ریموت درب برقی

ریموت درب برقی

امروزه مدل های متنوع و فراوانی از انواع درب بازکن های اتوماتیک دارای تکنولوژی ها و ویژگی های پیچیده و مختلفی موجود هستند. از جمله انواع این ویژگی ها، حسگرهای حرکتی motion sensors ، حسگر نوری light sensors ، حسگر ضربه ای و یا مادون قرمز infrared , bump sensor ، ریموت ، کی پد key pad و یا حتی ویژگی استفاده از موبایل شخصی شما برای باز کردن درب پارکینگ منزل تان را می توان نام برد. در این مقاله تمرکز ما بر روی دو نوع مهم وعمده از وسایلی که برای باز کردن و بستن درب استفاده می شود، می باشد که عبارتند از ریموت و کی پد.

ریموت

این وسیله درحقیقت قدیمی ترین و معمول ترین وسیله ای است که برای درب بازکن های برقی استفاده می شود. بدیهی است که با پیشرفت تکنولوژی، ریموت ها نیز ترقی و بهبود یافته اند. هنوز هم آنچه که بسیار استفاده می شود ریموت کنترل های پوش باتوم push button است که با باتری کار می کنند. در بعضی از مدل های ساده آن فقط دو دکمه برای بازکردن و بستن درب وجود دارد. لازم است که اطمینان حاصل کنید از اینکه ریموتی که انتخاب می کنید با درب باز کنی که شما استفاده می کنید مطابقت داشته باشد زیرا برند های مختلف از فرکانس های متفاوتی استفاده می کنند.

 فرکانس رادیویی یا بلوتوث

نوعی از ریموت می تواند هم بر روی فرکانس های رادیویی و هم بر روی بلوتوث کار کند. امروزه اکثریت ریموت ها بر روی بولوتوث عمل می کنند به خصوص اگر که نیاز به مسافت فاصله گسترده و وسیعی ای نباشد اما به یک واکنش سریع احتیاج باشد.

 مادون قرمز

روش دیگر استفاده از مادون قرمز است. تکنولوژی مادون قرمز از نظر ساخت نسبتاً ارزان است و می تواند مدت زمان طولانی دوام بیاورد. اما یک سختی آن این است که شما باید ریموت را که فرستنده است مستقیماً یا تقریباً در راستای یک خط در مسیر گیرنده که معمولاً  در پایین یا کناره های درب هستند جهت دهید.

ایمنی

فرستنده های ریموتی امروزی، بسیار ایمن تر هستند زیرا آنها پردازه (فرآیند) الگوریتمی محکم و سخت گیری از فرکانس های رادیویی یا بولوتوثی دارند در نتیجه نباید هیچ گونه نگرانی راجع به امنیت آنها وجود داشته باشد.

 

کی پد

گزینه دیگر برای باز کردن و بستن درب برقی استفاده از کی پد می باشد. هنگامی که در حال انتخاب کردن یک درب بازکن الکتریکی کنترل شده با کی پد هستید باید به خاطر داشته باشید که چه نوع موتوری را برای درب پارکینگ خود نصب کرده اید. کی پد برای مواردی که شما وقتی بیرون از منزل می روید، نمی خواهید یک کلید یا ریموت را با خود حمل کنید بسیار ایده آل است. کی پد ها در دو مدل بی سیم و با سیم کشی موجود هستند و تعداد کدهایی که می توانند ذخیره کنند متفاوت است. هنگام خرید یک کی پد باید مطابقت آن را با فرکانس گیرنده درب بازکن خود بررسی کنید.

ایمنی

کی پد بسیار ایمن است زیرا از یک پسوورد رقمی (digit) برای گشودن درب استفاده می کند. معمولاً این پسورد 3 تا 6 رقمی است و جهت امنیت بیشتر می توان آن را به آسانی هر از گاهی تغییر داد. تجهیزات به نسبت گران تر و پیچیده تری نیز موجود می باشند که می توانند به آسانی به یک آلارم وصل شوند.

 

تکنولوژی کد گردان در ریموت کنترل ها

ریموت درب بازکن پارکینگ وسیله ای است که یک سیگنال رادیویی به دستگاه گیرنده درب بازکن پارکینگ می فرستد و در صورت تطابق کد ارسالی از ریموت با کد موجود در حافظه دستگاه گیرنده،  فرمان باز شدن درب ارسال می گردد.

ریموت کنترل هایی که از تکنولوژی کد ثابت استفاده می کنند سیستم امنیتی پایین تری دارند چرا که امکان دریافت این کد ثابت و کپی کردن ریموت کنترل از طریق دستگاه هایی که در اختیار اغلب کلید سازهاست، وجود دارد و همچنین از طریق ریموت کنترل هایی مستقیماً با فشردن کلید learn در هنگامیکه شخص برای گشودن درب پارکینگ خود کلید ریموت خود را فشار می دهد می توان کد ریموت کنترل را ذخیره کرد.

داشتن یک  درب بازکن پارکینگی ریموتی بسیار مطلوب است اگرچه نگرانی هایی از بابت میزان امنیت آن وجود دارد. یکی از این نگرانی های دیگر این است که به عنوان مثال ریموت درب شما فرکانسی یکسان با ریموت درب افرادی دیگر داشته باشد. این جریان باعث می شود که ریموت شما درب پارکینگ شخص دیگری را باز کند. راه حل امنیتی این است که درب بازکن های پارکینگی  دارای تکنولوژی کد گردان استفاده کنید که دارای تکنولوژی تغییر دادن کد امنیتی ای در ریموت کنترل است می باشد.

در این تکنولوژی کد ارسالی از ریموت هر باری که درب بازکن پارکینگ استفاده می شود، تغییر می کند و یک کد جدید انتخاب می گردد که تنها گیرنده دستگاه بر اساس پروتکل خاص خود توانایی شناسایی ریموت را دارد. بدین ترتیب فقط در حالتی که این دو مطابق یکدیگر باشند درب پارکینگ باز و بسته می شود و امکان کپی کردن ریموت وجود ندارد.

این تکنولوژی گرانتر است اگرچه افرادی که به دنبال احساس امنیت بالاتری هستند قطعاً این سیستم نیاز آنها را برآورده می سازد.

جایگاه اصلی این مطلب اینجاست

 

" شرکت آریاز "<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 


مطالب مشابه :


مدل درب و پنجره

فرزانگانه - مدل درب و پنجره - برای ظهور آقا امام زمان همه صلوات
انواع درب

- درب های کمد اگر چه درهای آپارتمانی در مدل ها و رنگ های مختلف برای همه نقاط کشور عرضه می
مدل های مختلف درب ( جک ) های اتوماتیک پارکینگی

مدل قابل ارائه در شرکت از جک برقی Sommer مدل twistE200 است که دارای قدرت بسیار بالا بوده و اکثر درب
مدل های درب ورودی منزل

جوشکاری خوش مرام علیرضا علوی - مدل های درب ورودی منزل - ساخت درب پنجره و اسکلت بندی و ایرانت و
ریموت درب برقی

ریموت درب برقی امروزه مدل های متنوع و فراوانی از انواع درب بازکن های اتوماتیک دارای
7 مدل درب شیشه ای مدرن و شیک

درب های شیشه ای تزیینی. شرکت تولیدکننده درهای شیشه ای ایتالیایی Casali با نوآوری در طراحی درها
فروش ویژه انواع درب های اتوماتیک و لوازم جانبی به قیمت همکاری

درب های اتوماتیک مهاجر - فروش ویژه انواع درب های اتوماتیک و لوازم جانبی به قیمت همکاری
برچسب :