شایعه یا واقعیت/ کشف کوتوله ها در اسلام آباد غرب

باختر نیوز- برخی رسانه های خبري، چندی پیش مطلبی را مبني بر کشف انسان‌هاي کوتوله و عجيب‌الخلقه در شهرستان اسلام‌آباد غرب منتشر نمودند. براساس اين اخبار، چند قاچاقچي عتیقه به قصد يافتن گنج در محدوده‌ي منطقه‌ي باستاني «قيل منصوري» در شهرستان اسلام‌آباد غرب مشغول حفاري غيرمجاز بودند که اين موجودات عجيب‌الخلقه را کشف کرده اند.درباره این افراد گفته می شود که قد آنها در حدود یک متر بوده و به شیوه انسانهای نخستین زندگی می کنند.

اصغر رشنو رئیس اداره‌ي ميراث فرهنگي و گردشگري شهرستان اسلام‌آباد غرب در این باره توضيح داد: «قير منصوري» منطقه‌اي در شهرستان اسلام‌آباد غرب است که بقاياي آثار تاريخي بسياري از اوايل دوره‌ي اسلامي در آنجا وجود دارد.

او ادامه داد: در کنار اين شهر تاريخي، يک چشمه‌ي آب روان وجود دارد که پس از به‌هم پيوستن چشمه‌هاي اطراف، به رودخانه‌ي سيمره در استان ايلام وارد مي‌شود. اين منطقه همچنين کوهستاني مرتفع دارد که تا پيش از ساخت جاده‌ي ايلام ـ حميل از نظر زيست‌محيطي منطقه‌اي بکر براي زيست موجودات مختلف بود.با توجه به اين‌که در اين منطقه، آب‌هاي روان وجود دارد احتمال زيستن موجودات مختلف در آنجا نيز وجود دارد. بنابراين ما نمي‌توانيم اين ادعا را که در اين منطقه موجوداتي عجيب‌الخلقه وجود دارند، تکذيب کنيم؛ اما در اين خبرها آمده است که يابندگان اين موجودات، آن‌ها را به اداره‌ي ميراث فرهنگي اسلام‌آباد غرب تحويل داده‌اند که اعلام مي‌کنيم چنين چيزي کذب است و هيچ موجود عجيب‌الخلقه‌اي به اين اداره تحويل داده نشده است.

رئیس اداره‌ي ميراث فرهنگي و گردشگري شهرستان اسلام‌آباد غرب در ادامه گفت: از آنجا که اين شهر تاريخي در فهرست آثار ملي ثبت شده و جزو محدوده‌هاي تحت حفاظت اين اداره است، به محض اطلاع يافتن از اين موضوع، با همراهي دهيار روستاي منصوري و بخشدار حميل به محدوده‌ي باستاني «قير منصوري» وارد شديم و تمام منطقه را بررسي کرديم، اما به هيچ حفاري غيرمجازي برخورد نکرديم.

او افزود: بررسي‌ها و پيگيري‌هاي ما درباره‌ي وجود موجودات عجيب‌الخلقه در اين منطقه همچنان ادامه دارد و قرار است يك گروه مجهز با تجهيزات ويژه، کل منطقه را براي يافتن اين موجودات بررسي كند.

شایان ذکر است مهمترین محل سکونت کوتوله ها در ایران روستای ماخونیک از توابع شهرستان بیرجند در استان خراسان جنوبی است که به دلیل شکلهای غیر هندسی خانه ها و ساکنین کوتاه و متوسط قامت آن به سرزمین کوتوله ها مشهور است.


مطالب مشابه :


اخبار عنبران-کشف گنج در عنبران ملحه

4 نفر در حفاري يك تونل براي يافتن گنج در آستار دستگير شدند . خبرگزاري فارس:
جویندگان گنج چگونه با کاغذهای کاهی راهی سرزمین های قدیم می شوند

گنج یابی وکشف عتیقه ها تاكنون هيچ گزارشی مبني بر يافتن گنج طبق اين طومار انجام نشده‌است.
راز گنجینه های مخفی

گنج یابی وکشف عتیقه در هر حال با وجود کاوش هاي زيادي که براي يافتن گنج و حتي سرنوشت آن پس
معماي جزيره گنج

سرنخ - معماي جزيره گنج - جزیره اوک آیلند از 200 سال پیش ، به خاطر وجود یک افسانه مشهور شده است
گنج ها و دفینه های ایران

ایران جاوید - گنج ها و دفینه های ایران - ایران جاوید حق ماست و بس. درود بر بانیان پاکش
شایعه یا واقعیت/ کشف کوتوله ها در اسلام آباد غرب

براساس اين اخبار، چند قاچاقچي عتیقه به قصد يافتن گنج در محدوده اطلاع يافتن از اين
برچسب :