انتخاب عکاس و فیلمبردار مجالس عروسی

انتخاب آتلیه عروس یکی از مهم ترین قسمت های برنامه ریزی عروسی است. تقریبا تنها چیزی که از عروسی شما باقی می ماند، عکس ها و فیلم ها است. حتی تصور اینکه بعد از برگزاری موفقیت آمیز و پرخرج جشن، عکس ها و فیلم ها خراب شده باشند و یا کیفیت لازم را نداشته باشند، ویرانگر است.

 


در اینجا پنج نکته اساسی را که به شما در انتخاب موسسه عکاسی و فیلمبرداری مناسب کمک می کنند ذکر می کنیم.

 

۱- سطح تجربه تیم عکاسی و فیلمبرداری را محک بزنید.

هم ترین شاخصه آتلیه عروس، تجربه آنهاست. عروسی شما یک بار اتفاق می افتد، بنابراین جایی برای تمرین عکاسی و آزمون و خطا نیست! جشن شما پر از لحظه هایی است که فقط یک بار اتفاق می افتند. عکاس و فیلمبردار شما باید کوله باری از تجربه داشته باشد تا لحظات ناب را شکار کند و همه اتفاقات زیبا و ناب را ثبت کند. تیم عکاسی و فیلمبرداری باید سرشار از ایده های نو برای عکاسی و فیلمبرداری باشد و شما را در موقعیت های مختلف قرار داده و لحظات زیبا را ثبت کند.

سن و سال، تاریخ صدور مجوز موسسه، معرفی دوستان و آشنایان قبلی که از خدمات آنها استفاده کرده اند، دیدن نمونه کارها و... همگی می توانند به شما کمک کنند تا سطح تجربه موسسه عکاسی و فیلمبرداری مجالس را محک بزنید.

 

۲- به محل دفتر موسسه دقت کنید.

بله، درست فهمیدید. منظور دقیقا محل دفتر موسسه عکاسی و فیلمبرداری است. اعتبار موسسه را می توانید از محل دفتر موسسه دریابید. تفاوت زیادی است بین یک موسسه که در طبقه دهم یک برج تجاری نوساز، دفتری کوچک و خلوت دارد، با موسسه ای که دفتری قدیمی در یک محله معتبر دارد و مشخص است که سال هاست در همین مکان به کسب و کار مشغول است. تازه کار ها و بی تجربه ها معمولا سراغ دفترهای آپارتمانی در طبقات بالایی برج ها و مجتمع های تجاری می روند، چرا که هنوز بودجه لازم برای تاسیس یک دفتر را ندارند. در حالی که قدیمی تر ها و با تجربه ها در دفتر قدیمی خود، سال هاست که با کسب و کار مشغول هستند و مشتریان زیادی به محل آنها رفت و آمد می کنند. این شاخص مهمی در انتخاب تیم عکاسی و فیلمبرداری مجالس عروسی شماست.

 

۳- فریب نمونه کارهای پوشالی را نخورید.

بازار پر رونق و سودآور عکاسی و فیلمبرداری مجالس، خالی از دوز و کلک نیست. به سادگی به نمونه کارهایی که می بینید اطمینان نکنید. بسیاری از متقلبان و سودجویان در این بازار، نمونه کارهای موسسه های دیگر را به شما نشان می دهند و ادعا می کنند که کار خودشان است. معمولا موسسه های معتبر، امضای کار خودشان را روی آلبوم ها، برخی از عکس ها و همچنین ابتدا و انتهای فیلم های عروسی قرار می دهند که می تواند شامل لوگو و نام موسسه و گاهی تلفن تماس باشد. این شاخص به شما کمک می کند که اطمینان حاصل کنید، کارها متعلق به همان موسسه است یا خیر؟ از مدیر موسسه بخواهید با ارائه چنین مستنداتی، اطمینان شما را جلب کند.

۴- سراغ تولیدکننده ها بروید نه واسطه ها

سعی کنید سراغ موسسه هایی بروید که تولیدکننده هستند. یعنی تمامی مراحل کار از تهیه عکس و فیلم خام گرفته تا تدوین، مونتاژ و... را خودشان انجام می دهند. واسطه ها فقط نقش دلال را بازی می کنند؛ کار عکاسی و فیلمبرداری را یک تیم دیگر انجام می دهد، مونتاژ و تدوین و... را تیم بعدی و چاپ و آماده سازی نهایی را تیم دیگر. دلال ها در این میان فقط نقش هماهنگ کننده را دارند. کیفیت کار یکنواخت نیست و ممکن است امنیت عکس ها و فیلم های جشن شما نیز رعایت نشود.تولیدکننده ها معمولا مجوز تولیدی دارند و کلیه مراحل کار را در موسسه خود انجام می دهند. می توانید از مدیر موسسه بخواهید مجوز خود و حتی اتاق های مونتاژ و تدوین کارها را به شما نشان دهد.

۵ -جزئیات را در قرارداد ذکر کنید.

همیشه در ملاقات های اولیه، همه صحبت ها خوب، منطقی و زیبا هستند. وعده و وعید ها عالی و چهره ها خندان است. همه چیز هم به نفع مشتری است! اما ممکن است در مرحله اجرا و تحویل دهی، بسیاری از این صحبت ها نقض شود و وعده ها فراموش شوند. قرارداد، تنها مرجعی است که در هنگام بروز سوء تفاهم ها و اختلافات می تواند به کمک شما بیاید. تمام جزئیات توافق شده را در قرارداد ذکر کنید. از زمان حضور عکاس و فیلمبردار در محل برگزای جشن گرفته تا مبالغ اضافه کاری، تحویل دادنی های اصلی، جزئیات مربوط به کیفیت، مراحل فیلمبرداری و خلاصه هر آنچه که در صحبت های شفاهی مطرح می شود و برای شما مهم است باید به وضوح و با جزئیات کامل در قرارداد ذکر شود.


مطالب مشابه :


لوازم حرفه ای نورپردازی در عکاسی

در آتلیه های عکاسی شاهد دهها در مواقع لازم و در جایی برای تجهیز آتلیه و
انتخاب عکاس و فیلمبردار مجالس عروسی

آتلیه فیلم و عکس حمید فیلمبرداری به سبک سینمایی و ویژه برای عروسی. گرانترین آتلیه عکاسی
لوازم حرفه ای نورپردازی در عکاسی

در آتلیه های عکاسی شاهد دهها در مواقع لازم و در جایی برای تجهیز آتلیه و
معرفی شغل عکاسی

دروس پایه عکاسی شامل تجهیزات که‌ برای‌ کار در یک‌ آتلیه و یک‌ آتلیهعکاسی
تصاویری از شهر شوط

راه اندازی یک آتلیه عکاسی و این تجهیزات را برای سیستم تدوین چه سیستمی لازم
کاربینی :شغل عکاسی

دروس پایه عکاسی شامل تجهیزات که‌ برای‌ کار در یک‌ آتلیه و یک‌ آتلیهعکاسی
تجهیزات لازم برای کلینیک ارتوپدی

تجهیزات لازم برای کلینیک و راندو معماری و شهر سازی عکاسی و شهر سازی آتلیه
برچسب :