مشکلات دانشجویان پیام نور تحت پوشش کمیته امداد

alt

عصر نوین: معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: علیرغم ثبت نام دانشجویان پیام نور در دانشگاه، اعتباری از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری تخصیص نیافته که این امر مشکلاتی را برای دانشجویان بوجود آورده است.

اکبر میرشکار با اشاره به اقدامات کمیته امداد برای حمایت از دانشجویان تحت پوشش، اظهار کرد: دانشجویان دانشگاه سراسری که تعداد آنها حدود 50 هزار نفر است، با توجه به رشته دانشگاهی ماهانه بین 25 تا 50 هزار تومان کمک هزینه دریافت می‌کنند.

وی افزود: تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور نیز حدود 45 هزار نفر است که با توجه به قوانین مربوطه، دانشگاه‌ها موظف به ثبت نام رایگان این دانشجویان هستند و معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری نیز طبق قانون باید اعتبارات مربوط به شهریه این دانشجویان را تامین کند.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره)، تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه پیام نور به ثبت نام از دانشجویان ورودی امسال اقدام کرده است، اما متاسفانه معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری اقدامی برای تخصیص اعتبارات لازم انجام نداده که این امر مشکلاتی را برای دانشجویان بوجود آورده است.

میرشکار ابراز امیدواری کرد: این اعتبارات هرچه سریعتر در اختیار دانشگاه‌ها قرار بگیرد تا مشکلات تحصیلی دانشجویان پیام نور تحت پوشش کمیته رفع شود.

وی با بیان اینکه امسال 110 هزار دانشجو از ابتدای سال تحصیلی تحت پوشش کمیته امداد قرار گرفته‌اند. افزود: مساله شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد نیز به طور کامل رفع شده است و براساس برنامه، شهریه دانشجویان تحت پوشش پرداخت و کمک هزینه‌ای نیز برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) تصریح کرد: یکی از اقداماتی که امسال برای دانشجویان تحت پوشش در دستور کار قرار گرفته، اعزام پنج هزار نفر از دانشجویان به مشهد مقدس است که این اردوها با رویکرد زیارتی آموزشی برنامه ریزی شده است، ضمن آنکه همایش‌هایی نیز با محور سخنان اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر سبک زندگی طی دو، سه ماه آینده در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گفته معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) در حال حاضر 600 هزار دانش آموز نیز تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که 480 هزار نفر از این تعداد به صورت دائم و مابقی نیز به صورت موردی از کمیته امداد خدمات دریافت می‌کنند.

وی عنوان کرد: امسال حدود 12 هزار نفر از دانش آموزان پیش دانشگاهی تحت پوشش در کلاسهای آمادگی کنکور ثبت نام کرده‌اند که حدود سه میلیارد تومان برای این کلاس‌ها هزینه شده است.

میرشکار خاطرنشان کرد: همچنین بسته‌های لوازم‌التحریر به ارزش ریالی بیش از 200 هزار ریال به دانش‌آموزان مناطق محروم به صورت دوره‌ای اهداء می‌شود.


مطالب مشابه :


برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور بندرترکمن

╬╬╬ اخبار استان گلستان ╬╬╬ - برنامه کلاسی دانشگاه پیام نور بندرترکمن واحد کلاله.
60 واحد مسکن مهر در کلاله نشست کرد!

╬╬╬ اخبار استان گلستان ╬╬╬ - 60 واحد مسکن مهر در کلاله نشست کرد! پیــــام نــــور.
برگزاری کلاسهای پیام نور آق قلا در گرگان!

╬╬╬ اخبار استان گلستان ╬╬╬ - برگزاری کلاسهای پیام نور آق قلا در گرگان! واحد کلاله.
تغییر در برنامه امتحانات پیام نور

╬╬╬ اخبار استان گلستان ╬╬╬ - تغییر در برنامه امتحانات پیام نور - آموزشی، سیاسی، اجتماعی
حضور در کلاس پیام نور اختیاری اجباری می باشد

╬╬╬ اخبار استان گلستان ╬╬╬ - حضور در کلاس پیام نور اختیاری اجباری می باشد - آموزشی، سیاسی
برگزاری همایش روانشناسی در دانشگاه پیام نور گرگان

╬╬╬ اخبار استان گلستان ╬╬╬ - برگزاری همایش روانشناسی در دانشگاه پیام نور گرگان - آموزشی
قابلیتهای جدید سایت گلستان پیام نور

╬╬╬ اخبار استان گلستان ╬╬╬ - قابلیتهای جدید سایت گلستان پیام نور واحد کلاله.
مشکلات دانشجویان پیام نور تحت پوشش کمیته امداد

╬╬╬ اخبار استان گلستان ╬╬╬ - مشکلات دانشجویان پیام نور تحت پوشش کمیته امداد واحد کلاله.
برچسب :