قرص خواب و بیماری زوال عقل

قرص خواب و بیماری زوال عقل

به گزارش مهر، توبیاس کورث، از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد و سوفی بیلیوتی دو گیج، از دانشگاه بوردو در فرانسه اظهار داشتند که این تحقیق 1063 زن و مرد را که متوسط سن آن ها 78 سال بود و همگی در آغاز تحقیقات خود به بیماری زوال عقل دچار نشده بودند، مورد بررسی قرار داد.

محققان همین افراد را ظرف 20 سال آینده مورد بررسی مجدد قرار دادند و مشخص شد که از 253 نفری که درمیان آن ها مبتلا به زوال عقل شده اند، 30 نفر از مصرف کنندگان گروه داروهای بنزودیازپین  بوده اند.

این تحقیق نشان می دهد که طی یک سال از هر 100 نفر در این تحقیق 4.8 نفر که این دارو را مصرف می کردند، مبتلا به زوال عقل شدند؛ اما از هر 100 نفر 3.2 نفری که دارو استفاده نمی کردند نیز به زوال عقل مبتلا شدند.

بیلیوتی دو گیج، طی بیانیه ای اظهار داشت: اطلاعات ما به شواهد درحال افزایش در این مورد اضافه کرده است که استفاده از گروه داروهای بنزودیازپین  خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهد. استفاده بالا و همیشگی از این نوع داروها در بسیاری از کشورها می تواند عاملی برای افزایش نگرانی نسبت به سلامت عمومی جامعه باشد.

وی افزود: پزشکان باید با احتیاط کامل و ارزیابی مزایای استفاده از گروه داروهای بنزودیازپین  و نتایج منفی آن را بررسی کرده و سپس آن را تجویز کنند.

تورین کورث که در دانشکده سلامت عمومی دانشگاه هاروارد و دانشگاه بوردو فرانسه کار می کند، گفت: یک تحقیق واحد الزاما نشان دهنده تمام موضوعات درجریان نیست و نباید در این رابطه وحشتی ایجاد شود.

بنزودیازپین ها در درمان بی خوابی، آرام بخش، شل کننده عضلانی، درمان اضطراب و صرع و غیره کاربرد دارند و بسته به سرعت اثر به انواع گوناگون مانند دیازپام، اگزازپام، فلورازپام، آلپرازولام، کلونازپام، میدازولام، تمازپام، کلردیازپوکساید و غیره تقسیم می شوند.

این داروها اغلب متابولیسم کبدی دارند و به اشکال مختلفی مانند قرص، آمپول و حتی شیاف به کار می روند. به ندرت در ترکیب با سایر داروها مانند کلدینیوم سی استفاده می شوند.

 

منبع : سيمرغwww.clip4u.org

بازنشر : ایران گراند


مطالب مشابه :


داروهای آرام بخش

با این توضیح داروهایی مثل اگزازپام ، لورازپام ، آلپرازولام و تریازولام جزو داروهای کوتاه
داروهائیکه عملکرد جنسی در مردان را تحت تأثیر قرار می دهند

آموزشهایی برای زوجین - داروهائیکه عملکرد جنسی در مردان را تحت تأثیر قرار می دهند - آموزشهایی
دیازپام

در کبد متابولیزه‌ شده‌ و به‌متابولیت‌ دزمتیل‌ دیازپام‌ و اگزازپام‌ تبدیل‌ می شود.
آشنایی با داروی دیازپام

در کبد متابولیزه‌ شده‌ و به‌متابولیت‌ دزمتیل‌ دیازپام‌ و اگزازپام‌ تبدیل‌ می شود.
موارد مصرف دیازپام و عوارض جانبی آن

در کبد متابولیزه‌ شده‌ و به‌متابولیت‌ دزمتیل‌ دیازپام‌ و اگزازپام‌ تبدیل‌ می شود.
آلپرازولام

ها مثل کلرودیازپوکساید، کلروزپات، دیازپام، لورازپام و یا اگزازپام ا زخوردن این دارو
قرص خواب و بیماری زوال عقل

کاربرد دارند و بسته به سرعت اثر به انواع گوناگون مانند دیازپام، اگزازپام، فلورازپام
Alprazolam

داروهای بنزودیازپین همچون دیازپام، کلردیازپوکساید، کلونازپام، اگزازپام و یا داروی
برچسب :