خبرسازان و اخبار مهم سال 86 در خراسان شمالی

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

"بهروز همتی"  استاندار مستعفی خراسان شمالی و اعلام نتایج انتخابات مجلس هشتم به ترتیب از سوی وبسایت خبری - تحلیلی "بجنوردنیوز" خبرسازترین و مهم ترین رویداد خراسان شمالی در سال 86 اعلام شد.

بجنورد نیوز به رسم هر ساله با اعلام "ترین" ها "بهروز همتی" را به خاطر استعفای ناگهانی اش و تعلیق استان به مدت 100 روز برای پیدا کردن استاندار، خبرساز ترین فرد سال 86 اعلام کرد.

به گزارش بجنوردنیوز، استعفای همتی در حالی صورت گرفت که خراسان شمالی اولین سال بود که از بودجه و اعتبارات مستقل برخوردار بود.

"بهروزهمتی" آخرین استانداری بود که در اسفند 84 از سوی دولت نهم ، به جای استاندار خوش نام خراسان شمالی مهندس "محسن نریمان" تعیین شد.

وی نیز همچون دیگر استانداران پس از شروع به کار به عزل و نصب مدیران استانی پرداخت و بعد از گذشت یک سال از سفر احمدی نژاد به خراسان شمالی ، پس از ارائه گزارش خود به رسیدگی مصوبات دولت در خراسان شمالی بنا به بهانه آنچه که خود آن را "شرکت در انتخابات مجلس" عنوان می کرد، که بعد هم خبری حتی از ثبت نام وی در انتخابات دیده نشد؛ خیلی محترمانه از سمت استانداری خراسان شمالی استعفا داد. 

"اسماعیل گرامی مقدم" نیز توانست به خاطر جایگاه خود در حزب اعتماد ملی به عنوان سخنگوی حزب دومین خبرساز استان شود.

اگر چه نطق وی در استیضاح وزیر آموزش و پرورش و همچنین اظهاراتش در روزنامه ها و تلوزیون در مورد دیدگاه حزبش نتوانست او را حداقل در میان 100 نفر اول انتخابات تهران جای دهد .

بر اساس گزارش بجنورد نیوز از انتخاب "ترین" های سال 86 "محمد کاظم توحیدی" معاون مستعفی برنامه ریزی استانداری خراسان شمالی سومین خبرساز استان بود.

وی که پیش از استعفای همتی ، از کارش استعفا داد ؛ بدون هیچ سابقه استخدامی و داشتن تجربه اداری در زمان همتی به جای "علی مصافی " با عنوان دکترایی که ادعا می کرد از کشور ایتالیا گرفته است؛ معاونت بودجه و برنامه ریزی استان تازه تاسیس خراسان شمالی را بر عهده گرفت.

این درحالی است که استعفای توحیدی در هاله ای از ابهام پیچیده شد و کسی نفهمید که آیا وی به خاطر نداشتن مدرک تحصیلی که ادعا می کرده استعفا داده است یا به خاطر مسائلی که خود او عنوان می کند.

نتایج انتخابات مجلس هشتم ، استعفای بهروز همتی و کندن کوه تفریحی - ورزشی "بابا موسی" نیز به ترتیب رویداد های مهم سال 86 خراسان شمالی اعلام شد.

در انتخابات مجلس هشتم به رغم رد صلاحیت تعداد زیادی از اصلاح طلبان و حمایت همه جانبه از اصولگرایان احساس می شد بجنورد نتواند از سوی اصلاح طلبان نماینده ای را به مجلس بفرستد .

همچنین در شیروان میزان رقابت کاندیداها به گونه ای بود که 10 پرونده تخلفات انتخاباتی از 13 پرونده به این حوزه انتخابیه تعلق دارد.

از این رو اخبار اولیه بامدادی روز 25 اسفند ماه مهم ترین رویداد سال 86 در خراسان شمالی بود.

همچنین استعفای "بهروز همتی" به خاطر ناگهانی بودن  و تعلیق استان به مدت 100 روز برای پیدا کردن استاندار، دومین رویداد مهم استان درسال 86 بود.

این رویداد به گونه ای بود که حتی نمایندگان اصلاح طلب و منتقد که از منتقدان دولت بودند بارها از دولت خواستند تا با تعیین استاندار به وضعیت بغرنج استان پایان دهد.

به گزارش "بجنوردنیوز" ، سومین خبر مهم استان کندن کوه تفریحی - ورزشی "بابا موسی" اعلام شده است.

این موضوع با مخالفت های مدير كل حفاظت محيط زيست خراسان شمالي در رسانه ها آن قدر مهم شد که استاندار وقت و معاونش چندین بار از این طرح دفاع کردند.

"محسن شهریاری در مصاحبه با ایرنا تخريب ارتفاعات كوه "باباموسي" در شرق بجنورد را براي تسهيل در پروازهاي فرودگاه مركز اين استان فاقد وجهه قانوني می دانست. و از آن به عنوان يك معضل و تهديد جدي زيست محيطي براي مركز اين استان عنوان كرد و معتقد بود با تغيير و جابجايي كوه‌ها باعث ايجاد دالان‌هاي هوايي، تغيير اقليم آب و هوايي و افزايش پديده بيابان زايي در منطقه خواهد شد.

گفتنی است برای کندن کوه بابا موسی تا کنون بیش از 140 میلیارد ریال هزینه شده است .

گفتنی است وبلاگ بجنورد نیوز با مدیریت "علی قلی زاده" مسئول خبرگزاری های تعطیل شده سینا و ایلنا در استان است که بیش از ۲ سال با اطلاع رسانی و تحلیل اخبار و گزارش های استان به خصوص در ایام انتخابات توانست رکورد بازدید  ۸۶۱ نفر را در 25 اسفند از آن خود کند.

در مورد این گزارش اگر نظری دارید؛ بنویسید.


مطالب مشابه :


دانشگاه علمی –کاربردی سازمان بهزیستی خراسان شمالی مهرماه آغاز به کار می کند

مدیر کل سازمان بهزیستی خراسان شمالی العبور را از دیگر نتایج دیدار نمایندگان
ارزشیابی مهد های کودک خراسان شمالی

معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان شمالی با اعلام این خبر گفت : نتایج خراسان شمالی
استخدام اداره کل بهزیستی خراسان شمالی

هر روز 30 خبر استخدامی جدید در بویور - استخ نتایج آزمون
اعلام نتايج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد)و نمونه دولتی در سال91 استان خراسان شمالی

مشاوره تلفنی بهزیستی. در سال91 استان خراسان شمالی دریافت نتایج استان خراسان شمالی .
روستای نابینا با 90 نابینا2

این مسئول در بهزیستی خراسان شمالی یادآور شد: نتایج شجره نامه :
سرمایه های خراسان شمالی به دیگر استان ها سرازیر شده است

سرمایه های خراسان شمالی به دیگر نتایج مطالعات سازمان بهزیستی دادگستری خراسان
خبرسازان و اخبار مهم سال 86 در خراسان شمالی

86 در خراسان شمالی خراسان شمالی و اعلام نتایج بهزیستی دادگستری خراسان
یک پژوهش از شیخ نژاد/ نتایج جداسازی دانش آموزان ساعی

نظرجمعی از فرهنگیان درباره برخی نتایج خراسان شمالی بهزیستی دادگستری خراسان
نتایج استان/ مهدی شهریاری و موسی الرضا ثروتی به ترتیب به مجلس راه پیدا کردند

نتایج استان/ مهدی شهروندان خراسان شمالی است علاوه بهزیستی دادگستری خراسان
اعلام نتايج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد)و نمونه دولتی در سال91 سایر استانها

مشاوره تلفنی بهزیستی. ۲۴- اعلام نتایج استان خراسان شمالی محل دریافت نتایج ۱۳/۴/
برچسب :