مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه برگزارشد

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: باید به سمت تولید با هزینه کمتر برویم تا بتوانیم در بازارهای جهانی رقابت کنیم.

دکتر پور همت در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه بخش کشاورزی بخش اساسی و محوری در توسعه کشور است، اظهار داشت: در سال جهاد اقتصادی باید محوریت توسعه کشور با بخش کشاورزی باشد.

پور همت با اشاره به نقش بخش کشاورزی در تامین امنیت غذایی کشور، گفت: تامین امنیت غذایی محور استقلال اقتصادی و سیاسی کشور است.

وی با اشاره به اهداف سند چشم انداز کشور مبنی بر رسیدن ایران به جایگاه اول منطقه، تصریح کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون تولیدت کشاورزی کشور از 25 میلیون تن به بیش از 100 میلیون تن افزایش یافته که رشد خوبی است، اما برای رسیدن به جایگاه اول منقطه که در سند چشم انداز تاکید شده باید بیشتر تلاش کنیم و کار دشوارتری را پیش رو داریم.

پور همت افزود: امروز بخش های علمی ما باید بیش از پیش تلاش کنند و راهکارهایی برای کوتاه شدن مسیر رسیدن به جایگاه اول منطقه ارائه دهند.

وی گفت: امروز کاهش مصرف انرژی در بخش، افزایش بهره وری، استفاده بهینه از منابع پایه تولید و کاهش مصرف نهاده های تولید بعنوان یک رویکرد اساسی در بخش مورد توجه و تاکید است.

معاون وزیر جهادکشاورزی ادامه داد: امروزه باید در واحدهای تولیدی که به شیوه سنتی بهره برداری می کنند یک اصلاح ساختار اساسی صورت بگیرد تا بتوانیم حضورمان را در بازارهای جهانی حفظ کرده و توان رقابت داشته باشیم.

پور همت گفت: تولید با هزینه کمتر از رویکردهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی استان تا بتوانیم قدرت رقابتمان را حفظ کنیم.

وی در ادامه با اشاره به پتانسیل های استان کرمانشاه در بخش کشاورزی گفت: کرمانشاه از قطب های کشاورزی کشور است و علاوه بر تولید می تواند در صادرات محصولات کشاورزی نقش مهمی ایفا کند.

سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه؛

همواره سربازي متعهد براي توسعه کشاورزی استان خواهم بود
سرپرست جديد سازمان جهاد كشاورزي استان كرمانشاه گفت: بخش کشاورزی استان را بخوبی می شناسم وبا نهايت تلاش و دلسوزيم سعي مي كنم همواره سربازي متعهد براي استان باشم.
دکتراميرابراهيم مقصودي فرد در مراسم توديع و معارفه رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان كرمانشاه با قدرداني از الطاف همكاران خود در سازمان جهاد كشاورزي ، اظهار داشت: از اعتماد وزير جهاد كشاورزي براي در اختيار قراردادن تصدي سرپرست جهاد كشاورزي استان به اينجانب كمال تشكر را دارم.
وي ابراز اميدواري كرد بتواند از عهده اين مسووليت سربلند بيرون آيد و ثابت كند كه شايستگي اين وظيفه مهم را داشته است.
وي با اشاره به توفيقات خويش در گذشته، گفت: چنانچه در گذشته موفقيت هايي را به دست آورده ام ، مرهون حمايتهاي بي دريغ ، صادقانه ، مسوولانه ، متعهدانه و دلسوزانه استاندار فرهيخته استان كرمانشاه بوده است.
دکتر مقصودي فرد با قدرداني از حمايتهاي سيد دادوش هاشمي استاندار كرمانشاه ، تصريح كرد: همواره در خدمت ايشان در تلاش خواهم بود و اميدوارم كه درعرصه گسترده جهاد كشاورزي مرا ياري كنند.
وي گفت: برخود واجب مي دانم كه از زحمات مهندس رويين تن قدرداني كنم و براي او كه عمر گرانبهاي خويش را وقف مردم استان كردند آرزوي توفيق نمایم.
دکترمقصودي فرد با اشاره به سمتهاي قبلي خود ، افزود: با تكيه بر تجربيات به دست آمده اميدوارم بتوانم كشتي سازمان جهادكشاورزي استان كرمانشاه را به سلامت به سرمنزل مقصود برسانم و از اين رهگذر رضايت خدا را فراهم كرده و درعين حال كمكي به پيشرفت نظام جمهوري اسلامي بنمايم و به توسعه بخش كشاورزي كمك كنم.
وي در ادامه برنامه هاي آينده خود را در سازمان جهاد كشاورزي اعلام كرد وعلم محوري و برنامه محوري، توجه به آموزش، تعامل سازنده با دستگاه ها و نمايندگان استان، توجه به تحقيق و ترويج و اهتمام به حضور كارشناسان در مزرعه را از محورهاي برنامه هاي خود ذكر كرد.
دکتر مقصودي فرد، مبارزه با فساد را از ديگر برنامه هاي خود دانست و گفت: در اين راستا تصميم گيري فني ، مشورت ، برخورد با جهت گيريهاي سياسي در سازمان و توجه به معيشت كاركنان را در دستور كار خود قرار مي دهم.
مهندس روئین تن؛
همیشه به فکر توسعه بخش کشاورزی بوده ام
مهندس رویین تن در این مراسم با بیان اینکه 30 سال است در بخش کشاورزی استان خدمت می کنم، گفت: طی این سالها همیشه به فکر توسعه بخش کشاورزی بوده ام.

وی اظهار داشت: ابتدای انقلاب، تولیدات بخش کشاورزی استان 600 هزار تن بود که اکنون به بیش از 5/4 میلیون تن به ارزش 1400 میلیارد تومان رسیده است.

رویین تن عنوان کرد: هم اکنون تولید گندم استان به بیش از یک میلیون تن، جو به 500 هزار تن، چغندر 450 هزار تن، ذرت بیش از 400 هزار تن، سبزی و صیفی بیش از 700 هزار تن، گوشت مرغ 42 هزار تن و آبزیان به 7500 تن رسیده است.

وی با اشاره به پتانسیل های استان در بخش کشاورزی، به تصویب قطبیت کشاورزی ستان اشاره کرد و گفت: هدف گذاری شده در افق چشم انداز تولیدات کشاورزی استان به 15 میلیون تن برسد.

وی ادامه داد: استان در تولید محصولات با کیفیت هم عملکرد خوبی داشته  و 10 درصد تولیدات استان تولید پاک است.

رویین تن تصریح کرد: در استان شرایط لازم از جمله آب، خاک، اقلیم، اعتبار و کارشناسان متخصص بریا توسعه بخش کشاورزی وجود دارند و باید همدل باشیم تا بتوانیم از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

متن سخنرانی دکتر امیر ابراهیم مقصودی فرد در مراسم تودیع و معارفه
بسم الله الرحمن الرحیم

خدمت همه حضار محترم عرض سلام ، ادب و احترام دارم
مقدم کارکنان محترم جهاد کشاورزی و ادارات وابسته و میهمانان بزرگوار و مسئولین سایر ادارات استان ، روحانیون معزز ، معاون محترم وزیر جناب آقای دکتر پور همت و مهندس حسینی نژاد ، حاج آقا لیاقتی  ،خبرنگاران و اصحاب مطبوعات گرانقدر و همه عزیزان حاضر در جلسه را گرامی میدارم .
خدای منان را سپاسگزارم که بار دیگر در عرصه ای خطیر توفیق خدمت گزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای اینجانب فراهم نمود. از اعتماد وزیر محترم به حقیر کمال تشکر را دارم و امیدوارم به فضل خدای سبحان بتوانم سربلند و روسپید از عهده این مسئولیت خطیر برآیم و در ابتدا رضای خداوند بزرگ و در مرتبه بعد مقام عظمای ولایت و نهایتاً وزیر محترم را فراهم نمایم و به یاری آن یکتای بی همتا ثابت کنم که شایستگی سپردن این وظیفه مهم را داشته ام.
بی گمان چنانچه توفیقی در دامپزشکی حاصل گردیده و اعتماد سازمان مربوطه در مرکز و استان جلب گردیده و اگر رویکرد همکاران عزیز و بزرگوار سازمان جهاد کشاورزی استان به اینجانب مثبت است ، پس از الطاف حق تعالی ، مرهون حمایت های بیدریغ ، صادقانه ، مسئولانه ، دلسوزانه و متعهدانه استاندار عزیز ، فهیم و  فرهیخته استان جناب آقای مهندس هاشمی بوده ، که از همین جا نهایت تشکر و قدردانی خودم را به وی ابلاغ نموده و اعلام میدارم کماکان سربازی فداکار ، سخت کوش ، جدی و متعهد به توسعه استان و در خدمت ایشان خواهم بود و انتظار دارم در این عرصه نیز که بسیار گسترده تر است ، برادر کوچک خود را از یاری شان محروم نسازند.از آنجا که یکی از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی توسعه وبسط اخلاق و معنویت است و هیچ فرد سازمانی بی نیاز از تعمیق و ترویج معنویت و اخلاق نیست و بحمد الله استان سرشار از بزرگان و اندیش ورزان این عرصه خطیر همچون آیت ا.. علما ، نماینده محترم ولی فقیه و آیت ا.. ممدوحی نماینده محترم مجلس خبرگان می باشد ، لذا ضمن دست بوسی چنین بزرگانی انتظار دارم که این سازمان مهم با حدود 3000  پرسنل را همیشه مورد لطف و مرحمت قرار داده و از فضایل اخلاقی و معنوی خود اضافه فیض فرموده و در تلطیف روح و جان آنان بر اینجانب منت گذارند. بدیهی است اینجانب حسب وظیفه شرعی و دینی و اخلاقی خود بر حصول این امر اهتمام کامل دارم و از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نخواهم ورزید .
برخود واجب و لازم میدانم که از زحمات پیش کسوت خودم که انسانی شایسته ، بافضیلت ، فرهیخته ، با سواد، دلسوز ، مردم مدار وتلاشگر  می باشد یعنی جناب آقای مهندس روئین تن قدردانی کنم و برای او که عمری گرانبهای خودش را وقف مردم استان کرد آرزوی سر افرازی و عاقبت بخیری نمایم. شخصاً دست او را میبوسم و امیدوارم  ما را و سازمان را از اطلاعات و تجربیات مفید و ارزشمند خود محروم نسازند .
اینجانب در طول مدت خدمت تجربیات و مسئولیت هایی در جهاد سازندگی سابق ، جهاد دانشگاهی ، در کسوت رئیس جهاد و همزمان مسئول بازسازی و پشتیبانی جنگ در منطقه مورد خدمت ، مسئول عشایری ، مسئول مرکز تحقیقات ، مدیر کل کشوری در سازمان و مدیر کل دامپزشکی استان را داشته و با عنایت به شناختی که از فرهنگ منطقه ، اقلیم و روحیات مردم استان و بالاخص با شناختی که از پیکره اصلی جهاد کشاورزی دارم و با عنایت و لطف خدای بزرگ و پشت گرمی به حمایت های وزیر محترم و استاندار گرانقدر و تکیه بر تجربیات بدست آمده امیدوارم بتوانم  کشتی تقریباً متلاطم سازمان جهاد کشاورزی استان را به سلامت به سر منزل مقصود برسانم و از این رهگذر رضایت خدای بزرگ را فراهم و در عین حال کمکی به پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی بنمایم .
بیوگرافی و برنامه های من برای تحقق موفقیت در سازمان جهاد کشاورزی به شرح ذیل است؛
از حیث اعتقادی ، مسلمان – شیعه ، معتقد به نظام اسلامی با محوریت ولایت فقیه هستم .
-معتقد به جدایی سیاسی کاری از کار اجرایی
-تمرکز مطلق بر انجام فقط وظیفه کاری
-معتقد به برخورد های اخلاق محور
-معتقد به کلام فاخر ، محیط فاخر ، برخورد فاخر ، تشویق و تنبیه و لباس فاخر در محیط کار هستم .
-هیچ با جی نخواهم داد .
-تعامل سازنده با دستگاه ها بالاخص نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی در دستور کار من است.
-از گزافه گویی و آمار دروغ متنفرم .
- در چشم من همه یکسان خواهند بود .
-در مقابل امتیازات ویژه چه در سطح کارکنان وچه کشاورزان مقاومت خواهم کرد.
- با کرنش کردن و یا دیدن میانه ای  ندارم .
-شدیداً معقتد به مبارزه با فساد هستم .
-معتقد بر ترویج اخلاق و معنویت هستم .
-هیچ گروهی را بر گروه دیگر ترجیح نخواهم داد.
-در نزد من زحمت کشان و جان برکفان جهبه و جنگ احترام ویژه خواهند داشت .
-عالمان و اندیش ورزان جایگاه ویژه خواهند داشت .
-معتقد به تصمیم گیری فقط فنی – اجرایی هستم.
-معتقد به اصل مشورت هستم .
-با تعصب و عجله میانه ای ندارم.
-معتقد به تغییرات اصولی با  حفظ کرامت انسانها هستم .
-مخالف مرکزیت جریان های سیاسی در اداره هستم .
-معتقد به ترویج اخلاق و دین از طریق حوزه نمایندگی هستم .
-معیشت کارکنان برای من از اهمیت زیادی برخوردار است .
-به افراد یا جریان هایی که در حوزه شخصی کارکنان وارد و احیاناً هتک حرمت صورت بگیرد بسیار حساس هستم و راحت چشم پوشی نمی نمایم.

-درباب اصول محوری مدیریت معتقد به ؛

- علم محوری هستم – برنامه محورم .
- کارشناس محور هستم .
- انضباط محور هستم .
-متعهد و متخصص محور هستم.
-پالایش و سبک سازی سازمان مرکزی در دستور کارم خواهد بود .
-اعتقاد به کوچک کردن ستاد و بزرگ کردن صف دارم.
-مخالف حذف یا نادیده گرفتن تصمیمات ، سیاست ها و اقدامات گذشته هستم .
-توجه بنیادین به امر پژوهش دارم .
-اهتمام به حضور کارشناس در مزرعه و فیلد دارم .
-تعامل سازنده غیر سیاسی با همه بخش ها را اولویت کار خود می دانم.
-دغدغه های مسئولین ارشد استانی را هرگز فراموش نخواهم کرد.
-به دغدغه های قانونی و دلسوزانه نمایندگان توجه وافر خواهم کرد .
-جایگاه نمایندگی محترم ولی فقیه را از حیث عده و عده ارتقاء خواهم بخشید .
-به برنامه ها و اقدامات و مشکلات ادارات وابسته توجه جدی خواهم نمود و در عین حال استقلال قانونی آنها را محترم خواهم شمرد .
-آموزش در نظرم اولویت تام دارد .
-ایمان کامل به گذر کشاورزی و دامپروزی از سنتی به صنعتی دارم .
-سازمان دهی عشایر و اهتمام به امور آنان از اولویت های من است .
-معتقد به احیای دامپروری به روش صنعتی در روستاها هستم .
-توسعه کشاورزی آبی و باغات از اهم برنامه های من است.
-تولید بارویکرد  بهداشت و سلامت مردم مورد توجه جدی من است .
-به مطبوعات و اصحاب رسانه و نقش سازنده آنها ایمان دارم .
-به تقسیم کار و سپردن مسئولیت معتقدم و تصمیم مسئولین در هر بخش نافذ و محترم و قابل اجرا خواهد بود .
-مسئول هر بخش کوچک یا بزرگ را مسئول انجام درست کار و پاسخگوی تمام مسایل مبتلا به وپیشرفت و یا عدم پیشرفت آن بخش می دانم و اهتمام بخشی  به مجموعه تحت پوشش می بایست توسط وی انجام گیرد .
-به واحد های نظارتی اهتمام تام و تمام دارم و برای بسط سازمان آنها را تقویت خواهم کرد .
-از هم اکنون دست دوستی و محبت به سوی همه می گشایم و امیدوارم از سوی همه  فشرده شود.
-هیچ ذهنیتی از هیچ کس ندارم و همه کارکنان را دوست و یار خود می پندارم .
-کالبد گشایی هیچ امر رخ داده در گذشته در دستور کار من نیست و بنای من همدلی و شروعی تازه با همگان است
-به دلسوزی ، مسئولیت پذیری ،تخصص ، جدیت ،سلامت نقش و تقوای همه ایمان دارم ،مگردر عمل غیر از این  برای خودم ثابت شود.
-در اعتقادات سیاسی – اجتماعی هیچکس کنکاش نخواهم کرد تازمانی که مخل حرکت اجرایی سازمان نشود. -تابع هیچگونه شایعی در هیچ موردی نخواهم بود و تنها اقدامات قانونی ادارات ذیربط برای من ملاک عمل است .

وسلام علیکم و رحمت اله و برکاته

گفتنی است مراسم توديع و معارفه رييس سازمان جهاد كشاورزي استان كرمانشاه با حضور معاون وزير و رييس سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج كشاورزي ،حجت الاسلام لیاقتی سرپرست حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان دامپزشکی کشور،حسینی نژاد مدیر کل امور استانهای وزارت جهاد کشاورزی و جمعي از مسوولين و كشاورزان استان  هفتم خرداد در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.


مطالب مشابه :


متن سخنرانی حسین حنطه ای در مراسم تودیع و معارفه

متن سخنرانی حسین حنطه ای در مراسم تودیع و معارفه. متن سخنرانی حسین حنطه ای مدیر آموزش و
مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه برگزارشد

متن سخنرانی دکتر امیر ابراهیم مقصودی فرد در مراسم تودیع و معارفه.
فوق خبر

در مراسم تودیع و معارفه. متن سخنرانی سید محمد هادی آیت الهی . در مراسم تودیع و
برگزاری مراسم تودیع و معارفه رئیس حوزه قضائی بخش ممقان

برگزاری مراسم تودیع و معارفه رئیس می باشد و در غیر آن سخنرانی موسویان در
گاهنامه ها و ويژه نامه هاي آموزش وپرورش كاشان- سدید

متن سخنرانی حسین حنطه ای در مراسم تودیع و معارفه. دوران
مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر

مراسم تودیع و معارفه مدیر به مشارکت در زندگی اجتماعی در متن کنم و در واقع
مراسم تودیع و معارفه فرماندار اسلام آبادغرب برگزار شد+تصاویر و حاشیه ها

مراسم تودیع و معارفه - آقای آذرمی در جای دیگری از سخنرانی تودیع و معارفه در
برچسب :