به خرید - نکات مهم در انتخاب لوازم خانگی

۱- نکات انتخاب یخچال

هنگام خرید یخچال ، توجه به ظرفیت و میزان مصرف برق آن بسیار با اهمیت است.هر چه تعداد افراد یک خانواده بیشتر باشد، یخچال نیز باید بزرگتر باشد.همچنین هنگام خرید یخچال باید به نشان استاندارد و موارد ایمنی توجه کرد.توجه به محلی که می خواهید یخچال را در آنجا قرار دهید نیز مهم است تا بدانید یخچال مورد نظرتان چه اندازه ای باید داشته باشد.

هنگام خرید یخچال ، توجه به ظرفیت و میزان مصرف برق آن بسیار با اهمیت است.هر چه تعداد افراد یک خانواده بیشتر باشد، یخچال نیز باید بزرگتر باشد.همچنین هنگام خرید یخچال باید به نشان استاندارد و موارد ایمنی توجه کرد.توجه به محلی که می خواهید یخچال را در آنجا قرار دهید نیز مهم است تا بدانید یخچال مورد نظرتان چه اندازه ای باید داشته باشد.باز و بسته کردن در یخچال باعث استهلاک آن،فعالیت بیشتر موتورش و نیز مصرف برق بیشتر می شود.بهتر است تا حد امکان ا یخچال هایی استفاده کرد که روی در آنها آبسرد کن و یخساز وجود دارد.

 در اینجا بعضی از ملاک هایی که هنگام خرید یخچال فریزر باید آنها از آنها آگاه باشید، به شما معرفی می شوند.

 وقتی برای خرید یخچال فریزر به بازار لوازم خانگی می روید، حتما عواملی چون ظرفیت مورد نیاز و هزینه ای را که می توانید بپردازید ، در نظر بگیرید.توجه داشته باشید که تنوع محصولات در بازار می تواند به سادگی شما را دچار سردرگمی کند.

 ابتدا لازم است تا بدانید که ظرفیت مورد نیازتان چقدر است. اگر تازه کار نباشید، حساب دستتان است و به راحتی ظرفیت مورد نیاز را تعیین می کنید. اما آنهایی که در این کار مهارت ندارند، بدانند که به طور متوسط، یک خانواده دو نفره به ۱۶۰ تا ۲۰۰ لیتر ظرفیت احتیاج دارد.به ازای هر نفر اضافه هم باید ۲۰ لیتر دیگر در نظر گرفته شود.

 ظرفیت یخچال به عادات خرید و نوع تغذیه شما هم بستگی دارد.اگر بیشتر سبزیجات مصرف می کنید، یخچال بزرگتری بخرید.چنانچه هفته ای یک بار به خرید می روید نیز ظرفیت را قدری بیشتر در نظر بگیرید.

 مصرف انرژی هم یکی از نکات مهم در انتخاب مدل مورد نظر است.

 مدل هایی که فریزر آنها در قسمت بالا قرار گرفته است عموما بین ۷ تا ۱۳ درصد مصرف انرژی کمتری دارند.مدل هایی که ذوب برفک اتوماتیک ندارند ( defrost) هم حدود نصف یخچال های مجهز به این سیستم انرژی مصرف می کنند.

 اشکال نوع اول این است که هرچند وقت یک بار باید برفکش را تمیز کرد تا مصرف انرژی در آن بهینه باشد.یخچال فریزر هایی که یخساز اتوماتیک یا آبخوری روی درشان دارند ، ۱۴ تا ۲۰ درصد بیشتر انرژی مصرف می کنند.ناگفته نماند که هزینه خرید این نوع یخچال فریزرها نیز بیشتر از مدلهای دیگر است.

 از نظر مصرف انرژی ،یخچال فریزر های ۱۶ تا ۲۰ فوت اقتصادی تر هستند.واضح است که هر قدر اندازه یخچال بزرگتر باشد ، مصرف انرژی آن نیز بیشتر است. البته خرید یخچال فریزر کوچکتر نیز موجب می شود تعداد دفعات مراجعه شما به سوپر مارکت بیشتر شود.

 هر سه یا چهار هفته یکبار یخچال را از برق در بیاورید.زیر آن را جارو برقی بکشید و داخلش را با جوش شیرین و آب سرد تمیز کنید تا بوی ماندگی نگیرد. داخل یخچال فریزر غذای داغ قرار ندهید.

 اگر در منطقه ای زندگی می کنید که برق آن همیشه نوسان دارد، برای یخچال فریزر های اروپایی و آمریکائی حتما ترانس ۲ کیلو وات بخرید.

 بیشتر یخچال فریزر های جدید سیستم برفک آب کن اتوماتیک دارند، به طوری که خود یخچال بدون دخالت شما و در زمان لازم برفک ها را آب می کند. به این ترتیب مصرف انرژی کاهش می یابد .

 به میزان مصرف انرژی یخچال فریزر بی توجه نباشید. آزمایش های علمی نشان می دهند. که یخچال هایی با ظرفیت و امکانات همانند،اما ساخت کارخانه های متفاوت دارای مصرف انرژی متفاوتی هستند به طوری که گاه میزان مصرف انرژی یکی نسبت به دیگری به دو برابر می رسد.هنگام خرید ، ضمن توجه به اطلاعات مندرج در برچسب انرژی، بد نیست از فروشنده درباره مصرف انرژی آن نیز سوال کنید.

 


۲- نکات انتخاب لباسشویی

در حال حاضر ماشین لباسشویی ها به دو صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازار موجودند که ماشین لباسشویی های نیمه اتوماتیک به صورت دو قلو و سطلی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند و از قیمت پایین تری نسبت به ماشین لباسشویی های تمام اتوماتیک برخوردارند.

نکاتی که رعایت آنها باعث افزایش بازده ماشین لباسشویی و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود چیست؟

  1. هنگام انتخاب ماشین لباسشویی توجه داشته باشید نمونه ای را انتخاب کنید که مناسب با نیاز شما باشد (هرگز یک ماشین لباسشویی 7 کیلویی برای یک خانواده دو تا سه نفره که حداقل هفته ای دو بار از ماشین لباسشویی استفاده می کنند، مناسب نیست. همچنین یک ماشین لباسشویی 5 کیلویی برای یک خانواده پرجمعیت مناسب نیست)
  2. از استفاده پشت سر هم ماشین لباسشویی در فاصله زمانی کوتاه خودداری کنید. برخی از افراد ماشین لباسشویی را پس از تخلیه لباس ها دوباره روشن کرده و به عبارتی در یک روز چندین بار از آن استفاده می کنند. این عمل باعث استهلاک ماشین لباسشویی می شود.
  3. هنگام خرید سعی کنید ماشین لباسشویی خریداری کنید که ضمن داشتن علامت استاندارد و برچسب مصرف انرژی، کارایی و بازدهی بالایی داشته باشد. (توجه به برچسب انرژی)

 


۳ - نکات انتخاب جارو برقی

در خرید یک جاروبرقی نکات زیر را مورد توجه داشته باشید:

1. قدرت مهم است

بهترین جاروبرقی به لحاظ قدرت جاروبرقی‌ای است که میزان توان و قدرت آن بین 1300تا 2200وات باشد. بهتر است از انتخاب جاروبرقی هایی با توان 1000 خودداری کنید.
2.
قد هم مهم است
همواره جارو برقی‌ای را انتخاب کنید که طول دسته آن قابل تنظیم با قد شما باشد. به این صورت درزمان استفاده از آن کمتر دچار کمردرد یا گرفتگی عضلات پشت می‌شوید.
3.
چند‌کاره بودن
سعی کنید جاروبرقی‌‌ای انتخاب کنید که ابزار جانبی مناسبی برای جاروکشیدن زوایه‌ها، مبلمان و پرده‌ها داشته باشد. به این ترتیب راحت‌تر می‌توانید تمامی گوشه و کنار خانه را با کمک آن جارو کنید.
4.
اهمیت سکوت
هنگام خرید جاروبرقی حتما از میزان صدای آن نیز مطمئن شوید. انتخاب یک جاروبرقی کم‌صدا و بی‌صدا در مواقعی که اعضای خانواده خواب هستند به شما کمک می‌کند تا از این فرصت برای تمیز کردن منزل استفاده کنید. اما همیشه به یاد داشته باشید با کوچک‌ترین تغییر در صدای جاروبرقی، آن را به تعمیرکار نشان دهید.
5.
ضدبیماری
 
برخی از جاروبرقی‌ها قابلیت ضدعفونی و ضدباکتری کردن محیط را دارند. این جاروبرقی‌ها در مقایسه با انواع دیگر کمی گران هستند اما به دلیل وجود مخزن و فیلتر ضدعفونی‌کننده می‌توانند برای افراد حساس، مبتلا به آلرژی و بیماران مبتلا به آسم بسیار مفید باشند.
6.
روبات‌های تمیز‌کننده
 
جاروبرقی‌های هوشمند و شارژی به تازگی وارد بازار کالاهای خانگی شده‌اند. این جاروها به‌واسطه چشم الکترونیکی که دارند ذرات و خرده‌ریزها را به خوبی جمع می‌کنند ولی در تمیز کردن زاویه‌ها و گوشه‌ها چندان موفق نیستند.
7.
سرامیک‌شو‌ها
 
برخی از جاروبرقی‌ها قابلیت جمع‌آوری آب و رطوبت را دارند. این نوع جاروبرقی‌ها برای جارو کشیدن سطوح سرامیک نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند و در مقایسه با نوع معمولی جاروبرقی کاربری بیشتری دارند.
8.
آب را جارو نکنید
مراقب باشید که از جارو برقی های معمولی که فاقد مخزن جمع آوری آب هستند، برای جمع آوری آب یا مایعات ریخته شده روی زمین استفاده نکنید. این کار موجب سوختن دستگاه و اختلال در عملکرد موتور آن می شود.
9.
نوع کیسه‌ها را بدانید
 
جاروبرقی‌ها متناسب با برندی که دارند کیسه‌‌های متفاوتی برای جمع‌آوری گرد و خاک و آشغال‌ها دارند. بهترین نوع کیسه‌های جاروبرقی، کیسه‌های پاکتی و کاغذی یکبار مصرف است که بعد از هر بار استفاده با زباله‌ها دور ریخته می‌شود. به این ترتیب پاکسازی و تمیز کردن جاروبرقی بعد از هر بار جارو کردن ممکن می‌شود.
10.
فیلترها را تمیز کنید
هر ماه یک بار فیلتر جاروبرقی‌ خود را بررسی کرده و برای پاکسازی آن از گرد و خاک اقدام کنید. میزان کثیفی، فیلتر قدرت مکندگی زباله‌ها را کاهش می‌دهد و به موتور جاروبرقی فشار می‌آورد.
11.
به فکر بعدها باشید
یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید جاروبرقی باید به آن توجه کنید این است که  لوازم جانبی دستگاه شما در بازار موجود و تعداد تعمیرگاه‌های مجاز برای تعمیر آن در حد استاندارد باشد.
12.
بیشتر از نیم‌ساعت ممنوع!
برای افزایش عمر جاروبرقی‌ فقط 30دقیقه به طور مستمر از آن استفاده کنید. در صورتی‌که برای مدت طولانی از جاروبرقی استفاده کنید، احتمال آسیب دیدن موتور دستگاه افزایش می‌یابد.
13.
ماهی یک‌بار تمیزش کنید
ماهی یک بار تمامی لوازم جانبی جاروبرقی را از آن خارج کنید و با یک پارچه مرطوب بخش داخلی جاروبرقی، لوله و اتصالات آن را خوب تمیز کنید و اجازه دهید که یك ساعت در جاروبرقی باز بماند تا رطوبت و بوی آن کاملا از بین برود.
14.
زاویه‌دار بخرید
پیش از خریدن جاروبرقی به میزان تحرک و انعطاف پذیری دستگاه در حین حرکت توجه کنید. شما باید بتوانید دستگاه را به زوایای مختلف در خانه استفاده كرده و آنجا را تمیز کنید.
15.
موظب زباله ها تیز باشید
هرگز با جاروبرقی زباله‌های نمدار، خاکستر سیگار یا ته سیگار روشن، زباله‌های تیز و شاخ و برگ گل را جارو نکنید. این کار موجب آسیب دیدن لوله خرطومی و بخش‌های داخلی جاروبرقی می‌شود.

 


۴-نکات انتخاب ظروف/سرویس چینی

خرید ظرف و ظروف نیز مانند هر کالای دیگری ظرایف و نکات خاص خودش را دارد که اگر به آن توجه نشود خرید، خرید خوبی نخواهد بود. لذا جدا از بحث قیمت و کنار گذاشتن بودجه، باید در انتخاب نوع ظروف و ویژگی‌های هر یک به نکات ویژه‌ای توجه کرد.

به عنوان مثال، نکاتی وجود دارد که باید هنگام خرید ظروف چینی به آن توجه کرد. اولین مطلب این است که باید به شفافیت لعاب آن توجه داشته باشید. این خاصیت لعاب که بر اثر استفاده از مواد مرغوب و شرایط پخت مناسب ایجاد می شود موجب درخشندگی و زیبایی هر چه بیشتر می شود. میزان آن به طور دقیق از میزان برگشت نور تابیده شده به قطعه قابل اندازه گیری است. همچنین اگر قطعات مختلف را زیر نور کافی قرار دهیم با چشم معمولی قابل مقایسه و انتخاب است. وضوح تصویر انعکاسی از یک شیء معیار مناسبی برای شفافیت قطعه است.

همچنین لعاب سطح باید مرغوب باشد، به طوری که وقتی زیر نور کافی به آن نگاه می کنید، کاملا صاف، بدون موج و فاقد ناهمواری یا فرورفتگی و برآمدگی های قابل لمس باشد. لعابی که فاقد این موارد است عمدتا جرمگیر بوده و پس از استفاده مکرر بسختی تمیز می شود.

باید توجه داشته باشید هنگام خرید یک قطعه، تمام زوایای آن را مورد بررسی قرار داده و از نداشتن کوچک ترین ترک اطمینان حاصل کنید؛ زیرا وجود حتی یک ترک بسیار کوچک ممکن است به مرور زمان پیشرفت نموده و موجب شکسته شدن قطعه گردد. همچنین ترک مویی روی لعاب را با کشید ن ناخن بر سطح آن تشخیص دهید. این ترک ها می تواند به شکل ترک های ممتد و بلند یا تار عنکبوتی باشد که بر اثر شوک حرارتی یا عدم تطابق ضریب انبساط حرارتی بدنه و لعاب رخ می دهد.

ـ بهتراست از مارک روز و رایج در بازار استفاده کنید تا در صورت ناقص شدن سرویس بتوانید نمونه آن را بخرید.

ـ ظروف غذا خوری باید استاندارد بوده و ضمانت داشته باشد.

ـ در عین حال باید به برند ظروف نیز توجه کنیم، چراکه بسیاری از فروشندگان ممکن است برندهای غیرمعتبر را که با آنها مشابهت دارد به جای برندهای معتبر ارائه دهند.

ـ نکته مهم این است که نباید هنگام خرید به اصرار فروشندگان درباره تکمیل سرویس و اضافه کردن اجزای تکراری توجه کنیم، چراکه باعث می شود بیش از آنچه درنظر داشته ایم، بخریم.

ـ همچنین توجه داشته باشیم انواع ظروف بلور سفید از بلور رنگی بهداشتی تر است.

- و آخر اینکه در خرید خود به تعداد پارچه و اقلام سرویس ها توجه داشته باشید.


۵- نکات خرید ظروف بلور و کریستال

نکته 1
ابتدا در مورد شرکت های مختلف تولید کننده بلور و کریستال و محصولات تولیدی مختلف آنها در بازار تحقیق کنید. برای نمونه لنوکس، میکاسا، و واترفورد جزء قدیمی ترین کارخانجات تولید کننده کلیه ظروف کریستال هستند.
نکته 2
بودجه خود را معین کنید. برخی از اقلام کریستال قیمت های بالایی دارند و بسته به مدلی که شما انتخاب می کنید، قیمت های آنها متغیر هستند. قبل از خرید باید به این فکر کنید که تا چه حد می خواهید روی خرید یک گلدان کریستال هزینه کنید. قیمت یک قلم کریستال از 50 هزار تومان شروع شده و تا چند میلیون تومان نیز افزایش پیدا می کند.

نکته 3
پیش از خرید نگاهی به محصولات مختلف موجود در بازار داشته باشید. این کار را می توانید با رفتن به مراکز فروش مختلف و یا مراجعه به وب سایت شرکت های تولید کننده انجام دهید. در حال حاضر معروفترین و پرفروشترین مدل های گلدان کریستال مربوط به طرح های سبک هنری قرن 18 می شود که دارای دیزاین های پیچیده ای بوده و ظرافت خاصی در ساخت و تولید آنها به کار گرفته می شود.
نکته 4
مسئله مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید سایز اقلام کریستال مورد نظر است. رنج محصولات وسیع است و بنا به نیاز و میزان فضایی که در اختیار دارید باید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.
نکته 5
به اصل بودن و تقلبی بودن کالا توجه کنید، چراکه انواع بیشماری از مدل های تقلبی ظروف بلور و کریستال در بازار وجود دارد که با کیفیت پایین تولید شده و با قیمت انواع اصلی به فروش می رسد. تنها راه مطمئن، خرید از مراکز معتبر است.
نکته 6
به دلیل حساسیت بالای ظروف کریستال، روش های مراقبت مناسب از آن را بیاموزید و نحوه شستشوی صحیح آنرا نیز یاد بگیرید.


۶- نکات خرید ظروف آشپزخانه

همهظروفموجوددربازارمعایبومحاسنیدارند. درسالهایاخیر،پسازتبلیغاتمنفیفراوانعلیهظرفهایرویی، ورودآنهابهمنازلکمترشد،اماازآنجاکهبرایپختوپزبهیک جایگزیننیازبود،ظروف از جنس های مختلف مثلچدن،تفلونو... باانواعواقساممارکهایایرانیوخارجیوباکیفیتهایمتفاوتراهیمنازلشدند.

در این مقاله جنس های مختلف ظروف متداول مورد استفاده در ایران را بررسی خواهیم کرد.

 

استیل

 

فولاد ضد زنگ یا Stainless Steel که در ایران آن را به نام مختصر «استیل »میشناسیم ،این ظروف از تركیب آهن و فلزات دیگر ساخته شده اند و بسیار با دوام و درمقابل فرسودگی مقاوم اند. نگهداری ظرف استیل نسبت به انواع آلومینیومی و مسی ساده تر است زیرا به ساییدن و برق انداختن نیاز ندارد. این ظرفها زنگ نمی زنند اما رسانای حرارتی خیلی خوبی نیستند و حرارت را به طور یكنواخت منتقل نمی كنند به همین دلیل هنگامی که بر روی شعله مستقیم قرار میگیرند، بعضی از قسمتهای آن داغتر میشوند و غذا را باید مرتب در آنها هم زد تا یكنواخت حرارت ببیند. برای انتقال بهتر گرما در بعضی از انواع جدیدتر این ظروف یک صفحه از جنس مس یا آلومینیوم در زیر ظرف قرار داده شده است. هر چقدرضخامت این صفحه بیشتر باشد، تقسیم حرارت بهتر انجام میگیرد. هنگام خرید توجه کنید که صفحه مذکور موجود باشد و قطر آن از 3 میلیمتر کمتر نباشد. تولید كنندگان این ظروف هشدار می دهند كه غذاهای اسیدی )مثل گوشت ،گوجه فرنگی،آلو ،چغندر و ...( و نمكی برای مدت طولانی در ظروف استیل نگهداری نشوند. ظرفهای بزرگی که بیشتر برای جوشاندن مایعات به کار میروند نیازی به پخشکننده حرارتی ندارندو فاقد چنینصفحه ای هستند.

برای تولید ظروف استیل نچسب، روش خاصی برای ایجاد یک رویه زبر روی فلز به کار میرود تا روکشی که خاصیت نچسب دارد بر روی آن قرار گرفته و به خوبی محکم شود.

 

 


 

 

 

مس

 

بسیاری از آشپزهای حرفه ای، ظروف مسی را انتخاب میکنند زیرا مس بهترین رسانای حرارت بوده و بسیارسریع و یکنواخت داغ میشود. اما ظروف مسی گران قیمت هستند و به رسیدگی و صیقل کاری نیاز دارند.

برای جلوگیری از فعل و انفعالات شیمیایی مس با مواد غذایی، داخل ظرفهای مسی را با لایه ای از قلع یا فولاد ضد زنگ میپوشانند. ظروف مسی را هرگز نباید در ماشین ظرفشویی قرار داد و باید آنها را بعد از شستن بلافاصله خشک نمود.

هر چند که مدیر گروه تغذیه دانشگاه تهران از کاربرد کم ظروف مسی در کشورمیگوید، اما برخی تحقیقات داخلی، چندین مورد بیماری ذخیر ه مس در كبد را گزارش کرده اند که آن را مربوط به ظروف مسی می دانند.

عمده ترین علت بروز این بیماری، استفاده از ظروف مسی برای پختن غذا یا داغ كردن شیر یا انتقال شیر در این نوع ظروف است. این ظروف باعث اضافه شدن مس در غذای روزانه افراد میشوند و این مس اضافی در كبد ذخیره شده و باعث از كار افتادن كبد و در نهایت مرگ شخص میشود.

مس با غذاهای اسیدی واكنش می دهد. اگر ظروف مسی با لایه ای از یك فلز دیگر مثل قلع یا فولاد ضد زنگ یا نیكل پوشانده شوند، از ورود مس به غذا جلوگیری می شود و ازعوارض افزایش غلظت مس در خون (تهوع، استفراغ و اسهال ) کاسته خواهد شد.

 

چدن

 

چدن بسیار سنگین است و رسانای حرارتی ضعیفی به شمار میرود اما حرارت را در خود نگه داشته و آنرا به طور یکنواخت پخش میکند.  در هنگام پخت و پز مقداری از مواد ظروف چدنی ممکن است وارد غذا شوند  البته این مواد از قابلمه جدا نمی شوند، بلکه مواد غذایی هنگام پختن در مجاورت با قابلمه، خواص آن مواد را به خود می گیرند مگر اینکه قبل از پخت و پز تمام سطح داخلی آن با کمی روغن چرب شود و ظرف به مدت دو و نیم ساعت در فر یا بر روی اجاق قرار بگیرد. طبعا ظروف چدنی لعابدار به چنین کاری نیاز ندارند.

 

تفلون

 

پیدایش ظروف تفلون به سال 1938 بازمی گردد. در این سال پلانك در شركت «دوپونت » آمریكا، ماده ای پلیمری به نام پلی تترافلوئوراتیلن  (PTFE)  را كشف كرد و این ماده را با نام تجاری تفلون به صنایع غذایی و پزشكی هدیه كرد. این ماده در واقع نوعی پوشش نچسب و عایق الكتریسیته است كه هم مقاومت حرارتی بالایی دارد و هم مقاومت شیمیایی خوبی در مقابل اسیدها و بازها دارد. تفلون در مقایسه با پوششهای نچسب دیگر، از بالاترین ضریب نچسبی برخوردار است و اداره نظارت بر غذا و داروی آمریكا تفلون را به عنوان پوشش مجاز در ظروف پخت غذا مورد تایید قرار داده است. اما با این وجود، گاهی برخی از كارشناسان نسبت به استفاده از این ظروف هشدار می دهند. كارشناسان می گویند: «در تهیه ظروف تفلون از كادمیوم استفاده میشود كه از فلزات سنگین است. این ماده به مرور وارد غذا می شود و باعث بروزسرطان، كوتاهی قد و ضایعات پوستی میشود. علاوه بر این، كادمیوم در سنتز هموگلوبین دخالت می كند و منجر به كم خونی میشود .» در مقابل این نظر، كارشناس یك كارخانه تولید ظروف تفلون می گوید: «كادمیوم قبلا برای تولید رنگ قرمز به كار می رفت. این رنگ در قسمت خارجی ظروف استفاده میشد و كادمیوم نمی توانست وارد غذا شود، اما به هرحال در تولید ظروف جدید استفاده ازاین فلز ممنوع شده است و هیچ نگرانی از این جهت وجود ندارد. »

چندی پیش هم محققان دانشگاه تورنتو بر پایه نتایج یك تحقیق اعلام كردند كه تفلون در اثر حرارت تجزیه می شود و گازی كه در اثر تجزیه از آن متصاعد می شود برای محیط زیست زیان آور است. این مسئله نگرانیهای جدیدی در مورد ظروف تفلون به وجود آورد اما شركت «دوپونت » در یك اظهار نظر رسمی اعلام كرد پوشش های نچسب این شركت، كیفیت خود را تا دمای 260 درجه سانتی گراد حفظ می كنند و تجزیه پوشش فقط زمانی اتفاق می افتد كه درجه حرارت به طور مستمر از 340 درجه تجاوز كند. این درحالی است كه در طبخ غذا هیچ گاه دما از 250 درجه بالاتر نمی رود.

 

  ظروف تفلون  

در مورد ظروف تفلون توجه به این نكته ضروری است:

تنها ظروفی كه در كارخانه هایی با مجوز پروانه ساخت از وزارت بهداشت تولید می شوند، استاندارد و بهداشتی هستند. كارشناس كارخانه تولید ظروف تفلون در این زمینه حتی می گوید: «طبق نظر كارشناسان، تفلون مرغوب حتی اگر بلعیده شود، بدون هیچ اثر سوئی بر بدن، دفع می شود. »

به هر حال از آنجایی كه اصولا در بلعیدن تفلون هیچ خاصیت و لذتی وجود ندارد، بهتر است در استفاده از تفلون ها نكات ایمنی را رعایت كنید:

 

• برای شستشوی این ظروف حتما از ابر استفاده كنید.

• در ضمن بهتر است از پودرهای شوینده استفاده نكنید و به استفاده از مایع ظرف شویی بسنده كنید.

• قاشق فلزی را هم به ته ظرف تفلونی نكشید و برای این كار از قاشق های تفلون یا چوبی استفاده كنید.

 

Silargan ® سیلارگان

 

Silargan  فولاد با روکش سرامیک و ترکیبات نقره می باشد. چند لایه بسیار محکم و مقاوم -در برابر حرارت بالا- و سرامیک صنعتی با هسته فلزی فرومغناطیسی ذوب شده در حرارت 860  درجه سانتی گراد به شکل یک ترکیب جدا نشدنی قالب شده اند. این Silargan ® فوق العاده سخت، ضد خش و ضد خراش، ضد ساییدگی و در نتیجه بسیار مقاوم و نچسب را می سازد. برعکس سایرمواد سرامیکی، سرامیک سطح خارجی ظروف بسیار صیقلی و براق می باشد، و از مواد خنثی ای است که با مواد غذایی ترکیب نمی شود و کاملا مناسب و بهداشتی است.
سطح بسیار براق Silargan ®  بسیار آسان تمیز می شود و برای استفاده در پخت و پز در آشپزخانه های مدرن امروزی ایده آل می باشد.

استحکام بالا، یکپارچگی با هسته مرکزی استیل و سطح صیقلی بهترین ظروف برای نگهداری مواد غذایی و توزیع حرارت برای پخت و پز را ایجاد می کند.
® Silargan برای استفاده روی هر نوع اجاقی ( گازی، برقی، تابشی و...) مناسب است.

ظروف ساخته شده از ® Silargan فاقد نیکل بود به همین جهت برای افرادی که آلرژی دارند بسیار مناسب و ضروری می باشد.

بعلاوه، ® Silargan  اولین ظروف پخت و پز آنتی باکتری در جهان می باشد. پس ظروف ® Silargan نه تنها برای آشپزی عالی هستند بلکه برای سرو و نگهداری غذا در آنها هم مناسبند (برگرفته از سایت دالانو).

 


۷- نکات خرید جارو شارژی

با ورود جارو شارژی ها به بازار ایران اکثرافراد به این نتیجه رسیدند که این وسیله کار راه انداز و به دردبخور استاما اگر شما قصد دارید یک جارو شارژی انتخاب کنید مراقب باشید. کاربرد وکیفیت این وسیله را نمی توانید به راحتی از روی ظاهر تشخیص دهید.

اگر به حرف فروشندگان گوش کنید هم احتمالا یکی از گرانترین های بازار را

به شما معرفی می کنند اما راهنمای زیر می تواند کمک زیادی به شما کند. چراکه تمام نکاتی را که باید زمان خرید جاروشارژی به آنها دقت کنید تاخریدتان مطمئن تر و به صرفه تر باشد برایتان مشخص شده است

۱- مدل های دستی انتخاب کنیم یا پارویی؟

مدل های دستی، بدنه بسیار سبکی دارند و به راحتی می توانید آنها را جابجاکنید. از طرفی استفاده بیشتر و آسانتری دارند و فضای کمتری را هم اشغال میکنند. در حالی که مدل های پارویی جارو شارژی مثل بخارشوی ها و جاروبرقی هایپارویی تنها قابلیت استفاده برای کف را دارند.

از آن مهمتر امکان استفاده از مدل های پارویی برای سطح باریک، کنجدیوارها و مناطقی که دسترسی دشواری دارند وجود ندارد. اگر می خواهید پولتانرا بابت خرید وسیله ای خرج کنید که استفاده های مختلفی داشته باشد، مدلهای دستی بهترین انتخاب خواهد بود.

۲- چه توانی مناسب است؟

معمولا مدل های جارو شارژی باتری های ۱۲ ولتی دارند که در زمان بسیار کمیحدود ۱۵ دقیقه شارژ می شود اما حتی با وجود شارژ کامل باتری حداکثر میتوانید برای ۱۰ دقیقه مداوم از جارو استفاده کنید. برای راحتی بیشتر وامکان استفاده از جارو شارژی در اتومبیل می توانید سراغ مدل هایی بروید کهشارژ فندکی مخصوص ماشین داشته باشند.

۳- جارو تک منظوره بخریم یا دومنظوره؟

مطالب مشابه :


لیست جهیزیه

ماهی تابه چدن خانوم تو جهیزیه کلاس داره بهترین هاش مارک دلونگی غیر اون ظروف حبوبات می
به خرید - نکات مهم در انتخاب لوازم خانگی

ـ بهتراست از مارک روز و رایج در بازار چدن چدن بسیار و سطح صیقلی بهترین ظروف برای نگهداری
چه ظرفی برای سلامتی مفیدتراست

انواع و اقسام مارک این ظروف توصیه نمی شود. چدن می بهترین نوع ظروف پخت غذا
برچسب :