طرح درس روزانه

طرح درس بر اساس دیدگاه فرا شناخت ( طرح درس روزانه)

 

پایه تحصیلی: دوم                موضوع : شناخت عناصر بصری (نقطه )  نام درس: مبانی هنرهای تجسمی عنوان : نقطه

وقت : 5 ساعت               هدف کلی : آشنایی با نقطه در هنرهای تجسمی

هدفهای جزئی :1- معنی نقطه در ریاضی و هنرهای تجسمی را بداند . 2ترکیب نقطه رابداند و اجرا کند .           3-موقعیتهای مختلف نقطه در کادر را بداند و اجرا کند .4- مفهوم تجمع وپراکندگی رابداند و اجرا کند.

هدفهای رفتاری : 1-معانی نقطه در ریاضی و هنرهای تجسمی را شرح دهد .2- مفهوم تجمع وپراکندگی و ترکیب نقاط در کادررا تعریف کند .3- موقعیتهای مختلف نقطه در کادر را اجرا کند .

وسایل آموزشی : 1- کتاب 2- تخته وگچ 3- تصویر و عکس 4- انواع مجلات وکتب 5- رایانه

ارزشیابی ورودی : از درس هفته گذشته با موضوع (عناصر و کیفتهای بصری،دیدن و خوب دیدن وکادر )ارزشیابی ورودی به عمل آمد، نتیجه :0.95 دانش آموزان به سوالات پاسخ صحیح دادند.

روش تدریس : در ابتدا برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با اصطلاحات ،ازروی درس روخوانی انجام شد، سپس با استفاده از وسایل کمک آموزشی وروش سخنرانی وپرسش و پاسخ وانجام چند نمونه کار عملی دانش آموزان با مفهوم نقطه ی تجسمی آشنا شدند.

مدل کلاسی : برای قسمت تئوری دانش آموزان در چند ردیف میز ونیمکت دو ویا سه نفره نشستند ولی برای قسمت عملی یک میز بلند در وسط کارگاه و دانش آموزان دور آن نشستند .

گروههای آموزش گیرنده : همه دانش آموزان کلاس در قالب یک گروه

فعالیتهای معلم: پس از شرح درس وانجام چند کار عملی کارهای خواسته شده از دانش آموزان مورد تجزیه وتحلیل قرار  می گیرد ونقاط  قوت وضعف آنها بررسی قرار می گیرد.

فعالیتهای دانش آموزان : با توجه به مطالب گفته شده دانش آموزان باید تمرینهایی انجام دهند واجرا شده ی انها را جلسه بعد به کلاس بیاورند.

ارزشیابی آموزشی : با توجه به کار عملی دانش آموزان وپرسش مشخص شد 0.65 دانش آموزان با درس آشنا شدند وباز هم روی این مبحث باید مکث کرد.

تعیین تکلیف و تعیین برنامه های بعدی : جلسه بعد از مطالب گفته شده امتحان کتبی گرفته می شود. اتودهای سر کلاس در صورت تائید اجرا وپاسپارتو شود .

نام و نام خانوادگی دبیر مربوطه : فاطمه زند                نام هنرستان / دبیرستان : ولایت فقیه


مطالب مشابه :


شرح وظایف سرگروه های درسی فنی و حرفه ای و کاردانش :

4- نقد و بررسی کتابهای درسی شناسایی نقاط قوت ، اشکال ها و هنرستان های نقاط ضعف و قوت




هدف ازایجادشاخه كاردانش :

ونقاط قوت وضعف تعیین فرصتهاوتهدیدهای هنرستان: فرصت ها: تعیین نقاط قوت هنرستان:




گزارش اردوهای راهیان نور سال 90(مرحله پسران)

اعزام كاروان ها درتاريخ 5/6/90 دوم به سوم هنرستان گزارش نقاط قوت وضعف




فعالیت های قبل از تدریس

درباره مسائل حسابداری ،اقتصادی،تجاری ،سوالات امتحانی هنرستان ها هم توجه نقاط قوت وضعف




چالش¬ها، آسیب¬ها و بسترهای راهبردی جهت تحقق اهداف آموزشی-پژوهشی دانشگاه فنی و حرفه ای

چالش¬ها، آسیب¬ها و بسترهای از نقاط قوت وضعف دو مهارتی مدارس به هنرستان­ها




بررسي وضعيت و عوامل موثر بر انگيزش تحصيلي هنرجويان كاردانش

برقراری سیستم نظارت و کنترل مناسب در داخل هنرستان ها. نقاط قوت وضعف نقاط قوت و




مدیریت استراتژیک

محاسن یا نقاط قوت اصلی که نقاط قوت وضعف سازمان را ها برای منظورهای




مدارس

شد تیمهای هنرستان شهید طالقانی و کزدند.(قانع ها). خوبی بود تا نقاط قوت وضعف




طرح درس روزانه

و ترکیب نقاط در کادررا گیرد ونقاط قوت وضعف آنها نام هنرستان




برچسب :