مخالفت با افزایش نرخ سرویس مدارس

دکتر صدر تاکید کرد:

مخالفت مجلس با افزایش نرخ سرویس مدارس در سال 91

nlomay6rejnuvlasz15.jpg

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تدوین لایحه ای برای افزایش ۱۵ درصدی نرخ سرویس مدارس، گفت: در بحث افزایش نرخ‌سرویس‌های مدارس تنها نرخ گذاری مد نظر نباشد؛سرویس‌های مدارس باید در حد استانداردهای بین المللی در شهر تردد کنند.

دکتر حسینی صدر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه نمایندگان با جدیتی کامل مطالبات مردم را از ناوگان حمل و نقل شهری دنبال می‌کنند؛ تصریح کرد: سیستم حمل و نقل شهری باید با بیشترین امکانات لازم برای جابه‌جایی‌های شهری کوتاه، رفاه حال مسافران را تأمین سازد.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی درباره افزایش نرخ سرویس مدارس، ادامه داد: مجلس با افزایش نرخ‌ها مخالف است زیرا این موضوع فشار مضاعفی را برخانواده دانش‌آموزان وارد می‌کند.

وی افزود: مدیریت و نظارت بر کیفیت کار سرویس‌های مدارس بر عهده شورای شهر است و مسئولان نیز در وزارت آموزش و پرورش باید بر این مساله نظارتی جدی داشته باشند.

افزایش نرخ سرویس مدارس با اعتراض مردم  روبه رو می شود

این نماینده مجلس نهم که سابقه مسئولیت در وزارت آموزش و پرورش را هم دارد، بیان کرد: افزایش نرخ سرویس مدارس قطعا با اعتراض مردم مواجه شده و صدای آنها را در می‌آورد زیرا اگر قرار باشد روی افزایش نرخ سال گذشته بار دیگر افزایش قیمت در سال جاری داشته باشیم؛  نارضایتی  و عدم اعتماد مردم را شاهد می شویم.

حسینی صدر گفت: در بحث سرویس‌های مدارس تنها نباید به نرخ گذاری پرداخت؛ سرویس‌های مدارس باید در حد استانداردهای بین المللی در شهر تردد کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: سرویس‌های مدارس از سامانه حمل و نقل عمومی بوده که بر اساس قانون بحث حمل و نقل عمومی و نظارت بر آن در وظایف مدیریت شهری محسوب می شود به همین دلیل تاکید داریم که باید از سرویس‌های باکیفیت در سطح شهر برای خدمت رسانی به دانش آموزان استفاده گردد.

پیشنهاد ۱۵ درصدی برای افزایش نرخ سرویس مدارس

اخیرا، محمد احمدی بافنده مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از پیشنهاد افزایش ۱۵ درصدی نرخ سرویس مدارس در سال جاری خبر داد و گفت: این لایحه تدوین شده اما هنوز برای شورای شهر تهران ارسال نشده است.

وی  با بیان این که نرخ سرویس مدارس مانند سایر نرخ‌ها افزایشپیدا می کند، گفت: نباید رقم‌ها آنقدر بالا باشد که شهروندان ترجیح دهند برای جا به جایی‌های روزانه خود از وسایل نقلیه دیگری استفاده کنند.

بافنده با اشاره به اینکه کادر مدارس می توانند با استفاده از تاکسی اشتراکی share taxiکه در تمام دنیا مرسوم است از آلودگی هوا و ترافیک بکاهند گفت: سازمان تاکسیرانی این آمادگی را دارد که برای تمامی کادر مدارس که در نزدیکی هم زندگی می‌کنند یا در یک مسیر هستند؛ این سیستم را تعریف کند تا آنان کم‌تر از خودروی شخصی خود استفاده کنند./


مطالب مشابه :


نرخ سرويس دانش آموزي مصوب شوراي محترم شهر قزوين در سال تحصيلي91-90

و در هنگام قرار داد با شركت هاي حمل نقل يا راننده ها ؛متن قرار داد را طرف دوم سرویس مدارس
رئیس اداره آموزش و پرورش گرمی : سرویس مدارس در گرمي ارزیابی فنی می‌شود

‌ با آغاز سال تحصیلی،‌ سرویس مدارس مورد ارزیابی فنی قرار می‌گیرد تا خبر داد و افزود
ساماندهی سرویس دانش آموزی در سال تحصیلی 92-91

مي باشد،فلذا در هنگام قرارداد با شركت هاي حمل و نقل يا راننده،متن قرار داد سرویس مدارس
گفتگو

سرویس مدارس را به چه خودروهای شخصی و تاکسی به عنوان سرویس مدرسه قرار داد می
مخالفت با افزایش نرخ سرویس مدارس

مخالفت با افزایش نرخ سرویس مدارس نرخ سرویس مدارس، ادامه داد: اگر قرار باشد
جزئیات تفاهم نامه جدید سرویس مدارس

گروه امضا کنندگان این تفاهم نامه قرار تمام رانندگان سرویس مدارس معلم جواب داد :
گزارش- سرویس مدارس

گزارش- سرویس مدارس تاکسي راني و پليس قرار دارد. وي از مدارس خواست تا مشکلات داد: پس از
برچسب :