AVR USB Programmer

اين پروگرامر معروف به  USBASP است که به صورت رایگان ارائه شده. يكي از بهترين پروگرامرهاي avr هست كه توسط درگاه usb مي توان آي سي هاي خانواده avr رو پروگرام كرد . هسته اصلي اين پروگرامر يك آي سي Atmega8 هست كه با كريستال خارجي 12MHZ كار مي كند.

ابتدا سخت افزار زیر را به صورت كامل ببنديد پيشنهاد مي شود روي برد برد بسته شود. سپس فايل هگز را داخل atmega8 پروگرام کنید.فیوز بیتهای CKSEL 0..3 را با مقدار 1111 برنامه ريزي كنيد تا كلاك  سیستم از کلاک خارجي تامین گردد.

 

توجه داشته باشيد كه حتماً از كريستال 12 Mhz  و خازنی بین 18pf  تا ۲۲pf  استفاده شود.

PCB اين پروگرامر توسط آقاي كاظم جافري طراحي شده كه براي دانلود قرار داده شده . همچنين شما مي توانيد انواع PCB را از سايت http://www.fischl.de/usbasp  دانلود كنيد .

 

 حال مدار را به یکی از پورتهای usb  کامپیوتر خود وصل کنید . بعد از اتصال ، ویندوز پیغام شناسایی سخت افزار جدید و در خواست نصب درایور را می دهد . مراحل نصب درایور دقیقاً شبیه به مراحل نصب درایور usbtocom  است که توضیح داده شد .

حال برای برنامه ریزی آی سی خام خود توسط این پروگرامر نیاز به یک برنامه تحت ویندوز داریم تا بتوانیم فایل هگز  را به داخل آی سی انتقال داد .

 نرم افزار بسکام ورژن ۱.۱۱.۹.۶ این پروگرامر را ساپورت می کند ، از قسمت BASCOM-AVR Option   وارد منوی   Programmer  شوید و USBASP  را انتخاب کنید .

حال از قسمت  Program CHIP   می توانید  آی سی خود را پروگرام کنید .

نرم افزار codevision این پروگرامر را ساپورت نمی کند بنابراین باید از نرم افزار های تحت ویندوزی    (GUI)که برای این کار تعبیه شده اند استفاده کرد . در زير چندين نرم افزار براي دانلود قرار داده شده .

نکته: اگر در هنگام پروگرام  کردن  نرم افزار پیغام verify   داد ، قبل از پروگرام کردن ،  آی سی  را   Erase کنید . يا از قسمت option نرم افزار تيك Erase را فعال كنيد .

نکته: جامپر 1 برای پروگرام کردن آی سی ها در فرکانس های بالا و پایین تعبیه شده است .در صورتی که جامپر 1 وصل باشد آی سی هایی را می توان برنامه ریزی کرد که با فرکانس کمتر از 1.5Mhz   کار می کنند و در صورتی که جامپر 1  وصل نباشد آی سی هایی را می توان برنامه ریزی کرد که با فرکانس بیشتر از 1.5Mhz   کار می کنند.آی سی  های  avr  به صورت پیش فرض بر روی نوسانساز  RC کالیبره شده داخلی  (CALIVRATED INTERNAL RC OCSILATOR) در فرکانس 1Mhz  برنامه ریزی شده اند.

 

firmwair and circuit
Driver
PCB   

GUI Software for USBasp based USB AVR Programmers

 

     

khazama avr programer

 

eXtreme Burner- AVR

progisp 172

programer


مطالب مشابه :


AVR USB Programmer

پروژه هاي ميكروكنترولري - AVR USB Programmer - AVR , 8051 , CPLD , C , BASIC , ASM ,C#,GSM, PCB , تابلو روان
دانلود پروژه اسیلوسکوپ

با سلام خدمت دوستان این پروژه یک اسیلوسکوپ هست که با atmega 32 و lcd گرافیکی 128*64 درست شده برنامه
پروژه های میکروکنترلر AVR

پروژه های avr ۱۳۹۳ (avr) قفل درب کنترل از راه دور با برد و امنیت بالا
ترازوي ديجيتال با ميكرو

آموزش برنامه نویسی بیسیک میکروکنترلر avr - ترازوي ديجيتال با ميكرو - سایتی برای دانلود پروژه
پروژه ساعت با AVR Mega32

پروژه ساعت با AVR Mega32 با قابلیت تنظیم تایمر در ساعت و روز مشخص. شماتیک مدار. دریافت تصویر مدار
دانلود پروژه نورسنج با AVR

پروژه مهندسی برق و مهندسی پزشکی - دانلود پروژه نورسنج با avr - ارائه انواع پروژه رشته های
برچسب :