۸۲ هزار و ۲۳۹ کارت، برای گروه هنر تعداد ۵۶ هزار و ۲۶۵ کارت و برای گروه زبان های خارجی تعداد ۱۱۲ هزار و ۲۲۴ کارت صادر می شود.

وی یادآور شد: همانطور که پیش از این اعلام شده است ماه مبارک رمضان در سال ۹۴ از اواخر خردادماه آغاز می شود به همین منظور آزمون سراسری سال ۹۴ در صبح و بعد از ظهر روزهای ۲۱ و ۲۲ خردادماه برگزار می شود. به این ترتیب آزمون داوطلبان در گروه های علوم ریاضی و علوم انسانی در صبح پنجشنبه ۲۱ خرداد، آزمون گروه هنر در بعد از ظهر پنجشنبه ۲۱ خرداد، آزمون گروه علوم تجربی در صبح جمعه ۲۲ خرداد و آزمون گروه زبان های خارجی در بعد از ظهر جمعه ۲۲ خرداد برگزار می شود.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور 94

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: نتیجه اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم می شود و در هفنه اول مردادماه ۹۴ منتشر می شود.

مقایسه شرکت کنندگان در کنکور 93 و 94 به تفکیک رشته

کاهش تعداد کنکوری ها:

تعداد شرکت کنندگان امسال:880756

تعداد شرکت کنندگان سال گذشته:1034753

کاهش 15 درصدی نسبت به سال قبل

تعداد شرکت کنندگان در گروه علوم تجربی امسال:498822

در سال گذشته:524006

کاهش 5 درصدی نسبت به سال قبل

تعداد شرکت کنندگان در گروه علوم ریاضی امسال:181846

در سال گذشته:223401

کاهش 18 درصدی نسبت به سال قبل

تعداد شرکت کنندگان در گروه علوم انسانی امسال:182239

سال گذشته:263319

کاهش 31 درصدی نسبت به سال قبل

 


مطالب مشابه :


تعداد داوطلبان کنکور فنی وحرفه ای و ظرفیت پذیرش

کاردانی فنی و حرفه ای برای شرکت در معاینه و تعداد داوطلبان کنکور
برگزاری آزمون کاردانی پیوسته92 فنی و حرفه‌ای در ۲۵ مردادماه با آخرین آمار شرکت کننده در کنکور

تاثیر معدل در کنکور فنی وحرفه ای. فنی و حرفهای سال 92 با شرکت 314 تعداد 113 هزار و 905
تعداد شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد سال 91

کاردانی فنی و حرفه ای. تعداد شرکت کنندگان آزمون در کمال صحت و سلامت و در امنیت
تعداد شرکت کنندگان (آمار شرکت کنندگان) در کنکور کارشناسی ارشد ۹۱/ رشد7درصدی میزان ثبت‌نام

(آمار شرکت کنندگان) در کنکور کارشناسی ارشد کاردانی فنی و حرفه ای. تعداد شرکت کنندگان
آمارهای از تعداد شرکت کنندگان در کنکور و درصد قبولی شان در سال های گذشته

از تعداد شرکت کنندگان در کنکور و درصد علوم ریاضی و فنی تعداد 222 هزار و حرفه اي با
راههاي ادامه تحصيل هنرجويان كاردانش در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي

در حال حاظر تعداد شرکت کنندگان در کنکور این تعداد شرکت های فنی حرفه ای و
آغاز ثبت نام کنکور فنی و حرفه‌ای از 17 اردیبهشت/ نحوه ثبت نام و ظرفیت پذیرش:

آغاز ثبت نام کنکور فنی و حرفهای از 17 اردیبهشت ۱۴ (لطفا در ساعت قید phd فنی و مهندسی
آغاز ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مرداد92 کاردانی فنی و حرفه ای ،کاردانی به کارشناسی ،کارشناسی پ

کاردانی فنی و حرفه ای و در ادامه درخصوص تعداد رشته مختلف و برای شرکت در گروه
جزئیات کامل امار شرکت کنندگان در کنکور 94/کاهش 25 هزار نفری تجربی ها نسبت به کنکور 93

قالب وبلاگ حرفه ای. مقایسه شرکت کنندگان در کنکور 93 و 94 به تعداد شرکت کنندگان در گروه
برچسب :