ترور دو استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین ساجدی نیا ظهر دوشنبه در نشستی با حضور خبرنگاران به تشریح جزئیات دو حادثه تروریستی صبح امروز پرداخت و گفت: پلیس صبح امروز مطلع شد که دو مورد انفجار در تهران رخ داده است.

وی ادامه داد: طی بررسی ها مشخص شد ساعت 8 صبح دو اقدام تروریستی در مورد دو مدرس دانشگاه شهید بهشتی در تهران رخ داده که اولی در محدوده بلوار ارتش و دومی در محدوده ولنجک و دانشگاه شهید بهشتی بود.

سردار ساجدی نیا گفت: انفجار اول منجر به شهادت مدرس دانشگاه شهید بهشتی و زخمی شدن همسر و راننده وی شد و انفجار دوم نیز منجر به زخمی شدن دومین استاد دانشگاه و همسر وی شد.

وی افزود: در حال حاضر وضعیت جسمانی آقای عباسی و همسرشان مناسب است.

ساجدی نیا با تاکید بر اینکه تا کنون هیچ گروهی مسئولیت بمب گذاری را بر عهده نگرفته و مظنونی نیز در این زمینه شناسایی نشده است گفت: هر دو اقدام تروریستی از سوی راکبان موتورسیکلت بوده و به گفته شاهدان موتورسواران این بمب را به بدنه خودروها از طریق آهن ربا متصل کرده بودند که بمب پس از چند ثانیه منفجر شد.

وی افزود: هر دو خودروی این استادان در حال حرکت به سمت دانشگاه شهید بهشتی بود.

سردار ساجدی نیا گفت: پیگیری های پلیس و دستگاه قضائی برای مشخص شدن عاملان این بمب گذاری ها ادامه دارد.

وی افزود: سیستم محافظت از اساتید دانشگاه ها بر عهده مجموعه دانشگاه و وزارت دفاع است و آنان باید پاسخگو باشند.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ با تکذیب خبر تعقیب و گریز یک دستگاه خودروی 206 در دانشگاه شهید بهشتی و تیراندازی پلیس به سوی آنان گفت: تا کنون هیچ مظنونی در این زمینه شناسایی نشده است و این اخبار کذب است.

وی اظهار کرد: در حال حاضر در مورد نوع بمب اظهار نظر نمی کنیم زیرا کارشناسان بر اساس میزان تخریب و مواد منفجره در حال بررسی نوع بمب هستند.

سردار ساجدی نیا ادامه داد: همسران این دو استاد دانشگاه نیز جزو شاغلان دانشگاه شهید بهشتی بودند.

وی گفت: طبق اظهار نظر شاهدان، موتور سیکلت اول که اولین بمب گذاری را انجام داده از نوع فولسار بوده و نوع موتورسیکلت دوم هنوز مشخص نیست.

به گزارش مهر، صبح امروز بین ساعت 7 تا 8 دو نفر از اساتید فیزیک دانشگاه شهید بهشتی که عازم دانشگاه شهید بهشتی بودند توسط افراد ناشناس مورد سوء قصد قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، در ترور اول دکتر مجید شهریاری عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی به شهادت رسیده و دو نفر همراه وی مجروح شده اند.

در ترور دوم دکتر فریدون عباسی دوانی دیگر استاد دانشگاه شهید بهشتی در میدان نزدیک این دانشگاه در اقدامی مشابه مورد سوء قصد قرار گرفت که بلافاصله متوجه موضوع شده و از محل حادثه می گریزد. این استاد دانشگاه و همراه وی در این حادثه جان سالم به در برده اند.


20101129182302cb-2.jpg

   شهید دکتر مجید شهریاری


تصاویر حادثه ترور دو استاد دانشگاه شهید بهشتی :

75864_738.jpg
75865_896.jpg
75866_667.jpg
75867_582.jpg
75868_434.jpg
75869_624.jpg
75870_627.jpg

75873_222.jpg
75874_228.jpg

75875_669.jpg

بلافاصله پس از انتشار این خبر در رسانه های داخلی، این حادثه به سرعت در رسانه های دنیا منعکس شد.

"بی. بی. سی" در این خصوص نوشت: یک دانشمند هسته ای در اثر یک بمبگذاری شهید شد و دانشمند دیگری از یک اقدام مشابه نجات یافت. مجید شهریاری عضو هیئت علمی مهندسی هسته ای دانشگاه شهید بهشتی تهران بود که در اثر حمله بمبگذاری در خودرو کشته شد. در حمله دوم، فریدون عباسی، یک دانشمند هسته ای دیگر مجروح شد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نیز به انعکاس این خبر پرداخت و نوشت: تلویزیون رسمی ایران خبر از دو حمله بمبگذاری جداگانه اما مشابه را در تهران پایتخت ایران داد که در اثر این دو حمله یک دانشمند هسته ای ایرانی کشته شد. حمله کنندگان سوار بر موتورسیکلت بمب را به داخل پنجره خودروی این دانشمندان پرت کردند.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل شبکه خبری العالم نوشت: یک استاد دانشگاه در اثر انفجار بمب در خودرو شهید شد و سه نفر دیگر در یک حادثه مشابه مجروح شدند.

شبکه الجزیره نیز نوشت: یک دانشمند هسته ای ایران در یکی از دو انفجاری که صبح روز دوشنبه در تهران رخ داد کشته شد. خبرنگار الجزیره در تهران گزارش داد که درحال حاضر اطلاعات کمی در خصوص جزئیات این انفجارها در اختیار است، اما مجید شهریاری که در اثر این حمله بمبگذاری کشته شد همکار یک استاد دیگر به نام "مسعود علیمحمدی" است که ژانویه گذشته در یک حمله تروریستی مشابه کشته شد.

خبرگزاری فرانسه نیز نوشت: یک دانشمند هسته ای ایرانی در اثر حمله تروریستها شهید و دانشمند دیگری مجروح شد.

خبرگزاری آنسا نیز با انعکاس این خبر نوشت: صبح امروز دو انفجار در تهران سبب کشته شدن یک استاد دانشگاه و مجروح شدن سه تن دیگر شد. این دو انفجار در دو منطقه مختلف پایتخت رخ داد اما هر دو خودرو متعلق به دو استاد هسته ای دانشگاه شهید پزشکی بوده اند.

شبکه تلویزیونی رای ایتالیا نیز به نقل از شبکه العالم نوشت: "دو فیزیکدان هسته ای ایرانی صبح امروز قربانی دو حمله شدند. هر دوی این فیزیکدانان استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران بودند که در اثر این حملات یکی از این دو تن کشته شد.


مطالب مشابه :


ناصحی رییس دانشگاه آزاد نطنز شد

ناصحی رییس دانشگاه سرپرست واحد داریون، مسعود شهبازی وبلاگ در سال حماسه
دکتر عیسی برقی قره قیه سرپرست دانشگاه آزاد واحد جلفا شد

دکتر عیسی برقی قره قیه سرپرست دانشگاه وبلاگ حاضر یک واحد داریون، مسعود
خوزستان گردی

آبشارهای شوشتر، خانه مرعشی، پل شادِروان، قلعه سلاسل، نهر داریون و رسمی و 7 عضو وبلاگ
دکتر عبدالکریم البوغبیش به سمت سرپرست دانشگاه آزاد شادگان منصوب گردید

دکتر عبدالکریم البوغبیش به سمت سرپرست دانشگاه واحد داریون، مسعود ورود رسمی
تراز واحدهای دانشگاهی سال 90

جدول همطرازی واحدها و مراکز دانشگاهی دانشگاه خراوه ، داریون ، داراب وبلاگ. مصطفی
ترور دو استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی

ترور دو استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی به وبلاگ تلویزیون رسمی ایران خبر از دو
استاد علی اکبر رائفی

قالبهای مذهبی وبلاگ; "دانشگاه آزاد شیراز واحد داریون"
ماه رمضان مبارک

درباره وبلاگ. "دانشگاه آزاد شیراز واحد داریون" افتتاح پایگاه رسمی هیئت مبارکه
تاریخچه صنایع غذایی

موضوعات مختلف می باشد که توسط دانشجویان رشته ی مهندسی صنایع غذایی دانشگاه رسمی به علوم و
برچسب :