حاشیه های مراسم هفتمین روز احمد رضایی در اهواز

به گزارش شوشان، این مراسم که با دعوت آیت الله موسوی جزایری امام جمعه اهواز در مسجد اعظم این شهرستان برگزار شد، با حضور گسترده اقشار مختلف مردم همراه بود آیت الله موسوی جزایری، استاندار خوزستان، آیت الله شفیعی،  آیت الله دکتر حیدری، آیت الله حسن زاده، آیت الله احمدی شاهرودی، تعدادی از معاونین و مدیران کل استانداری، امیر مهرابی (ارشد نظامی ارتش در منطقه عملیاتی جنوب) و اعضای ستاد قرارگاه، سردار شاهوار پور (فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان)، امیر ظریفی یگانه (فرمانده لشکر ۹۲ زرهی ارتش) و اعضای ستاد لشگر، آیت الله سید نورالدین طباطبایی، حجت الاسلام سید تاج الدین طباطبایی ، سادات ابراهیمی (نماینده شوشتر و گتوند)، سید شریف حسینی (نماینده اهواز)، علیرضا دهقان (نماینده ایذه و باغملک)، دهدشتی (نماینده آبادان)، سردار اسحاقی (فرمانده انتظامی استان)، مروتی رئیس دانشگاه شهید چمران، سید محسن شفیعی (مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان)، عبدالعزیز فدعمی (فرماندار اهواز)، الفت (مدیرکل دادگستری)، سید لطف الله سپهر (مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی)، کتانباف (شهردار اهواز) و معاونین و شهرداران مناطق، سید خلف موسوی (رئیس سازمان صنایع)، طاهری (رئیس شهرک های صنعتی)، چراغی مدیرکل بازرگانی، افشین (مدیرعامل شرکت گاز)، پویا (مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب) و تعدادی  از ائمه جمعه، فرمانداران و اعضای شورای شهرستان های مختلف استان خوزستان از جمله حاضران در مراسم بودند.

در همان دقایق اولیه مراسم، جمعی از عشایر، سران طوایف، هنرمندان، نویسندگان و شعرای بختیاری که با لباس محلی (چوقا و دبیت) در مراسم حاضر شده بودند، در حالی که به رسم بختیاری ها ساز چپ نواخته می شد، برای تسلیت گفتن به دکتر رضایی وارد مسجد اعظم شدند.

حضور جمعی از عشایر، شیوخ و سران قبائل و طوائف، نخبگان و شعرای عرب که با لباس محلی در مسجد اعظم حضور یافته بودند، بسیار چشمگیر بود.

ورودی و خروجی مسجد اعظم با ترافیک مواجه بود. برای همین منظور دو در بزرگ یکی برای ورود و یکی برای خروج در نظر گرفته شده بود. حجازی استاندار که گویا می خواست از همان در ورود خارج شود تا تسلیت مجددی به دکتر رضایی بگوید، در حالی که توسط فدعمی فرماندار اهواز مشایعت می شد، تا در ورودی مسجد جلو آمد ولی ورود مردم به سالن حتی برای یک لحظه قطع نمی شد و استاندار پس از چند دقیقه انتظار، مجبور شد برگردد و مثل بقیه مهمان ها از در مخصوص خروج، خارج شود.

 سخنان آیت الله حسن زاده درباره تلاش ها و مجاهدت های دکتر رضایی در انقلاب و جنگ، مورد توجه حاضران قرار گرفته بود و سکوت قابل توجه جمعیت در اثنای سخنرانی، شاهدی بر این مدعا است.

مداحی حاج صادق آهنگران، حال و هوای خاصی به مراسم داده بود؛ آهنگران آنجا که به درگذشت مشکوک احمد رضایی رسید، تعبیری داشت که نشان از دشمن شناسی دقیق این مداح اهل بیت(ع) دارد. آهنگران گفت سردار رضایی این داغی را که اخیراً بر دلش نهادند را نیز همچون داغ همت و باکری و بقایی با توسل به اهل بیت (ع) تحمل خواهد کرد.

امیر محرابی ارشد نظامی ارتش در منطقه عملیاتی جنوب که از دری غیر از درب ورودی اصلی وارد مسجد شده بود، در حالی که توسط امیر ظریفی یگانه فرمانده لشگر ۹۲ زرهی همراهی می شد، برای عرض تسلیت به دکتر رضایی به سمت درب ورودی مسجد رفت اما ورود مردم به سالن حتی برای یک لحظه قطع نمی شد. امیر محرابی با آیت الله  جزایری که ابتدای مجلس روی صندلی نشسته بود، سلام و علیک کرد. اما به این اکتفا نکرد. امیر سرافراز ارتش حزب الله، برای تسلا دادن به سردار رضایی، با تواضع هرچه تمام تر از در خروجی مسجد خارج شد و این بار در صف مردم عادی وارد مسجد شد و به این ترتیب با دکتر رضایی رو در رو شد و به او تسلیت گفت. دکتر رضایی که امیر محرابی و روحیه پر رشادت و سراسر تواضع او را از دوران دفاع مقدس می شناخت، به گرمی او را پذیرا شد. این مراسم پر شور و حزن از 9 الی 12 ادامه داشت.


مطالب مشابه :


اینجا اهواز است

دکتر پیمان حسیبی - اینجا اهواز است - وبلاگ راه کم آژانس خبری دهقان
پزشکان متخصص اعصاب و روان شهر اهواز

بانک اطلاعاتی مشاغل اهواز - پزشکان متخصص اعصاب و روان شهر اهواز دکتر بهرام دهقان
سفر یک ساعته در اهواز (1)

دانشجويان پزشکي ورودی 1367 اهواز (یادش بخیر چند باری با دکتر تبرک پور دکتر میر دهقان ,
برنامه ریزی کلاس درس مدیریت تحول دکتر فراهانی

مدیریت اجرایی - علوم و تحقیقات اهواز - برنامه ریزی کلاس درس مدیریت تحول دکتر فراهانی -
حاشیه های مراسم هفتمین روز احمد رضایی در اهواز

مهرزاد بخردی نسب - حاشیه های مراسم هفتمین روز احمد رضایی در اهواز - سیاسی اجتماعی فرهنگی
احضار و بازجويي در اداره اطلاعات خوزستان !

گاه نوشت های ميلاد دهقان . چند روز پيش به اطلاعات خوزستان در اهواز خيابان دکتر سهراب
درس برنامه ریزی استراتژیک و تحلیل محیط داخلی و بیرون دکتر مهر علیزاده

علوم و تحقیقات اهواز درس برنامه ریزی استراتژیک و تحلیل محیط داخلی و بیرون دکتر دهقان
لیست کلی پایان نامه های دفاع شده در دانشگاه های دارای رشته کتابداری و اطلاع رسانی در کشور 3

به راهنمایی دکتر به راهنمایی دکتر اسدی. 126ـ دهقان علوم پزشکی جندی شاپور اهواز
راه اندازی سامانه الکترونیکی نظارت بر توزیع و مصرف دارو در خوزستان

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اهواز، دکتر بهزاد شریف دهقان
برچسب :