نكاتی مهم درباره نصب تابلو در منزل

در بالای كاناپه

لیندا كریسولو می گوید "مردم تمایل دارند كه تابلو هایشان را در خیلی بالا نصب كنند. مركز تصویر باید هم سطح چشم باشد".
 
در اتاق های نشینمن مردم معمولا استراحت می كنند و می نشینند بنابر این تابلو باید در سطح پایین تری باشد. بهترین كار برای اطمینان از اینكه تابلو شما در جای مناسب قرار دارد این است كه آن را به اندازه پهنای یك دست (یك وجب) بالا تر از كاناپه نصب كنید.
 
در مقیاس

یكی از مشكلات معمول در نصب تابلو بالای كاناپه یا میز این است كه در مقیاس مناسب قرار نمی گیرد. قاب هایی در سایز های خیلی كوچك یا خیلی بزرگ تمام چیدمان را عجیب و غریب می كند . كریسولو می گوید "مطمئن شوید كه اندازه قاب كمتر از 3/2 اندازه كاناپه یا میز باشد" . برای مثال، اگر كاناپه 9 فوت طول داشته باشد قابی كه بالای آن نصب می كنیم باید 6 فوت پهنا داشته باشد.

كاملترین چیدمان

خودتان را از نا امیدی و دیوار هایتان را از آسیب دیدن – از نصب كردن و دوباره نصب كردن و دوباره نصب كردن گروهی از تابلو ها و قاب ها نجات دهید.

اگر پرتره نصب می كنید كاغذ دیواری را علامت گذاری كنید كه تصویر به كدام جهت نگاه می كند. از پرینترز تیپ برای اینكه دیوار سوراخ نشود استفاده كنید تا جای صحیح تابلو را مشخص كنید.
 
توازن دیداری ایجاد كنید

وقتی چندین تابلو را گروهی آویزان می كنید، توازن دیداری بسیار مهم می باشد. كریسولو می گوید در چیدمان گروهی تابلو های سنگین و بزرگ را در سمت چپ قرار دهید. بدلیل اینكه دید از سمت چپ شروع  می شود  توازن را باید برقرار كرد. اگر تابلو هایتان زوج هستند بزرگترین و سنگین ترین را در وسط بچینید.
 
بر روی كاغذ دیواری راه راه عمودی

چیدمان متقارن نقاط مركزی برجسته و ساده ای را بوجود می آورند. قاب های تمام سفید و حصیری در سه رنگ این گروه را یكی می كند. كریسولو می گوید من دوست دارم از فرم های یكسان برای ایجاد همانندی استفاده كنم.
 
آمیختن و یكی كردن گالری

چیدمان كردن مانند گالری ساده ترین راه حل برای دیوارهای خالی و سفید است. مثلا می توانید از گلدان و بشقاب های تزئینی نیز استفاده كنید تابلو هایی را كه بیشتر به چشم می آیند را در وسط قرار دهید كریسولو توصیه می كند اگر از فرم های مختلف استفاده می كنیم آن را با فاصله از هم قرار دهید تا بین هر تابلو فضای خالی دیده شود.
 
تراز كردن چیدمان

نصب تابلو های متفاوت در اتاق می تواند مشكل باشد، بویژه هنگامی كه دیوار ها، درها، و یا پنجره ها بین تابلو ها فاصله بیاندازند. كریسولو می گوید هنگامی كه تابلو ها را در اتاق نصب می كنید سعی نكنید كه پایین و بالای فرم ها تراز باشند. كافی است كه در حد متوسط تراز باشند.
 
در اتاق خواب

در اتاق خواب تابلوهای شخصی را انتخاب كنید مانند عكس های خانوادگی یا عكس خودتان. كریسولو توصیه می كند كه اگر می خواهید تابلو ها را گروهی نصب كنید از یك نمونه عكس استفاده كنید یا سیاه و سفید یا تمام رنگی.
 
در آشپزخانه

در آشپزخانه تابلو را جایی بگذارید كه بوسیله آب یا گرما آسیب نبیند. بالای میز نهار خوری یا بالای اپن آن را بگذارید.
كریسولو همچنین توصیه می كند كه از گذاشتن تابلو های مربوط به اشپزی در آشپزخانه اجتناب كنید. می گوید " دوست ندارم در آشپزخانه تابلوی مارچوبه ببینم.

تابلوی انگور چینی با فرم های سنتی در آشپزخانه های سنتی كاربرد دارد. در آشپزخانه های مدرن سعی كنید از قاب های ضد زنگ با رنگ روشن استفاده كنید.
 
نصب تابلو به سبك های مختلف

مطمئن شوید كه چیدمان شما با سبك دكوراسیونتان هماهنگی داشته باشد .  كریسولو مس گوید چیدمان متقارن خیلی سنتی یا رسمی هستند. نامتقارن بودن مدرن است.

همچنین به تصویر و فرم آن نیز نگاه كنید. برای اتاق های به سبك كلبه از تابلو های چوب انگور چینی و برای اتاق های مدرن از تابلو های بزرگ استفاده كنید  .
 
تابلو های بزرگ

تابلو ها با دیگر لوازم و دكور دست به دست هم می دهند تا داستانی دیداری را خلق كنند. مطمئن شوید كه قاب ها و قفسه ها با هم هماهنگ هستند. كریسولو می گوید كه تابلو ها را در جلو قفسه كتاب نصب كنید، پایه ها خود جزئی از دكوراسیون می شوند.


مطالب مشابه :


محل فرمانروايي سلطان خانه

آشپزخانه اپن در كنار همه حسن‌هايي پس اگر بتوانيد دكور پيشخوان را خوب طراحي كنيد
راهها و ايده هاي ساده براي داشتن يك دكور زيبا

راهها و ايده هاي ساده براي داشتن يك دكور شوند یا از گوشه ای از اپن آشپزخانه، دکور
نكاتی مهم درباره نصب تابلو در منزل

بالای میز نهار خوری یا بالای اپن در آشپزخانه های تابلو ها با دیگر لوازم و دكور دست
چطور از کابینت های خانه نگهداری کنیم؟

آشپزخانه قلب هر خانه است دارند، بخصوص وقتی آشپزخانه اپن باشد، اهمیت رنگ و دكور مشهد
برچسب :