گزارشي از سردار دوست داشتني فوتبال ايران

رود سردار نیستلروی

یک کنترل توپ زیبا، چرخی بی نقص و نیش پای راست که ایران را به آسمان فرستاد. از آن گل‌هایی بود که حتی در آسیا هم کم اتفاق می‌افتد. گلی که از پیمان یوسفی گزارشگر شبکه سه را به وجد آورد تا گزارشگر شبکه یورو اسپورت. کارلوس کی‌روش سرمربی ایران هم که کمتر پیش می‌آید به بازیکنی از تیم ملی ایران نان قرض بدهد، در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی با قطر گفت: «سردار مثل ون نیستلروی است» تشبیه سردار به ستاره هلندی فقط به خاطر آن دریبل چرخشی مدافع قطر نیست. سردار با وجود قامت بلندی که دارد روی زمین تکنیکی است، راحت پا به توپ می‌شود، بدون تکلف دریبل می‌زد و با دید باز شوت می‌زند. حتی در جدال‌های هوایی هم موفق است. اگر به صفحه ویکی‌پدیای او سر بزنید می‌بینید که قامت سردار 178 سانتی‌متر نوشته شده. اما این قد برای زمان عضویت سردار در تیم جوانان است. او در دو سه سال گذشته به قدری که در مهارت‌های فوتبال رشد داشته، رشد طولی را هم تجربه کرده. او حالا 184 سانتی‌متر قد دارد و اگر این روند قطع نشود، شاید او برای چند سانتی‌متر دیگر رشد کند.

سه گل در دوماه برای تیم‌ملی

بازی با قطر ششمین بازی ملی سردار و گل به قطر سومین گل ملی آزمون بود.جالب اینکه هر سه گل ملی سردار در دوماه گذشته زده شده. گل اول در بازی دوستانه با کره‌جنوبی در 27آذر در تهران، گل دوم در بازی دوستانه با عراق در نیو ساوت ولز استرالیا و گل سوم در ورزشگاه اصلی سیدنی به قطر. اگر سردارپیش از جام‌جهانی از لیست کی‌روش خط خورد تا همه بابت ظهور یک پدیده جوان در تیم‌ملی ناامید شوند، حالا بازی به بازی بیشتر در پلن تاکتیکی کی‌روش جا می‌افتد.او بعد از گل به قطر آنقدر مهره تاثیرگذاری در تیم‌ملی شده که بعد از مصدومیت اتفاقی در دقیقه 63 بازی همه تماشاگران ایرانی نگران شدند. این نگرانی وقتی جدی‌تر شد که همه دیدند او تعویض شد و روی نیمکت به گریه افتاد.کارگردان استرالیایی اشک‌های او را شکار کرد تا همه تصور کنند تورنمت برای سردار تمام شده. اما آن اشک‌ها بعد از سوت پایان بازی به خنده‌های کودکانه‌ای تبدیل شد که بی اعتنا به تهدید حراست فدراسیون فوتبال، با تماشاگران ایرانی ورزشگاه سلفی می‌گرفت: «درآن لحظه که به پایم ضربه خورد خیلی احساس درد داشتم و کاملا ترسیده بودم. اما فکر نکنم مصدومیتم حاد باشد.» و تازه‌ترین گزارش ها از استرالیا روایت می‌کنند که او به بازی با امارات می‌رسد. پس جای نگرانی نیست.

پسر همیشه آنلاین

«مرسی از مردم مقیم استرالیا که نمی‌گذارند احساس غریبی کنیم. این‌قدر که احساس می‌کنیم در ایران هستیم. بابت دیشب هم ممنون که ما را تنها نگذاشتید. در بازی با امارات می‌بینمتون.» سردار آزمون پنج‌شنبه شب پس از بازی با قطر این متن کوتاه را در اینستاگرام گذاشت. او که جو‌ان‌ترین چهره تیم‌ کی‌روش در استرالیاست، یکی از پرکارترین ملی پوشان ایران در شبکه‌های اجتماعی هم به حساب می‌آید. او در اینستاگرام 72هزار فالوئر دارد، در فیس‌بوک صفحه‌ای با 10هزار لایک دارد و گاهی هم به اکانت توئیترش سر می‌زند تا 23 هزار فالوئرش را در آنجا را هم بی نصیب نگذارد. سردار یکی از ستاره‌های همیشه آنلاین تیم‌ملی است. اگر سر حوصله باشد، حتی به کامنت‌هایی که هواداران در اینستاگرام برایش می‌نویسند، جواب می‌دهد. او محبوب‌ترین ستاره تیم‌ملی در شبکه‌های اجتماعی است.

رکورد ویژه: بدون بازی در لیگ‌برتر

«مدل موهایت شبیه علی‌باباست». این جملات بخشی از گفت‌وگوی عادل فردوسی‌پور با اوست. گفت‌وگویی که همه برای اولین بار با پددیه جوان فوتبال ایران آشنا شدند. البته چند هفته بعد سردار موهایش را به ارایشگری در تاتارستان روسیه سپرد و کوتاه کرد. او ستاره جوان روبین کازان است که در یک‌سال گذشته لیستی از پیشنهادهای ممتاز اروپایی داشته؛ از بارسلونا تا آرسنال، میلان، یووه و حتی لیورپول. او صاحب دو رکورد ویژه است. یک رکورد اینکه در 19 سالگی به فوتبال اروپا ترانسفر شد و رکورد دیگر اینکه بدون حتی یک بازی در لیگ برتر ایران به اروپا ترانسفر شد. او تا 16 سالگی در تیم اتکای گرگان بازی می‌کرد که استعداد‌یاب‌های اکبر محمدی در تیم جوانان او را کشف می‌کنند. مستقیم به تیم ‌جوانان می‌رود و زمانی که در تیم جوانان چهره می‌شود، سپاهان او را می‌خرد. اما در دوران سرمربیگری امیر قلعه‌نویی در سپاهان هیچ وقت به او اعتماد نشد تا به زمین بیاید. او آنقدر بین نیمکت ذخیره‌های سپاهان و تیم جوانان رفت و آمد تا دست آخر خلیل آزمون ترجیح داد پسرش قید لیگ برتر ایران را بزند و به لیگ روسیه برود. حالا سردار در چند ماه حضورش در لیگ روسیه کاری کرده که قیمتش در سایت ترانسفر مارکت از 75هزار یورو به یک میلیون یورو برسد. گلزنی در لیگ روسیه، جام حذفی و البته یورو لیگ افتخاراتی بوده که سردار تا پیش از تولد 20 سالگی به آن رسید.

سردار مشکلی برای دیدار برابر امارات ندارد

چهره خندان او بعد از گلزنی به قطر به عکس یک تمام روزنامه‌های امروز تبدیل شده است اما مصدومیت سردار در دقیقه 60 این دیدار که منجر به خروج از زمین شد و در ادامه اشک‌هایش روی نیمکت ذخیره‌ها باعث نگرانی هواداران تیم ملی شد. البته سردار در پایان همان بازی با حضور در جمع هواداران و گرفتن عکس‌ سلفی و چهره خندانش نشان داد که از روحیه خوبی برای بازگشت برخوردار است. پزشکان تیم ملی اعلام کرده‌اند او مشکلی ندار و مصدومیتش جدی نیست و با صلاحدید کارلوس کی‌روش می‌تواند برابر اماراتی‌ها به میدان برود.

آمار سردار آزمون در 77 دقیقه بازی با بحرین و قطر
پاس: 27
پاس درست: 63درصد
دوئل: 15
دوئل موفق: 10
توپ دزدی: 1
شوت در چارچوب: 2


مطالب مشابه :


آغاز تست گیری فصل جدید تیم فوتبال گل گهر سیرجان

آغاز تست گیری فصل جدید تیم فوتبال گل سون در ادامه قابل ذكر است كه تست‌گيري از
3 خبر

از تمام بازكينان پرسپوليس توسط 15 پزشك معتمد مجددا تست امارات، در فوتبال امارات
علی علیپور عازم امارات می‌شود

ملی فوتبال نوجوانان آسیا در راهی امارات می‌شود تا در تست پزشکی و در
برنامه کامل مسابقات فصل 2013 لیگ قهرمانان آسیا؛ سیزده بدر 92 با فوتبال!

برنامه کامل مسابقات فصل 2013 لیگ قهرمانان آسیا؛ سیزده بدر 92 با فوتبال تست آمادگی در
گزارشي از سردار دوست داشتني فوتبال ايران

آغاز اردوی میکائیل تاجر و فرهاد قائمی با تست در بازی با امارات در 19 سالگی به فوتبال
گل فرهاد . . . يبرون بيا

دبلیو تیپ 7 به همراه بنتلی 2008 در امارات خاک می سر هم تست شعرهایی در تاریخ فوتبال
حضور سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان در شهرستان نیر

حضور سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان در اند تست گرفته و در صورت امارات که
تراکتورسازی ایران سه - الجزیره امارات یک: گانگنام استایل در یادگار!/ با این تماشاچی بارسا و رئال را

ترکمن فوتبال الجزیره امارات تصاویری منتخب از گزارشهای تصویری ترکمن فوتبال در سال 93
بیانیه پرسپولیس در محکومیت نامگذاری لیگ امارات به عنوان جعلی

« باشگاه پرسپولیس اقدام کمیته برگزاری لیگ فوتبال امارات در فوتبال امارات را تست. آرشیو
وحید جباری محسن سلیمانی و... در تست استعداد یابی تیم ملی نوجوانان

در تست استعداد بازیکن فوتبال استان اردبیل در جهانی امارات که مهرماه سال
برچسب :