اصول دکور کردن اتاق خواب

نکاتی حول بهتر کردن دکوراسیون اتاق خواب

استفاده از گل ها و اسانس های خوشبو
گل و گلدان در صورتی که در اندازه، تعداد و انواع مناسبدکوراسیون اتاق خواب در این فضا مورد استفاده قرار بگیرند می توانند در ایجاد فضایی مطبوع و آرامش بخش کمک کنند. البته نباید تعداد و حجم گیاهان در اتاق خواب خیلی زیاد و پرحجم باشد. گلدان های کوچک با گل های کم حجم انتخاب مناسبی برای اتاق خواب هستند. از طرف دیگر در صورتی که از اسانس های معطر برای ایجاد فضایی مطبوع در اتاق خوابتان استفاده می کنید دقت کنید که حتما از رایحه های ملایم و خنک استفاده کنید، به این خاطر که رایحه های تند و گرم ممکن است عملکرد معکوس داشته باشند و باعث اختلال در خواب و سردرد شوند. مخصوصا در افرادی که سردردهای میگرنی دارند استفاده از رایحه های تند در اتاق خواب به هیچ وجه توصیه نمی شود.
اتاق خوابتان را خلوت کنید
ریخت و پاش، شلوغی و تجمع بیش از اندازه وسایل در اتاق خواب یکی از مهم ترین موانع ایجاد آرامش در این بخش از خانه است. سعی کنید تا جایی که ممکن است از تجمع بیش از اندازه وسایل غیر ضروری در اتاق خواب جلوگیری کنید و تا جایی که امکان دارد این فضا را خلوت و مرتب کنید.

دکوراسیون،دکوراسیون اتاق خوابدکوراسیون اتاق خواب با در نظر گرفتن فضایی برای مطالعه و تماشا فیلم در اتاق

با دکوراسیون اتاق خواب های کوچک چه کنیم؟
همان طور که در ابتدای مطلب هم گفته شد ممکن است با این تصور که اتاق خوابتان بسیار کوچک است از دکور کردن آن منصرف شوید. این تصور اشتباه است!
دکور اتاق خواب های کوچک هم امکان پذیر است منتها با رعایت چند اصل کلی. اول آنکه در این گونه موارد باید در انتخاب وسایل اتاق خواب متناسب با متراژ آن دقت زیادی داشته باشید. انتخاب تخت خواب های بزرگ برای این اتاق ها اشتباه است و بهترین گزینه تخت خواب های فلزی یا فرفورژه است که حجم کمتری از اتاق را با کاربرد یکسان نسبت به سرویس های چوبی اشغال می کند.
از طرف دیگر شما می توانید از تخت خواب ها و وسایل چند منظوره ای استفاده کنید که در بازار به نام تخت ها یا مبلمان تاشو شناخته می شوند. این گونه وسایل با نصب به دیوار خانه قابلیت جمع شدن دارند و پس از پایان زمان استراحت می توان آن را به کاناپه تبدیل یا آن را به سمت دیوار جمع کرد. استفاده از رنگ های ملایم و آرامش بخش هم برای تمام اتاق های خواب چه بزرگ باشند و چه کوچک توصیه می شود.
رنگ های روشن مانند آبی، زرد، سفید و... علاوه بر اینکه رنگ های آرامش بخشی برای اتاق خواب هستند اتاق خواب های کوچک را هم بزرگ تر جلوه می دهند. البته انتخاب رنگ سلیقه ای است اما چنانچه اتاق خوابتان کوچک است اصلا به دنبال دکور کردن آن با رنگ های تیره نباشید. برای قرار دادن وسایل شخصی خود می توانید از طراحی دیوارها یا قفسه های کوتاه و کم عرض استفاده کنید. یعنی به جای آنکه با میزهای آرایش یا دراورهای بزرگ فضای اتاقتان را محدود و تنگ کنید، وسایلتان را تا جایی که امکان دارد در این قفسه ها یا دیوارها بچینید.

دکوراسیون،دکوراسیون اتاق خواباتاق خواب لوکس با موکت های مخملی


مطالب مشابه :


انواع اتاق خواب

انواع اتاق خواب. رختخواب هم بود رختخوابهای قدیم همه اتاق خواب رو صبح قدیما هم وسایل زندگی
اتاق خواب

اتاق خواب زمانی که برای خرید وسایل اتاق خواب به فروشگاه می انواع چراغ خواب اتاق
اصول دکور کردن اتاق خواب

اول آنکه در این گونه موارد باید در انتخاب وسایل اتاق خواب انواع دکوراسیون اتاق
اطاق خواب +18

اتاق خواب خصوصی ترین میز توالت و وسایل کامل آرایش و عطریات انواع لباسهای خواب و
طراحی اتاق خواب نوزاد

طراحی اتاق خواب وسایل اتاقخواب را باز کرده و از انواع مختلف آن با بهترین کیفیت
دکوراسیون اتاق خواب

رنگ اتاق خواب و وسایل و لوازم داخل آن نیز بر در میان انواع رنگ‌ها معمولا سفید
10نکته کمیاب درباره اتاق خواب

برای ایجاد نظم در اتاق خواب باید علاوه بر مرتب کردن وسایل اتاق خواب مانند انواع تنش
انواع لوستر

روی عکسها کلیک کنید بزرگتر میشوند لوستر های رنگی. مخصوص اتاق خواب و آشپزخانه و سیسمونی
برچسب :