نمایندگی اینترنت پر سرعت های وب در اردبیل

عیب یابی سرویس ADSL
1- خط تلفن بوق آزاد ندارد.
مودم ADSL را از مدار خارج کنید.خط تلفن را چک کنید در صورتی که بوق آزاد شنیده نمی شود با خرابی تلفن ( 117 ) تماس بگیرید و خرابی تلفن خود را ثبت کنید
اگر خط تلفن بوق داشت،کابل تلفن را به پورت LINE اسپیلیتر وصل کنید و کابل گوشی تلفن را به پورت PHONE اسپیلیتر و کابل مودم را به پورت MODEM یا ADSL یا DSL اسپیلیتر وصل کنید و اگر بوق آزاد شنیده نشد اسپیلیتر را تعویض نمایید.
2- چراغ لینک ( LINK یا ADSL یا STATUS ) مودم چشمک زن است.چراغ لینک ( LINK یا ADSL یا ( STATUS خاموش است.
این مشکل به علت برقرار نشدن ارتباط فیزیکی به وجود می آید.ابتدا بررسی کنید که خط تلفن بوق آزاد داشته باشد،تمام کابل ها و سوکت ها و سیم های ارتباطی چک شود.برای برطرف کردن این مشکل،گوشی تلفن،فکس، CALLER ID را جدا کنید و مودم را مستقیم به خط تلفن وصل کنید.در صورتی که لینک باز هم ثابت یا روشن نشد با پشتیبانی تماس بگیرید.
3- علامت ضربدر قرمز رنگ بر روی CONNECTION مشاهده می شود.
کابل شبکه به صورت فیزیکی قطع شده است،کابل متصل به مودم و کارت شبکه،سوکت پشت کامپیوتر و مودم را بررسی کنید و اگر مودم به صورت USB به کامپیوتر متصل است،مودم را یک بار خاموش یا روشن نمایید یا جای پورت USB پشت کامپیوتر را عوض کنید.
4- چراغ لینک LINK یا ADSL یا STATUS مودم هنگامی که با تلفن صحبت می کنم،ثابت است ولی به محض قطع کردن تلفن چراغ مودم چشمک زن می شود.
ممکن است که پریز تلفن شما مجهز به ضد برق باشد.بنابراین از وجود ضد برق بر روی پریزها اطمینان حاصل کنید و در صورت وجود ضد برق آن را از مدار خارج کنید. ( مطمئن شوید که دوشاخه ضد برق در مدار تلفن وجود نداشته باشد )
5- تمام چراغ های مودم بجز چراغ POWER خاموش است.
تمام کابل های که به مودم وصل شده است را چک کنید و در صورت عدم رفع مشکل مودم را از برق خارج کنید.حداقل 5 دقیقه مودم را خاموش نگه داشته و مجدداً روشن کنید. در زمان نوسان برق حتماً مودم خاموش باشد در صورتی که مشکل حل نشد با پشتیبانی تماس بگیرید.
6- نحوه اتصال مودم ADSL به کامپیوتر چگونه است.
با توجه به نوع مودم،اتصال مودم می تواند از طریق پورت های USB و ETHERNET و یا هر دو شکل باشد.مودم هایی که دارای پورت ETHERNET هستند،قابلیت اتصال به سوئیچ یا شیکه را دارند.چنانچه اتصال مودم به کامپیوتر از طریق USB برقرار شود حتما باید درایور مربوط به مودم را روی کامپیوتر نصب کرد.
7- اسپیلیتر چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد.
اسپیلیتر وسیله ای می باشد برای جدا کردن VOICE از DATA . از نظر فیزیکی قطعه ای می باشد که دارای یک پورت ورودی برای خط تلفن و دو خروجی که یکی به مودم و دیگری به گوشی تلفن وصل می شود.همانطور که می دانید یکی از مزایای سرویس ADSL استفاده همزمان از اینترنت و تلفن است.برای جلوگیری از اختلال در دو سرویس تلفن و اینترنت نباید از دستگاه های دیگری مثل ( تلفن بیسیم و فکس و صفر بند و CALLER ID ) استفاده کرد.
8- هنگام اتصال به اینترنت از طریق کانکشن PPPOE خطای 907 مشاهده می شود.
خطای 907 به معنای اشتباه بودن رمز عبور سرویس می باشد.با وارد کردن رمز صحیح این مشکل برطرف می شود.
9- هنگام اتصال به اینترنت از طریق کانکشن PPPOE خطای 900 مشاهده می شود.
خطای 900 به معنای اشتباه بودن USER NAME سرویس می باشد.با وارد کردن USER NAME صحیح این مشکل برطرف می شود.
10- هنگام اتصال به اینترنت از طریق کانکشن PPPOE خطای 906 مشاهده می شود.
خطای 906 به معنای به پایان رسیدن اعتبار کاربر می باشد.برای حل این مشکل با بخش فروش تماس بگیرید.
11- هنگام اتصال به اینترنت از طریق کانکشن PPPOE خطای 905 مشاهده می شود.
خطای 905 به معنای پایان تاریخ شارژ سرویس می باشد.برای حل این مشکل با بخش فروش تماس بگیرید.
12- هنگام اتصال به اینترنت از طریق کانکشن PPPOE خطای 678 مشاهده می شود.
ابتدا مطمئن شوید چراغ لینک مودم ثابت می باشد.سپس از برقراری صحیح ارتباط فیزیکی مودم با کامپیوتر مطمئن شوید.در مرحله بعد تنظیمات مودم تنظیمات مربوط به VPI و VCI چک شود.در صورت حل نشدن این مشکل با پشتیبانی تماس بگیرید.
13- هنگام اتصال به اینترنت از طریق کانکشن PPPOE خطای 769 مشاهده می شود.
ابتدا مطمئن شوید چراغ لینک مودم ثابت می باشد.سپس از برقراری صحیح لرتباط فیزیکی مودم با کامپیوتر مطمئن شوید.در مرحله بعد تنظیمات مودم تنظیمات مربوط به VPI و VCI چک شود.در صورت حل نشدن مشکل با پشتیبانی تماس بگیرید.

سوالات متداول
1- آیا امکان واگذاری سرویس ADSL بر روی خط های فیبر نوری و روتاری وجود دارد؟
خیر- بر روی هیچ یک از خطوط فیبر نوری و روتاری امکان برقراری سرویس ADSL وجود ندارد.
2- چگونه می توان از یک شرکت دیگر که هم اکنون ADSL داریم از شرکت شما سرویس ADSL دریافت کنیم؟
برای این منظور ابتدا از قسمت فروش شرکت یورد نت خط خود را استعلام کنید که آیا مرکز مخابراتی مورد نظر شما تحت پوشش شرکت ما می باشد.سپس درخواست جمع آوری سرویس ADSL فعلی را به آن شرکت بدهید.خط شما به اصطلاح از طرف شرکت فعلی آزاد می گردد.پس از آن شما باید از طریق شرکت یورد نت مجدداً درخواست برقراری سرویس نمایید.
3- اصطلاح رانژه کردن خط به چه معناست؟
برقراری ارتباط تلفن مشترک با اسپیلیتر شرکت سرویس دهنده توسط مخابرات را عمل رانژه کردن می گویند.
4- چه مدت زمانی طول می کشد تا سرویس ADSL پس از عقد قرارداد راه اندازی گردد؟
به طور معمول 1 تا 3 روز کاری.
5- من قبلا از یک شرکت دیگر خدمات ADSL دریافت کرده ام و می خواهم از سرویس یورد نت استفاده کنم،آیا یرای من امکان پذیر می باشد از مودم قبلی استفاده کنم؟
در صورتی که مودم شما با سیستم شبکه ی یورد نت مشکلی نداشته باشد می توانید از همان مودم استفاده کنید بنابراین باید مشخصات مودم شما توسط بخش فنی شرکت،برسی گردد.
6- منظور از حجم ترافیکی چیست؟
کلیه ی عواملی که باعث می شود در حین کار با اینترنت فایلی بر روی کامپیوتر شما ذخیره شود یا فایلی از کامپیوتر شما فرستاده شود به عنوان حجم ترافیکی محسوب می شود،به عنوان مثال شما یک صفحه اینترنت باز می کنید که چند کیلو بایت از این سایت بر روی کامپیوتر شما ذخیره می شود که به عنوان حجم ترافیکی محسوب می شود.
7- چگونه می توان از حجم باقیمانده ترافیک حجمی خود باخبر شد؟
با مراجعه به بخش امور مشترکین در وب سایت عصر تلکام می توان میزان مصرف سرویس خود را چک کرد.
8- اگر حجم مصرفی یک ماه را استفاده نکنیم آیا می توان آن را برای ماه بعد ذخیره کرد؟
خیر،حجم مصرفی شما در انتهای هر ماه صفر خواهد شد ولی در صورتی که سرویس های 2 ماهه یا بیشتر خریداری نمایید،حجم در آن محدوده تا آخر دوره ذخیره میگردد.
9- اگر من بیشتر از مقدار حجم تخصیص داده شده مصرف کنم آیا سرویس من قطع می شود؟
در صورت مصرف زودتر از موعد حجم ترافیک،می توانید نسبت به شارژ مجدد سرویس خودتان اقدام نمایید و چنانچه سرویس خودتان را شارژ ننمایید به صورت اتوماتیک از سیستم قطع خواهی شد و امکان استفاده از اینترنت یورد نت تا شارژ مجدد را نخواهید داشت.
10- مصرف رایگان کاربران شرکت یورد نت چه ساعاتی در روز می باشد؟
استفاده از سرویس های این شرکت از ساعت 3 صبح تا 7 صبح رایگان می باشد.
11- آیا می توانیم از طریق شارژ الکترونیکی مشترکان شرکت عصر تلکام اقدام به شارژ نماییم؟
بله،همه ی کاربران شرکت یورد نت بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفتر شرکت در عرض چند دقیقه می توتنند اکانت خود را از طریق اینترنت شارژ نمایند.این شارژ کاملا به صورت اتوماتیک انجام شده و نیاز به یادداشت شماره فیش و عملیات بانکی سنتی نیست.
12- آیا با کلیه ی کارت های عضو شتاب می توان شارژ الکترونیکی انجام داد؟
بله،در حال حاضر کلیه ی دارندگان کارت های بانکی عضو شتاب بدون هیچ مشکلی می توانند شارژ اینترنتی انجام دهند.
13- آیا بعد از اتمام شارژ می توان از سرویس شبانه استفاده کرد؟
خیر،استفاده از سرویس شبانه در صورت داشتن شارژ سرویس امکان پذیر می باشد.
14- در چه شهرهایی شرکت عصرتلکام امکان ارائه ی سرویس ADSL را دارد؟
جهت مشاهده لیست شهر های تحت پوشش به بخش نمایندگان شهرستان در وب سایت مراجعه نمایید.
15- مودم هایی که شرکت یورد نت بفروش می رساند چه مارکی می باشد؟
در حال حاضر شرکت یورد نت مودم های D-LINK / TP-LINK / MAXNET / MEGANET /ASUS / ZyXEL / HUAWEI / Pirelli / COMTREND بفروش می رساند و با شبکه شرکت سازگاری دارند.
16- آیا می شود بر روی سرویس های شرکت یورد نت IP STATIC دریافت کرد؟
بله،فقط کافیست درخواست IP خود را به قسمت فروش شرکت یورد نت اعلام نمایید تا در کمترین زمان تنظیمات لازم انجام شود.
17-فرق سرویس های share و dedicate شرکت یورد نت در چیست؟
سرویس های share شرکت یورد با ضریب 1 به 8 می باشد در صورتی که سرویس های dedicate با ضریب 1 به 1 و بصورت اختصاصی می باشد.
18- روند برگشت سرویس در شرکت یورد نت چگونه است؟
کاربران محترم در صورت انصراف از سرویس درخواست شده با تماس با نمایندگی مربوطه خود تماس گرفته و عملیات برگشت توسط نمایندگان محترم انجام می پذیرد.قابل ذکر است پس از برگشت سرویس مورد نظر رکورد برگشت سرویس در قسمت سابقه خرید سرویس موجود در پروفایل کاربران درج خواهد شد و این نشان از موفقیت آمیز بودن عملیات دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 04533257133

یا آدرس اینترنتی hiweb-ardabil.ir

 

یا به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

 

اردبیل سه راه دانش نرسیده به ملاهادی ساختمان های وب

 


مطالب مشابه :


افزايش قدرت انتن دهي wi-fi با استفاده از سيم مسي و ني نوشابه

17 ژانويه 2011 ... شما می توانید آنتن مودم بی سیم تان را تقویت کنید و یا اینکه برد روتر وایرلس تان را افزایش دهید. البته هنگام انجام این کار حداکثر دقت را به خرج
نمایندگی اینترنت پر سرعت های وب در اردبیل

2- چراغ لینک ( LINK یا ADSL یا STATUS ) مودم چشمک زن است. .... در حال حاضر شرکت یورد نت مودم های D-LINK / TP-LINK / MAXNET / MEGANET /ASUS / ZyXEL
قطعات و لوازم موجود در فروشگاه

101, modem adsl 1port alfex, 35,000. 102, modem adsl wireless 5port meganet, 75,000. 103, modem adsl wireless goldweb W810, 70,000. 104, modem adsl
پاسخ

23 ژانويه 2013 ... آیا میشه هر آنتن بلوتوسی را برای اینترنت وایر لس برای مودم های ای دی اس ال ... تنظیمات مکس نت متفتوته با مگانت برای وایرلس لطفا راهنمایی کنید.
پرسش وپاسخ کامپیوتر واینترنت سری 2

12 آوريل 2013 ... 2)با مودم وایرلس مکس نت نمیتونم با وایرلس لپ تاپم وصل شم؟تنظیمات مکس نت متفتوته با مگانت برای وایرلس لطفا راهنمایی کنید پاسخ : باید از
قطعات و لوازم موجود در فروشگاه

101, modem adsl 1port alfex, 35,000. 102, modem adsl wireless 5port meganet, 75,000. 103, modem adsl wireless goldweb W810, 70,000. 104, modem adsl
پاسخ

23 ژانويه 2013 ... آیا میشه هر آنتن بلوتوسی را برای اینترنت وایر لس برای مودم های ای دی اس ال ... تنظیمات مکس نت متفتوته با مگانت برای وایرلس لطفا راهنمایی کنید.
پرسش وپاسخ کامپیوتر واینترنت سری 2

12 آوريل 2013 ... 2)با مودم وایرلس مکس نت نمیتونم با وایرلس لپ تاپم وصل شم؟تنظیمات مکس نت متفتوته با مگانت برای وایرلس لطفا راهنمایی کنید پاسخ : باید از
قطعات و لوازم موجود در فروشگاه

101, modem adsl 1port alfex, 35,000. 102, modem adsl wireless 5port meganet, 75,000. 103, modem adsl wireless goldweb W810, 70,000. 104, modem adsl
پاسخ

23 ژانويه 2013 ... آیا میشه هر آنتن بلوتوسی را برای اینترنت وایر لس برای مودم های ای دی اس ال ... تنظیمات مکس نت متفتوته با مگانت برای وایرلس لطفا راهنمایی کنید.
برچسب :