جزئيات كنكور 86 -آغاز ثبت نام کنکور سال 86 دانشگاه آزاد

تاریخ خبر چاپ ايميل
۱۰ آبان ۱۳۸۵
تاثیر 15 درصدی دروس سوم دبیرستان در کنکور 86 / تأثیر دروس سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی در کنکور 87 / تاثیر دروس سال دوم، سوم و پیش دانشگاهی در کنکور 89
دکتر حسن خالقی با تشریح جدیدترین مصوبات کمیته کنکور وزارت علوم گفت: تأثیر 15 درصدی دروس سال سوم دبیرستان در کنکور سال 1386 و تأثیر اکثر دروس سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی که آزمون آنها به صورت سراسری برگزار شده است در آزمون سراسری سال 87 در کمیته کنکور وزارت علوم به تصویب رسید.

دکتر "حسن خالقی" - معاون آموزش وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر اساس توافقی در جلسه کمیته کنکور، در راستای طرح ساماندهی کنکور تأثیر نمرات آزمون های استاندارد سال سوم دبیرستان در کنکور سراسری 86 افزایش می یابد. ......................................

وی اظهار داشت: بر این اساس معدل دروس سوم دبیرستان که آزمون آنها سراسری برگزار شده است، در قبولی 70 درصد از داوطلبان آزمون سراسری 86 به طور قطعی تأثیر می گذارد و 15 درصد قبولی در آزمون به این سوابق تحصیلی مربوط می شود.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: پذیرش 30 درصد از داوطلبان نیز که فارغ التحصیلی آنها قبل از سال 84 بوده است، صد درصد از طریق کنکور و آزمون سراسری خواهد بود. 

216393_orig.jpg

خالقی یادآور شد: سازمان سنجش تنها معدل دروسی را که امتحان آنها به صورت استاندارد و سراسری توسط آموزش و پرورش برگزار شده است، در قبولی یا عدم قبولی داوطلب تأثیر می دهد.

وی به مصوبه دیگر کمیته کنکور وزارت علوم اشاره کرد و گفت: مقرر شد با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش دروس پیش دانشگاهی نیز به صورت سراسری برگزار شود و این دروس نیز به همراه دروس سوم دبیرستان و با ضریبی بیشتر از سال 86 در آزمون سراسری سال 87 تأثیر گذار شود.

معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه وزارت علوم در نظر دارد هر ساله تأثیر معدل و سوابق تحصیلی را در قبولی کنکور افزایش دهد به مهر گفت: بحث دیگر جلسه کمیته کنکور در رابطه با کنکور سال 89 بود که به احتمال زیاد تأثیر دروس سال دوم و سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی نیز در کنکور سراسری این سال با ضریب بیشتر تأثیر می گذارد.

وی خاطر نشان کرد: بر این اساس وزن کنکور 3 ساعته کم می شود و به تدریج سوابق تحصیلی تأثیر بیشتری در پذیرش دانشجو ایفا می کنند. 

---------------------

انتخاب رشته کنکور هم اینترنتی شد / الکترونیکی شدن آزمون ها در دستور کار سازمان سنجش چاپ ايميل
۲۱ آذر ۱۳۸۵
انتخاب رشته کنکور هم اینترنتی شد / الکترونیکی شدن آزمون ها در دستور کار سازمان سنجش
سازمان سنجش در راستای مکانیزه کردن فرایند سنجش، انتخاب رشته آزمون های سراسری و کارشناسی ارشد را نیز در دستور کار قرار داده است.

دکتر " ابراهیم خدایی" در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مکانیزه کردن سیستم سنجش از سیاست های اصلی سازمان سنجش محسوب می شود. در این راستا علاوه بر فرایند الکترونیکی کردن ثبت نام و .. الکترونیکی کردن اعلام نتایج نیز در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: در بلند مدت نیز برنامه های الکترونیکی کردن آزمون طراحی می شود که این امر در حال حاضر با برگزاری الکترونیکی آزمون های کوچک تر مانند آزمون تافل و تولیمو انجام می شود تا آمادگی لازم برای آزمون های سراسری به وجود آید.

معاون فنی و آماری اظهار داشت: در سال جاری سازمان در نظر دارد پس از پروژه ثبت نام اینترنتی، انتخاب رشته را نیز به صورت الکترونیکی برگزار کند. این پروسه چندین بار آزمایش شده و می توان به طور قطع اعلام کرد که انتخاب رشته داوطلبان برای کنکور سراسری و آزمون کارشناسی ارشد به این صورت انجام می شود.

وی گفت: داوطلبان نباید نگران انتخاب رشته اینترنتی باشند. در هر صورت سازمان موظف است، تمامی داوطلبین مجاز را انتخاب رشته کند.


مطالب مشابه :


شروع ثبت نام آزمون كارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1392 از 9 بهمن

شروع ثبت نام آزمون كارشناسی ارشد کارشناس ارشد ۹ نکته استاندارد درباره رد
جزییات ثبت‌نام دوره های فراگیر ارشد/ آغاز ثبت‌نام از فردا

جزییات ثبتنام دوره های فراگیر ارشد/ آغاز ثبتنام از کارشناس ارشد منابع آزمون
ثبت نام آزمون کارشناسی ناپیوسته رشته آتش نشانی 1391ظرفیت 1030نفر

ثبت نام آزمون کارشناسی برقراری شرایط کار استاندارد و پروفایل کارشناس
تاريخ ثبت نام آزمون دكتري حسابداری سال 1392

تاريخ ثبت نام آزمون دكتري سینا مجیدایی کارشناس ارشد رشته حسابداری استاندارد
تمدید تاریخ ثبت نام آزمون کارشناسی رسمی دادگستری

مدت ثبت نام متقاضیان آزمون کارشناسی رسمی کارشناس ارشد موسسه استاندارد و
آزمون و گزینش موسسات حسابداری - حسابرسی

آزمون و گزینش 11 _ درآمد عملياتي را با ذكر شماره استاندارد آن جزییات ثبتنام دوره های
سوالات آزمون کارشناس رسمی قوه قضاییه رشته حسابداری

نمونه سئوالات آزمون انتخاب کارشناس توسط کارشناس اداره ثبت استاندارد
امروز؛ آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی‌ارشد دانشگاه آزاد

امروز؛ آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون جزییات ثبتنام ۹ نکته استاندارد
جزئيات كنكور 86 -آغاز ثبت نام کنکور سال 86 دانشگاه آزاد

تأثیر نمرات آزمون های استاندارد سال سوم ثبت نام در آزمون سراسری کارشناس متوسطه
برچسب :