ساماندهی مراسم ختم اموات

الیگودرز – خبرنگار جام جم: جلسه ای با هدف آسیب شناسی چگونگی برگزاری مراسم ختم اموات و ساماندهی آنها برگزار شد.

در این جلسه مهندس رضوی نژاد فرماندار الیگودرز با اشاره به نارضایتی مردم از چگونگی برگزاری مراسم ختم اموات و ایجاد آلودگی های صوتی گفت: کانون مداحان باید با هماهنگی تبلیغات اسلامی و هیئت امنای مساجد نسبت به ساماندهی وضعیت موجود اقدام نمایند.

وی افزود: همچنین کانون مداحان لازم است یک نظام صنفی منسجم تشکیل داده و با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به برگزاری کلاسهای آموزشی و ایجاد ارتباط بین مداحان و مبلغین اقدام نماید. در این مراسم حجت الاسلام جعفرپور رییس تبلیغات اسلامی الیگودرز نیز از چگونگی برگزاری مراسم ختم ، ایجاد آلودگی های صوتی و صرف هزینه های سنگین جهت برگزاری مراسم ختم اموات انتقاد کرد و خواستار تعاملی مناسب و تدوین برنامه ای برای رفع این مشکلات شد.

همچنین سرهنگ جبارپور فرمانده انتظامی  الیگودرزگفت: نیروی انتظامی همواره با هنجار شکنان و تضییع کنندگان حقوق شهروندان برخورد می کند اما در رابطه با ایجاد آلودگی های صوتی توسط بلندگوهای ویژه مراسم ختم بهترین راه فرهنگ سازی می باشد.

به گزارش خبرنگار ما : مهندس لطفی میانجایی شهردار الیگودرز نیز یکی از طرحهای شهرداری را احداث آرامستان بزرگ شهر با یک پکیج کامل عنوان کرد و خواستار حمایت فرمانداری جهت تحقق این خواسته شد. وی با اشاره به اینکه آرامستان اکبرعلی در چندسال آینده پاسخگوی دفن اموات نخواهد بود افزود: با احداث آرامستان بزرگ شهر بخش اعظمی از مشکلات ناشی از مراسم ختم رفع خواهد شد و در حال حاضر نیز سازمان متوفیات شهرداری برای ساماندهی وضعیت موجود آماده هرنوع همکاری می باشد.

در این نشست سه ساعته مداحان و مسولین نظرات خود را در رابطه با رفع این مشکلات عنوان داشتند.

 

 


مطالب مشابه :


ساماندهی مراسم ختم اموات

الیگودرز – خبرنگار جام جم: جلسه ای با هدف آسیب شناسی چگونگی برگزاری مراسم ختم اموات و
بررسي يك حديث رايج در منبرها و مجالس ترحيم و مراسم ختم اموات

وبلاگ اسلام ملکی معاف - بررسي يك حديث رايج در منبرها و مجالس ترحيم و مراسم ختم اموات - مطالب
مراسم ترحیم برای اموات یا برای افراد

مراسم ترحیم برای اموات یا وقتی من مردم به جای اینکه چیزی بیاوری برایم ختم قرآن
آداب مراسم ختم و ترحیم

مجالس عزاداری اموات و مردگان دارای انسان میان شرکت در مراسم ختم و یا یک مهمانی مردد
ختم و سو گواری

پاتوق جامعه شناسی - ختم و سو گواری - ذهن مانند چتر نجات است، فقط وقتی عمل می کند که باز شده باشد!!
برچسب :